1. CV absolwenta liceum: wzór dla ucznia i rady, jak napisać

CV absolwenta liceum: wzór dla ucznia i rady, jak napisać

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Piszesz CV absolwenta liceum, ale obawiasz się, że nie masz szans w starciu z bardziej doświadczonymi kandydatami? Niekoniecznie. Musisz tylko dobrze opisać swoje umiejętności i przygotować CV w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.

 

W tym artykule wyjaśnię Ci, jak to zrobić. Poniżej zobaczysz profesjonalny wzór CV absolwenta liceum i dowiesz się, co powinieneś w nim zawrzeć, by dostać pierwszą pracę.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

cv absolwenta liceumNIE
cv absolwenta liceumTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Zobacz też inne podobne wzory CV:

 

 

CV absolwenta liceum — wzór

 

Jakub Wesołowski

Nr telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Zarządzanie mediami społecznościowymi to moja pasja. Rozwijam ją od ponad 2 lat, prowadząc profil szkoły na Facebooku i Instagramie oraz mój prywatny kanał na TikToku. Jako absolwent klasy o profilu dziennikarskim nauczyłem się pisać szybko, zwięźle i bez błędów. Swoją przyszłość zawodową wiążę z marketingiem, dlatego z przyjemnością dołączę do Państwa zespołu.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • Facebook, Instagram, TikTok — poziom zaawansowany
 • MS Office (Word, PowerPoint) — poziom średniozaawansowany
 • Canva — poziom podstawowy
 • lekkie pióro
 • znajomość trendów w mediach społecznościowych

 

Języki obce

 

 • język angielski — poziom B2
 • język niemiecki — poziom B1

 

Umiejętności miękkie

 

 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • odpowiedzialność, terminowość
 • świetna organizacja pracy
 • pozytywne nastawienie do pracy i chęć rozwoju

 

Doświadczenie

 

08.2019–obecnie Samorząd szkolny

Stanowisko: Specjalista ds. social mediów

Obowiązki:

 • prowadzenie i moderacja profilu szkoły na Facebooku i Instagramie
 • tworzenie i publikowanie prostych grafik w Canvie
 • tworzenie interakcji z użytkownikami oraz budowanie zaangażowania na profilu
 • monitorowanie, analiza i raportowanie wyników prowadzonych działań
 • opracowywanie i realizowanie kampanii reklamowych

Osiągnięcia:

 • organizacja i promocja szkolnej aukcji charytatywnej online w maju 2022, w trakcie której zebrano ponad 10 tys. zł

 

Wykształcenie

 

09.2018–05.2022 VIII Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie

Profilklasy: dziennikarski

 

Zainteresowania

 

Interesują mnie trendy w social media — chętnie oglądam popularne profile i śledzę blogi branżowe. W wolnym czasie gram w szachy i czytam powieści kryminalne (moim ulubionym autorem jest Remigiusz Mróz).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Stwórz CV teraz

 

Jak napisać CV absolwenta liceum?

 

 1. Napisz rubrykę Podsumowanie i cele zawodowe na górze CV. W 4-5 zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz pasje, osiągnięcia lub umiejętności i dlaczego aplikujesz do tej konkretnej firmy.
 2. Stwórz listę swoich umiejętności twardych i miękkich. Skup się przede wszystkim na tych, które wymieniono w ofercie pracy (o ile naprawdę je posiadasz). Jeśli znasz więcej niż jeden język obcy, możesz zawrzeć je w osobnej rubryce w CV. 
 3. Jeśli masz jakieś doświadczenie zawodowe, koniecznie opisz je w CV — może to być również działalność dodatkowa lub wolontariat. W tej rubryce podaj daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Opisz krótko swoje wykształcenie w CV. Wystarczy, że podasz pełną nazwę szkoły, daty nauki i profil klasy. Pisanie o podstawówce lub gimnazjum w CV absolwenta liceum nie ma sensu.
 5. Jeśli ukończyłeś kursy i szkolenia lub posiadasz certyfikaty związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz, wymień je w osobnej sekcji życiorysu.
 6. Opisz swoje hobby i pasje w CV. Najlepiej wybrać te, które mają związek z danym stanowiskiem i/lub są na tyle ciekawe, że zwrócą uwagę rekrutera. 
 7. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

 

Już wiesz, jak napisać profesjonalne CV absolwenta liceum. Żeby zrobić to szybko i na wysokim poziomie, skorzystaj z kreatora CV, w którym znajdziesz profesjonalne szablony dokumentów aplikacyjnych. Jeśli szukasz pierwszej pracy, do swojej aplikacji załącz też list motywacyjny — w ten sposób pokażesz, że masz motywację do pracy i szerzej opiszesz swoje umiejętności.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

Piszesz CV absolwenta liceum i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv absolwenta liceum

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: