Wzory CV

Zobacz 70+ darmowych CV wzorów dla różnych zawodów i ścieżek kariery. Sprawdź przykładowe gotowe wzory CV napisane przez ekspertów i stwórz profesjonalne CV dla siebie w PDF lub Word.

Stwórz cv teraz
Stwórz CV w kreatorze LiveCareer

Naszych użytkowników zatrudniły takie firmy, jak:


Profesjonalne CV — wzór na sukces w rekrutacji

Curriculum vitae, w skrócie CV (z łac. „przebieg życia”), to dokument, w którym kandydat przedstawia swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności, wykształcenie i inne kluczowe informacje na swój temat. Napisanie i wysłanie CV to podstawowy wymóg, który należy spełnić, żeby wziąć udział w rekrutacji.

Jednak zwykłe CV nie wystarczy, by dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli chcesz odnieść sukces podczas rekrutacji, musisz dopasować treść CV do interesującej Cię oferty pracy oraz wybrać czytelny i atrakcyjny szablon CV. Nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z gotowych wzorów CV i przykładów stworzonych przez naszych ekspertów, dzięki którym szybciej dostaniesz pracę.

Stwórz CV teraz

Wybierz gotowy wzór CV i dopasuj go do swoich potrzeb

1/4

Przejdź do kreatora CV

CV wzory i przykłady dla 70+ zawodów

Opinie o kreatorze CV LiveCareer

Profesjonalne wzory CV

Jak stworzyć profesjonalne CV z użyciem wzorów?

Twoje CV zawsze powinno być dopasowane do konkretnej oferty pracy. Tworząc CV, opisz swoje doświadczenie, osiągnięcia, umiejętności i zainteresowania w taki sposób, by pasowały do wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę. W treść CV warto też wpleść słowa kluczowe związane z daną branżą i zawodem. Dzięki temu Twój przyszły pracodawca nabierze przekonania, że jesteś najlepszym kandydatem. Zobacz: Jak napisać CV — wzór.

W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe wzory CV do wypełnienia oraz przykłady zdań i zwrotów dla różnych branż i zawodów. Napisali je eksperci kariery, którzy dobrze wiedzą, na co zwracają uwagę rekruterzy. Dzięki temu zaledwie w kilka minut możesz stworzyć naprawdę profesjonalne CV i pobrać gotowy dokument w formacie PDF lub Word.

Stwórz cv teraz

Budowa CV — wzór

Bez względu na to, czy decydujesz się na prosty CV wzór bez zdjęcia, czy też wolisz nowoczesne wzory CV, Twój życiorys zawodowy musi zawierać wszystkie podstawowe sekcje CV oraz informacje kluczowe dla pracodawcy.

Oto 7 części profesjonalnego CV

 1. 1 Dane osobowe i kontaktowe: W nagłówku CV powinno znaleźć się Twoje imię i nazwisko, numer telefonu, profesjonalny adres e-mail i link do profilu na LinkedIn. Pod nazwiskiem podaj swój tytuł zawodowy lub nazwę obecnego stanowiska — dzięki temu Twoje CV od razu nabierze profesjonalnego charakteru.
 2. 2 Podsumowanie zawodowe: Na górze CV w paru zdaniach wymień swoje kluczowe umiejętności, osiągnięcia i cele zawodowe. Zacznij od tych, które najłatwiej sprzedać — np. „Dyplomowany nauczyciel języka angielskiego z ponad 7-letnim doświadczeniem w pracy w liceum ogólnokształcącym”.
 3. 3 Umiejętności: Wymień je w punktach, podając poziom ich zaawansowania. Upewnij się, że wybrałeś kompetencje, które pasują do wymagań zawartych w ofercie pracy. W CV uwzględnij też cenne dla pracodawcy umiejętności miękkie — np. kreatywność, zdolności komunikacyjne czy odpowiedzialność.
 4. 4 Doświadczenie zawodowe: Aby Twoje CV nie było zbyt długie, opisz maksymalnie 10 ostatnich lat pracy. W punktach wymień swoje kluczowe obowiązki i osiągnięcia zawodowe. Skorzystaj z naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe przykłady treści do wstawienia w CV i łatwo dopasujesz je do siebie.
 5. 5 Wykształcenie: O ile pracodawca nie ma innych wymagań, w CV wymień tylko ostatnią ukończoną szkołę. W tym celu podaj nazwę uczelni, kierunek, lata nauki oraz uzyskany stopień naukowy. Pochwal się też ukończonymi szkoleniami i certyfikatami, które potwierdzają Twoje kompetencje zawodowe.
 6. 6 Zainteresowania: Wymień pasje lub hobby związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Pokaż, że Twoje zainteresowania pomagają Ci rozwijać cechy lub umiejętności przydatne w pracy.
 7. 7 Klauzula CV: Brak tego formalnego elementu w stopce CV może sprawić, że Twój życiorys zawodowy zostanie natychmiast odrzucony. Jeśli korzystasz z naszego kreatora CV online, odpowiednia klauzula CV zostanie dodana do Twojego dokumentu automatycznie.
Stwórz CV teraz

Jak korzystać z gotowych wzorów CV?

 1. W kreatorze CV wybierz swoje stanowisko lub branżę. W ten sposób podczas tworzenia CV narzędzie będzie podpowiadać Ci gotowe treści do CV dopasowane do Twojego zawodu. Możesz dowolnie je edytować.

 2. Pisząc CV bez doświadczenia, skup się na swoich umiejętnościach — zwłaszcza na tych, które pokrywają się z wymaganiami w ogłoszeniu. Wspomnij też o swoim wykształceniu i odbytych praktykach, stażach lub wolontariatach.

 3. Pamiętaj, że dobre CV powinno zajmować nie więcej niż 1–2 strony A4 — ale im jest krótsze, tym lepiej. Gotowe podpowiedzi treści do CV w naszym kreatorze ułatwią Ci stworzenie dokumentu, który będzie konkretny oraz przejrzysty dla pracodawcy.

 4. Pisząc CV po angielsku, CV po niemiecku lub w innym języku obcym, nie tłumacz słowo w słowo swojego polskiego życiorysu zawodowego. Wygląd CV, jego zawartość oraz używane słownictwo mogą się bowiem różnić w zależności od kraju. Dlatego zawsze najpierw zapoznaj się zasadami rekrutacji panującymi w danym państwie.

 5. Zanim wyślesz CV, sprawdź, czy nie popełniłeś w nim typowych błędów ortograficznych lub interpunkcyjnych. Upewnij się też, że poprawnie napisałeś swoje dane osobowe i kontaktowe.

 6. CV wyślij w formacie PDF. Dzięki temu Twój dokument zachowa oryginalne formatowanie, a rekruter poprawnie wyświetli Twoje CV na każdym urządzeniu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wzorach CV

Co to jest wzór CV?

Wzór CV to przykład curriculum vitae (najważniejszego dokumentu w rekrutacji) dla danego zawodu. Nie jest to szablon — czyli gotowy graficzny design, w którym uzupełnia się kolejne sekcje własną treścią. Wzór to najczęściej tekstowy dokument, który może służyć jako inspiracja czy pomoc. Na LiveCareer.pl wszystkie wzory CV zostały przygotowane przez certyfikowanych ekspertów i ekspertki kariery, zgodnie ze współczesnymi standardami rynku pracy oraz sprawdzoną wiedzą na temat procesów rekrutacyjnych.

Jaki jest dobry wzór CV?

To trudne pytanie, bowiem CV wysłane na każdą ofertę pracy powinno być spersonalizowane i dostosowane do wymagań firmy. Wzór powinien więc służyć jedynie jako inspiracja — ale ta też może być gorsza i lepsza. Korzystając z gotowych wzorów zwróć uwagę, czy są napisane poprawną polszczyzną (błędy gramatyczne i literówki w CV pogrzebią Twoje szanse w rekrutacji). Zobacz też, czy opis umiejętności i doświadczenia ze wzoru mają sens i są zgodne z wymaganiami dla danego zawodu. Jak to zrobić? Porównaj przykład z ofertami pracy, które Cię interesują. Nie powinien on też zawierać zbędnych informacji, np. adresu, stanu cywilnego i daty urodzenia.

Jaki wzór CV przejdzie skanowanie ATS?

Obecnie w rekrutacjach wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie ATS, czyli applicant tracking system, które skanuje CV i za pomocą algorytmów, również sztucznej inteligencji, wyszukuje słowa kluczowe i weryfikuje czy kandydat spełnia wymagania. Dlatego pisząc CV, według wzoru albo samodzielnie, sprawdź czy treść dokumentu „pasuje” do oferty pracy.

Dla przykładu: w ogłoszeniu widnieje zapis o co najmniej dwóch latach doświadczenia? Zacznij podsumowanie zawodowe w ten sposób: [Nazwa stanowiska] z 2+ latami doświadczenia w [branża]. Wpisz też do dokumentu wymagane umiejętności i pokaż na przykładach, że je spełniasz. Uwaga! Nie możesz kłamać! Pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej bardzo szybko zobaczy, że nagiąłeś prawdę. Pamiętaj też, że nie istnieją idealni kandydaci, którzy spełniają wymagania w 100%. Nie obawiaj się więc aplikowania na różne oferty, nawet gdy wydaje Ci się, że nie masz szans ze względu na braki w CV!

Najczęściej zadawane pytania o wzory CV

Jak napisać CV według wzoru?

Na wielu stronach internetowych, m.in. LiveCareer, znajdziesz darmowe wzory CV dla różnych zawodów, na podstawie których napiszesz CV do pracy. Możesz się nimi zainspirować i zobaczyć, jak wygląda dobre CV dla Twojej profesji. Nigdy jednak nie przepisuj wzoru słowo w słowo. Profesjonalne CV ma przede wszystkim pokazać Cię jako skutecznego pracownika, który przyniesie korzyści firmie, a nie anonimową twarz z jednym ze 100 bardzo podobnych życiorysów, znalezionych w internecie.

Czy warto korzystać z gotowych wzorów CV z internetu?

Przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych najważniejsze jest dopasowanie do oferty pracy i wymagań pracodawcy. Niektóre przykładowe wzory CV z internetu są bardzo ogólne i generyczne, więc zwróć uwagę, aby korzystać tylko z tych przygotowanych przez profesjonalistów. Z drugiej strony dobry wzór i szablon CV, nawet darmowy, mogą pomóc Ci zaplanować dokument i podpowiedzieć, jakie umiejętności warto w nim wpisać.

Jak wygląda prosty wzór CV?

Najprostszy wzór CV powinien zawierać następujące sekcje:

Ponadto w CV możesz również podać dodatkowe informacje, np. o ukończonych kursach i szkoleniach czy wolontariatach i praktykach, w których brałeś udział.

Jak napisać curriculum vitae bez wzoru?

Oczywiście przy aplikowaniu do pracy nie ma obowiązku korzystania z gotowych wzorów curriculum vitae. Inną opcją jest użycie profesjonalnego narzędzia, kreatora CV. W naszym programie do pisania CV znajdziesz gotowe treści do wstawienia do dokumentu, przygotowane przez ekspertów kariery. Możesz również skorzystać z darmowego CV z sieci. Zwróć tylko uwagę, aby dobrze sformatować finalną wersję dokumentu.

Gdzie szukać gotowych wzorów CV do wypełnienia?

Wiele stron internetowych oferuje nie tylko przykłady curriculum vitae — wzory dla różnych zawodów, ale również szablony, czyli puste CV do wypełnienia. Wiele portali ma również darmowe kreatory CV. Niestety bezpłatne narzędzia często utrudniają pracę nad dokumentami, np. sprawiając problemy przy ich formatowaniu. Dlatego wzorów i szablonów CV koniecznie szukaj na zaufanych stronach.

Zobacz więcej Zobacz mniej

Piszą o nas: