1. CV gastronomia – wzór i rady. Przykładowe CV do gastronomii

CV gastronomia – wzór i rady. Przykładowe CV do gastronomii

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Idealne CV do gastronomii jest jak menu — prezentuje Twoją kandydaturę w atrakcyjny i czytelny sposób, rozbudzając apetyt rekrutera i zachęcając go do kontaktu z Tobą. 

 

Za chwilę pokażę Ci przykładowe CV do gastronomii. Podpowiem Ci, jakie umiejętności w CV do gastronomii warto wpisać i o czym pamiętać, żeby dostać pracę w hotelu, barze lub restauracji.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Zobacz też inne wzory CV, które mogą Cię zainteresować:

 

 

Przykładowe CV gastronomia — wzór

 

Jagoda Marzec

Kelnerka

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem kelnerką z ponad 3-letnim doświadczeniem w restauracjach hotelowych. Mówię płynnie po angielsku (mam certyfikat FCE) i znam podstawy niemieckiego — do tej pory kilkakrotnie miałam okazję pracować podczas międzynarodowych konferencji. W Państwa restauracji chciałabym poznać specyfiką kuchni śląskiej i zadbać o wysoką jakość obsługi gości.

 

Umiejętności specjalistyczne 

 

 • język angielski — poziom B2
 • język niemiecki — poziom A2
 • obsługa kasy fiskalnej i terminala płatniczego

 

Umiejętności miękkie

 

 • łatwość nawiązywania pozytywnych relacji z gośćmi
 • wysoka kultura osobista
 • umiejętność pracy w zespole
 • odpowiedzialność i zaangażowanie
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

 

Doświadczenie 

 

11.2018 – obecnie Restauracja Magnolia w hotelu Baristol

Stanowisko: Kelnerka

 

Obowiązki:

 • obsługa gości restauracji
 • kompletowanie zamówień
 • telefoniczne przyjmowanie rezerwacji
 • kontrola stanu zaopatrzenia restauracji

Osiągnięcia:

 • Sprawne zaopatrzenie i obsługa 3-dniowej konferencji dla 250 osób

 

 06.2017–10.2018 Novotel Restaurant 

Stanowisko: Kelnerka

 

Obowiązki: 

 • obsługa gości hotelowych
 • przygotowywanie gorących i zimnych napojów z karty menu
 • dbanie o czystość na sali

 

Wykształcenie

 

2013–2017 Zespół Szkół Gastronomicznych im. G. Morcinka w Katowicach

 

Certyfikaty i pozwolenia

 

06.2017 — Certyfikat First Certificate in English

Aktualna książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych

 

Zainteresowania 

 

Lubię podróżować i poznawać lokalną kulturę poprzez jej smaki. W wolnych chwilach chętnie czytam blogi kulinarne.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Powyższy wzór CV do gastronomii dobrze pokazuje, z jakich elementów składa się taki dokument i jak wygląda ciekawie opisane w CV doświadczenie zawodowe. Teraz wyjaśnię Ci krok po kroku, co możesz zrobić, by zwrócić uwagę rekruterów.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

CV gastronomia — jak je napisać?

 

Barometr zawodów 2021 pokazuje, że zapotrzebowanie na kucharzy (i w innych zawodach w gastronomii) zwykle jest większe niż liczba potencjalnych kandydatów. Jeśli jednak zależy Ci na pracy w prestiżowym miejscu i na dobrych warunkach, musisz przygotować curriculum vitae najlepsze ze wszystkich. Jak to zrobić?

 

Dobre CV do gastronomii powinno zaczynać się od podsumowania zawodowego, znanego też jako rubryka CV O mnie. To po prostu kilka zdań wstępu, w których wymieniasz swoje cele zawodowe i kluczowe atuty z CV — np. długie doświadczenie, ukończone kursy lub osiągnięcia z CV. W ten sposób pokażesz się od najlepszej strony i zachęcisz rekrutera do przeczytania reszty.

 

W kolejnej części CV wymień swoje umiejętności. CV do gastronomii powinno przedstawiać nie tylko Twoje uprawnienia (np. badania sanitarno-epidemiologiczne) i kompetencje twarde (takie jak znajomość przepisów w CV kucharza, wiedza na temat alkoholi w CV barmana czy też języki obce w CV kelnera), ale i Twoje kompetencje miękkie i umiejętności interpersonalne. Tym bardziej że są one dla pracodawców coraz ważniejsze.

 

Zatem jakie miękkie umiejętności w CV do gastronomii warto wpisać? Według raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki pracodawcy z branży gastronomicznej najczęściej oczekują odpowiedzialności, zaangażowania, kreatywności, wysokiej kultury osobistej, dyspozycyjności i umiejętności pracy w zespole. Jeśli masz kontakt z klientem, ważna będzie również Twoja prezencja, dlatego do CV dołącz profesjonalne zdjęcie.

 

W CV do gastronomii opisz też swoje doświadczenie. Żeby dokument był czytelny, tę sekcję możesz podzielić na Obowiązki, Dodatkowe obowiązki i Osiągnięcia (sprawdź przykładowe CV do gastronomii u góry tego artykułu). Przedtem dokładnie przeczytaj ofertę pracy i w pierwszej kolejności nawiąż do zawartych tam wymagań.

 

Nie musisz za to wdawać się w szczegóły, opisując swoje wykształcenie w CV do gastronomii. Wystarczy, że podasz lata nauki i nazwę ukończonej szkoły. A jeśli jesteś w trakcie lub po studiach — również kierunek i uzyskany tytuł. W CV wymień tylko ostatnią ukończoną szkołę — chyba że poprzednia była bezpośrednio związana z gastronomią.

 

W CV możesz pochwalić się też ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem (np. w wielu restauracjach warto mieć certyfikat angielski lub z innego języka obcego). W ten sposób pokażesz, że jesteś aktywnym i zaangażowanym pracownikiem, który dba o rozwój swoich kompetencji. Podobny efekt uzyskasz, opisując w CV hobby związane z Twoją pracą (np. gotowaniem). 

 

Na dole dokumentu koniecznie dodaj aktualną klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych i kontaktowych. Z tego obowiązku możesz zrezygnować tylko wtedy, gdy aplikujesz do pracy poza UE lub nie wymaga się tego w danym kraju — np. gdy piszesz CV po angielsku (do pracy w USA), CV po rosyjsku albo CV po francusku.

 

Jednak pamiętaj, że niekiedy samo CV do gastronomii nie wystarczy. Dlatego do swojej aplikacji powinieneś załączyć również list motywacyjny. W tym zadaniu pomoże Ci nasz kreator listu motywacyjnego online, gdzie paroma kliknięciami wygenerujesz gotowy dokument.

 

Przeczytaj też: Jak zostać dietetykiem, też bez studiów? Ścieżki kariery.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

kreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Chciałbyś mi zadać dodatkowe pytania związane z CV do gastronomii? Napisz komentarz pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv gastronomia

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: