1. Puste CV do wypełnienia [PDF, Word]: wzór do pobrania

Puste CV do wypełnienia [PDF, Word]: wzór do pobrania

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Lubisz przygotowywać formalne dokumenty i różnego rodzaju oficjalne pisma? Domyślamy się, że Twoja odpowiedź będzie brzmiała: nie. A zdecydowanie najtrudniej jest zacząć. Podobnie jest z tworzeniem CV — szczególnie jeśli nie masz w tym doświadczenia.

Zapewne nie wiesz, jakie sekcje powinien zawierać życiorys, jak je ułożyć i o czym pisać, aby przyciągnąć wzrok rekrutera. Na szczęście trafiłeś w dobre miejsce. Za chwilę dowiesz się, gdzie znaleźć puste CV do wypełnienia, jak je najszybciej uzupełnić i jakie są sposoby na zwrócenie uwagi pracodawcy.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz jeden z 20+ szablonów do CV i wypełnij puste sekcje życiorysu dzięki gotowym treściom dopasowanym do Twojego zawodu.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych branż i stanowisk.

Puste CV do wypełnienia — wzór Word z układem sekcji do wykorzystania

Imię i nazwisko kandydata

Nazwa obecnego stanowiska lub wyuczonego zawodu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

...

Umiejętności specjalistyczne

  • ...

Umiejętności miękkie

  • ...

Doświadczenie

Daty rozpoczęcia i zakończenia współpracy oraz nazwa firmy 

Stanowisko: ...

Obowiązki:

  • ...

Dodatkowe obowiązki:

  • ...

Sukcesy:

  • ...

Wykształcenie

Lata nauki, nazwa uczelni i wydziału

Kierunek: ...

Uzyskany tytuł

Zainteresowania

...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.  

Powyższe puste CV do wypełnienia możesz skopiować do MS Word, uzupełnić i pobrać jako PDF, a potem wysłać je do pracodawcy.

1. Puste wzory CV do wypełnienia i pobrania online w PDF / Word. Gdzie je znaleźć?

Zdecydowanie najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie życiorysu zawodowego jest wykorzystanie kreatora, w którym znajdziesz puste szablony CV do wypełnienia, a potem pobierzesz je w PDF lub Word. Dlaczego?

Jeśli zdecydujesz się na tego typu generator CV online, nie będziesz musiał martwić się formatowaniem dokumentu, układem sekcji czy też wklejeniem zdjęcia do CV. Narzędzie większość pracy wykona za Ciebie. Ty musisz tylko wpisać treść w odpowiednie miejsca dokumentu.

Przykładowo, w kreatorze CV LiveCareer znajdziesz 12 profesjonalnych pustych szablonów do wypełnienia, przygotowanych przez naszych ekspertów. Dadzą Ci one gwarancję, że Twoje curriculum vitae zawsze będzie wyglądało profesjonalnie i wyróżni informacje, które najbardziej interesują pracodawcę. 

W naszym kreatorze znajdziesz także gotowe przykłady, którymi możesz wypełnić puste CV. Nie będziesz więc musiał zastanawiać się, co wpisać do życiorysu.

Na koniec, po wypełnieniu CV, będziesz mógł sprawdzić jego pisownię, a także pobrać CV w PDF lub DOCX (format dokumentów w Word). Skorzystanie z naszego programu do pisania CV to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na stworzenie skutecznego życiorysu zawodowego.

Oczywiście, możesz też skorzystać z ogólnodostępnych generatorów CV w internecie (np. pobrać CV z LinkedIn albo napisać CV w OpenOffice czy LibreOffice, gdzie pobierzesz CV do pracy za darmo). Jednak nie oferują one aż tylu rozbudowanych funkcji, a same szablony są mniej atrakcyjne dla rekruterów. Przeczytaj też nasz poradnik, w jakim programie napisać CV, jeśli szukasz optymalnego narzędzia dla siebie.

2. Puste CV do wypełnienia za darmo — 8 wzorów CV do pobrania w Word i PDF

Dobrze wypełniony, profesjonalny wzór curriculum vitae to klucz do sukcesu podczas rekrutacji. W kreatorze CV LiveCareer możesz pobrać gotowy wzór CV do wypełnienia w dwóch formatach — jako DOC, jeśli chcesz edytować swoje gotowe CV w Word, i wzór CV w PDF, jeśli chcesz mieć od razu gotowy życiorys do wysłania rekruterowi.

W kreatorze znajdziesz ponad 20 pustych CV do wypełnienia za darmo. Dopiero gdy będziesz w pełni zadowolony z efektu, narzędzie poprosi Cię o wniesienie opłaty i umożliwi Ci pobranie i zapisanie pliku z CV jako Word lub PDF na dysku Twojego komputera. 

Przez cały czas trwania subskrypcji będziesz mógł też dowolnie edytować swoje CV w kreatorze i tworzyć nowe dokumenty — bez limitu liczby plików. Brzmi ciekawie? Przekonaj się o tym na własne oczy. Wybraliśmy dla Ciebie 8 najlepszych pustych szablonów CV do wypełnienia online, które w kreatorze LiveCareer uzupełnisz treścią w nie więcej niż kilka minut. Każdy z tych CV szablonów został zaprojektowany tak, aby podkreślić wszystkie Twoje atuty w CV, również w CV bez doświadczenia

Oto one:

Puste CV do wypełnienia z klasycznym układem treści

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

To puste CV do wypełnienia jest eleganckie, pojemne i bardzo czytelne. Dzięki szarym ozdobnikom takie CV dobrze wygląda w druku, dlatego wybierz ten szablon, jeśli dokumenty aplikacyjne wysyłasz pocztą lub składasz je osobiście — tak jak w przypadku CV do urzędu lub życiorysu do straży pożarnej.

Czytelne puste CV do wypełnienia

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Specjaliści HR każdego dnia sprawdzają dziesiątki arkuszy CV. Dlatego doceniają m.in. odpowiednie formatowanie CV (w tym stosowanie pogrubień i wypunktowań), czytelną czcionkę w CV oraz wyraźny podział CV na sekcje. Wszystkie te zalety znajdziesz w powyższym wzorze kreatywnego CV.

Puste CV do wypełnienia dla kreatywnych

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Oto nowoczesne CV. Delikatne kolory oraz czytelne ikony do CV sprawiają, że ten wzór jest ciekawy i łatwy do zapamiętania. Takie puste CV warto wybrać, jeśli aplikujesz o pracę w zawodach, które wymagają kreatywności i dbałości o szczegóły (np. w CV inżyniera, architect CV (CV architekta) lub CV graphic designera).

Chcesz, by Twój życiorys wyglądał lepiej od innych? Pamiętaj o dodaniu do CV podsumowania zawodowego, czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych doświadczeń, sukcesów, umiejętności i innych kwalifikacji w CV. W powyższym wzorze ten element CV jest ciekawie wyróżniony.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Puste CV do wypełnienia dla profesjonalistów

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Zalety tego pustego CV do wypełnienia to duża ilość miejsca i ciemne tło, które przyciąga wzrok. Po takie CV do pracy warto sięgnąć w przypadku stanowisk wyższego szczebla (np. pisząc CV managera lub kierownika) lub tych, które wymagają częstego kontaktu z klientami (np. w CV logopedy lub CV prawnika), albo gdy potrzebujesz klasycznego dokumentu (np. CV lekarza albo CV pielęgniarki).

Puste CV do wypełnienia w nowoczesnych kolorach

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Nowoczesne zestawienie kolorów oraz ciekawie wyróżnione zdjęcie sprawia, że ten pusty szablon CV do pobrania wygląda bardzo profesjonalnie. Dzięki kontrastowi tła łatwo wyróżnisz w takim CV doświadczenie zawodowe, umiejętności oraz rubrykę CV O mnie. Świetnie nada się do napisania CV pracownika biurowego.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Pojemne i puste CV do wypełnienia we współczesnym stylu

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Ten pojemny szablon CV do pracy powstał z myślą o zawodach, w których liczą się praktyczne umiejętności i konkretne kwalifikacje (jest to istotne np. w CV do gastronomii lub w CV sprzątaczki). Dlaczego? Dzięki niewielkiej czcionce w tym CV bez problemu zmieścisz ukończone szkolenia i kursy.

Piszesz CV po angielsku (CV in English) i aplikujesz do pracy w kraju, gdzie zwyczajowo nie dodaje się zdjęcia do CV (np. w Kanadzie lub USA)? Nie martw się — atrakcyjny wygląd tego szablonu sprawi, że ten pusty wzór CV do wypełnienia bez zdjęcia będzie wyglądało równie dobrze jak z fotografią.

Puste CV do wypełnienia, które rzuca się w oczy

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Zaletą tego pustego CV do wypełnienia jest m.in. ciekawie wykadrowane zdjęcie oraz podział tekstu na dwie kolumny. Dzięki temu całe Twoje CV zmieści się na 1 stronie i będzie bardziej atrakcyjne, również jako CV studenta. W czasie jednej rekrutacji pracodawcy dostają nawet 250 aplikacji i nie mają czasu na czytanie długich dokumentów.

W tym, jak i w każdym z pozostałych przedstawionych tu formularzy CV, przewidziano miejsce na klauzulę CV, czyli zgodę na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych i kontaktowych. To bardzo ważne — brak zgody może bowiem skutkować odrzuceniem Twojej aplikacji.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Puste CV do wypełnienia z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazpuste cv do wypełnienia

Piszesz CV psychologa, CV rekruteraCV pracownika socjalnego lub CV nauczyciela? A może wykonujesz inny zawód, w którym liczy się empatia i otwartość na innych? Puste CV do wypełnienia z dużym zdjęciem i delikatnym niebieskim tłem podkreśli Twoją pewność siebie i pokaże, że można Ci zaufać.

3. Puste CV do wypełnienia w Word (za darmo)

Wolisz napisać swój życiorys w Word? Tak robi większość kandydatów, którzy szukają sposobu na stworzenie prostego CV. Korzystają oni z dostępnych w internecie darmowych wzorów CV do wypełnienia w DOC i DOCX.

Efekt? Pracodawcy otrzymują setki identycznych i źle sformatowanych dokumentów. W takiej masie łatwo przegapić świetnego kandydata. Dlatego jeśli chcesz się wyróżnić, nie polecamy tego rozwiązania.

Jednak jeśli dobrze radzisz sobie z programem Word i zależy Ci na pobraniu pustego CV do wypełnienia, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka oryginalnych szablonów CV w DOC / DOCX (za darmo).

Darmowe puste CV do wypełnienia w Word — wersja 1

Darmowe puste CV do wypełnienia w Word — wersja 2

Darmowe puste CV do wypełnienia w Word — wersja 3

Korzystając z tych bezpłatnych wzorów CV do wypełnienia nie będziesz musiał wstydzić się swojego CV i zyskasz przewagę nad osobami, które decydują się bardziej typowe, najprostsze szablony CV za darmo.

4. O czym jeszcze pamiętać, wypełniając puste CV? 

Oczywiście w CV liczy się nie tylko wygląd (formatowanie, układ sekcji, kolory). Jeżeli chcesz odnieść sukces, przede wszystkim musisz zapełnić życiorys odpowiednią treścią, czyli kluczowymi informacjami o swoim doświadczeniu, umiejętnościach czy sukcesach. O estetykę dokumentu zadbaj szczególnie gdy przygotowujesz np. CV grafika lub CV artystyczne

Jeśli zastosujesz nasze wskazówki, szybko zauważysz, że otrzymujesz znacznie więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Zatem w jaki sposób zwrócić uwagę rekrutera?

Dopasuj CV do wymagań pracodawcy

Twoje profesjonalne CV musi też zawsze być dopasowane do oferty pracy. Co to znaczy? W pierwszej kolejności opisz te doświadczenia i kompetencje, które odpowiadają na wymagania w ogłoszeniu. Chodzi o to, aby Twoje CV zawierało wszystkie kluczowe informacje z punktu widzenia pracodawcy, oraz dodatkowe informacje w CV, np. zainteresowania czy też referencje od pracodawcy.

Pochwal się konkretnymi osiągnięciami i umiejętnościami

Staraj się być jak najbardziej konkretny. W dobrym CV nie warto wpisywać informacji, które podaje każdy kandydat — np. obsługiwanie klientów. Bądź bardziej szczegółowy. Pochwal się prestiżowym klientem, z którym współpracowałeś, podaj nazwy programów, które obsługujesz i swój poziom zaawansowania. Koniecznie wspomnij o swoich największych sukcesach w CV! Warto pochwalić się konkretnymi liczbami — np. podniesieniem sprzedaży o X%.

Chcesz wiedzieć, jak szybko wypełnić dokument? Przeczytaj nasz poradnik: Co wpisujemy w CV?

Wypełnione CV wyślij w formacie PDF

Wypełnione CV powinieneś wysłać do pracodawcy w formacie PDF. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu będziesz miał większą pewność, że dokument zostanie wyświetlony dokładnie w takiej formie, w jakiej go przygotowałeś.

W przypadku plików w DOC czy DOCX formatowanie dokumentu jest w dużej mierze zależne od tego, w jakim programie jest wyświetlane w CV. Poza tym osoby trzecie mogą w nim łatwo wprowadzić zmiany. 

Do CV dołącz list motywacyjny

Niemal połowa HR managerów twierdzi, że list motywacyjny może zwiększyć szanse kandydata na dostanie pracy. A jeśli pracodawca zawarł taki wymóg w ogłoszeniu, prawdopodobnie odrzuci aplikację bez listu — nawet jeśli Twoje CV będzie idealne. Napisz list również, gdy przygotowujesz CV do pierwszej pracy i CV na praktyki. Zwiększysz wtedy swoją szansę na powodzenie w rekrutacji.

Zobacz też nasz poradnik: CV Maker: opinie eksperta i użytkowników.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania o pustym CV do wypełnienia

 

Jak pobrać puste CV do wypełnienia za darmo?

Jeśli korzystasz z profesjonalnego kreatora CV LiveCareer, to po wypełnieniu całego CV automatycznie zobaczysz opcję pobrania dokumentu. Możesz zapisać go w formacie PDF, TXT lub DOCX. W ten sposób wygenerujesz swoje CV szybko i będziesz mógł każdorazowo dostosować je do oferty pracy. Jednak pamiętaj, że samo pobranie wypełnionego CV wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Gdzie znaleźć puste CV do wypełnienia bez zdjęcia?

Żeby otrzymać wzór curriculum vitae bez zdjęcia, wystarczy pominąć etap dodawania fotografii w naszym generatorze CV — dlatego możesz wybrać dowolny szablon bez obawy o design swojego CV. Wzory CV bez zdjęcia znajdziesz również w darmowych programach (np. OpenOffice) i kreatorach anglojęzycznych, które z założenia generują CV bez zdjęcia (np. Zety).

Jak znaleźć wzór CV w PDF do pobrania?

Większość narzędzi — w tym kreator CV LiveCareer — oferuje pobranie gotowego CV w formacie PDF. Jest to najbardziej profesjonalny format życiorysu. Również jeśli korzystasz z tzw. CV templates w Wordzie, możesz je zapisać w tym formacie — wystarczy kolejno wybrać opcje Plik, Zapisz jako oraz PDF (*.pdf).

Jak wypełnić puste CV?

Wypełniając plik, zacznij od wpisania do CV swoich danych osobowych i kontaktowych, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności twardych i miękkich. Skup się na tych, które najbardziej pasują do konkretnej oferty pracy. Następnie uzupełnij CV o opis wykształcenia i informacje dodatkowe (np. ukończone kursy). Na końcu stwórz Podsumowanie zawodowe — wymień w nim swoje kluczowe osiągnięcia z CV i napisz, co zyska firma, gdy Cię zatrudni.

Jak wygląda klasyczny CV wzór do wypełnienia?

Klasyczny wzór CV powinien być elegancki, uniwersalny i pozbawiony ozdobników. To najpopularniejszy rodzaj CV, który pasuje do większości stanowisk. Takie szablony pobierzesz m.in. w naszym kreatorze CV.

Masz dodatkowe pytania o CV? A może zastosowałeś się do naszych wskazówek i wciąż nie dostajesz odpowiedzi od rekruterów? Podziel się z nami swoimi wątpliwościami — możesz to zrobić w sekcji komentarzy pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Puste cv do wypelnienia

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.4  (100 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: