1. Podanie o pracę sprzątaczki i wzór CV + listu motywacyjnego

Podanie o pracę sprzątaczki i wzór CV + listu motywacyjnego

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Podanie o pracę sprzątaczki stworzysz bez problemu, mając do dyspozycji porady naszych ekspertów. Podobnie w przypadku CV i listu motywacyjnego sprzątaczki. Naprawdę można napisać te dokumenty w sposób ciekawy. 

Czasami wydaje się to trudne. Czym właściwie jest podanie o pracę i czym różni się od CV? Jak stworzyć skuteczny dokument, który nie jest banalny? W tym artykule opiszemy krok po kroku zasady tworzenia skutecznych dokumentów aplikacyjnych. Zobaczysz również wzór podania o pracę sprzątaczki, wzór CV sprzątaczki i list motywacyjny, które pozamiatają! 

Zdecyduj, który szablon do CV najbardziej Ci odpowiada. Przygotowaliśmy ich aż 26, w różnych kolorach i stylach.

Stwórz CV teraz

Wybierz profesjonalny wzór do CV dla swojego zawodu.

1. Podanie o pracę sprzątaczki, które nie jest banalne 

Podanie o pracę sprzątaczki piszesz wtedy, gdy firma, instytucja lub placówka, w której chcesz się zatrudnić, nie prowadzi na razie naboru pracowników. Wtedy wraz z CV sprzątaczki warto wysłać podanie, które tym różni się od listu motywacyjnego, że zamiast odpowiadać na wymagania pracodawcy, jest wysyłane z własnej inicjatywy. 

Czy w taki sposób można dostać pracę? Oczywiście! Pracodawcy pozyskują pracowników różnymi drogami — nie tylko za pomocą zamieszczenia oferty w Internecie. Jeśli wyślesz podanie o pracę sprzątaczki, masz szansę na zatrudnienie. 

Rynek usług sprzątających w Polsce rozwija się w szybkim tempie i liczy obecnie ponad 400 tysięcy pracowników. To oznacza, że miejsc pracy dla osób sprzątających jest dużo i będzie ich jeszcze więcej. Możesz więc śmiało zgłaszać się do upatrzonej firmy, nawet jeśli nie prowadzi ona obecnie rekrutacji.

Skoro podanie składasz z własnej inicjatywy, warto w nim uzasadnić, dlaczego wybierasz właśnie tego konkretnego pracodawcę. Żeby to zrobić, po prostu przyjrzyj się stronie internetowej firmy czy placówki i postaraj dowiedzieć się o niej jak najwięcej. 

Poniżej zamieszczamy wzór podania o pracę sprzątaczki, którym możesz się kierować, pisząc własny dokument. 

Podanie o pracę sprzątaczki — wzór

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata 

Nazwa firmy

Adres firmySzanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o rozważenie przyjęcia mnie do Państwa firmy na stanowisku osoby sprzątającej. Mam 5-letnie doświadczenie w utrzymywaniu porządku, zarówno w domach prywatnych, jak i biurach. Pracuję również w systemie zmianowym. 

Aplikuję do pracy u Państwa, bo zdaję sobie sprawę z zasięgu firmy X i doskonałego wyposażenia w wysokiej jakości sprzęty ułatwiające pracę osobom sprzątającym. Cenię też fakt, że mają Państwo bardzo dobrą opinię na rynku, co jest dla mnie jako pracownika szczególnie istotne. 

Chętnie spotkam się z Państwem lub porozmawiam telefonicznie o szczegółach ewentualnego zatrudnienia. Mam nadzieję, że wezmą Państwo pod uwagę moją aplikację teraz lub w przyszłości.

Do podania dołączam swoje CV i list motywacyjny. 

Z poważaniem

Twoje imię i nazwisko

Firmy, które świadczą usługi sprzątające, poszukują osób gotowych do pracy również w systemie zmianowym. Żeby zdobyć ofertę zatrudnienia, warto wspomnieć w podaniu o tym, że nie masz nic przeciwko takiemu trybowi pracy. 

Jeśli jednak wolisz nie pracować nocami, możesz złożyć podanie o pracę sprzątaczki w szkole. Zasady tworzenia tego dokumentu są takie same jak w przypadku firm oferujących usługi czyszczące. Spójrz na wzór podania o pracę w szkole jako sprzątaczka. 

Podanie o pracę w szkole jako sprzątaczka — wzór

Miejscowość, data

Twoje imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail 

Dyrektor

Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Brodnicy

[Imię i nazwisko adresata]

Szanowny Panie,

zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie w Gimnazjum nr 2 w Bochni w charakterze sprzątaczki. Mam 8-letnie doświadczenie w pracy w placówkach oświatowych (poprzednio w prywatnym przedszkolu) oraz dobry kontakt z dziećmi.

Do swojego zgłoszenia dołączam CV oraz list motywacyjny. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego podania.

Z poważaniem 

Twoje imię i nazwisko

Teraz przejdźmy do opisu najważniejszego dokumentu, jakim jest CV sprzątaczki. 

2. Jak napisać CV sprzątaczki? Wzór i porady

Zanim zaczniesz pisać CV sprzątaczki — podobnie jak każde profesjonalne CV — najpierw zastanów się nad tym, co chcesz zaoferować pracodawcy. Jeśli nie wiesz dokładnie, jakie informacje warto umieścić w swoim dokumencie, przyjrzyj się samej ofercie pracy. 

W ogłoszeniu pracodawca zawarł swoje wymagania wobec kandydata i jeśli spełniasz te oczekiwania, po prostu wyróżnij je w CV. To najważniejsza zasada, którą warto kierować się, pisząc zarówno CV, jak i podanie o pracę. Jednak pamiętaj, że kłamanie w CV się nie opłaca. Po prostu opisz te swoje cechy, które najbardziej wpisują się w oczekiwania pracodawcy.

Nie wiesz, jak się przedstawić w CV, by być lepiej postrzeganą? Zastanów się, jak ładnie nazwać stanowisko sprzątaczka. W CV możesz napisać o sobie np. osoba sprzątająca, pracownik usług czystościowych albo pracownica serwisu sprzątającego. Od razu brzmi profesjonalnie, prawda?

Teraz pokażemy Ci, jak napisać CV sprzątaczki krok po kroku. Dowiesz się, co powinno zawierać CV, by wyróżniało się wśród innych i atrakcyjnie prezentowało Twoją kandydaturę. Na początek — zacznij od wyboru odpowiedniego szablonu CV. Najlepiej, jeśli puste CV do wypełnienia online będzie klasyczne, proste i przejrzyste. 

Następnie rozpocznij planowanie dokumentu. Jak widzisz we wzorze curriculum vitae poniżej, dobre CV powinno mieć 5 najważniejszych sekcji. Możesz kombinować z rozmiarem czcionki w dokumencie (np. w nagłówkach), żeby zmieścić swoje CV na jednej stronie. Jeśli nie ufasz sobie w tej kwestii, poratuje Cię kreator CV, który sam ustali odpowiednie formatowanie tekstu i sprawi, że Twoje CV będzie nowoczesne i atrakcyjne.

CV sprzątaczka — wzór

Imię i nazwisko kandydata

Nazwa obecnego stanowiska lub wyuczonego zawodu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie) 

Podsumowanie zawodowe

Jestem godną zaufania sprzątaczką, która szuka zatrudnienia w dużej firmie zajmującej się świadczeniem usług sprzątających. Doskonale znam specyfikę swojej pracy, a moim atutem jest komunikatywna znajomość angielskiego oraz doświadczenie w utrzymaniu porządku w biurach. Jestem gotowa pracować również w trybie zmianowym. 

Umiejętności specjalistyczne:

 • 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku 
 • niekaralność
 • znajomość języka angielskiego

Umiejętności miękkie:

 • zaangażowanie
 • dyspozycyjność
 • umiejętności pracy w grupie
 • sumienność
 • obowiązkowość
 • dokładność
 • samodzielność
 • dobra organizacja pracy
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie

01.2018–obecnie Clean&Fresh

Stanowisko: sprzątaczka

Obowiązki: 

 • utrzymywanie czystości w obiektach biurowych
 • sprzątanie pomieszczeń 
 • uzupełnianie środków czystości

07.2016-12.2017 Sklep Chem-art

Stanowisko: sprzedawca

Obowiązki: 

 • sprzedawanie artykułów chemicznych i środków czystości
 • uzupełnianie środków czystości
 • kompletowanie zamówień

Wykształcenie

09.2013–06.2016 Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Toruniu

Zainteresowania 

W wolnym czasie lubię czytać książki, w szczególności kryminały. Interesuje mnie także decoupage, ponieważ chętnie dbam o atrakcyjny wygląd mebli, jak również całych pomieszczeń.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Chcesz zobaczyć inne wzory CV? Przejdź tutaj: Przykładowe CV do pracy dla 45+ zawodów i ścieżek kariery (darmowe wzory).

Teraz zobacz krok po kroku, jak powinna zostać napisana każda z sekcji CV sprzątaczki. 

Podsumowanie zawodowe w CV sprzątaczki

Podsumowanie zawodowe to ciekawy i skuteczny sposób na zwrócenie uwagi rekrutera i uczynienie CV bardziej czytelnym. Opisujesz w nim krótko, kim jesteś, jakie masz doświadczenie i dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmie. 

Napisane podsumowania zawodowego wcale nie jest trudne, a skutkuje tym, że Twoje CV wygląda na uporządkowanie i fajnie zaplanowane. Masz okazję pokazać, że wiesz, czym jest dbałość o detale, dokładność i zaangażowanie. 

A co napisać o sobie w CV? Przede wszystkim nie musisz się za bardzo rozpisywać, bo CV powinno być napisane na jedną (maksymalnie na dwie) strony. Wystarczą więc 3-4 zdania i około 50 słów. Jeśli przygotowujesz wzór CV w Wordzie, ilość znaków możesz sprawdzić, otwierając w pasku u góry zakładkę Narzędzia i wybierając opcję Ilość znaków

Jeśli użyjesz naszego kreatora CV, nie musisz nic sprawdzać, bo limit słów ustawi się sam. Będziesz mieć wtedy pewność, że podsumowanie zawodowe w CV sprzątaczki jest napisane dobrze i nie zabiera zbyt wiele miejsca w Twoim dokumencie.

CV sprzątaczka — wzór podsumowania zawodowego 

Jestem godną zaufania sprzątaczką, która szuka zatrudnienia w dużej firmie, zajmującej się świadczeniem usług sprzątających. Doskonale znam specyfikę swojej pracy, a moim atutem jest komunikatywna znajomość angielskiego oraz doświadczenie w utrzymaniu porządku w biurach. Jestem gotowa pracować również w trybie zmianowym. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Umiejętności w CV sprzątaczki 

Umiejętności w CV to kluczowa sekcja dokumentu. Pracodawca będzie chciał wiedzieć, co umiesz i na tej podstawie podjąć decyzje o przyjęciu Cię do pracy. To dlatego tę sekcję trzeba umieścić dość wysoko w strukturze CV. Najlepiej tuż pod podsumowaniem zawodowym.

Swoje umiejętności warto wymienić w podpunktach. Nie ma sensu ich opisywać, po prostu trzeba wymienić najważniejsze kwalifikacje. Najlepiej, żeby zgadzały się wymaganiami stanowiska, które są zawarte w ogłoszeniu o pracę. 

Jak widzisz poniżej, podzieliliśmy sekcję umiejętności w CV sprzątaczki na dwie części. Pierwsza zawiera konkretne kwalifikacje kandydata typu znajomość języka czy niekaralność, a druga opisuje w CV Twoje cechy charakteru, pokazując Cię jako osobowość.

CV sprzątaczka — wzór umiejętności 

Umiejętności specjalistyczne:

 • 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku 
 • niekaralność
 • znajomość języka angielskiego

Umiejętności miękkie:

 • zaangażowanie
 • dyspozycyjność
 • umiejętności pracy w grupie
 • sumienność
 • obowiązkowość
 • dokładność
 • samodzielność
 • dobra organizacja pracy
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie w CV sprzątaczki

Doświadczenie w CV jest istotne, bo pracodawcy zatrudniający personel sprzątający najczęściej chcą przyjąć osoby, które znają charakter tej pracy. Co nie oznacza, że należy się ograniczać tylko do wypisania doświadczenia związanego ze sprzątaniem.

Dodaj do CV takie zajęcia, które wykonywałeś/wykonywałeś minimum pół roku. Drobne dorywcze prace możesz sobie darować w CV, ale za to wspomnieć o nich np. w liście motywacyjnym. Pamiętaj, że klasyczne CV powinno zawierać opis doświadczenia w kolejności odwrotnie chronologicznej (czyli od opisu najbardziej aktualnego stanowiska).

CV sprzątaczka — wzór doświadczenia 

01.2018–obecnie Clean and Fresh

Stanowisko: sprzątaczka

Obowiązki: 

 • utrzymywanie czystości w obiektach biurowych
 • sprzątanie pomieszczeń 
 • uzupełnianie środków czystości

07.2016-12.2017 Sklep Chem-art

Stanowisko: sprzedawca

Obowiązki: 

 • sprzedawanie artykułów chemicznych i środków czystości
 • uzupełnianie środków czystości
 • kompletowanie zamówień

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Wykształcenie w CV sprzątaczki

Z reguły żadne ogłoszenie o pracę sprzątaczki nie zawiera wymogu posiadania określonego wykształcenia. Nie ma w końcu szkoły, która uczy, jak być dokładnym w wykonywaniu takich zadań jak usługi porządkowe. 

Mimo to sekcja Wykształcenie w CV powinna znaleźć się w Twoim dokumencie. Wystarczy, jeśli umieścisz tam po prostu ostatnią ukończoną szkołę. Poniżej zamieszczamy wzór, który możesz bez obaw odtworzyć w swoim CV sprzątaczki — takie proste CV z pewnością się sprawdzi. 

CV sprzątaczka — wzór wykształcenia

09.2013–06.2016 Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Toruniu

Zainteresowania w CV sprzątaczki

Sekcja Zainteresowania w CV sprzątaczki nie jest obowiązkowa, ale jeśli masz ciekawe zainteresowania, które podkreślają Twoją osobowość lub nawet wskazują na konkretne kompetencje, warto umieścić w dokumencie wzmiankę o hobby. Zobacz, w jaki sposób można to zrobić. 

CV sprzątaczka — wzór zainteresowań 

W wolnym czasie lubię czytać książki, w szczególności kryminały. Interesuje mnie także decoupage, ponieważ chętnie dbam o atrakcyjny wygląd mebli, jak również całych pomieszczeń.

Klauzula zgodna z RODO, czyli obowiązkowy element każdego CV

Pamiętaj koniecznie o tym, żeby na dole dokumentu umieścić klauzulę CV. Taka zgoda na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych pozwoli pracodawcy bez żadnych obaw prawnych wykorzystywać Twoje CV do celów rekrutacji. 

Klauzulę CV zapisz mniejszą czcionką niż resztę treści. Zadbaj również o to, by dodać do CV nową, uaktualnioną po 2018 roku wersję klauzuli, zgodną w wymaganiami przepisów RODO. 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

3. List motywacyjny — sprzątaczka (wzór)

Wiesz już, jak napisać podanie o pracę sprzątaczki i rozumiesz zasadę tworzenia takiego dokumentu. Z listem motywacyjnym sprzątaczki jest bardzo podobnie. Musisz krótko o sobie opowiedzieć i wskazać powody aplikowania do danej firmy. Oto wzór listu motywacyjnego dla osoby aplikującej do pracy w ekipie sprzatającej:

Wzór listu motywacyjnego dla sprzątaczki

Miejscowość, data

Anna Nowak

Numer telefonu

Adres e-mail 

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmySzanowni Państwo,

jestem osobą doświadczoną w sprzątaniu pomieszczeń prywatnych. Od wielu lat współpracuję również z niewielką galerią sztuki, dla której świadczę usługi sprzątające. Chciałabym jednak znaleźć stałe zajęcie, które pozwoli mi wykonywać stabilną pracę. 

Zatrudnienie w firmie Clean&Shine dałoby mi możliwość poświęcenia się jednej pracy. Ze swojej strony mogę zaoferować skuteczność, szybkość działania, a także wysoką kulturę osobistą, którą to cechę cenię sobie nie tylko w życiu osobistym, ale również zawodowym.

Mam nadzieję, że moje CV odpowiada na potrzeby Państwa firmy i że będę miała okazję z Państwem współpracować. Będę wdzięczna, jeśli odpowiedzą Państwo na moją aplikację.

Z wyrazami szacunku

Twoje imię i nazwisko

Pamiętaj, żeby w liście motywacyjnym sprzątaczki nie powtarzać informacji zawartych już w CV. Właśnie po to masz do dyspozycji te kilka akapitów, by wspomnieć o tym, czego w CV sprzątaczki zabrakło. Istotne jest również, by pisząc list motywacyjny, powołać się na ofertę pracy. 

Bez względu na to, czy aplikujesz do pracy w szkole, biurze czy np. tworzysz list motywacyjny pokojówki, musisz wspomnieć o tym, o jakie stanowisko się starasz, wymienić nazwę firmy odnieść, a następnie opisać krótko, dlaczego Twoja kandydatura jest najlepsza.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Na koniec pamiętaj, by gotowe CV sprzątaczki (a także podanie o pracę lub list motywacyjny) wysłać do pracodacodawcy w formacie PDF. Takie CV można łatwo odczytać na każdym urządzeniu. Przyłóż się też do pisania maila z CV i podaniem o pracę. Zadbaj, by wiadomość do pracodawcy była krótka, zwięzła, pozbawiona błędów. Postaraj się zachęcić obiorcę do zaproszenia Cię na rozmowę rekrutacyjną.

Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci w zdobyciu pracy. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoim doświadczeniem w przechodzeniu rekrutacji, dodaj śmiało komentarz na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv list motywacyjny sprzataczki

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.94  (16 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: