1. Darmowe szablony CV do pobrania: 17 wzorów za darmo

Darmowe szablony CV do pobrania: 17 wzorów za darmo

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Darmowy szablon CV to ryzyko. Prawda jest bowiem taka, że od tego, jak będą prezentowały się Twoje dokumenty aplikacyjne, będzie w dużej mierze zależał Twój sukces w rekrutacji. 

Z moich obserwacji wynika, że niektóre szablony CV są atrakcyjne tylko pozornie. Tymczasem pobrany z internetu wzór CV za darmo musi nie tylko odpowiednio prezentować najważniejsze informacje o Tobie, ale też spełniać wymagania systemu ATS (programu do skanowania aplikacji). Inaczej Twoje CV może nigdy nie trafić na biurko rekrutera. 

W tym artykule przygotowałam dla Ciebie zestawienie szablonów CV za darmo z internetu. Nie zostawię Cię jednak samego, ponieważ opisałam też ich wady i z mojego punktu widzenia oraz bazując na swoim kilkuletnim doświadczeniu  — tak, żebyś wiedział, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni wzór dla siebie. 

Zobacz wybrane przeze mnie darmowe szablony CV i przekonaj się sam.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Czy warto skorzystać z szablonu CV za darmo?

To wbrew pozorom nie takie łatwe pytanie. Darmowy szablon CV to ryzyko. Na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo ładnie i ciekawie, ale CV to nie tylko wygląd — musi przede wszystkim dobrze i czytelnie przedstawiać najważniejsze informacje o przebiegu Twojej kariery i Twoje kluczowe kompetencje.

Co więcej, szablony CV za darmo mogą być trudne i uciążliwe w formatowaniu — co z tego, że będą ładnie wyglądać, jeśli nie będziesz w stanie odpowiednio dostosować ich pod swoje potrzeby? W trakcie edytowania szablonów pod nasze realne doświadczenia zawodowe zarówno mnie, jak i wielu kandydatów spotkał zawód. Bo wiele informacji się nie mieściło, a sam tekst był nieczytelny lub wygladał brzydko. Wiedz, że takim CV nie zdobędziesz uznania rekrutera.

Tutaj przygotowałam dla Ciebie zestawienie darmowych szablonów CV z różnych źródeł. Opatrzyłam je też moimi eksperckimi komentarzami, żebyś był świadomy wszystkich wad i zalet szablonów CV, które można znaleźć i za darmo pobrać w internecie. Dzięki temu, wybierając dokument dla siebie, unikniesz błędów w CV, które mogą przekreślić Twoje szanse na pracę.

1. Darmowy szablon CV w pastelowych kolorach 

darmowe szablony cv

Ten szablon CV wygląda interesująco, jest dość oszczędny w formie, ale jednocześnie bardzo oryginalny. Geometryczne wzory i ciekawe rozmieszczenie treści zwracają uwagę — zwłaszcza osób, dla których istotna jest estetyka.

Niestety, mimo atrakcyjnego wyglądu, ten darmowy szablon CV niesie również potencjalne ryzyko odrzucenia Twojej aplikacji. Dlaczego? Moim zdaniem jest mało praktyczny.

Zauważ, jak wiele miejsca w tym CV zostało zmarnowane! Faktycznie, to kreatywne CV przyciąga wzrok, ale nawet nie zawiera wszystkich wymaganych sekcji typowego CV. 

Szablon tego typu nietrudno zauważyć, ale zabrakło w nim miejsca na szerszy opis doświadczenia zawodowego w CV — i w ogóle nie przewidziano miejsca na sekcję CV o wykształceniu, co może być sporym błędem (np. w CV inżyniera, nauczyciela itd.). W efekcie rekruter może uznać, że nie ukończyłeś żadnej szkoły i, co gorsza, próbujesz to ukryć. 

Ale w końcu jest to CV bezpłatne i jeśli wyjątkowo Ci odpowiada, tutaj możesz z niego skorzystać. 

2. Biało-czarne CV za darmo: szablon trzykolumnowy

darmowe szablony CV

W moim odczuciu ten szablon CV wygląda elegancko i przyciąga uwagę. W ciekawy sposób oddziela sekcję dane osobowe w CV od reszty dokumentu. Nie brakuje tu też żadnego z ważnych elementów, takich jak sekcja CV z podsumowaniem zawodowym. Ale jedna rzecz jest w tym CV bardzo problematyczna.

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje CV może zostać wydrukowane? (Przy okazji podpowiadam, że warto zadbać o papierową wersję dokumentu, gdy idziesz na rozmowę o pracę). Myślisz, że przygotowany na takim szablonie życiorys będzie po wydrukowaniu prezentował się równie atrakcyjnie co online? 

Niestety — zadrukowany na dużej powierzchni zwykły papier może się pofałdować lub rozmazać, a nawet jeśli korzystasz z drukarki cyfrowej, to nie masz gwarancji, czy cała strona zostanie wydrukowana równomiernie.

Dlatego postaraj się, aby wybrany przez Ciebie druk CV w miarę możliwości nie zawierał tła innego niż białe.

Jeśli jednak chcesz wypróbować ten darmowy szablon CV, kliknij tutaj

3. Szablon CV za darmo z ciekawymi ikonami 

darmowe szablony cv 

Powyższy darmowy szablon CV zawiera kilka ciekawych rozwiązań, jak np. opis umiejętności w CV na skali czy sprytne rozmieszczenie poszczególnych sekcji. Dzięki temu życiorys zawodowy wygląda estetycznie i przejrzyście.

Zauważ jednak, że omawiany przeze mnie szablon ma bardzo mało treści. To nie jest dobry sygnał dla programów do skanowania aplikacji kandydatów (tzw. ATS), które poszukują w CV słów kluczowych. Jeśli w Twoim dokumencie nie będzie wystarczająco dużo wartościowych treści, ATS nie będzie mógł odnaleźć odpowiednich fraz i CV zostanie odrzucone.

Ikonki w CV to również dobry pomysł, bo ich umieszczenie w dokumencie wpływa pozytywnie na wygodę czytającego, ale trzeba uważać, by w pewnym momencie taki graficznych elementów nie było za dużo. Musisz pamiętać, że dla rekrutera najbardziej liczy się właściwa treść CV — a nie jego wygląd.

Ten darmowy szablon CV możesz pobrać tutaj.

4. Darmowy CV szablon przypominający okładkę książki

darmowe szablony cv

W odróżnieniu od poprzedniego przykładu, ten CV formularz zawiera bardzo dużo treści — właściwie patrząc z odległości, można nawet pomylić go z tylną okładką książki lub listem motywacyjnym. Na pewno został zaprojektowany w sposób nieskomplikowany, co moim zdaniem jest dużą zaletą dokumentów aplikacyjnych. 

Zanim jednak wybierzesz go jako szablon dla swojego CV, zastanów się, czy na pewno masz do powiedzenia rekruterowi tak wiele, żeby wysłać mu na swój temat cały esej. Pewnie zauważyłeś, że w tym wzorze przewidziano bardzo dużo miejsca na tekst.

Za to nie zostały w nim uwzględnione wszystkie standardowe sekcje skutecznego CV. Darmowy szablon, który widzisz powyżej, pomija bowiem podsumowanie zawodowe, listę umiejętności twardych i miękkich w CV oraz opis wykształcenia. Chcesz stworzyć idealne CV? Nie możesz o tych elementach zapomnieć!

Jeśli mimo to ten szablon CV Cię zainteresował, możesz pobrać go za darmo w tym miejscu

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

5. Lekkie CV: szablon z uporządkowaną strukturą

darmowe szablony cv

Ten darmowy szablon CV na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo korzystnie. Nie zawiera zbędnych elementów i nie narzuca się krzykliwą formą ani wyrazistymi kolorami. Nawet nagłówek CV ze zdjęciem został zaprojektowany symetrycznie, dzięki czemu w moim odczuciu całość ma bardzo uporządkowaną strukturę. 

Jest tylko jeden problem: w tym szablonie CV brakuje miejsca na wypunktowanie umiejętności. Bez tego Twoje CV nie będzie dla rekruterów atrakcyjne. Z moich rozmów z rekruterami wynika, że kompetencje zawodowe kandydata to jedna z pierwszych rzeczy, na które pracodawcy zwracają uwagę, przeglądając nadesłane dokumenty.

Tu znajdziesz powyższy darmowy szablon CV do pobrania. 

6. Ascetyczny szablon CV za darmo z wykresami 

darmowe szablony cv

Sądzę, że jest to naprawdę nowoczesny szablon CV, który robi wrażenie. Jest bardzo minimalistyczny, ale jednocześnie zawiera wszystkie niezbędne w CV informacje.

Problem? W tym dokumencie strona wizualna ewidentnie przeważa nad treścią. Dla rekruterów takie CV — mimo że przyjemnie się je ogląda — jest w rzeczywistości mało czytelne. Nie zapominaj, że pracownicy działów HR widzą setki CV dziennie i oczekują dokumentu, w którym bez trudu znajdą poszukiwane informacje. 

Wybierając CV wzór do wypełnienia i pobrania, kieruj się przede wszystkim stroną praktyczną dokumentu. Czcionka w CV musi być widoczna, a każda informacja przedstawiona w sposób czytelny. 

Powyższy wzór CV za darmo możesz pobrać tutaj

7. Eleganckie CV: darmowy szablon z przejrzystą strukturą

  darmowe szablony cv

Darmowy szablon CV, który widzisz powyżej, ma jedną ważną zaletę: jest bardzo przejrzysty. Nie mogę mu też odmówić przemyślanej struktury. Rekruter, który spojrzy na to CV, z łatwością zorientuje się w kwalifikacjach kandydata. 

Nie byłabym jednak ekspertką w tworzeniu CV, gdybym nie mieła do niego pewnych uwag. Masz w końcu prawo wiedzieć, jak powinno wyglądać skuteczne CV. Niestety, powyższy wzór curriculum vitae do takich nie należy.

Dobre CV powinno zmieścić się na jednej stronie. Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że już CV na dwie strony jest obarczone pewnym ryzykiem, że rekruter nie przeczyta go w całości. A jeśli pobierzesz darmowy szablon CV zaprezentowany powyżej i zawrzesz w nim wszystkie ważne informacje na temat swojej kariery, dokument wydłuży się znacząco. 

Przez to Twoje CV nie będzie wyglądało tak, jak wzór na zdjęciu powyżej, bo na pewno rozciągnie się na więcej niż jedną stronę A4. Jeśli chcesz na własne oczy sprawdzić, jak działa takie CV, szablon możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

8. Darmowy szablon CV ze zdjęciem

 darmowe szablony cv

Szablon CV, który widzisz powyżej, nadaje się szczególnie dla kandydatów piszących pierwsze CV — czyli takich, których doświadczenie zawodowe jest niewielkie. Łatwo zauważyć, że dużo miejsca poświęcono tu na opisanie umiejętności oraz referencji w CV. Musisz jednak pamiętać, że zdjęcie powinno być wyraźne, wykonane na białym tle i dobrze przedstawiające Twoją twarz — a w tym przypadku tak nie jest.

Jeśli wybierzesz ten szablon, uważaj na odpowiednie wykadrowanie fotografii. W naszym kreatorze CV zdjęcie dodasz bardzo łatwo, a narzędzie umieści je w odpowiednim miejscu dokumentu za Ciebie. 

Powyższy szablon CV możesz pobrać za darmo tutaj

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

9. Dynamiczny szablon CV za darmo na czarnym tle

darmowe szablony cv

Szablon CV, który widzisz u góry, jest bardzo oryginalny. Myślę, że dobrze sprawdzi się w przypadku aplikacji na stanowiska z branży kreatywnej, na przykład gdy piszesz CV grafika. Niekoniecznie jednak mogę się zgodzić co do tego, że jest to skuteczny dokument. Dlaczego? 

Po pierwsze, treści prezentowane są w dość chaotyczny sposób, a ciemne tło CV wcale nie pomoże rekruterowi zorientować się zamieszczonych tam przez Ciebie informacjach (inne problemy z tłem opisałam Ci w jednym z moich komentarzy powyżej). Zabrakło tu również miejsca na podsumowanie zawodowe, które jest kluczowym elementem dobrego CV. 

Chcesz sprawdzić sam, jak prezentuje się ten bezpłatny szablon CV? Kliknij tutaj

10. Darmowy szablon CV z wyróżnionym podsumowaniem zawodowym

darmowe szablony cv

Ten szablon CV powyżej na pierwszy rzut oka wygląda interesująco, bo w ciekawy sposób podkreśla sekcję z podsumowaniem zawodowym. Mam jednak poważne zastrzeżenia dotyczące sposobu prezentacji umiejętności w tym darmowym wzorze CV.

Po pierwsze, żeby korzystnie przedstawić swoje największe zalety i kompetencje, warto je podzielić na umiejętności twarde i miękkie, czego we wzorze powyżej brakuje. Po drugie, skala, którą proponuje autor szablonu, nie jest praktyczna dla takich umiejętności miękkich jak kreatywność, dobra organizacja czasu czy odpowiedzialność. Przyznasz, że trudno oceniać tego typu cechy charakteru w CV za pomocą kropek?

Jeśli jednak zainteresował Cię ten szablon curriculum vitae, możesz skorzystać z niego za darmo tutaj

11. Szablon CV z wyraźnymi sekcjami 

darmowe szablony cv

Powyższy szablon CV jest dobrą propozycją dla tych, którzy cenią sobie konkrety. Wyraźnie wydzielone sekcje powodują, że dokument jest bardzo czytelny. Nowoczesna czcionka i odrobina jasnoniebieskiego koloru moim zdaniem również dodają mu dynamiki.

Szkoda jednak, że autor tego szablonu nie zadbał również o to, by zaprojektować sekcję Podsumowanie zawodowe w CV. Szablon wiele traci, jeśli nie ma w nim miejsca na chociażby krótki opis kandydata. 

To dobrze, że doświadczenie zawodowe zostało tu wyróżnione na pierwszym miejscu, ale bez kilku zdań charakteryzujących kandydata wysyłającego takie CV, dokument może nie przekonać rekrutera.

Tutaj jest link, jeśli chcesz pobrać powyższy szablon CV za darmo. 

12. Dwustronny szablon CV dla osób z doświadczeniem

darmowe szablony cv

Ten darmowy szablon CV na dwóch stronach zaprojektowany jest tak, by pomiędzy sekcjami było dużo przestrzeni, a tekst rozłożony był równomiernie. Jeśli masz duże doświadczenie zawodowe, na pewno dzięki powyższemu szablonowi zaprezentujesz je w optymalny sposób. 

Weź pod uwagę tylko jedną rzecz: rekruter spędza przeciętnie 7 sekund, analizując jedno CV. Może być tak, że przeskanuje wzrokiem jedynie pierwszą stronę, a druga zostanie pominięta. Jeśli tak by się zdarzyło, Twoja kandydatura może wiele stracić. Szablon CV na jedną stronę, który mieści dużo tekstu, będzie na pewno bezpieczniejszy. 

Powyższy szablon CV jest dostępny za darmo tutaj, ale aby z niego skorzystać, musisz posiadać program Adobe Indesign lub Adobe Photoshop.

13. Prosty i skromny darmowy szablon CV

darmowe szablony cv

Całkiem zgrabne i proste CV — szablon bez zbędnych udziwnień i z czytelnym podziałem na sekcje. Pewnie jednak już się domyślasz, co może być z nim nie tak, bo często zwracam na to uwagę. 

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre CV, podziel swoje kompetencje na umiejętności miękkie i twarde. Tu tego zabrakło. Powyższy darmowy szablon nie zawiera również sekcji Zainteresowania, a powinien, bo ciekawy opis hobby w CV może pomóc Ci się wyróżnić.

Wydzielono tu za to miejsce na referencje. Musisz wiedzieć, że dodanie referencji w formie kontaktów do osób, z którymi pracowałeś, znacznie zwiększy Twoją wiarygodność w oczach rekruterów. Zanim to jednak zrobisz, musisz mieć pewność, że wymienione w tej sekcji osoby wyrażają na to zgodę. 

Jeśli chcesz pobrać ten szablon darmowy CV, możesz zrobić to tutaj

14. Darmowy szablon CV dla artystów

darmowe szablony cv

Ten darmowy CV szablon ma 2-kolumnowy układ treści, który jest bardzo korzystny, bo pozwala przedstawić sporą ilość treści w czytelny sposób. Dokument wyróżnia charakterystyczny i kreatywny nagłówek, w którym część tekstu napisana jest czcionką zbliżoną do pisma odręcznego. 

Kombinacja zwykłych i odręcznych czcionek sprawia, że powyższe CV nabiera artystycznego charakteru. Takie dokumenty nie trafiają do mnie często. Jeśli jednak wysyłasz CV do urzędu lub do firmy z branży finansowej, uważaj, bo ten szablon może okazać się zbyt kreatywny jak na stanowisko, o które się starasz. Co więcej, przez zabawę z fontami, szablon zdecydowanie traci na czytelności.

Ten szablon CV możesz pobrać tutaj za darmo. 

15. Minimalistyczny darmowy szablon CV 

darmowe szablony cv

Ten CV szablon jest minimalistyczny i wygląda profesjonalnie. Wysyłając tego typu dokument, przedstawiasz się jako osoba dobrze zorganizowana i mająca dobre wyczucie stylu. Mam tu jednak aż dwa problemy. 

Po pierwsze — brak sekcji z umiejętnościami. Kolejna rzecz to sposób zapisu doświadczenia zawodowego w CV. Jeśli nie wypunktujesz dokładnie swoich obowiązków, kwalifikacji i osiągnięć w CV, rekruter nie będzie w stanie wyłuskać ich sam. Moja rada brzmi: zawsze zwracaj uwagę na to, czy Twoje CV zawiera listę wyliczeniową z umiejętnościami, obowiązkami oraz sukcesami na poprzednich stanowiskach. 

Szablon CV, o którym mowa, możesz bezpłatnie pobrać tutaj w formacie Word, INDD oraz Ai.

16. Ponadczasowy szablon CV 

darmowe szablony cv

Tradycyjny szablon CV z wypunktowanymi listami i wyróżniającą się trójkolumnową sekcją umiejętności. Ten szablon jest idealny dla osób, które piszą np. CV pracownika biurowego albo CV programisty

Jeśli masz spore doświadczenie zawodowe, na tym wzorze CV na pewno zdołasz je całkiem obszernie zaprezentować. Postaraj się jednak zmieścić wszystkie treści maksymalnie na dwóch stronach. Szablon jest jednak bardzo tradycyjny i niespecjalnie przykuwający wzrok.

Jeśli wybierzesz ten darmowy szablon CV, pamiętaj też, żeby dodać do niego klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych

Powyższy szablon CV Word możesz pobrać za darmo tutaj w formacie .docx.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

17. Nowoczesne CV: szablon z wydzielonym nagłówkiem

Ostatni bezpłatny szablon CV w moim zestawieniu ma przyjemną dla oka kolorystykę. Przewidziano w nim takie elementy jak zdjęcie, podsumowanie zawodowe, a nawet niewielką sekcję na osiągnięcia zawodowe w CV. Jeśli masz się czym pochwalić, dodanie takich informacji w CV jest bardzo dobrym pomysłem.

Zanim jednak zdecydujesz się na wybór powyższego CV szablonu, weź pod uwagę, że rekruter może chcieć wydrukować Twój dokument. Niestety — nie masz pewności, czy po wydrukowaniu kolory nadal będą prezentowały się tak dobrze jak na ekranie komputera. 

Poza tym, tak jak już wspomniałam, z zasady zdecydowanie lepiej jest napisać CV na białym tle, bo takie curriculum vitae wygląda znacznie bardziej profesjonalnie. 

Teraz masz już pełen przekrój darmowych szablonów CV dostępnych do pobrania w internecie. Jest ich bardzo dużo, ale tak naprawdę różnią się między sobą nieznacznie. W tym zestawieniu opisałam dla Ciebie wszystkie kwestie, które warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepszy darmowy wzór CV do pobrania i wypełnienia dla siebie. 

Zapoznaj się również z najszybszym sposobem na napisanie profesjonalnego CV — skorzystaniem z profesjonalnego narzędzia. 

Szablon CV do wypełnienia w kreatorze

Stwórz CV teraz

 darmowe szablony cv

Stwórz CV online w kreatorze CV LiveCareer tutaj

Najpierw przyjrzyj się szablonowi CV powyżej. To profesjonalne CV, które stworzyłam zgodnie z aktualnymi standardami pisania dokumentów rekrutacyjnych. Jest to wzorcowy szablon z naszego kreatora CV, który zawiera wszystkie wymagane sekcje i jest do pobrania w odpowiednim dla CV formacie

Jeśli nie wiesz, jak napisać CV lub masz problemy z samodzielnym z zaprojektowaniem dokumentu, skorzystaj z programu do pisania CV. Z mojego doświadczenia wynika, że to bezpieczny i pewny sposób na stworzenie skutecznego życiorysu zawodowego

W narzędziu zobaczysz 20 profesjonalnych szablonów CV. Jedne z nich są tradycyjne, inne kreatywne. Znajdziesz tam również szablony CV nowoczesnego i CV profesjonalnego. Stwórz dla siebie taki dokument i zobacz, jak będzie wyglądało gotowe CV wypełnione Twoimi danymi. 

Stwórz CV teraz

darmowe szablony cv

Stwórz CV online w kreatorze CV LiveCareer tutaj

W naszym kreatorze możesz stworzyć za darmo nieograniczoną liczbę CV. Dopiero pobranie gotowych dokumentów wiąże się z koniecznością zapłaty.

Chcesz szukać dalej? Masz już wiedzę na temat tego, jak oceniać gotowe szablony CV. Pamiętaj, żeby uwzględnić wszystkie nasze rady i wybrać takie darmowe wzory CV, które nie tylko będą dobrze się prezentowały, ale zostaną docenione przez rekrutera i pozwolą Ci zdobyć pracę.

 A jeśli Twoje CV spodobało się rekruterom, sprawdź, jakie są najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Serwisy, które oferują darmowe szablony CV

Darmowe szablony znajdziwesz również w niektórych ogólnodostępnych edytorach tekstowych czy portalach internetowych. Poniżej krótko przedstawiam Ci ich główne wady i zalety: 

  • Google CV — dokumenty Google oferują 6 szablonów. Są one bardzo proste i z pewnością trudno będzie Ci się wyróżnić wybierając któryś z nich. W przypadku Google CV nie jest łatwo zmieścić CV na jednej stronie i w zwięzły sposób opisać swoje doświadczenie. To wada — rekruterzy poświęcają niewiele czasu na przejrzenie dokumentów aplikacyjnych i warto starać się stworzyć krótkie CV.
  • Word CV — w Wordzie możesz oczywiście stworzyć CV od zera. Nie polecam jednak tego rozwiązania. W końcu jest to edytor tekstowy i trudno jest stworzyć w nim podzielony na sekcje dokument, jakim jest życiorys do pracy. Sam pakiet Office oferuje również darmowe szablony, ale są one przestarzałe i mało atrakcyjne wizualnie.
  • Open Office CV — Open Office oferuje naprawdę spory wybór szablonów CV za darmo, które dość łatwo uzupełnisz. Zwróć jednak uwagę, czy na pewno są zgodne z najnowszymi standardami rekrutacji. Co więcej, wiele z nich jest bardzo prostych i niespecjalnie nowoczesnych.
  • Canva CV — na stronie Canvy znajdziesz naprawdę ogrom darmowych szablonów CV. Jednak, aby z nich skorzystać, musisz mieć konto w serwisie i przynajmniej w podstawowym stopniu umieć posługiwać się ich interfejsem. Co więcej, nie wszystkie z nich są praktyczne — wiele ma np. bardzo dużo miejsca na zdjęcie, a niewiele na naprawdę istotne informacje. Edycja tego typu szablonu może sprawiać trudności. Dodatkowo tylko część projektów Canvy jest za darmo — za wiele z nich musisz zapłacić.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania na temat darmowych szablonów CV

Gdzie znajdę darmowe szablony CV?

Bezpłatne szablony CV znajdziesz zarówno w darmowych kreatorach CV, jak i niektórych edytorach tekstu (np. korzystając z templatek CV w Wordzie). A jeśli masz zmysł estetyczny, możesz je także zrobić samodzielnie — chociażby tworząc CV w Canvie w wersji podstawowej.

Jak wybrać darmowy szablon CV?

Idealne CV powinno być czytelne i możliwie krótkie. Dlatego zwróć uwagę, czy Twój szablon jest przejrzysty, a gotowe CV już na pierwszej stronie zawiera wszystkie niezbędne sekcje — m.in. Podsumowanie zawodowe i Umiejętności. Do polskiego curriculum vitae warto również dołączyć zdjęcie — sprawdź, czy Twój darmowy szablon CV w Word lub PDF daje taką możliwość.

Jak powinno wyglądać profesjonalne CV?

Dobre CV musi być dopasowane do oferty pracy i zawierać wszystkie niezbędne elementy — m.in. opis doświadczenia, umiejętności i celów zawodowych. Niestety, w większości wzorów CV do pobrania za darmo nie zmieścisz wszystkich istotnych informacji. Dlatego polecamy Ci skorzystać z profesjonalnego generatora CV — np. LiveCareer lub InterviewMe.

Czy system ATS odczyta mój darmowy szablon CV?

Szablon curriculum vitae przyjazny systemom ATS to taki, który jest czytelny, w jasnym kolorze i mało skomplikowany — zbyt duża liczba symboli, tabel i wykresów może zostać źle odczytana przez komputer. Również czcionka powinna być prosta i dobrze widoczna (10-12 pkt). Większość darmowych szablonów CV nie spełnia tych norm. Dlatego polecamy Ci sięgnąć po profesjonalne wzory CV, dzięki którym rekruter nie pominie Twojej aplikacji.

Jaki format szablonu CV wybrać?

Każdy dobry wzór CV powinien być zapisany w formacie PDF. Dzięki temu „nie rozjedzie się” na komputerze rekrutera i będzie przyjazny systemom ATS. W takim samym formacie powinieneś zapisać list motywacyjny — możesz to zrobić m.in. w naszym kreatorze listu motywacyjnego.

Jeśli masz więcej pytań na temat pisania i wyglądu CV, zadaj je w komentarzu pod artykułem. Nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Darmowe szablony cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.35  (71 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: