1. Przykładowe CV do pracy: 50+ gotowych przykładów CV za darmo

Przykładowe CV do pracy: 50+ gotowych przykładów CV za darmo

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Nikt nie lubi przygotowywać formalnych dokumentów — na przykład CV. Ale bez profesjonalnego życiorysu nie dostaniesz nowej pracy. Pewnie nie chcesz spędzić długich godzin, przygotowując taki dokument dla siebie?

 

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. W tym artykule znajdziesz przykłady CV szablonów, 50 przykładowych CV wzorów dla wszystkich zawodów i ścieżek kariery za darmo, a także ponad 15 innych darmowych gotowych przykładów CV. 

 

Dzięki temu szybko znajdziesz przykładowe CV dla siebie, które w kilka minut dostosujesz do swoich potrzeb i napiszesz profesjonalny życiorys zawodowy szybciej niż kiedykolwiek.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Przykładowe CV do pracy (dla nauczyciela)

 

Tomasz Malinowski

Nauczyciel matematyki

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie zawodowe

 

Jestem absolwentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (tytuł magistra), a uprawnienia pedagogiczne zdobyłem na SWPS (studia podyplomowe). Od ponad 2 lat pracuję jako nauczyciel matematyki w XLV Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Warszawie, gdzie w procesie nauczania na co dzień wykorzystuję nowe technologie. Wierzę, że w Państwa szkole będę w stanie zarazić uczniów swoją pasją do matematyki.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • kwalifikacje do nauczania matematyki
 • język angielski — poziom C1/C2
 • znajomość nowych technologii wykorzystywanych w procesie nauczania
 • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
 • podstawowa wiedza z psychologii

 

Umiejętności miękkie

 

 • nawiązywanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z uczniami, rodzicami i kadrą pedagogiczną
 • duże zaangażowanie i pasja do nauczania matematyki
 • kreatywność w ilustrowaniu praw matematycznych rzeczywistymi sytuacjami
 • otwartość na nauczanie matematyki według narzuconej metodyki
 • cierpliwość i odporność na stresowe sytuacje

 

Doświadczenie

 

09.2016–obecnie XLV Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Warszawie

Stanowisko: Nauczyciel matematyki

 

Obowiązki:

 • prowadzenie zajęć i przygotowywanie uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki
 • przygotowywanie planów zajęć, sprawdzianów i próbnych egzaminów
 • raportowanie postępów i ocena uczniów
 • wykorzystywanie w procesie nauczania nowoczesnych technologii
 • indywidualna pomoc uczniom z problemami w nauce
 • spotkania z rodzicami i omawianie z nimi postępów uczniów
 • uczestnictwo w spotkaniach kadry pedagogicznej

 

Dodatkowa działalność i sukcesy:

 • najlepszy od 5 lat wynik maturalny z matematyki prowadzonej przeze mnie klasy (2017)
 • zorganizowanie koła naukowego i przygotowanie najlepszych uczniów do ogólnopolskiego konkursu matematycznego

 

Wykształcenie

 

2014–2016 SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Kierunek: Przygotowanie pedagogiczne (studia podyplomowe)

Uzyskanie wymaganej kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela

 

2012–2014 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Matematyka

Uzyskany tytuł magistra 

 

2009–2012 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Matematyka

Uzyskany tytuł licencjata

 

Zainteresowania

 

Pasjonuję się astrofizyką i astronomią — m.in. dlatego wybrałem studia matematyczne. W najbliższej przyszłości chciałbym poprowadzić dodatkowe zajęcia związane z tą tematyką.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa pracodawcy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Już wiesz, jak wygląda przykładowe CV do pracy. Teraz zobaczysz przykłady rekomendowanych szablonów CV dla różnych zawodów.

 

 

1. 8 przykładowych szablonów CV dla różnych zawodów i ścieżek kariery

Profesjonalne CV musi zawierać konkretne elementy, być dostosowane do oferty pracy i odpowiednio podkreślać Twoje najważniejsze atuty. Oprócz tego musi dobrze wyglądać — czyli być estetycznym i dobrze sformatowanym dokumentem aplikacyjnym.

 

Oto one:

 

Przykładowe CV dla ucznia

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Zacznijmy od przykładowego CV dla ucznia. Jak widzisz, ten wzór CV jest prosty, ale efektowny. Zawiera też wszystkie niezbędne elementy curriculum vitae, w tym podsumowanie zawodowe, które powinno znaleźć się w każdym CV. 

 

To świetny przykład pierwszego CV albo CV maturzysty: krótko opisano w nim doświadczenie i rozbudowano sekcję z umiejętnościami. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

CV przykład dla studenta

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Po uczniu przyszła pora na studenta. Ten przykładowy dokument wygląda bardzo estetycznie, a ikony w CV dodają mu niepowtarzalnego charakteru. To świetny przykład curriculum vitae bez doświadczenia: rozbudowana sekcja z umiejętnościami miękkimi i twardymi i podsumowanie zawodowe z najważniejszymi informacjami z pewnością przekonają do Ciebie rekrutera. 

 

Przykładowe CV pracownika fizycznego

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Ten przykładowy szablon CV został podzielony na dwie kolumny. Po lewej, pod zdjęciem w CV, wpisano podsumowanie zawodowe i dodatkowo podkreślono je szarym tłem. W sekcji doświadczenie w tym curriculum vitae wymieniono obowiązki, dodatkowe obowiązki oraz osiągnięcia. Zwróć uwagę, że te ostatnie opisano bardzo konkretnie — za pomocą liczb. To dobry sposób na pokazanie przyszłemu pracodawcy, że jesteś kompetentny.

 

Przykład CV nauczyciela

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Prosty i klasyczny szablon CV — z dwiema kolumnami. Znalazły się w nim wszystkie niezbędne sekcje. Dodatkowo w tym CV wpisano również hobby — świetny sposób na wyróżnienie się spośród innych kandydatów i zainteresowanie przyszłego pracodawcy.

 

CV przykład dla programisty

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

W tym szablonie rozbudowano sekcję Doświadczenie w formularzu CV: bardzo dokładnie i szczegółowo ją opisano obowiązki. Dzięki temu taki życiorys zawodowy można łatwo dopasować do oferty pracy. To świetny przykład CV do pracy w branży IT. Podział na cztery części i wykorzystanie różnych odcieni niebieskiego nadaje temu życiorysowi nowoczesnego charakteru.

 

Przykładowe CV sprzedawcy

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Świetny przykład CV dla sprzedawcy. Ten wzór curriculum vitae podzielony jest na cztery części, co sprawia, że dokument jest czytelny i wszystkie potrzebne informacje można w nim szybko znaleźć. To prawdziwie kreatywne CV — dzięki, wykorzystaniu żółtej kolumny po lewej i czarnego tła w nagłówku dokumentu.

 

Przykład CV dla księgowej

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Każda księgowa i każdy księgowy musi być dokładny — ich życiorys zawodowy powinien to pokazywać. Ten przykład CV jest świetnie zorganizowany, estetyczny i czytelny. Poziome linie i dwie kolumny dobrze oddzielają poszczególne sekcje, więc dokument, mimo wielu informacji, nie przytłacza.

 

CV przykład dla kucharza

 

Stwórz CV terazprzykladowe cv

 

Na takim szablonie stworzysz kreatywne CV, które nie będzie wizualnie przeładowane, ale z pewnością wyróżni Cię spośród innych kandydatów. Niebieskie tło w nagłówku i w kolumnie po lewej stronie dodają mu profesjonalnego charakteru i przyciągają wzrok. Ten przykład CV ma prostą i czytelną strukturę, a jednocześnie estetyczny wygląd.

 

2. Przykładowe CV dla różnych zawodów i inne wzory CV

 

Nie martw się, nie zostawimy Cię tylko z 8 przykładowymi CV szablonami. Żeby ułatwić Ci napisanie Twojego własnego curriculum vitae, zebraliśmy ponad 50 darmowych przykładów CV napisanych profesjonalnie dla różnych zawodów i ścieżek kariery. 

 

W każdym poradniku znajdziesz gotowy wzór CV na dane stanowisko, który możesz skopiować i wykorzystać za darmo, aby na jego bazie napisać własny dokument.

 

Dodatkowo na dole sekcji znajdziesz 15 innych popularnych przykładów CV, w tym darmowe wzory CV w obcych językach (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) oraz jeszcze więcej przykładowych szablonów CV (kreatywne, funkcjonalne, nowoczesne itp.).

 

50+ przykładów CV dla poszczególnych zawodów:

 

 

15 innych przykładowych CV:

 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

3. Przykładowe CV krok po kroku — co powinno zawierać i jak napisać poszczególne sekcje

 

Każde CV powinno zaczynać się od podsumowania zawodowego, czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych umiejętności, doświadczeń zawodowych i osiągnięć. Podsumowanie stwórz, kiedy pozostałe sekcje Twojego dokumentu będą już gotowe — wtedy będziesz dokładnie wiedział, jakie informacje warto w nim umieścić.

 

Później przejdź do wymieniania swoich umiejętności w CV. Tę sekcję najlepiej podzielić na kompetencje twarde i miękkie w CV. Dlaczego? Według badań te drugie są coraz bardziej pożądane na rynku pracy i są jednym z Twoich największych atutów. Tak jak w przykładach CV z tego artykułu, kompetencje najlepiej wymienić w punktach. 

 

Następnie dokładnie i szczegółowo — tak, aby pasowało do oferty pracy, na którą aplikujesz — opisz w CV swoje doświadczenie. Przykład? We wzorze curriculum vitae dla nauczyciela z tego artykułu wymienione są najważniejsze obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia. Jeśli tak zrobisz, przyszły pracodawca od razu będzie wiedział, że jesteś kompetentny i masz kwalifikacje, których wymaga.

 

Kiedy już uporasz się z opisem doświadczenia, pójdzie z górki. W gotowych CV z tego artykułu najczęściej kolejną sekcją jest wykształcenie w CV. W tej sekcji CV wystarczy, że podasz szkołę lub uniwersytet, który ukończyłeś, lata pobierania edukacji i ew. tytuł naukowy i zawodowy.

 

Zainteresowania są kolejnym punktem dobrego CV. Nie musisz ich podawać, ale jeśli chcesz się wyróżnić, warto krótko o nich wspomnieć. Bądź jednak konkretny i unikaj generycznych stwierdzeń jak „sport”, „kino” czy „muzyka”. 

 

Pokaż, że jesteś pasjonatem i że w wolnym czasie lubisz się rozwijać i szlifować swoje kompetencje. Ponadto, według badań, kandydaci, którzy dzielą zainteresowania z pracodawcą bądź rekruterem, mają większą szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Ostatnim, obowiązkowym elementem życiorysu zawodowego jest aktualna klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Nie zapomnij o niej! Jeśli nie umieścisz jej w swoim curriculum vitae, nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

 

O czym jeszcze musisz pamiętać, pisząc CV do pracy? Przede wszystkim dopasuj dokument do oferty, na którą aplikujesz. Przejrzyj ogłoszenie i w dokumencie stosuj frazy podobne do tych, które w nim znajdziesz. Dzięki temu w CV skutecznie podkreślisz swoje atuty i pokażesz pracodawcy, że masz wszystkie niezbędne kwalifikacje.

 

Zastanawiasz się, czy dodawać zdjęcie do CV? A może lepiej sprawdzi się CV wzór do wypełnienia bez zdjęcia? Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj, że fotografia przyciąga wzrok i pozwoli rekruterowi lepiej Cię zapamiętać. Oczywiście przygotowanie CV bez zdjęcia nie jest błędem.

 

Dobre CV to również dokument bez błędów językowych. Zanim wyślesz je do pracodawcy, wyeliminuj literówki — na pewno nie chcesz wyjść na niechlujnego i pokazać, że nie zależy Ci na nowej pracy.

 

Oczywiście, idealne CV powinno też dobrze wyglądać. Dlatego zadbaj o właściwy CV format i spraw, by szablon CV powinien pasować do szablonu listu motywacyjnego. Pamiętaj, że CV musi nadawać się do druku (np. mieć jasne tło i kontrastujące z nim litery). Wtedy zyskasz pewność, że rekruter bez trudu je odczyta. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym poradniku: Jak powinno wyglądać CV?

 

Jeśli wciąż nie wiesz, w jakim programie napisać CV, zobacz: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo]. Sprawdź też, jak napisać list motywacyjny do pracy oraz wiadomość e-mail z CV.

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Najczęścej zadawane pytania

 

Gdzie szukać przykładowych CV dla Twojego zawodu?

 

Wiele serwisów internetowych publikuje przykładowe CV dla różnych zawodów i poziomów doświadczenia. Na LiveCareer.pl znajdziesz ich ponad 50, a wszystkie zostały przygotowane przez ekspertów kariery. Nasze przykłady CV są darmowe — możesz skopiować je do pliku w Wordzie lub Google Docs i dopasować do swoich potrzeb. Możesz również skorzystać z pustego CV do wypełnienia i uzupełnić je własną treścią, korzystając ze wskazówek z naszych poradników.

 

Czy warto korzystać z przykładów CV z internetu?

 

Pamiętaj, że Twój życiorys powinien być jak najbardziej dopasowany do oferty pracy, na którą aplikujesz. Przykłady CV z internetu często są generyczne i niekoniecznie pasują do wymagań pracodawcy. Dlatego, zanim skorzystasz z gotowego wzoru CV online, sprawdź, czy odpowiada Twoim potrzebom. Oczywiście możesz traktować przykłady z internetu jako inspirację i napisać swoje curriculum vitae na ich podstawie, albo skorzystać z programu do pisania CV — w wielu z nich, m.in. w kreatorze Livecareer.pl znajdziesz podpowiedzi, które pomogą Ci w stworzeniu idealnego CV. 

 

Jak dopasować przykładowe CV do oferty pracy i swoich potrzeb?

 

Nie wysyłaj znalezionego w internecie przykładu CV prosto do pracodawcy. Twój dokument powinien być unikalny — musi zarówno odpowiadać na wymagania z oferty pracy, jak i prezentować Cię jako atrakcyjnego kandydata i profesjonalistę. Koniecznie przygotuj podsumowanie zawodowe, inaczej zwane sekcją CV O mnie, w którym zwięźle opiszesz swoje najważniejsze kwalifikacje zawodowe. Postaraj się również ciekawie przedstawić swoje doświadczenie. Jeśli nie masz czasu na zajęcie się graficzną stroną życiorysu, możesz skorzystać z darmowego szablonu CV — w internecie znajdziesz ich bardzo dużo. 

 

Co zrobić, gdy nie możesz znaleźć przykładu CV dla swojego zawodu?

 

Niektóre zawody są bardzo niszowe lub specjalistyczne i trudno jest znaleźć w internecie dobry przykład wzoru CV do pobrania. Jeśli masz problem z przygotowywaniem curriculum vitae dla siebie, koniecznie zainspiruj się ofertą pracy, na którą aplikujesz. Zobacz, czego wymaga pracodawca i na podstawie ogłoszenia wpisz do CV swoje umiejętności i przygotuj opis doświadczenia zawodowego. Pamiętaj tylko, aby nie kłamać w życiorysie i nie kopiować sformułowań z oferty 1:1. 

 

Jak wygląda dobry przykład CV?

 

W dobrym życiorysie muszą znaleźć się: 

 

Szablon curriculum vitae powinien też dać się łatwo sformatować, tak abyś bez problemu mógł zapisać wzór CV w formacie PDF — dzięki temu będziesz mieć pewność, że odbiorca otworzy go na każdym urządzeniu. 


Zobaczyłeś przykład dobrego CV, ale może wciąż masz wątpliwości? Zostaw komentarz pod artykułem — z przyjemnością na niego odpowiem i Ci pomogę.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Przykladowe cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.818181818181818  (22 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: