Stwórz profesjonalne CV teraz!
CV / list motywacyjny do policji — wzór, omówienie i przykłady
Piszą o nas:
Praca w policji to nie tylko służba mundurowa, ale także służba cywilna. Aby zostać pracownikiem mundurowym policji, nie trzeba składać CV policjanta, a jedynie podanie o przyjęcie do służby w policji. Natomiast żeby dostać pracę w jednostce jako cywil potrzebne Ci są CV i list motywacyjny do policji.
Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać CV i list motywacyjny, które dadzą Ci pracę w policji i gdzie szukać poprawnych wzorów dokumentów, w tym podania o przyjęcie do służby.
Na początek zobacz przykładowe CV do pracy w policji:
W kreatorze LiveCareer stworzysz CV na każde stanowisko i na każdą okazję. Dzięki nowoczesnym szablonom CV, poradom i gotowym treściom przygotujesz świetne dokumenty bez wysiłku — i w mgnieniu oka.
Tutaj znajdziesz wzory CV dla różnych branż i zawodów.
CV do policji — wzór
Krzysztof Stójkowy
Obywatelstwo polskie
Księgowy
Numer telefonu
Adres e-mail
Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)
Podsumowanie zawodowe
Dyrektor finansowy z 5-letnim doświadczeniem. W 2010 r. uzyskałem tytuł magistra ekonomii na SGH w Warszawie. Zajmowałem się analizą sytuacji makro- i mikroekonomicznej, kontrolą stanów finansowych w przedsiębiorstwach i dokumentacją finansową firmy. Udało mi się zmniejszyć wydatki firmy o 17% dzięki skutecznej optymalizacji budżetu.
Umiejętności
Umiejętności twarde
- wiedza z dziedziny ekonomii i rachunkowości
- znajomość przepisów o finansach publicznych
- stosowanie przepisów w praktyce
- prowadzenie dokumentacji
- optymalizacja budżetu
- zaawansowana znajomość pakietu MS Office
Umiejętności miękkie
- umiejętność rozwiązywania problemów
- myślenie analityczne
- kreatywność
- praca pod presją czasu
- praca zespołowa
- dokładność
- rzetelność
Doświadczenie
10.2014–obecnie Muzeum Narodowe w Warszawie
Dyrektor finansowy
Obowiązki
- weryfikowanie i opiniowanie wniosków i raportów
- planowanie i optymalizacja budżetu
- sporządzanie raportów budżetowych
- prowadzenie dokumentacji
- dokonywanie kalkulacji skutków finansowych zmian w budżecie
Osiągnięcia
- zmniejszenie wydatków firmy o 15%, dzięki skutecznej propozycji optymalizacji budżetu
- w 100% bezbłędnie prowadzona dokumentacja
Wykształcenie
10.2008–07.2010
Ekonomia (uzyskany tytuł magistra)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Zainteresowania
W wolnym czasie gram w szachy, w 2017 r. zdobyłem tytuł wicemistrza Mazowsza. Pasjonuję się również numizmatyką, w mojej prywatnej kolekcji posiadam ponad 1000 monet.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Główną Policji w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
Już wiesz, jak powinno wyglądać CV do policji. Teraz omówię powyższy wzór i pokażę Ci, co wpisać w poszczególnych sekcjach, tak aby otrzymać pracę. Przeczytaj również o badaniach psychologicznych, które potrzebne są w wielu odpowiedzialnych zawodach.
Interesują wzory CV również dla innych zawodów? Znajdziesz je w tym artykule: CV za darmo: 50+ wzorów do pobrania online i wydrukowania. Zobacz również: List motywacyjny do Straży Miejskiej — wzór [aplikant], porady.
1. CV do policji zacznij od podsumowania zawodowego
Ofert pracy w policji dla cywila jest bardzo wiele. Jednak niezależnie od tego, na jakie stanowisko aplikujesz, na samej górze Twojego curriculum vitae (pod danymi osobowymi w CV) powinieneś zamieścić podsumowanie zawodowe. Jest to krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń, umiejętności i osiągnięć.
Podsumowanie zawodowe w CV do policji powinno być dostosowane do oferty pracy. Żeby to zrobić, stosuj w nim frazy podobne do tych z ogłoszenia. Nie rozpisuj się za bardzo — wystarczy 4-5 krótkich zdań, w których skutecznie przedstawisz pracodawcy najważniejsze informacje o sobie.
Pamiętaj, że bardzo wielu kandydatów nie umieszcza w swoim CV podsumowania zawodowego. Jeśli to zrobisz, Twój dokument z pewnością wyróżni się spośród innych, a Ty zyskasz kilka dodatkowych punktów już na starcie i świetnie podkreślisz w CV swoje najważniejsze atuty, nawet gdy zdecydujesz się napisać proste CV.
Zobacz przykład podsumowania zawodowego w CV do policji:
Podsumowanie zawodowe w CV do policji — wzór
Dyrektor finansowy z 5-letnim doświadczeniem. W 2010 r. uzyskałem tytuł magistra ekonomii na SGH w Warszawie. Zajmowałem się analizą sytuacji makro i mikroekonomicznej, kontrolą stanów finansowych w przedsiębiorstwach i dokumentacją finansową firmy. Udało mi się zmniejszyć wydatki firmy o 17% dzięki skutecznej optymalizacji budżetu.
Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.
2. Wyróżnij swoje umiejętności w CV do policji
Umiejętności w CV to bardzo ważna sekcja każdego życiorysu zawodowego. Dzięki dobremu opisowi swoich kompetencji możesz bardzo szybko i skutecznie pokazać pracodawcy, że nadajesz się na dane stanowisko i że to właśnie Ciebie poszukuje.
Najlepiej będzie, jeśli umiejętności wypiszesz w punktach i podzielisz je na kompetencje twarde i miękkie w CV dla policji. Te pierwsze to kwalifikacje związane bezpośrednio z Twoją pracą i specjalistyczna wiedza, którą powinieneś posiadać. Te drugie natomiast to cechy charakteru w CV, m.in. zdolności społeczne i interpersonalne.
Praca w policji kojarzy Ci się wyłącznie z mundurem, regulaminami i procedurami, a nie np. kreatywnością i pracą zespołową? To błąd, gdyż w wymaganiach dla cywili pojawia się bardzo wiele umiejętności miękkich. Dlatego nie zapomnij wpisać ich w swoim CV do policji.
Zastanawiasz się, gdzie w CV wpisać prawo jazdy? Również w umiejętnościach twardych. Podobnie będzie z angielskim. Pamiętaj jednak, żeby w CV podać swój poziom językowy, najlepiej według ustandaryzowanych kryteriów (czyli. A1, A2 itd.) W tej sekcji możesz również wpisać, że posiadasz zaświadczenie o niekaralności, które jest niezbędne do pracy w służbach.
Zobacz, jak to zrobić na poniższym przykładzie:
Umiejętności w CV do policji — wzór
Umiejętności twarde
- wiedza z dziedziny ekonomii i rachunkowości
- znajomość przepisów o finansach publicznych
- stosowanie przepisów w praktyce
- prowadzenie dokumentacji
- optymalizacja budżetu
- zaawansowana znajomość pakietu MS Office
Umiejętności miękkie
- umiejętność rozwiązywania problemów
- myślenie analityczne
- kreatywność
- praca pod presją czasu
- praca zespołowa
- dokładność
- rzetelność
3. W CV do policji starannie opisz swoje doświadczenie
Niezależnie od stanowiska, na które będziesz składał CV do policji, czytający dokument na pewno zwróci uwagę na sekcję Doświadczenie. Dlatego przyłóż się do jego opisu — dostosuj je do oferty pracy i pokaż, że w poprzednich latach nabyłeś niezbędne kwalifikacje.
Doświadczenie w CV do policji powinieneś podzielić na „obowiązki” i „osiągnięcia”. To nada Twojemu życiorysowi przejrzystości i estetyki. Stosuj się do zasady tzw. odwróconej chronologii w CV. To znaczy, że ostatnie stanowisko powinieneś umieścić na samej górze.
Jeśli nie wiesz, jak opisać osiągnięcia w CV, zastanów się, jak przełożyć swoje sukcesy (nie muszą być one spektakularne!) na liczby i twarde dane. Przykładowo: zwiększenie sprzedaży o dany procent czy zoptymalizowanie jakiegoś procesu, które przyniosło firmie konkretne oszczędności.
W CV bez doświadczenia koniecznie napisz o wszystkich, związanych ze stanowiskiem, na które aplikujesz, stażach, praktykach i wolontariatach. Wyjdziesz wtedy na aktywnego i zaangażowanego, a Twoje curriculum vitae nie będzie świeciło pustkami.
Oto przykład doświadczenia w CV do policji:
Doświadczenie w CV do policji — wzór
10.2014–obecnie Muzeum narodowe w Warszawie
Dyrektor finansowy
Obowiązki
- weryfikowanie i opiniowanie wniosków i raportów
- planowanie i optymalizacja budżetu
- sporządzanie raportów budżetowych
- prowadzenie dokumentacji
- dokonywanie kalkulacji skutków finansowych zmian w budżecie
Osiągnięcia
- zmniejszenie wydatków firmy o 15%, dzięki skutecznej propozycji optymalizacji budżetu
- w 100% bezbłędnie prowadzona dokumentacja
Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.
4. Opisz swoje wykształcenie w CV do policji
Sekcja Wykształcenie w CVdo policji nie musi być bardzo rozbudowana, ale mimo wszystko warto zamieścić ją w swoim dokumencie. Zrób to zwłaszcza wtedy, gdy w wymaganiach w ofercie pracy jest ukończenie konkretnego kierunku studiów czy szkoły.
Wystarczy, że podasz lata, w których się studiowałeś bądź się uczyłeś, uzyskany tytuł zawodowy lub naukowy i placówkę, do której uczęszczałeś. Pamiętaj, że CV powinno zmieścić się na jednej stronie A4. Dlatego nie podawaj szkoły podstawowej, a jeśli skończyłeś uniwersytet — liceum. To zbędne, a Ty zmarnujesz cenne miejsce w swoim CV.
Zamiast tego w tej sekcji CV wpisz również wszystkie kursy, szkolenia i certyfikaty, które posiadasz. Pokażesz wtedy pracodawcy, że chętnie się rozwijasz i lubisz podnosić swoje kompetencje zawodowe i zrekompensujesz brak rozbudowanego doświadczenia.
Zobacz na poniższym przykładzie:
Wykształcenie w CV do policji — wzór
10.2008–07.2010
Ekonomia (uzyskany tytuł magistra)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
5. W CV do policji krótko napisz o swoim hobby
Zainteresowania w CV do policji nie są najważniejsze. Wiedz jednak, że dobrze opisane hobby to świetny sposób na wyróżnienie się spośród setek kandydatów z CV napisanymi według tego samego, darmowego wzoru.
Jak to zrobić? Postaraj się również tę sekcję dopasować do oferty pracy, na którą aplikujesz. Zastanów się, czy to, co robisz w wolnym czasie, nie wpływa na Twoje umiejętności zawodowe. Dla przykładu: gra w szachy świetnie rozwija umiejętności analityczne, a sport uczy wytrzymałości i dostosowywania się do zasad.
Nie możesz jednak kłamać w CV do policji. Nie wymyślaj wyrafinowanych zainteresowań, ponieważ może to łatwo wydać się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Bądź konkretny, nie wpisuj bardzo ogólnych hobby w stylu „książki” czy „gry komputerowe” i pokaż, że jesteś prawdziwym pasjonatem.
Oto przykład:
Zainteresowania w CV do policji — wzór
W wolnym czasie gram w szachy, w 2017 r. zdobyłem tytuł wicemistrza Mazowsza. Pasjonuję się również numizmatyką. W mojej prywatnej kolekcji posiadam ponad 1000 monet.
Już wiesz, jak napisać profesjonalne CV. Teraz pokażę Ci wzór skutecznego listu motywacyjnego do policji, dzięki któremu Twoja szansa na zatrudnienie wzrośnie.
6. Wraz z CV wyślij list motywacyjny do policji
Do pracy w policji jako cywil oprócz CV będziesz potrzebował list motywacyjny. Nie martw się — to świetna okazja na pokazanie pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na stanowisku i że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem.
W liście motywacyjny nie powinieneś powtarzać informacji zawartych w CV. Rozszerz je, korzystając z języka korzyści — powinieneś udowodnić pracodawcy, że zyska na zatrudnieniu Ciebie. Możesz napisać, jakie masz pomysły na rozwój firmy i koniecznie pokaż, że poznałeś jej specyfikę i kulturę.
Gotowy list motywacyjny do policji powinien podkreślać, że ważna jest dla Ciebie służba Rzeczypospolitej i jej obywatelom. Pokaż swoją obowiązkowość, umiejętność stosowania się do procedur i regulaminów. To bardzo ważne, ponieważ czytający Twoje dokumenty do policji musi wiedzieć nie tylko, że jesteś kompetentny, ale również to, że wiesz, na czym polega odpowiedzialność pracy w policji.
Pamiętaj, że list motywacyjny powinien być krótki. Możesz napisać go w punktach. Bądź konkretny i nie lej wody, podawaj tylko istotne z punktu widzenia pracodawcy informacje — swoje doświadczenia i osiągnięcia.
W liście motywacyjnym bez doświadczenia do pracy w policji podkreślaj swoje umiejętności, wspomnij o praktykach i stażach, jeśli je odbyłeś i przede wszystkim podkreślaj swoje zaangażowanie i pasję do pracy.
Zobacz wzór listu motywacyjnego do policji:
List motywacyjny do policji — wzór
Krzysztof Stójkowy
Obywatelstwo polskie
Księgowy
Numer telefonu
Adres e-mail
Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. Komendant Policji)
Nazwa firmy
Adres firmy
Szanowny Panie,
Z przyjemnością aplikuję na stanowisko starszego specjalisty w Wydziale Planowania Budżetu Biura Finansów. Od dziecka chciałem pracować w Policji, ponieważ mój ojciec jest policjantem i zaszczepił we mnie miłość do służby.
Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?
- Mam szerokie doświadczenie w zarządzaniu finansami. W mojej obecnej pracy zajmuję się planowaniem i optymalizowaniem budżetu. Moja wiedza z dziedziny ekonomii i umiejętności analityczne pozwoliły mi zaoszczędzić 17% wydatków w firmie.
- Jestem bardzo staranny i dokładny, a praca w sektorze publicznym nauczyła mnie dyscypliny oraz przestrzegania procedur i regulaminów. Wszystkie dokumentacje prowadzę w 100% bezbłędnie.
- Potrafię skutecznie planować budżet, oszacować ryzyko i brać pod uwagę wszelkie zmiany finansowe — w przepisach, regulaminach oraz w skali makro i mikroekonomicznej.
- Dzięki doświadczeniu zdobytemu w sektorze publicznym nauczyłem się pracować pod presją — zarówno czasu, jak i innych ludzi. Przełożeni chwalili mnie za asertywność i podejmowanie decyzji bez emocjonalnego podejścia.
Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście, szczegółowo przedstawię swoje doświadczenie i motywację oraz odpowiem na wszelkie pytania.
Z poważaniem
Krzysztof Stójkowy
Zobacz też, jak napisać list motywacyjny do wojska.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.
7. CV policjanta, czyli podanie o przyjęcie do służby w policji
Jak pisałam we wstępie do tego artykułu, dokument taki jak CV policjanta nie istnieje. Zamiast niego potrzebne jest podanie o przyjęcie do służby w policji. Inaczej niż w ogólnym podaniu o pracę albo typowym życiorysie zawodowym, nie dzieli się go na sekcje i nie pisze o swoim doświadczeniu.
Gdybyś musiał napisać CV policjanta, na samej górze umieściłbyś swoje dane osobowe i kontaktowe. Podobnie zrób w podaniu o przyjęcie do służby w policji. Pamiętaj, żeby pod imieniem i nazwiskiem napisać „obywatelstwo polskie” — to policyjny wymóg. Tak, jak w przypadku listu motywacyjnego do policji poprawnie wpisz adresata Twojego dokumentu.
Pod danymi umieść nagłówek („podanie”, wielkimi literami) i zacznij pisanie od zdania „Proszę o przyjęcie mnie do służby w Policji…” i podaj jednostkę, w której chciałbyś pracować. Następnie musisz umotywować swoją prośbę, jednak możesz to zrobić krócej niż w typowym wzorze podania o pracę. Kieruj się wskazówkami z tego artykułu, z sekcji o liście motywacyjnym do policji. Bądź konkretny i pamiętaj o formalnym języku.
Podanie o przyjęcie do służby w policji — wzór
Miasto, data
Marek Czas
Adres
Komendant jednostki, do której składasz podanie
PODANIE
Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do służby w Policji do Komendy Powiatowej Policji w [miasto].
Swoją prośbę motywuję tym, iż służba Rzeczypospolitej byłaby dla mnie zaszczytem. Posiadam potrzebne do podjęcia służby kompetencje: jestem odpowiedzialny, uczciwy i łatwo nawiązuję kontakt z innymi. Cechuje mnie szacunek do prawa i każdego obywatela.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Z wyrazami szacunku
[odręczny podpis]
Typowego CV nie podpisuje się, natomiast na podaniu o przyjęcie do służby w policji powinieneś złożyć swój odręczny podpis.
Wzory podania o przyjęcie do służby w policji i innych wymaganych do rekrutacji dokumentów możesz znaleźć na stronach poszczególnych jednostek, np. Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
8. O czym jeszcze pamiętać, pisząc CV i list motywacyjny do policji?
Koniecznie pamiętaj, żeby na samym dole swojego życiorysu zawodowego zamieścić aktualną klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej poprawną treść znajdziesz we wzorze curriculum vitae z początku tego artykułu.
Pamiętaj, żeby zwracać uwagę na poprawność językową w swoich dokumentach do pracy w policji. Literówki i niestaranność gramatyczna to jeden z typowych błędów w CV, przez które możesz stracić szansę na rozmowę o pracę.
Możesz przygotować swoje list motywacyjny do policji i CV w Wordzie, ale musisz wysłać je do pracodawcy w odpowiednim formacie. Najlepiej prześlij swoje CV w PDF. Możesz być wtedy pewny, że dokument wyświetli się prawidłowo i zachowa oryginalne formatowanie.
Wysyłając swoje CV w mailu, zadbaj o zachęcający tytuł i ciekawą treść wiadomości, Krótko opisz w niej swoje najważniejsze doświadczenia, umiejętności i osiągnięcia. To z pewnością zachęci pracodawcę do otwarcie Twoich dokumentów aplikacyjnych.
Zobacz też nasze poradniki: Jak zostać policjantem? Rekrutacja krok po kroku i porady, Jak zostać strażakiem OSP i PSP? Procedury i porady, Jak zostać detektywem [prywatnym i w policji]? Porady, Jak zostać prokuratorem? Państwowe wymagania oraz List motywacyjny do służby więziennej - przykładowy wzór.
Potrzebujesz CV dla innego zawodu? Zobacz: Gotowe CV: wzory, szablony i przykłady CV dla 50+ zawodów. Szukasz też wzoru CV w PDF dla swojego zawodu? Zajrzyj tutaj: Wzór CV – PDF za darmo.
Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.
Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości związane z CV i listem motywacyjnym do policji, koniecznie podziel się nimi w komentarzu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania i chętnie Ci pomogę.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.
Oceń ten artykuł:
Cv list motywacyjny do policji
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Profesjonalne CV: wzór i 10 przykładów, jak napisać
Stwórz profesjonalne CV z pomocą naszych ekspertów. Zobacz darmowy wzór profesjonalnego CV i 10 sprawdzonych CV szablonów, które podkreślą Twój profesjonalizm.
List motywacyjny do urzędu (przykład) oraz CV urzędnika
Jak napisać list motywacyjny do urzędu? Sprawdź, co radzą eksperci. Zobacz przykład listu motywacyjnego do urzędu oraz wskazówki na temat pisania CV urzędnika.
Ambicja — definicja. Co to jest i jak pomaga w karierze?
Przeczytaj, co to jest ambicja i jak definiuje się ją w psychologii. Dowiedz się, jak wykorzystać ambicję w życiu zawodowym.
Piszą o nas: