1. UX designer CV — jak napisać? Wzór, przykłady, porady

UX designer CV — jak napisać? Wzór, przykłady, porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CV UX designera musi być staranne, czytelne i przemyślane — tak, aby już na pierwszy rzut oka było Twoją najlepszą wizytówką i od razu pokazało Twoje mocne strony i doświadczenie w projektowaniu.

W tym artykule znajdziesz dobry wzór CV UX designera i przeczytasz, jak je napisać. Znajdziesz tu również porady eksperta kariery, którą pomogą Ci dopracować do perfekcji projekt CV.

Atrakcyjne CV UX Designera w PDF lub DOC szybko stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ szablonów do CV. Znajdziesz tam również porady ekspertów i gotowe treści, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV do pracy dla innych branż i stanowisk.

Być może zainteresują Cię też inne nasze poradniki:

CV UX designer — wzór

Karol Bukowski

UX designer

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do portfolio

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Ukończyłem grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a od 2 lat pracuję jako UX designer. W stopniu zaawansowanym opanowałem pracę w Figmie i Adobe XD oraz dobrze posługuję się InVision. Współtworzyłem aplikacje „FutureVoices”, które w ciągu 2 miesięcy od wydania zyskały średnią ocenę 4.8 w serwisie TrustPilot.

Umiejętności twarde

 • znakomita znajomość Figmy, Adobe XD i InVision
 • podstawowa znajomość Photoshopa
 • szeroka wiedza branżowa i zainteresowanie nowymi technologiami
 • znajomość trendów i najlepszych praktyk UX 
 • UX research
 • projektowanie stron internetowych i komponentów
 • zdolności graficzne
 • praca zgodna z metodyką Agile
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie 

 • praca w zespole
 • zdolności komunikacyjne
 • wysokie poczucie estetyki i dobre oko do designu
 • chęć do nauki i zdolność szybkiego przyswajania nowej wiedzy

Doświadczenie zawodowe

04.2020–obecnie FutureVoices

Stanowisko: Junior UX designer

 • tworzenie interaktywnego designu aplikacji desktopowej: projekt landing page’y i komponetów
 • współpraca ze zespołem IT
 • tworzenie designu prototypów, projektowanie ikon i CTA 
 • prowadzenie reasearchu (wywiadów) oraz testów użytkowych

Wykształcenie

 • 10.2019–08.2020, User Experience Design/Product Design, SWPS (studia podyplomowe) 
 • 10.2013–07.2018, Grafika, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Zainteresowania

Interesuję się architekturą modernistyczną i malarstwem współczesnym. Lubię też grać w koszykówkę. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV UX designera?

 1. Przygotuj profil zawodowy, czyli sekcję, w której przedstawiasz najważniejsze informacje o sobie (z zawodowego punktu widzenia), np. kluczowe kompetencje, cel zawodowy i ważne osiągnięcia. W CV musisz też dodać link do swojego portfolio z najważniejszymi projektami!
 2. Stwórz sekcję z umiejętnościami w CV UX designera. Wpisz w niej swoje zdolności specjalistyczne — programy komputerowe i technologie, którymi się posługujesz oraz kompetencje miękkie
 3. Opisz w CV swoje doświadczenie. Podaj nazwy firm, w których pracowałeś, swoje stanowiska i daty zatrudnienia, a następnie w punktach wymień swoje obowiązki oraz osiągnięcia. 
 4. Wpisz do CV wykształcenie. Wymień tylko ostatnią szkołę lub uczelnię, którą skończyłeś (chyba że wcześniejsze są związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz) i uzyskany tytuł.
 5. Podaj kursy i szkolenia, które ukończyłeś oraz certyfikaty, które posiadasz
 6. Krótko opisz swoje zainteresowania w CV UX designera. Spróbuj przedstawić je tak, aby pokazać pracodawcy, że w wolnym czasie chętnie się rozwijasz, a Twoje hobby może zaprocentować w pracy.
 7. Nie zapomnij dodać do CV klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego pracodawca nie będzie mógł zaprosić Cię na rozmowę rekrutacyjną.

CV UX designera powinno też podkreślić Twoje zdolności projektowe — dlatego szablon, który wybierzesz (albo stworzysz), musi wyglądać nienagannie. Jeśli się spieszysz, skorzystaj z kreatora CV LiveCareer. Wraz z CV możesz wysłać list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania o UX designer CV? Zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Ux designer cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: