1. CV Java Developer: przykładowy wzór i porady, jak napisać

CV Java Developer: przykładowy wzór i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre CV Java Developera to takie, które dostarcza rekruterowi wszystkich niezbędnych informacji w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Dokument powinien być czytelny i logiczny jak dobrze napisany skrypt.

W tym artykule zobaczysz przykładowy wzór CV Junior Java Developera. Dowiesz się, jak stworzyć podsumowanie zawodowe oraz opis doświadczenia, umiejętności i edukacji dla tego zawodu. Dzięki naszym poradom stworzysz atrakcyjne Java Developer CV i łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

Zdecyduj, który szablon do CV najbardziej Ci odpowiada. Przygotowaliśmy ich aż 26, w różnych kolorach i stylach.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV dla zawodów w Twojej branży:

CV Java Developer — przykładowy wzór (example) 

Marcin Myszka

Junior Java Developer

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Sumienny, komunikatywny i świetnie zorganizowany absolwent informatyki stosowanej na Politechnice Warszawskiej (średnia ocen: 4.3). Znam m.in. Java 11+, SQL, C#, C++ i HTML5. Na poprzednim stanowisku wykazałem 100% terminowość w realizacji zadań, a przełożeni chwalili mnie za uważność na detale i kreatywność. Z przyjemnością dołączę do On-LineOne jako Junior Java Developer, aby pomóc w projektowaniu przełomowych rozwiązań e-commerce, a z czasem awansować na stanowisko Mid Java Developera.

Umiejętności specjalistyczne

 • bardzo dobra znajomość Java 8, Java 11+, C# i C++
 • bardzo dobra znajomość SQL i ORM
 • świetna znajomość HTML, HTML5, XML i XPath
 • umiejętność pracy z systemami Windows i Linux
 • znajomość frameworka Spring / Spring Boot
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • rozwinięte zdolności komunikacyjne
 • umiejętność pracy w zespole
 • sumienność i zaangażowanie
 • umiejętności analityczne
 • świetna organizacja pracy i terminowość
 • chęć poszerzania wiedzy i tworzenia nowych rozwiązań
 • kreatywność
 • dbałość o detale

Doświadczenie

01.2021–obecnie ITFuture

Stanowisko: Junior Java Developer

Obowiązki:

 • tworzenie oraz rozwój aplikacji opartych o technologię Java 8 oraz 11+
 • doskonalenie procesu i techniki tworzenia systemów informatycznych w ramach stosowanej metodyki zwinnej
 • wybór najlepszych narzędzi do realizacji zadań i optymalizacja tworzonych produktów
 • dbanie o dobrą współpracę i wspólne wybieranie efektywnych rozwiązań

Osiągnięcia:

 • 100% terminowość w realizacji zadań przez cały okres zatrudnienia

Kursy i szkolenia

 • 05.2021 Kurs C++ od podstaw do eksperta (Szybkistart.pl)
 • 04.2021 Praktyczny kurs Java 11+ — poziom średniozaawansowany (Udemy)

Wykształcenie

2018–2021 Politechnika Warszawska

Kierunek: Informatyka stosowana

Uzyskany tytuł: inżynier

Zainteresowania

W wolnym czasie czytam powieści fantasy i sci-fi (również w języku angielskim). Lubię też majsterkować — chętnie naprawiam stare meble i sprzęty elektroniczne.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV Java Developera?

 1. Umieść rubrykę Podsumowanie i cele zawodowe na samej górze CV. Napisz w niej, kim jesteś oraz co Cię wyróżnia. W tym miejscu CV wymień też znane Ci programy komputerowe i języki programowania, które są kluczowe w danej ofercie pracy.
 2. Stwórz wyczerpującą listę swoich umiejętności twardych i miękkich w CV. W pierwszej kolejności skup się na tych, których wymaga pracodawca (o ile naprawdę je posiadasz).
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj precyzyjne daty zatrudnienia, wymień swoje obowiązki oraz osiągnięcia zawodowe.
 4. Opisz krótko swoje wykształcenie w CV. Wymień tylko ostatni szczebel swojej edukacji (np. studia wyższe).
 5. W osobnej sekcji CV wymień ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty, o ile mają one związek z Twoim zawodem.
 6. Opisz krótko swoje zainteresowania w CV. Skup się na tych, które mają związek z programowaniem albo mogą potwierdzić Twoje inne kompetencje zawodowe (np. analityczny umysł czy dobrą znajomość angielskiego).
 7. Dodaj na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Masz już wzór CV Java Developera — na jego podstawie możesz teraz napisać własny dokument. Żeby zrobić to szybko i profesjonalnie, skorzystaj z kreatora CV. Pamiętaj, że do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny — w ten sposób pokażesz pracodawcy swoje zaangażowanie i zainteresowanie ofertą.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań odnośnie pisania CV Java Developera? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv java developer

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: