Przykładowe CV do pracy: 50+ gotowych wzorów CV za darmo

Chyba nikt nie lubi przygotowywać formalnych dokumentów, szczególnie takich jak życiorys zawodowy. Tyle że bez skutecznego CV nie dostaniesz pracy.

 

Jakie wymagania musisz spełnić, żeby przygotować taki dokument? Jak opisać swoje kwalifikacje i doświadczenie? Jakie sekcje muszą znaleźć się w CV? Co jest najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy?

 

Aby ułatwić Ci zdobycie dobrej pracy, przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 50 darmowych przykładów CV dla różnych zawodów oraz 10+ innych wzorów CV. Znajdziesz tutaj też wskazówki, które pomogą Ci szybko stworzyć profesjonalny dokument dla siebie.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Przykładowe CV do pracy (na przykładzie nauczyciela)

 

Tomasz Malinowski

Nauczyciel matematyki

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem absolwentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (tytuł magistra), a uprawnienia pedagogiczne zdobyłem na SWPS (studia podyplomowe). Od ponad 2 lat pracuję jako nauczyciel matematyki w XLV Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Warszawie, gdzie w procesie nauczania na co dzień wykorzystuje nowe technologie. Wierzę, że w Państwa szkole będę w stanie zarazić uczniów swoją pasją do matematyki.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • kwalifikacje do nauczania matematyki
 • język angielski — poziom C1/C2
 • znajomość nowych technologii wykorzystywanych w procesie nauczania
 • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
 • podstawowa wiedza z psychologii

 

Umiejętności miękkie

 

 • nawiązywanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z uczniami, rodzicami i kadrą pedagogiczną
 • duże zaangażowanie i pasja do nauczania matematyki
 • kreatywność w ilustrowaniu praw matematycznych rzeczywistymi sytuacjami
 • otwartość na nauczanie matematyki według narzuconej metodyki
 • cierpliwość i odporność na stresowe sytuacje

 

Doświadczenie

 

09.2016–obecnie XLV Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Warszawie

Stanowisko: Nauczyciel matematyki

Obowiązki:

 • prowadzenie zajęć i przygotowywanie uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki
 • przygotowywanie planów zajęć, sprawdzianów i próbnych egzaminów
 • raportowanie postępów i ocena uczniów
 • wykorzystywanie w procesie nauczania nowoczesnych technologii
 • indywidualna pomoc uczniom z problemami w nauce
 • spotkania z rodzicami i omawianie z nimi postępów uczniów
 • uczestnictwo w spotkaniach kadry pedagogicznej

Dodatkowa działalność i sukcesy:

 • najlepszy od 5 lat wynik maturalny z matematyki prowadzonej przeze mnie klasy (2017)
 • zorganizowanie koła naukowego i przygotowanie najlepszych uczniów do ogólnopolskiego konkursu matematycznego

 

Wykształcenie

 

2014–2016 SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny

Kierunek: Przygotowanie pedagogiczne (studia podyplomowe)

Uzyskanie wymaganej kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela

 

2012–2014 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Matematyka

Uzyskany tytuł magistra 

 

2009–2012 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Matematyka

Uzyskany tytuł licencjata

 

Zainteresowania

 

Pasjonuję się astrofizyką i astronomią — m.in. dlatego wybrałem studia matematyczne. W najbliższej przyszłości chciałbym poprowadzić dodatkowe zajęcia związane z tą tematyką.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa pracodawcy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Już wiesz, jak wygląda przykładowy druk CV do pracy jako nauczyciel. Teraz zobaczysz przykłady CV za darmo dla różnych zawodów.

 

Przykładowe CV dla różnych zawodów i inne wzory CV

 

Pamiętaj, że Twoje CV musi być dopasowane do oferty pracy i stanowiska, o które się ubiegasz. Aby ułatwić Ci stworzenie takiego życiorysu zawodowego, poniżej zebraliśmy dla Ciebie darmowe przykłady CV i listu motywacyjnego dla najpopularniejszych zawodów i ścieżek kariery, które możesz pobrać i dostosować.

 

50+ przykładowych CV dla poszczególnych zawodów:

 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

10+ innych przykładowych wzorów CV:

 

 

Już wiesz, jak wyglądają profesjonalne CV. Teraz podpowiemy Ci krok po kroku, jak przygotować poszczególne sekcje CV, aby od razu zwrócić uwagę pracodawcy.

 

Przykładowe CV krok po kroku — jak napisać poszczególne sekcje

 

1. Zacznij CV od podsumowania zawodowego

 

Na samej górze Twojego CV powinno znaleźć się podsumowanie zawodowe. Co to jest? Podsumowanie do CV to kilkuzdaniowy opis Twoich najważniejszych umiejętności, doświadczenia, osiągnięć oraz celów zawodowych. Dzięki niemu od razu pokazujesz pracodawcy, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na stanowisko. 

 

Pamiętaj jednak o kluczowej zasadzie — zawsze staraj się dopasować treść podsumowania do oferty pracy. Jak to zrobić? Po prostu opisz te kwalifikacje i doświadczenia, które są w największym stopniu związane z wymaganiami podanymi w ogłoszeniu.

 

Podsumowanie najłatwiej stworzyć pod koniec, kiedy wiesz już, jakie największe atuty wymieniłeś w CV. Jest to więc „esencja” Twojego życiorysu stworzona pod wymagania pracodawcy. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

2. Wyróżnij swoje najważniejsze umiejętności twarde i miękkie

 

Opis umiejętności powinien znaleźć się na pierwszej stronie CV, zaraz po sekcji doświadczenia (lub np. w kolumnie obok). W pierwszej kolejności opisz twarde, specjalistyczne kompetencje, a następnie umiejętności miękkie, które mogą być interesujące z punktu widzenia rekrutera.

 

W tym przypadku również staraj się być konkretny i nawiązywać do ogłoszenia. Jeśli pracodawca poszukuje kandydatów z „bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego”, a Ty spełniasz ten wymóg, napisz w CV: „język niemiecki — poziom C1/C2” (oczywiście jeśli jest to prawda).

 

Unikaj wpisywania w CV kompetencji, które podaje większość kandydatów, a które trudno sprawdzić, np. pracowitość.

 

3. Stwórz opis doświadczenia dopasowany do oferty pracy

 

Z punktu widzenia pracodawcy, doświadczenie zawodowe to bardzo ważny element Twojego CV, dlatego ta sekcja powinna się znaleźć się zaraz pod listą Twoich umiejętności. Tutaj również musisz starać się maksymalnie dostosować opis do wymagań w ofercie.

 

Staraj się, aby ta sekcja była bardzo czytelna i przejrzysta (tak jak w przykładowych CV powyżej). Stosuj nagłówki, pogrubienia, punktory lub punkty. Możesz podzielić swoje obowiązki np. na „Główne” i “Dodatkowe” oraz dodać fragment dotyczący osiągnięć.

 

Podając okresy pracy podaj również miesiące (np. 10.2015–01.2019). Jeśli tego nie zrobisz, popełnisz jeden z typowych błędów w CV, a pracodawca może pomyśleć, że chcesz coś ukryć. Jeśli cały czas pracujesz w danej firmie, napisz po prostu „10.2015–obecnie”.

 

Staraj się być konkretny i szczegółowy. Nie pisz, że „zajmowałeś się sprzedażą” (to zbyt ogólna informacja, którą może podać każdy kandydat), tylko np. „sprzedaż produktów X dla klientów Y”. Pochwal się także największymi sukcesami (np. „zwiększyłem miesięczną sprzedaż o 15%”). 

 

4. Krótko opisz w CV swoje wykształcenie

 

Opisując w CV swoje wykształcenie, wystarczy że podasz lata nauki, nazwę uczelni i kierunku oraz uzyskany tytuł. Dodatkowo, jeśli pisałeś licencjat lub magisterkę tematycznie związaną z pracą, o którą się ubiegasz, możesz podać jej tytuł.

 

Jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni lub wciąż studiujesz, nie musisz wpisywać do curriculum vitae nazwy liceum czy też szkoły zawodowej. Możesz to zrobić, jeśli była to szkoła o profilu związanym z pracą, o którą się starasz — lub jeśli w ogóle nie studiowałeś.

 

5. Wymień w CV swoje zainteresowania

 

Może Ci się wydawać, że zainteresowania w CV nie mają dla pracodawcy większego znaczenia. Wcale tak nie jest! Jeśli umiejętnie opiszesz swoje pasje i hobby, jest duża szansa na to, że rekruter zwróci na Ciebie uwagę.

 

Jak to zrobić? Skup się na tych zainteresowaniach, które w jakimś stopniu wiążą się z branżą lub stanowiskiem, o które się ubiegasz. Pokażesz w ten sposób pracodawcy, że praca nie będzie dla Ciebie tylko przykrym obowiązkiem, ale także przyniesie Ci satysfakcję.

 

6. Na koniec pracy nad CV nie zapomnij o tym

 

Na samym dole dokumentu powinna znaleźć się aktualna klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. Jej treść znajdziesz w przykładach CV na początku artykułu.

 

Oprócz tego postaraj się, aby całe CV zmieściło się na 1 kartce A4. Pracodawcy zazwyczaj nie mają czasu, aby przeglądać kilkustronicowe życiorysy.

 

Zastanawiasz się, czy CV musi mieć zdjęcie? Nie jest to warunek konieczny, jednak dzięki fotografii rekruterowi jest dużo łatwiej skojarzyć dokument z konkretną osobą. Najlepiej po prostu odwiedzić profesjonalnego fotografa, który będzie doskonale wiedział, jak wykonać zdjęcie do CV. Również większość gotowych wzorów CV do wypełnienia przewiduje miejsce na fotografię. Jeśli jednak zdecydujesz się na dokument bez fotografii, stwórz go na gotowym wzorze CV bez zdjęcia.

 

Jeśli wysyłasz CV mailem, zapisz życiorys w formacie PDF. Dlaczego? Dzięki temu będziesz miał pewność, że pracodawca zobaczy życiorys dokładnie w takiej formie, w jakiej go przygotowałeś.

 

Zachęcamy do skorzystania z naszego przykładu CV i wskazówek. Dzięki tak przygotowanemu życiorysowi zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne i szybciej znajdziesz dobrą pracę.

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Masz dodatkowe pytania do naszego przykładu CV? A może chcesz zapytać o inne kwestie związane z procesem rekrutacyjnym? Pod artykułem znajdziesz sekcję z komentarzami, w której pomagamy naszym czytelnikom.

Oceń ten artykuł: przykladowe cv
Średnia: 5 (11 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo