1. Sales Manager CV - przykładowy wzór dla kierownika sprzedaży

Sales Manager CV - przykładowy wzór dla kierownika sprzedaży

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre Sales Manager CV to takie, które przedstawia Cię jako właściwego kandydata w odpowiedzi na konkretną ofertą pracy. A przy tym jest eleganckie i świetnie zorganizowane — tak jak idealny kierownik sprzedaży. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć taki dokument, jesteś we właściwym miejscu.

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór CV Sales Manager. Dowiesz się także, jak napisać poszczególne sekcje dokumentu i o czym pamiętać, by rekruter chętniej zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Skuteczne CV Sales Managera w PDF lub DOC szybko stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ profesjonalnych szablonów do CV. Znajdziesz tam również porady ekspertów oraz gotowe treści, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Sprawdź też wzory CV do pracy dla innych branż i stanowisk.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

Sales Manager CV — wzór (example)

Jacek Bogacz

Sales Manager

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Nastawiony na cel i świetnie zorganizowany Sales Manager z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Na co dzień kieruję 10-osobowym zespołem. Dzięki skutecznemu zarządzaniu i nowatorskim pomysłom sprawiłem, że sprzedaż samochodów w salonie AutoFast wzrosła o 15% w 2021 roku. W Państwa firmie chciałbym ten sukces powtórzyć.

Umiejętności specjalistyczne

 • obsługa kasy fiskalnej i systemu POS — poziom zaawansowany
 • język angielski — poziom C1
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • umiejętność motywowania zespołu
 • zorientowanie na cel
 • zdolności negocjacyjne
 • łatwość w nawiązywaniu pozytywnych relacji z klientami i współpracownikami
 • świetna organizacja pracy
 • zaangażowanie i odpowiedzialność
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie

10.2019–obecnie AutoFast

Stanowisko: Sales Manager

Obowiązki:

 • wyznaczanie celów i motywowanie zespołu
 • sprzedaż usług i analiza wyników salonu
 • wykonywanie prac administracyjnych związanych z funkcjonowaniem salonu
 • rekrutacja i wdrażanie nowych pracowników

Kluczowe osiągnięcia:

 • wzrost sprzedaży o 15% w skali roku (2021)
 • powiększenie zespołu z 4 do 10 osób w ciągu 6 miesięcy

01.2017–09.2019 CarForYou

Stanowisko: Salesman

Obowiązki:

 • doradzanie klientom w wyborze samochodów
 • obsługa kasy fiskalnej i wystawianie faktur
 • negocjowanie warunków sprzedaży
 • dbanie o ekspozycję aut i estetyczny wygląd sklepu

Kluczowe osiągnięcia:

 • największa liczba sprzedanych samochodów w III kwartale 2028 roku
 • 97% pozytywnych odpowiedzi w ankiecie badającej satysfakcję klientów

Wykształcenie

2012–2017 Politechnika Świętokrzyska

Kierunek: zarządzanie

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Moją pasją jest motoryzacja — chętnie czytam o nowych modelach aut, a wolnej chwili majsterkuję. Lubię też podróżować motorem po Polsce.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV Sales Manager?

 1. Na górze CV Sales Managera napisz rubrykę Podsumowanie i cele zawodowe. W 4-5 zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz osiągnięcia zawodowe i umiejętności oraz co zyska firma, gdy Cię zatrudni. 
 2. Stwórz w CV listę swoich umiejętności związanych ze stanowiskiem kierownika ds. sprzedaży. Zadbaj, by w Twoim CV znalazły się zarówno kompetencje twarde, jak i miękkie — te drugie są szczególnie istotne w Twoim zawodzie. 
 3. Opisz w CV swoje doświadczenie. W tym celu podaj dokładne daty zatrudnienia (miesiąc i rok), a potem wymień swoje obowiązki i najważniejsze sukcesy na każdym stanowisku. Spróbuj odpowiedzieć na kluczowe potrzeby pracodawcy widoczne w ogłoszeniu.
 4. Krótko wspomnij o swoim wykształceniu, podając nazwę szkoły, lata nauki i tytuł zawodowy w CV. Wystarczy, że opiszesz ostatni szczebel edukacji (np. studia wyższe, szkołę średnią lub technikum).
 5. Pochwal się w CV swoim hobby. Pracodawcy chętniej zapraszają na spotkania rekrutacyjne pasjonatów lub osoby, które mają ciekawą osobowość i potrafią to pokazać w CV.
 6. Umieść w stopce CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Już wiesz, jak może wyglądać CV Sales Managera — teraz na jego podstawie możesz stworzyć własny dokument. Jeśli chcesz zrobić to szybko, skorzystaj z kreatora CV, w którym znajdziesz profesjonalne szablony curriculum vitae. Do aplikacji możesz również załączyć list motywacyjny — warto to zrobić, nawet gdy pracodawca o to nie prosi.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz dodatkowe pytania o CV Sales Managera, napisz je na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Sales manager cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: