Darmowe szablony CV: 29 gotowych wzorów do wypełnienia i pobrania

Darmowe szablony CV: 29 gotowych wzorów do wypełnienia i pobrania

Jeśli szukasz darmowego szablonu CV, warto zastanowić się, czy za wiele nie ryzykujesz. Prawda jest bowiem taka, że od tego, na który z szablonów się zdecydujesz, będzie w dużej mierze zależał sukces Twoich starań o pracę. 

 

Niektóre szablony CV są atrakcyjne tylko pozornie. Pobrany z Internetu gotowy wzór CV do wypełnienia musi spełniać nie tylko wymagania systemu ATS (programu do skanowania aplikacji), ale być również przyjazny dla oka rekrutera.

 

Zobacz wybrane przez nas darmowe szablony CV i sam wyrób sobie zdanie na ich temat. Na bazie gotowego wzoru CV do wypełnienia poniżej nasi eksperci opisali wady i zalety dostępnych za darmo szablonów CV w Internecie — tak, żebyś wiedział, na co zwracać uwagę wybierając wzór CV dla siebie. 

 

12 gotowych wzorów CV do wypełnienia


darmowy szablon cv

 

Najpierw przyjrzyj się szablonowi, który prezentujemy jako pierwszy. To profesjonalne CV stworzone zgodnie z aktualnymi standardami pisania dokumentów rekrutacyjnych. Jest to wzorcowy szablon CV, który zawiera wszystkie wymagane sekcje i odpowiednio sformatowany tekst. 

 

Jeśli nie wiesz, jak napisać CV lub masz problemy z samodzielnym z zaprojektowaniem dokumentu, skorzystaj z kreatora CV. To bezpieczny i pewny sposób na stworzenie skutecznego życiorysu zawodowego

 

W narzędziu znajdziesz 12 gotowych szablonów CV. Jedne z nich są tradycyjne, inne kreatywne. Masz również do pobrania szablony CV nowoczesne i profesjonalne. Stwórz dla siebie jeden taki dokument i zobacz, jak będzie wyglądało gotowe CV wypełnione Twoimi danymi. 


gotowe szablony cv

 

Jeśli chcesz wypróbować inne opcje, poniżej prezentujemy 18 darmowych szablonów CV — każdy z zupełnie innej bajki. Opatrzyliśmy je eksperckimi komentarzami — żebyś był świadomy wszystkich wad i zalet szablonów CV, które można znaleźć i za darmo pobrać w Internecie. Dzięki temu wybierając szablon dla siebie unikniesz błędów w CV.

 

1. Darmowy szablon CV w pastelowych kolorach 


darmowy szablon cv

Ten szablon CV wygląda interesująco, jest dość oszczędny w formie, ale jednocześnie bardzo oryginalny. Geometryczne wzory i ciekawe rozmieszczenie treści zwracają uwagę — zwłaszcza osób, dla których istotna jest estetyka.

 

Niestety, mimo atrakcyjnego wyglądu, ten darmowy szablon CV niesie również potencjalne ryzyko odrzucenia Twojej aplikacji. Dlaczego? Jest mało praktyczny.

 

Zauważ, jak wiele miejsca w tym CV zostało zmarnowane! Faktycznie, to kreatywne CV przyciąga wzrok, ale nawet nie zawiera wszystkich wymaganych sekcje typowego CV. Nietrudno zauważyć, że zabrakło w nim miejsca na szerszy opis doświadczenia zawodowego — i w ogóle nie przewidziano miejsca na sekcję CV o wykształceniu. W efekcie rekruter może uznać, że nie ukończyłeś żadnej szkoły i, co gorsza, próbujesz to ukryć. 

 

Ale w końcu ten szablon CV jest darmowy i jeśli wyjątkowo Ci odpowiada, tutaj możesz z niego skorzystać. 2. Biało-czarny trzykolumnowy szablon CV


darmowy szablon cv

Ten szablon CV wygląda elegancko i przyciąga uwagę. W ciekawy sposób oddziela sekcję dane osobowe w CV od reszty dokumentu. Nie brakuje tu też żadnego z elementów, ale jedna rzecz jest w tym CV bardzo problematyczna.

 

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje CV może zostać wydrukowane? (Przy okazji podpowiadamy, że warto zadbać o papierową wersję dokument, gdy idziesz na rozmowę o pracę). Myślisz, że przygotowany na takim szablonie życiorys będzie po wydrukowaniu prezentował się równie atrakcyjnie, co online? 

 

Niestety — zadrukowany na dużej powierzchni zwykły papier może się pofałdować lub rozmazać, a nawet jeśli masz drukarkę cyfrową, to nie masz gwarancji, czy cała strona zostanie wydrukowana równomiernie.

 

Rada naszych ekspertów jest jednoznaczna: postaraj się, aby wybrany przez Ciebie szablon CV w miarę możliwości nie zawierał tła innego niż białe.

 

Jeśli chcesz wypróbować ten darmowy szablon CV, kliknij tutaj

 

3. Szablon CV z ciekawymi ikonami 


darmowy szablon cv

Powyższy darmowy szablon CV zawiera kilka ciekawych rozwiązań, jak np. opis umiejętności w CV na skali czy sprytne rozmieszczenie poszczególnych sekcji. Dzięki temu życiorys zawodowy wygląda estetycznie i przejrzyście.

 

Zauważ, że omawiane CV ma bardzo mało treści. To nie jest dobry sygnał dla programów do skanowania aplikacji kandydatów (tzw. ATS), które poszukują w CV słów kluczowych. Jeśli w Twoim dokumencie nie będzie wystarczająco dużo wartościowych treści, ATS nie będzie mógł odnaleźć odpowiednich fraz i CV zostanie odrzucone.

 

Ikonki w CV to również dobry pomysł, bo ich umieszczenie w dokumencie wpływa pozytywnie na wygodę czytającego, ale trzeba uważać, by w pewnym momencie taki graficznych elementów nie było za dużo. Musisz pamiętać, że dla rekrutera najbardziej liczy się właściwa treść CV — a nie jego wygląd.

 

Ten darmowy szablon CV możesz pobrać tutaj.

 

4. Szablon CV przypominający okładkę książki


darmowy szablon cv

W odróżnieniu od poprzedniego przykładu, ten szablon CV zawiera bardzo dużo treści — właściwie patrząc z odległości można nawet pomylić go z tylną okładką książki lub listem motywacyjnym. Na pewno został zaprojektowany w sposób nieskomplikowany, co z reguły jest dużą zaletą dokumentów aplikacyjnych. 

 

Zanim jednak wybierzesz go jako szablon dla swojego CV, zastanów się, czy na pewno masz do powiedzenia rekruterowi tak wiele, żeby wysłać mu na swój temat cały esej. Pewnie zauważyłeś, że w tym wzorze przewidziano bardzo dużo miejsca na tekst.

 

Jest jeszcze jeden problem z powyższym szablonem. Nie zostały w nim uwzględnione wszystkie standardowe sekcje skutecznego CV. Które elementy pominięto? Brakuje miejsca na podsumowanie zawodowe, listę umiejętności twardych i miękkich oraz opis wykształcenia. Chcesz stworzyć idealne CV? Nie możesz ich pominąć.

 

Jeśli mimo to ten szablon CV Cię zainteresował, możesz pobrać go za darmo w tym miejscu

 

5. Lekki szablon CV z uporządkowaną strukturą


darmowy szablon cv

Ten darmowy szablon CV na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo korzystnie. Nie zawiera zbędnych elementów i nie narzuca się krzykliwą formą ani wyrazistymi kolorami. Nawet nagłówek CV ze zdjęciem został zaprojektowany symetrycznie, dzięki czemu całość wydaje się mieć bardzo uporządkowaną strukturę. 

 

Jest tylko jedno ALE. W tym CV brakuje miejsca na wypunktowanie umiejętności. Bez tego Twoje CV nie będzie dla rekruterów atrakcyjne, bo kompetencje zawodowe kandydata to jedna z pierwszych rzeczy, na które pracodawcy zwracają uwagę przeglądając nadesłane CV.

 

Tu znajdziesz do pobrania powyższy darmowy szablon CV. 

 

6. Bardzo ascetyczny szablon CV z wykresami 

darmowy szablon cv

To naprawdę nowoczesny szablon CV, który robi wrażenie. Jest bardzo minimalistyczny, ale jednocześnie zawiera wszystkie niezbędne w CV informacje. 

 

Problem? W tym dokumencie strona wizualna ewidentnie przeważa nad treścią. Dla rekruterów takie CV — mimo że przyjemnie się je ogląda — jest w rzeczywistości mało czytelne. Nie zapominaj, że pracownicy działów HR widzą setki CV dziennie i oczekują dokumentu, w którym bez trudu znajdą poszukiwane informacje. 

 

Wybierając szablon CV kieruj się przede wszystkim stroną praktyczną dokumentu. Czcionka musi być widoczna, a każda informacja przedstawiona w sposób czytelny. 

 

Powyższy wzór CV możesz pobrać bezpłatnie tutaj

 

7. Elegancki szablon CV z przejrzystą strukturą


darmowy szablon cv

Darmowy szablon CV, który widzisz powyżej, ma jedną ważną zaletę. Jest bardzo przejrzysty. Nie można mu też odmówić przemyślanej struktury. Rekruter, który spojrzy na to CV, z łatwością zorientuje się w kwalifikacjach kandydata. 

 

Nie bylibyśmy ekspertami w tworzeniu CV, gdybyśmy nie mieli jednak do niego pewnych uwag. Masz w końcu prawo wiedzieć, jak powinno wyglądać skuteczne CV. Niestety, powyższy wzór CV do takich nie należy.

 

Dobre CV powinno zmieścić się na jednej stronie. CV na dwie strony to już pewne ryzyko, że druga kartka nie ujrzy nigdy oka rekrutera. Jeśli pobierzesz darmowy szablon CV zaprezentowany u góry i zawrzesz w nim wszystkie ważne informacje na temat swojej kariery, dokument wydłuży się znacząco. Przez to Twoje CV nie będzie wyglądało tak, jak wzór na zdjęciu powyżej, bo na pewno rozciągnie się na więcej niż jedną stronę A4.

 

Jeśli chcesz na własne oczy sprawdzić, jak działa ten szablon CV, pobierz go bezpłatnie tutaj.

 

8. Darmowy szablon CV ze zdjęciem


darmowy szablon cv

Szablon CV, który widzisz powyżej, nadaje się szczególnie dla kandydatów piszących pierwsze CV — czyli takich, których doświadczenie zawodowe jest niewielkie. Dużo miejsca poświęcono tu na opisanie umiejętności oraz referencji w CV. Musisz jednak pamiętać, że zdjęcie do CV powinno być wyraźne, wykonane na białym tle i dobrze przedstawiające Twoją twarz — a w tym przypadku tak nie jest.

 

Jeśli wybierzesz ten szablon, uważaj na odpowiednie wykadrowanie fotografii. W naszym kreatorze CV zdjęcie dodasz bardzo łatwo, a narzędzie umieści je w odpowiednim miejscu dokumentu za Ciebie. 

 

Powyższy szablon CV możesz pobrać za darmo tutaj

 

9. Dynamiczny szablon CV na czarnym tle

 

darmowy szablon cv

 

CV, które widzisz u góry, jest bardzo oryginalne i dobrze sprawdza się w przypadku aplikacji na stanowiska z branży kreatywnej. NIekoniecznie jednak można się zgodzić co do tego, że jest to skuteczny dokument. Dlaczego? 

 

Po pierwsze, treści prezentowane są w dość chaotyczny sposób, a ciemne tło wcale nie pomoże rekruterowi zorientować się zamieszczonych tam przez Ciebie informacjach. Zabrakło tu również miejsca na podsumowanie zawodowe, które jest kluczowym elementem dobrego CV. 

 

Chcesz sprawdzić sam, jak prezentuje się ten bezpłatny szablon CV? Kliknij tutaj

 

10. Szablon CV z wyróżnionym podsumowaniem zawodowym

darmowy szablon cv

Szablon CV powyżej na pierwszy rzut oka wygląda interesująco, bo w ciekawy sposób podkreśla sekcję z podsumowaniem zawodowym. Mamy jednak poważne zastrzeżenia dotyczące sposobu prezentacji umiejętności w tym wzorze CV. 

 

Po pierwsze, żeby korzystnie przedstawić swoje największe zalety i kompetencje, warto je podzielić na umiejętności twarde i miękkie, czego we wzorze powyżej brakuje. Po drugie, skala, którą proponuje autor szablonu, nie jest praktyczna dla takich umiejętności miękkich, jak kreatywność, dobra organizacja czasu, odpowiedzialność. Przyznasz, że ciężko oceniać tego typu cechy za pomocą kropek?

 

Jeśli jednak zainteresował Cię ten szablon CV, możesz skorzystać z niego za darmo tutaj

 

11. Darmowy szablon CV dla konkretnych osób


darmowy szablon cv

Powyższy szablon CV jest dobrą propozycją dla tych, którzy cenią sobie konkrety. Wyraźnie wydzielone sekcje powodują, że dokument jest bardzo czytelny. Fajna, nowoczesna czcionka i odrobina jasnoniebieskiego koloru również dodają mu dynamiki.

 

Szkoda jednak, że autor tego szablonu nie zadbał o to, by zaprojektować sekcję Podsumowanie zawodowe. CV wiele traci, jeśli nie ma w nim chociażby krótkiego opisu kandydata. To dobrze, że Doświadczenie zostało tu wyróżnione na pierwszym miejscu, ale bez kilku zdań charakteryzujących bohatera tego CV dokument nie będzie wystarczająco skuteczny.

 

Tutaj jest link, jeśli chcesz pobrać powyższy szablon CV za darmo. 

 

12. Dwustronny szablon CV dla osób z doświadczeniem


darmowy szablon cv

Ten darmowy szablon CV na dwóch stronach zaprojektowany jest tak, by pomiędzy sekcjami było dużo przestrzeni, a tekst rozłożony był równomiernie. Jeśli masz duże doświadczenie zawodowe, na pewno dzięki powyższemu szablonowi zaprezentujesz je w optymalny sposób. 

 

Weź pod uwagę tylko jedną rzecz: rekruter spędza przeciętnie 7 sekund analizując jedno CV. Może być tak, że przeskanuje wzrokiem jedynie pierwszą stronę, a druga zostanie pominięta. Jeśli tak by się zdarzyło, Twoja kandydatura może wiele stracić. CV na jedną stronę, które mieści dużo tekstu, będzie na pewno dużo bezpieczniejsze. 

 

Powyższy szablon CV jest dostępny za darmo tutaj, ale aby z niego skorzystać musisz posiadać program Adobe Indesign lub Adobe Photoshop.

 

13. Prosty i skromny szablon CV

darmowy szablon cv

Całkiem zgrabny szablon CV — bez zbędnych udziwnień i z czytelnym podziałem na sekcje. Pewnie jednak już się domyślasz, co może być z nim nie tak, bo często zwracamy na to uwagę. 

 

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre CV, podziel swoje kompetencje na umiejętności miękkie i twarde. Tego tu zabrakło.

 

Powyższy szablon CV nie zawiera również sekcji Zainteresowania, a powinien. Za to wydzielono tu miejsce na referencje w CV. Musisz wiedzieć, że dodanie referencji w formie kontaktów do osób, z którymi pracowałeś, znacznie zwiększa Twoją wiarygodność w oczach rekruteraz. 

 

Jeśli chcesz pobrać ten szablon darmowy CV, możesz zrobić to tutaj

 

14. Darmowy szablon CV dla artystów


darmowy szablon cv

Ten darmowy szablon CV ma 2-kolumnowy układ treści, który jest bardzo korzystny, bo pozwala przedstawić sporą ilość treści w czytelny sposób. Dokument wyróżnia bardzo charakterystyczny i kreatywny nagłówek, w którym część tekstu napisana jest czcionką zbliżoną do pisma odręcznego. 

 

Kombinacja zwykłych i odręcznych czcionek sprawia, że powyższe Ci nabiera artystycznego charakteru. Jeśli wysyłasz CV do urzędu lub do firmy z branży finansowej uważaj, bo ten szablon CV może okazać się zbyt kreatywny jak na stanowisko, o które się starasz. 

 

Powyższy, gotowy wzór CV jest w pełni edytowalny. Możesz zmienić główny akcent kolorystyczny i oraz układ elementów tak, aby najlepiej odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom. 

 

Ten szablon CV możesz pobrać tutaj za darmo. 

 

15. Minimalistyczny szablon CV 

darmowy szablon cv

Ten CV szablon jest minimalistyczny i profesjonalny. Wysyłając tego typu CV przedstawiasz się jako osoba dobrze zorganizowana i mająca wyczucie dobrego stylu. Mamy tu jednak aż dwa problemy. Po pierwsze — brak sekcji Umiejętności

 

Kolejna rzecz to sposób zapisu doświadczenia zawodowego w CV. Jeśli nie wypunktujesz dokładnie swoich obowiązków, osiągnięć i kwalifikacji, rekruter nie będzie w stanie wyłuskać ich sam. Zawsze zwracaj uwagę na to, czy Twoje CV zawiera listę wyliczeniową z umiejętnościami oraz obowiązkami na poprzednich stanowiskach. 

 

Szablon CV, o którym mowa, możesz bezpłatnie pobrać tutaj w formacie Word, INDD, oraz Ai.

 

16. Ponadczasowy szablon CV 

 

darmowy szablon cv

Tradycyjny szablon CV z wypunktowanymi listami i wyróżniającą się trójkolumnową sekcją umiejętności. Ten szablon jest idealny dla osób, które piszą np. CV pracownika biurowego. Jeśli masz spore doświadczenie zawodowe, na tym wzorze CV na pewno zdołasz je całkiem obszernie zaprezentować. 

 

Jeśli wybierzesz ten darmowy szablon CV, pamiętaj, żeby dodać do niego sekcję Zainteresowania oraz klauzulę o ochronie danych osobowych. Postaraj się zmieścić wszystkie treści maksymalnie na dwóch stronach. 

 

Powyższy szablon CV Word możesz pobrać za darmo tutaj, w formacie .docx.

 

17. Nowoczesny szablon CV z wydzielonym nagłówkiem


darmowy szablon cv

Ostatni bezpłatny szablon CV w naszym zestawieniu ma przyjemną dla oka kolorystykę. Przewidziano w nim takie elementy, jak zdjęcie, podsumowanie zawodowe, a nawet niewielką sekcję na nagrody i wyróżnienia. Jeśli masz się czym pochwalić, dodanie takiej sekcji w CV jest bardzo dobrym pomysłem.

 

Zanim jednak zdecydujesz się na wybór powyższego CV szablonu, weź pod uwagę, że rekruter może chcieć wydrukować Twój dokument. Niestety — nie masz pewności, czy po wydrukowaniu kolory nadal będą prezentowały się tak dobrze, jak na ekranie komputera. 

 

Poza tym z zasady zdecydowanie lepiej jest napisać CV na białym tle, bo taki życiorys zawodowy wygląda znacznie bardziej profesjonalnie. 

 

Mimo wszystko podoba Ci się ten darmowy szablon CV? Pobierz go tutaj.

 

Teraz masz już pełen przekrój darmowych szablonów CV dostępnych do pobrania w Internecie. Jest ich bardzo dużo, ale tak naprawdę różnią się między sobą nieznacznie. W tym zestawieniu opisaliśmy wszystkie kwestie, które warto wziąć pod uwagę wybierając dla siebie najlepszy wzór CV do pobrania i wypełnienia. 

 

Chcesz szukać dalej? Masz już wiedzę na temat tego, jak oceniać gotowe szablony CV. Pamiętaj, żeby uwzględnić wszystkie nasze rady i wybrać taki wzór CV, który nie tylko będzie dobrze się prezentował, ale zostanie doceniony przez rekrutera i pozwoli Ci zdobyć pracę.

 

Jeśli masz więcej pytań na temat pisania i wyglądu CV, zadaj je w komentarzu pod artykułem. Nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

Oceń ten artykuł
Średnia: 5 (1 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo