1. CV absolwenta liceum: wzór dla ucznia i rady, jak napisać

CV absolwenta liceum: wzór dla ucznia i rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Piszesz CV absolwenta liceum, ale obawiasz się, że nie masz szans w starciu z bardziej doświadczonymi kandydatami? Niekoniecznie. Musisz tylko dobrze opisać swoje umiejętności i przygotować CV w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.

W tym artykule wyjaśnię Ci, jak to zrobić. Poniżej zobaczysz profesjonalny wzór CV absolwenta liceum i dowiesz się, co powinieneś w nim zawrzeć, by dostać pierwszą pracę.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne podobne wzory CV:

CV absolwenta liceum — wzór

Jakub Wesołowski

Nr telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Zarządzanie mediami społecznościowymi to moja pasja. Rozwijam ją od ponad 2 lat, prowadząc profil szkoły na Facebooku i Instagramie oraz mój prywatny kanał na TikToku. Jako absolwent klasy o profilu dziennikarskim nauczyłem się pisać szybko, zwięźle i bez błędów. Swoją przyszłość zawodową wiążę z marketingiem, dlatego z przyjemnością dołączę do Państwa zespołu.

Umiejętności specjalistyczne

 • Facebook, Instagram, TikTok — poziom zaawansowany
 • MS Office (Word, PowerPoint) — poziom średniozaawansowany
 • Canva — poziom podstawowy
 • lekkie pióro
 • znajomość trendów w mediach społecznościowych

Języki obce

 • język angielski — poziom B2
 • język niemiecki — poziom B1

Umiejętności miękkie

 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • odpowiedzialność, terminowość
 • świetna organizacja pracy
 • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju

Doświadczenie

08.2019–obecnie Samorząd szkolny

Stanowisko: Specjalista ds. social mediów

Obowiązki:

 • prowadzenie i moderacja profilu szkoły na Facebooku i Instagramie
 • tworzenie i publikowanie prostych grafik w Canvie
 • tworzenie interakcji z użytkownikami oraz budowanie zaangażowania na profilu
 • monitorowanie, analiza i raportowanie wyników prowadzonych działań
 • opracowywanie i realizowanie kampanii reklamowych

Osiągnięcia:

 • organizacja i promocja szkolnej aukcji charytatywnej online w maju 2022, w trakcie której zebrano ponad 10 tys. zł

Wykształcenie

09.2018–05.2022 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie

Profilklasy: dziennikarski

Zainteresowania

Interesują mnie trendy w social media — chętnie oglądam popularne profile i śledzę blogi branżowe. W wolnym czasie gram w szachy i czytam powieści kryminalne (moim ulubionym autorem jest Remigiusz Mróz).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV absolwenta liceum?

 1. Napisz rubrykę Podsumowanie i cele zawodowe na górze CV. W 4-5 zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz pasje, osiągnięcia lub umiejętności i dlaczego aplikujesz do tej konkretnej firmy.
 2. Stwórz listę swoich umiejętności twardych i miękkich. Skup się przede wszystkim na tych, które wymieniono w ofercie pracy (o ile naprawdę je posiadasz). Jeśli znasz więcej niż jeden język obcy, możesz zawrzeć je w osobnej rubryce w CV. 
 3. Jeśli masz jakieś doświadczenie zawodowe, koniecznie opisz je w CV — może to być również działalność dodatkowa lub wolontariat. W tej rubryce podaj daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Opisz krótko swoje wykształcenie w CV. Wystarczy, że podasz pełną nazwę szkoły, daty nauki i profil klasy. Pisanie o podstawówce lub gimnazjum w CV absolwenta liceum nie ma sensu.
 5. Jeśli ukończyłeś kursy i szkolenia lub posiadasz certyfikaty związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz, wymień je w osobnej sekcji życiorysu.
 6. Wpisz swoje zainteresowania do CV. Najlepiej wybrać te, które mają związek z danym stanowiskiem i/lub są na tyle ciekawe, że zwrócą uwagę rekrutera. 
 7. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

Już wiesz, jak napisać profesjonalne CV absolwenta liceum. Żeby zrobić to szybko i na wysokim poziomie, skorzystaj z kreatora CV, w którym znajdziesz profesjonalne szablony dokumentów aplikacyjnych. Jeśli szukasz pierwszej pracy, do swojej aplikacji załącz też list motywacyjny — w ten sposób pokażesz, że masz motywację do pracy i szerzej opiszesz swoje umiejętności.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV absolwenta liceum i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv absolwenta liceum

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: