1. List motywacyjny do Lidla i CV: wzór i rady, jak aplikować

List motywacyjny do Lidla i CV: wzór i rady, jak aplikować

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Lidl to jeden z największych pracodawców w Polsce, który każdego dnia otrzymuje dziesiątki aplikacji. Dlatego list motywacyjny do Lidla od razu powinien pokazać, że jesteś cennym i wartościowym kandydatem na dane stanowisko. 

Za chwilę pokażę Ci, jak wygląda gotowy list motywacyjny do Lidla — zarówno na stanowisko sprzedawcy, jak i kierownika sklepu. Podpowiem Ci też, jak wysłać CV do Lidla i co powinieneś napisać w Twoich dokumentach aplikacyjnych, by zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy.

Kreator LiveCareer sam napisze za Ciebie dokumenty aplikacyjne na każde stanowisko. Wybierz szablon listu motywacyjnego tutaj, odpowiedz na kilka pytań i gotowe — program wygeneruje dla Ciebie treść dokumentu.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Tutaj znajdziesz wzory listu motywacyjnego dla różnych branż i zawodów.

List motywacyjny pracownik sklepu Lidl — wzór

Miejscowość, data

Judyta Trębacz

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. Kierownik sklepu)

Nazwa sklepu

Adres sklepu

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko sprzedawcy w sklepie Lidl w Rzeszowie.

Mam ponad 2-letnie doświadczenie w pracy jako kasjerka supermarketu Stokrotka. W tym czasie poznałam nie tylko specyfikę pracy w sklepie, ale też dużą gamę produktów spożywczych i chemicznych, dzięki czemu będę mogła skutecznie doradzać klientom sklepu Lidl.

Dlaczego wierzę, że warto mnie zatrudnić? 

  1. Jestem życzliwą i energiczną osobą, która lubi pracę z ludźmi. W II kwartale 2018 roku zdobyłam 1. miejsce w ankiecie badającej satysfakcję klientów z obsługi sklepu Stokrotka. Wierzę, że klienci Pani sklepu również będą zadowoleni z mojej pracy.
  2. Mam już doświadczenie i umiejętności niezbędne w pracy na stanowisku sprzedawcy. Dzięki temu proces wdrożenia mnie w nowe obowiązki potrwa znacznie krócej.
  3. Chętnie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe — w poprzedniej pracy uczestniczyłam w nieobowiązkowych szkoleniach, m.in. z zakresu obsługi klienta. Jestem również gotowa do pracy w systemie zmianowym. Wierzę, że dzięki tym cechom będę dobrym i wydajnym pracownikiem.

Chętnie spotkam się z Panią osobiście, aby szerzej opowiedzieć o moim doświadczeniu i odpowiedzieć na Pani pytania.

Z poważaniem

Judyta Trębacz

Sprawdź też przykładowy wzór listu motywacyjnego specjalisty ds sprzedaży. A żeby zobaczyć, jak napisać skuteczne CV sprzedawcy lub CV Sales Managera, kliknij w linki.

List motywacyjny kierownik sklepu Lidl — wzór

Miejscowość, data

Adrianna Mocarna

Numer telefonu

Adres e-mail

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa spółki

Adres spółki

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko managera sklepu Lidl w Częstochowie.

Zainteresowała mnie Państwa oferta, ponieważ mam już bogate doświadczenie w pracy w sklepie, a od ponad 2 lat jestem zastępczynią kierownika sklepu odzieżowego Reserved w Częstochowie.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić? 

  1. Jako zastępczyni kierownika sklepu Reserved zarządzałam zespołem 7 pracowników, którzy cenili moją dokładność i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Ukończyłam również semestralny kurs zarządzania. Dzięki temu wiem, jak skutecznie zmotywować pracowników i podnieść wydajność zespołu.
  2. Jestem zorientowana na sukces. W drugiej połowie 2019 roku udało mi się podnieść miesięczną sprzedaż sklepu o 15%, co przełożyło się na lepsze wyniki finansowe firmy. Jestem przekonana, że mogę zrobić to samo dla Państwa.
  3. Wierzę, że rozwój jest ważny, dlatego jestem gotowa do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych — w tym do odbycia kilkumiesięcznego szkolenia poza docelowym miejscem pracy. Nie mam również problemu z pracą w systemie zmianowym.

Podobnie jak marka Lidl, cenię współpracę opartą na wzajemnym szacunku i etyce zawodowej. Dlatego z przyjemnością wezmę udział w ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Chętnie opowiem więcej o moim doświadczeniu i motywacjach oraz odpowiem na wszystkie pytania.

Z wyrazami szacunku

Adrianna Mocarna

Aby zobaczyć profesjonalny wzór CV kierownika sklepu, kliknij link. Zobacz też wzór listu motywacyjnego przedstawiciela handlowego oraz podanie o pracę kasjera.

1. Kiedy napisać list motywacyjny do Lidla?

Odpowiedź jest prosta: zawsze. Bez względu na charakter Twojej przyszłej pracy sieć wymaga, by do curriculum vitae dołączyć list motywacyjny. Jest to także niezbędny etap rejestracji na profilu kandydata, poprzez który możesz aplikować do dowolnej pracy w Lidlu. 

Musisz również pamiętać, że najbardziej oblegani pracodawcy w trakcie jednej rekrutacji dostają średnio aż 250 zgłoszeń. Przeczytanie ich wszystkich jest zwykle niemożliwe. Dlatego brak listu motywacyjnego już na wstępie może skutkować odrzuceniem Twojej aplikacji.

Oczywiście list motywacyjny do sklepu Lidl to wciąż tylko dodatek do profesjonalnego CV. Prawda jest taka, że nawet najlepszy list przejdzie bez echa, jeśli wyślesz kiepski życiorys zawodowy. Wskazówki, jak napisać CV do Lidla, znajdziesz w ostatnim rozdziale tego artykułu.

2. Jak napisać list motywacyjny do Lidla?

Na początku pamiętaj, że list motywacyjny powinien być krótki — 1 strona A4 w zupełności wystarczy, by pokazać, że jesteś dobrym kandydatem na dane stanowisko. Staraj się nie kopiować treści z CV, ale rozwinąć je o najważniejsze informacje.

Zadbaj też o to, by Twój dokument był czytelny. List motywacyjny do Lidla napisz tą samą czcionką co CV. Podziel go na akapity i oddziel je pustymi linijkami. Stosuj też wypunktowania, cyfry i pogrubienia — w ten sposób ułatwisz rekruterowi skanowanie tekstu.

Na końcu dopracuj treść listu motywacyjnego. Aby Twój dokument był skuteczny, wzoruj się na gotowych listach motywacyjnych do Lidla u góry tego artykułu. W trakcie pisania stosuj się do poniższych rad.

1. Na górze listu motywacyjnego do Lidla umieść dane swoje i adresata

Poprawny zapis danych osobowych i kontaktowych zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym jest bardzo ważny. W przeciwnym wypadku rekruter nie będzie mógł się z Tobą skontaktować. Równie ważne jest wysłanie dokumentu w odpowiedniej formie. 

Dlatego — podobnie jak w przypadku tradycyjnego listu — list motywacyjny do Lidla zacznij od nazwy swojej miejscowości oraz daty złożenia aplikacji. Niżej napisz swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail.

W następnym akapicie podaj dane adresata listu: jego imię i nazwisko, nazwę jego stanowiska (np. Kierownik sklepu lub HR manager), nazwę firmy — Lidl Polska Sp. z.o.o. — oraz adres sklepu (w przypadku aplikacji do lokalnego supermarketu) lub głównej siedziby spółki: ul. Poznańska 48 w Jankowicach, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Jeśli nie wiesz, kto będzie czytał Twój list motywacyjny, spróbuj poszukać stosownej informacji na LinkedIn lub przez stronę internetową Lidla (np. pisząc do marki z pytaniem). W przeciwnym wypadku w tej części listu motywacyjnego pomiń nazwisko i stanowisko adresata.

2. List motywacyjny do Lidla zacznij odpowiednim zwrotem grzecznościowym

Początek listu motywacyjnego, podobnie jak jego dalsza treść, powinien być formalny. Dlatego list motywacyjny do Lidla zacznij zwrotem Szanowna Pani, Szanowny Panie lub — jeśli nie znasz płci adresata — Szanowni Państwo.

W liście motywacyjnym nie używaj zwrotów Dzień dobry i Witam. Jak zauważa profesor Bańko, są one zarezerwowane dla mowy potocznej oraz przyjęte dla osób w podobnym wieku i o podobnym statusie społecznym. Ich użycie w liście motywacyjnym może więc świadczyć o braku szacunku dla rekrutera.

3. Postaw na efektowny wstęp w liście motywacyjnym pracownika sklepu Lidl

W odpowiedzi na ofertę pracy zamieszczoną na stronie X aplikuję na stanowisko Y… — tak zaczyna się zdecydowana większość listów motywacyjnych. Dlatego jeśli chcesz, by rekruter Cię zapamiętał, nigdy nie pisz w ten sposób — taki wstęp jest nudny, długi i nic nie wnosi do Twojej aplikacji. 

Lepiej zrobisz, jeśli w tej części listu motywacyjnego do sklepu Lidl wyjaśnisz powód swojej aplikacji. Wymień też nazwę stanowiska, na które aplikujesz i wspomnij o swoich atutach — np. długim stażu pracy.

4. Zadbaj, by w liście motywacyjnym Lidl zobaczył Twoje mocne strony

W dalszej części listu motywacyjnego do Lidla skup się na tym, co możesz zaoferować nowemu pracodawcy. W tym celu opisz swoje dotychczasowe sukcesy zawodowe. Napisz, jakie korzyści przyniosłeś poprzedniej firmie i zaznacz, że będziesz mógł zrobić to samo dla sieci Lidl. 

Piszesz list motywacyjny bez doświadczenia? Nic nie szkodzi — w takim wypadku skup się na innych atutach z CV. Mogą to być np. Twoje cechy charakteru albo sukcesy zdobyte w trakcie studiów, pracy dorywczej lub wolontariatu, jeśli w jakiś sposób będą przydatne na nowym stanowisku.

5. Efektownie zakończ list motywacyjny do Lidla

W zakończeniu listu motywacyjnego napisz, że liczysz na możliwość rozmowy kwalifikacyjnej. Aby zostawić po sobie jeszcze lepsze wrażenie, w tym miejscu możesz odnieść się np. do wartości firmy (sprawdzisz je tu).

List motywacyjny do Lidla zakończ jednym z trzech formalnych zwrotów: Z poważaniem, Z wyrazami szacunku lub Łączę wyrazy szacunku. Następnie podpisz list motywacyjny swoim imieniem i nazwiskiem.

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

3. Wraz z listem motywacyjnym do Lidla wyślij profesjonalne CV

Zanim wyślesz gotowy list motywacyjny do Lidla, napisz dobre CV — choć według badań ponad połowa rekruterów uważa, że samo CV to za mało, to wciąż treść i wygląd Twojego curriculum vitae decydują o tym, czy ktokolwiek przeczyta Twój list motywacyjny. 

Jak napisać CV? Profesjonalny życiorys zawodowy możesz łatwo stworzyć w naszym kreatorze CV (nie jest to darmowe CV, ale pozwoli Ci wygenerować nowoczesny i dobrze wyglądający dokument). W tym celu w programie do CV wybierz jeden z kilku dostępnych i czytelnych szablonów CV. Pamiętaj, że wzór CV do pobrania powinien pasować do charakteru stanowiska, na które aplikujesz.

Chcesz, by Twoje CV było idealne? Na górze dokumentu umieść tzw. podsumowanie zawodowe w CV — czyli krótki (3-4 zdania) opis Twojego doświadczenia, umiejętności, osiągnięć i celów zawodowych. Napisz, kim jesteś i w jaki sposób chciałbyś się rozwijać.

W kolejnej sekcji CV wymień w punktach swoje kompetencje. Zacznij od tych, które pojawiają się w ofercie pracy. Aby dokument był czytelny, podziel tę sekcję CV na umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie. Życiorys, który zaczyna się od opisu kompetencji, to tzw. CV funkcjonalne.

W kolejnej sekcji CV opisz swoje doświadczenie. Wypunktuj dotychczasowe obowiązki, skupiając się na tych wymienionych w ofercie pracy. Opisz też sukcesy zawodowe w swoim CV do Lidla — może to być np. nagroda pracownicza, zwiększenie wydajności czy szybki awans. Podobnie radzi Lidl na swojej stronie w zakładce FAQ:

Podczas wymieniania swoich dotychczasowych miejsc pracy napisz nam, czym się zajmowałaś i jakie były Twoje największe osiągnięcia. Dzięki temu będziemy mogli Cię lepiej poznać.

W dalszej części CV krótko opisz swoje wykształcenie (skup się na ostatniej ukończonej szkole) i zainteresowania — ciekawe hobby w CV może pokazać, że jesteś interesującą osobą, która lubi swoją pracę. Na końcu dodaj aktualną klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Nie musisz niczego wymyślać. Kreator listu motywacyjnego LiveCareer sam podpowie Ci najlepszą treść listu motywacyjnego dzięki gotowym przykładom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

4. O czym jeszcze pamiętać, aplikując do pracy w Lidlu?

Przede wszystkim pamiętaj, by list motywacyjny i CV zapisać w formacie PDF — dzięki temu rekruter wyświetli je dokładnie w takiej formie, w jakiej je napisałeś. Taki plik bez problemu załączysz też do swojego profilu kandydata Lidl. Aplikuj przez ten profil do pracy, dołączając CV i list motywacyjny

Aby Twoje CV i list motywacyjny do Lidla nie zginęły wśród setek innych plików, musisz je odpowiednio nazwać. W tym celu napisz swoje nazwisko, typ dokumentu oraz nazwę stanowiska, na które aplikujesz, np. Jan Kowalski CV – manager sklepu Lidl oraz Jan Kowalski list motywacyjny – manager sklepu Lidl.

Zadbaj też o odpowiednie zdjęcie do CVselfie wykonane telefonem niestety odpada. Jeśli chcesz, możesz też wysłać CV bez zdjęcia. Natomiast w liście motywacyjnym fotografia jest zawsze zbędna.

Jeśli wysyłasz mail z CV i listem motywacyjnym, nadaj mu odpowiedni tytuł. Podaj w nim nazwę stanowiska oraz lokalizację docelowego miejsca pracy — np. Aplikacja na stanowisko kierownika sklepu Lidl w Kielcach. Żeby zwrócić uwagę rekrutera, w treści maila krótko opisz swój największy zawodowy sukces.

Dowiedz się także, jak odpowiadać na pytania rekrutacyjne.

List motywacyjny nie wystarczy — potrzebujesz też profesjonalnego CV. Wypróbuj nasz kreator i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów. Stwórz CV w kilka minut w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Stwórz CV teraz

Masz więcej pytań związanych z pisaniem CV i listu motywacyjnego do Lidla? A może chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami z rekrutacji? Twoja opinia jest dla mnie cenna — zostaw komentarz pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny cv lidl

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: