1. Engineer CV in English — wzór po angielsku i porady eksperta

Engineer CV in English — wzór po angielsku i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jesteś inżynierem, więc na pewno wiesz jedno — diabeł tkwi w szczegółach. Ta sama zasada dotyczy nie tylko Twojej codziennej pracy, ale również dokumentów aplikacyjnych. Tym bardziej, jeśli szukasz zatrudnienia za granicą, musisz być pewny, że Twoje Engineer CV jest dopracowane.

Nie martw się. W tym artykule znajdziesz profesjoanlny wzór Engineer CV i dowiesz się, jak przygotować taki dokument po angielsku. Przeczytaj nasz poradnik, aby zobaczyć, jak już na etapie tworzenia curriculum vitae podkreślić swoje mocne strony.

Idealne CV dla inżyniera przygotujesz w kreatorze LiveCareer. Zobacz przygotowane przez ekspertów szablony CV, dzięki którym błyskawicznie stworzysz dokumenty, które dadzą Ci pracę.

Stwórz CV teraz

Znajdź też wzór CV dla innych zawodów i branż.

Engineer CV — wzór

Renata Rogalska

Mechanical Engineer 

Nr telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Personal statement

Hard-working mechanical engineer with 5+ years of experience. At Florex, increased production efficiency by 30% at and reduced project budget by 20% by implementing innovative AI technology. Dedicated team player with a creative attitude toward new challenges.

Work Experience

Florex, 03.2015–present

Key responsibilities

 • Creating simulation models based on CAD geometry
 • Managing all phases of equipment commissioning
 • Creating technical documentation, specifications and verification of supplier documentation
 • Developing and testing prototypes of devices
 • Analysing tests results
 • Overseeing manufacturing processes

Key achievements

 • Increasing production efficiency by 30%
 • Implementing innovative AI technology, resulting in 20% budget reduction

Key skills

 • CAD
 • Knowledge of local and international standardization and regulation
 • Preparing technical documentation
 • Testing
 • Analytical thinking
 • Attention to detail
 • Teamwork
 • English, C2

Education

2013–2015

University of Science and Technology, Kraków

BS in Mechanical Engineering

Hobbies

In my free time I enjoy playing chessand board games. I also like to read, especially books on the history of science. My favourite author is Bill Bryson. 

Już wiesz, jak powinno wyglądać CV jako engineer (inżynier). Teraz pokażę Ci, jak poprawnie napisać taki dokument.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać Engineer CV?

Niezależnie od tego, czy aplikujesz na stanowisko software engineer, site engineer czy manufacturing engineer, dobre CV powinno podkreślać Twoje największe atuty i cechy charakteru wymagane w zawodzie, np. dokładność, wiedzę techniczną czy umiejętność rozwiązywania problemów

Engineer CV warto zacząć od podsumowania zawodowego (personal statement, personal profile albo CV summary), czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych doświadczeń zawodowych, kwalifikacji i osiągnięć (achievements). Dzięki niemu rekruter od razu zapozna się z kluczowymi informacjami o Tobie i chętnie przeczyta resztę dokumentu.

Następnie starannie opisz w CV swoje doświadczenie zawodowe (work experience). Najpierw wylicz swoje obowiązki (key responsibilities) — bądź dokładny i dopasuj tę sekcję do oferty pracy. W CV inżyniera warto też wspomnieć o swoich osiągnięciach zawodowych, np. zmniejszeniu kosztów produkcji czy optymalizacji jakiegoś procesu.

Kolejną ważną sekcją CV są umiejętności (skills in CV). Wymień w niej wszystkie programy, którymi umiesz się posługiwać, i technologie, w których pracujesz oraz specjalistyczną wiedzę z Twojej branży — według badań to właśnie one są kluczowe w pracy każdego inżyniera. Mimo to nie pomijaj kompetencji miękkich — są cenione i wymagane na rynku pracy. 

Później w Engineer English CV warto krótko opisać swoje wykształcenie (w CV po angielsku to sekcja Education). Wystarczy, że podasz nazwę uczelni, lata, w których studiowałeś oraz uzyskany stopień naukowy lub tytuł zawodowy. W tej sekcji CV możesz również wpisać wszystkie kursy, szkolenia i certyfikaty, które zdobyłeś — oczywiście jeśli związane są z Twoim zawodem.

Na koniec warto krótko napisać o swoich zainteresowaniach (CV Interests). Wystarczą 2-3 krótkie zdania, w których pokażesz, że lubisz rozwijać się w wolnym czasie, a Twoje hobby przydają Ci się w życiu zawodowym.

Pamiętaj, że bezpośrednie tłumaczenie CV na angielski z polskiego oryginału to kiepski pomysł. Zagraniczni pracodawcy mają inne oczekiwania i przyzwyczajenia, a nasze języki znacznie się od siebie różnią. Nawet CV w UK nieco różni się od amerykańskiego résumé (np. zapisem dat). Dlatego swój życiorys lepiej napisać od początku, pamiętając o zasadach panujących w danym kraju.

Już wiesz, jak napisać CV Engineer. Nie powinieneś jednak na tym poprzestać. Wraz z nim warto wysłać list motywacyjny, nawet jeśli pracodawca go nie wymaga. To dobra okazja na podkreślenie, że zależy Ci na nowej pracy, a firma, do której aplikujesz, zyska, zatrudniając właśnie Ciebie.

Zobacz też: Modern CV templates.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania, dotyczące Engineer CV? Napisz komentarz pod artykułem. Chętnie pomogę Ci i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Engineer cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: