1. Co napisać w mailu z CV? Jak go zatytułować i wysłać? Wzór

Co napisać w mailu z CV? Jak go zatytułować i wysłać? Wzór

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Czy wiesz, jak od razu zniechęcić rekrutera? Wysyłając mu pustego maila z CV. Taka wiadomość sugeruje pracodawcy, że niespecjalnie zależy Ci na stanowisku i masowo rozsyłasz identyczne aplikacje.

 

Jeśli chcesz zdobyć wymarzoną pracę, musisz wyróżnić się już na etapie wysyłania wiadomości z CV. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jest to tylko formalność.

 

W tym artykule zobaczysz wzór idealnego e-maila z CV — także bez ogłoszenia i po angielsku. Dowiesz się również, jak przyciągnąć wzrok pracodawcy i wyróżnić się na tle innych kandydatów.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Mail z CV — wzór

 

Tytuł maila: Nr oferty, specjalista ds. marketingu, 3-letnie doświadczenie

 

Szanowny Panie,

 

piszę do Pana w związku z ogłoszeniem o pracę na stanowisko specjalisty ds. marketingu w firmie Fast Car Company.

 

Zainteresowała mnie Państwa oferta, ponieważ mam 3-letnie doświadczenie w marketingu, pasjonuję się motoryzacją i chciałbym rozwijać się w tej branży.

 

Dodatkowo mogę pochwalić się doskonałymi wynikami — m.in. podniosłem konwersję na sprzedaż w newsletterze o 5% i zoptymalizowałem reklamy w Google Ads, co podniosło sprzedaż o 15% przy niższych kosztach.

 

W załączniku znajdzie Pan moje CV oraz list motywacyjny.

 

Dziękuję za poświęcony czas i liczę na to, że będę mógł opowiedzieć więcej o swoich kwalifikacjach osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Z poważaniem

Mariusz Kowalczyk

mariusz.kowalczyk@domena.pl

Tel. +48 222-333-444

 

Wysyłasz CV i list motywacyjny bez ogłoszenia? W treści maila musisz dobrze umotywować swoją kandydaturę. Oto przykład:

 

Mail z CV bez ogłoszenia — wzór

 

Tytuł maila: Kandydat na stanowisko specjalisty ds. marketingu, 3-letnie doświadczenie

 

Szanowni Państwo,

 

piszę do Państwa, ponieważ od zawsze marzyłem o pracy w firmie związanej z motoryzacją.

 

Uważam, że doskonale sprawdziłbym się na stanowisku specjalisty ds. marketingu. Dlaczego? Ponieważ mam 3-letnie doświadczenie w marketingu, pasjonuję się motoryzacją i chciałbym rozwijać się w tej branży.

 

Dodatkowo mogę pochwalić się doskonałymi wynikami — m.in. podniosłem konwersję na sprzedaż w newsletterze o 5% i zoptymalizowałem reklamy w Google Ads, co podniosło sprzedaż o 15% przy niższych kosztach.

 

W załączniku znajdą Państwo moje CV oraz list motywacyjny.

 

Gdyby byli Państwo zainteresowani współpracą, z chęcią opowiem więcej o swoich kwalifikacjach osobiście.

 

Z poważaniem

Mariusz Kowalczyk

mariusz.kowalczyk@domena.pl

Tel. +48 222-333-444

 

Już wiesz, jak powinien wyglądać mail z curriculum vitae. Teraz pokażemy Ci krok po kroku, jak wyróżnić wiadomość z gotowym CV, listem motywacyjnym lub podaniem o pracę, aby od razu zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Bo samo wysłanie dobrego CV nie wystarczy — rekruter musi je jeszcze otworzyć!

 

1. Jak zatytułować maila z CV i listem motywacyjnym?

 

W większości przypadków pracodawcy wpisują w ogłoszeniu informacje o tym, jak zatytułować maila z CV. Koniecznie zastosuj się do tych wskazówek. Zazwyczaj wymagane jest podanie numeru oferty oraz nazwy stanowiska, którego dotyczy ogłoszenie. 

 

Warto jednak dodatkowo wyróżnić swojego maila. Dlatego do tytułu możesz dopisać krótką informację, dzięki której zyskasz przewagę nad innymi kandydatami. Przykład takiego tytułu: „Nr oferty, przedstawiciel handlowy, rekordowe wyniki sprzedaży”.

 

Jeśli wysyłasz maila z CV bez ogłoszenia, możesz stworzyć własny tytuł. Na pewno warto wpisać w nim nazwę stanowiska lub działu, które Cię interesują. Tytuł może wyglądać w ten sposób: „Kandydat na stanowisko sprzedawcy, 5 lat doświadczenia”.

 

2. Co napisać w mailu z CV (także bez ogłoszenia)?

 

Wiadomość e-mail powinieneś rozpocząć od zwrotu grzecznościowego, najlepiej „Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani”. Jeśli nie wiesz, kto będzie odczytywał Twoją wiadomość, np. dlatego że wysyłasz mail bez ogłoszenia, wpisz „Szanowni Państwo”.

 

W kolejnej linijce napisz, w jakiej sprawie zwracasz się do pracodawcy, podaj nazwę stanowiska, które Cię interesuje i nazwę firmy. Jeśli przygotowujesz mail z CV bez ogłoszenia, od razu wyjaśnij, dlaczego piszesz w sprawie pracy właśnie do tej firmy (podobnie jak w ogólnym podaniu o pracę). Możesz też podać jeden lub dwa fakty, które Cię wyróżniają, podobnie jak w rubryce CV O mnie.

 

W kolejnym akapicie krótko opisz swoje kluczowe atuty, które czynią z Ciebie idealnego kandydata. W tym celu warto zajrzeć do oferty pracy i sprawdzić, jakie są najważniejsze wymagania pracodawcy. Napisz krótko o swoim doświadczeniu zawodowym. Bądź konkretny — pochwal się największymi sukcesami, liczbami i specjalistycznymi umiejętnościami. Wyjaśnij, dlaczego chciałbyś pracować właśnie w tej firmie.

 

W kolejnej linijce podaj informację o tym, w jaki sposób i jakie dokumenty dołączasz do wiadomości. Ten akapit wygląda zazwyczaj w ten sposób: „W załączniku przesyłam CV i list motywacyjny”.

 

W następnym akapicie wyraź chęć osobistego spotkania lub udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie odpowiesz na pytania rekrutera. Wiadomość zakończ zwrotem grzecznościowym „Z poważaniem” i podpisem. Dodaj także dane kontaktowe — adres e-mail oraz numer telefonu.

 

Unikaj dziękowania „z góry” za odpowiedź czy pozytywne rozpatrzenie Twojego CV. Rekruter mógłby odnieść wrażenie, że wywierasz na nim presję, a tego nikt nie lubi!

 

3. Jak wysłać CV mailem do pracodawcy? Jak dodać plik z życiorysem i listem motywacyjnym?

 

Przede wszystkim pamiętaj, aby uniknąć jednego z największych błędów kandydatów i e-mail z CV wysłać z profesjonalnie wyglądającej skrzynki mailowej. Twój adres powinien składać się z imienia, nazwiska i neutralnej domeny, np. gmail.com. Ewentualnie wystarczy samo nazwisko lub pierwsza litera imienia + nazwisko. W opcjach skrzynki mailowej warto także ustawić sposób wyświetlania się nazwy nadawcy na swoje imię i nazwisko.

 

Przed wysłaniem maila z CV sprawdź, czy na pewno dodałeś do niego załączniki z dokumentami aplikacyjnymi. One również powinny mieć profesjonalnie wyglądającą nazwę, np. imię_nazwisko_CV.pdf lub imię_nazwisko_list.pdf. Zdecydowanie najlepiej wybrać format PDF. Jak zauważa Tiffany Cruz z LinkedIn, taki CV format da Ci pewność, że dokumenty wyświetlą się poprawnie na prawie każdym urządzeniu. Profesjonalne CV w PDF łatwo wygenerujesz w kreatorze CV LiveCareer.

 

Dokładnie sprawdź, do kogo wysyłasz mail z CV i uważaj, aby nie pomylić się, wpisując e-mail adresata. Jeśli wysyłasz wiadomość z CV bez ogłoszenia, najlepiej zaadresować ją do szefa zespołu zajmującego się rekrutacją, a jeśli go nie ma — do kierownika działu, w którym chcesz pracować lub do prezesa firmy.

 

Przed wysłaniem maila, ostatni raz przeczytaj treść wiadomości i sprawdź, czy o niczym nie zapomniałeś. Czy wypełniłeś pole adresata i wpisałeś tytuł wiadomości zgodny z wytycznymi w ogłoszeniu? Czy w e-mailu nie ma żadnych literówek? Czy dodałeś wszystkie załączniki?

 

W mailu z CV nie musisz za to zamieszczać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych. Wystarczy, by ta informacja znalazła się w treści CV.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

4. Mail z CV po angielsku — jak go napisać?

 

Tworząc mail z CV po angielsku (CV English), wystarczy kierować się opisanymi w tym artykule zasadami. Aby Ci to dodatkowo ułatwić, przygotowaliśmy wzór e-maila z CV angielskimi zwrotami. Zobacz przykład poniżej:

 

Mail z CV po angielsku — wzór

 

Tytuł maila z CV po angielsku: Offer number, marketing specialist, 3 years of experience

 

Dear Hiring Manager,

 

I am writing to apply for the marketing specialist position at Fast Car Company.

 

With 3 years of experience in marketing and a deep passion for vehicles and transportation, I firmly believe I possess the necessary skills, professional background, and prior experience to be the perfect candidate for this position.

 

In my last role, I successfully improved newsletter sales conversions by 5%. On top of that, I optimized our Google Ads campaigns, increasing sales by 15% at lower costs.

 

I have attached my resume and cover letter below.

 

I look forward to meeting you in person to talk about my skills and experience.Sincerely,

Mariusz Kowalczyk

mariusz.kowalczyk@domena.pl

Tel. +48 222-333-444

 

Attachments:

mariusz-kowalczyk-resume.pdf

mariusz-kowalczyk-cover-letter.pdf

 

Sprawdź też podstawowe zwroty do CV po angielsku i zobacz, jak napisać podanie o pracę po angielsku, jeśli wysyłasz CV bez ogłoszenia. Sprawdź również wzór maila z podziękowaniem za rozmowę kwalifikacyjną. A jeśli po otrzymaniu zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne zmieniłeś zdanie, zobacz, jak mailowo zrezygnować z rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Dowiedz się również, jak wysłać CV na OLX.

 

Wciąż nie jesteś pewien, jak napisać maila z CV? Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach pod artykułem. Zawsze staramy się pomagać naszym czytelnikom.

O autorze

Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Obserwuj nas

  Oceń ten artykuł:

  Mail z cv

  Średnia:

  Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
  4.90  (10 oceny)

  Chcesz stworzyć skuteczne CV?

  Wypróbuj kreator CV za darmo
  Skuteczne CV

  Piszą o nas: