1. CV operator koparki — wzór i porady, jak napisać

CV operator koparki — wzór i porady, jak napisać

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Wielu pracowników fizycznych nie przykłada specjalnej wagi do pisania CV — operator koparki musi umieć obsługiwać sprzęt, a nie pisać dokumenty, żeby przypodobać się rekruterowi, myślą. Ale to nie zawsze dobre podejście. 

Obecnie na rynku pracy w każdej branży, również budowlanej i przemysłowej, bez dobrych dokumentów aplikacyjnych ani rusz. Dlatego w tym artykule znajdziesz wzór CV dla operatora koparki oraz porady, które pomogą Ci napisać skuteczny życiorys. 

Napisz profesjonalne CV operatora koparki na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów do CV. Skorzystaj z gotowych zdań do wstawienia i wskazówek ekspertów.

Stwórz CV teraz

Zobacz też skuteczne wzory CV dla innych zawodów.

CV operator koparki — wzór

Janusz Radziwiłł 

Operator koparki

Nr telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe

W 2019 r. zdobyłem uprawnienia operatora koparki klasy 1 i mam dwa lata doświadczenia w pracy z koparkami kołowymi pow. 15 ton. Mam również czynne prawo jazdy kat. B i szeroką wiedzę z zakresu mechaniki maszyn budowlanych. Wierzę, że dzięki zmysłowi technicznemu sprawdzę się w pracy w Państwa firmie.

Umiejętności

 • uprawnienia operatora koparki
 • język niemiecki – poziom B1
 • czynne prawo jazdy kat. B
 • znajomość mechaniki maszyn budowlanych
 • dyscyplina i umiejętność organizacji pracy własnej
 • punktualność i sumienność
 • odpowiedzialność i zaangażowanie

Doświadczenie zawodowe

07.2021–obecnie BudowlanyRaj 

Stanowisko: Operator koparki

 • przygotowanie terenu robót
 • obsługa koparki kołowej i koparko-ładowarki
 • kontrola stanu technicznego maszyn
 • tankowanie i monitorowanie zużycia paliwa
 • terminowe i czytelne wypełnianie dokumentów (karty drogowe, dokumentacja eksploatacyjna)
 • dbanie o powierzony sprzęt

Wykształcenie

09.2013–07.2018 Technikum Budowlane nr 5 im. prof. Stefana Bryły

Uzyskany tytuł zawodowy: Technik budownictwa

05.2019–03.2020 Kurs operatora koparki

Uzyskane uprawnienia operatora 

Zainteresowania

Lubię uprawiać sport — gram w amatorskiej drużynie siatkarskiej i chętnie ćwiczę na siłowni. Interesuję się również architekturą XX w. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV dla operatora koparki?

 1. Przygotuj podsumowanie zawodowe, czyli krótką sekcję z Twoimi kluczowymi kompetencjami i najważniejszymi informacjami o dotychczasowym przebiegu kariery.
 2. W CV operatora koparki wymień swoje najważniejsze umiejętności (zarówno miękkie, jak i twarde kompetencje). Nie zapomnij wpisać uprawnień do obsługi maszyn i prawa jazdy — to częste wymagania w tym zawodzie!
 3. Opisz w CV swoje dotychczasowe doświadczenie. Skup się na tych byłych stanowiskach, na których miałeś podobne obowiązki. Pracodawca będzie wtedy wiedział, że dobrze poradzisz sobie od pierwszego dnia. 
 4. Wpisz do CV swoje wykształcenie. Podaj ostatnią szkołę lub uczelnię, którą skończyłeś i daty pobierania nauki. 
 5. W sekcji z wykształceniem albo w nowej, osobnej rubryce możesz dodatkowo wymienić kursy i szkolenia, które ukończyłeś oraz posiadane certyfikaty — zwłaszcza te związane z Twoim zawodem.
 6. W CV możesz również krótko opisać swoje zainteresowania  — wystarczy kilka zdań. Ciekawe czy też użyteczne hobby na pewno zwróci uwagę pracodawcy i pozwoli Ci się wyróżnić. 
 7. Nie zapomnij dodać klauzuli RODO do CV (ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych). Bez niej pracodawca nie będzie mógł przeczytać Twojego CV!

Na podstawie wzoru CV i powyższych porad na pewno łatwo stworzysz własny dokument. Możesz również skorzystać z kreatora CV LiveCareer, dzięki któremu przygotujesz curriculum vitae jeszcze szybciej i prościej. Do życiorysu warto również dołączyć list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania o CV operatora koparki? Zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie Ci odpowiem i pomogę. 

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv operator koparki

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.33  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: