1. CV Web Developer: wzór, przykłady i porady, jak napisać

CV Web Developer: wzór, przykłady i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz dostać pracę jako Web Developer? CV, które napiszesz, powinno być solidne, czytelne i użyteczne dla pracodawcy — niczym dobrze napisany skrypt. Poza tym musi zawierać słowa kluczowe podane w ofercie pracy — dzięki temu rekruter odniesie wrażenie, że przygotowałeś CV specjalnie dla niego.

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór CV Web Developera. Dowiesz się też, jak je napisać, by nie uniknąć błędów i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz szybko napisać CV Web Developera? Zobacz nasze szablony CV, skorzystaj z gotowych treści do wstawienia, porad ekspertów i stwórz idealny dokument w kilka chwil.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV dla zawodów w Twojej branży:

CV Web Developer — wzór (example) 

Krzystof Łebski

Junior Web Developer

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Sumienny i zaangażowany Junior Web Developer z 2-letnim doświadczeniem w branży IT. Znam m.in. PHP 7+, My SQL, CSS i JavaScript. Na poprzednim stanowisku miałem 100-procentową terminowość w realizacji zadań, a przełożeni chwalili mnie m.in. za umiejętność pisania czystego i solidnego kodu oraz kreatywność. Jako Web Developer w Państwa firmie chciałbym budować i rozwijać nowoczesne strony internetowe, a z czasem awansować na stanowisko menedżerskie.

Umiejętności specjalistyczne

 • świetna znajomość PHP 7+ oraz My SQL
 • bardzo dobra znajomość HTML, CSS i JavaScript
 • praktyczna znajomość jQuery
 • umiejętność pracy z systemami Windows i Linux
 • zdolność pisania czystego i zoptymalizowanego kodu
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • umiejętności analityczne
 • świetna organizacja pracy i terminowość
 • otwarty umysł i chęć poszerzania wiedzy
 • samodzielność i zaangażowanie
 • rozwinięte zdolności komunikacyjne
 • umiejętność pracy w zespole
 • kreatywność

Doświadczenie

10.2020–obecnie Vakat IT

Stanowisko: Junior Web Developer

Obowiązki:

 • programowanie obiektowe z wykorzystaniem wzorców projektowych
 • wdrażanie, rozwój i rozbudowa nowoczesnych aplikacji webowych
 • projektowanie, administracja i rozwój systemów B2B i B2C
 • aktywny udział w procesie projektowym i wdrożeniowym
 • wsparcie zespołu w szukaniu efektywnych rozwiązań

Osiągnięcia:

 • 100-procentowa terminowość w realizacji zadań

Wykształcenie

2018–2021 Politechnika Warszawska

Kierunek: Informatyka stosowana

Uzyskany tytuł: inżynier

Zainteresowania

Lubię grać w strategiczne gry video i słuchać muzyki rockowej lat 80. W wolnym czasie oglądam vlogi podróżnicze (również w języku angielskim).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV Web Developera?

 1. Jako Web Developer CV zacznij od rubryki Podsumowanie i cele zawodowe. W 4-5 zdaniach napisz, kim jesteś i co do tej pory osiągnąłeś. W tym miejscu wymień też kilka języków programowania, które znasz, a które widnieją w ofercie pracy.
 2. Stwórz listę swoich umiejętności twardych i miękkich w CV. Skup się na tych, które przydadzą Ci się na nowym stanowisku.
 3. Opisz w CV swoje doświadczenie. W tej sekcji podaj pełne nazwy firm, w których pracowałeś, daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Pochwal się w CV swoją edukacją. W tym celu wymień ostatnią szkołę, którą ukończyłeś lub w której nadal się uczysz (np. uczelnię wyższą). Takie szczegóły jak nazwa wydziału czy tytuł pracy dyplomowej możesz pominąć.
 5. Jeżeli masz na swoim koncie przydatne kursy do CV lub certyfikaty związane z zawodem Web Developera, wymień je w osobnej sekcji.
 6. Opisz krótko swoje hobby w CV. Wybierz te, które potwierdzają Twoje kompetencje w pracy (np. znajomość języków obcych) albo są na tyle charakterystyczne, że rekruter łatwiej Cię zapamięta. 
 7. Dodaj na dole CV klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Już wiesz, jak wygląda skuteczne CV Web Developera. Gdy będziesz pisać własne, kieruj się wskazówkami, które opisaliśmy wyżej. Skorzystaj z naszego kreatora CV, w którym znajdziesz profesjonalne szablony CV oraz podpowiedzi ekspertów. Jeśli chcesz, wraz z CV możesz wysłać też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań na temat pisania CV Web Developera? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv web developer

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: