Program do pisania CV po polsku - stwórz online i pobierz w PDF/DOCX

Tworzenie CV to zazwyczaj męczarnia. Musisz zastanawiać się, jak ułożyć dokument, jakie sekcje stworzyć i o czym w nich napisać. Na dodatek ręczne ustawianie poprawnego formatowania CV w Wordzie potrafi zniechęcić najbardziej wytrwałego kandydata.

 

Na szczęście nie musisz się męczyć. Wystarczy że skorzystasz z programu do pisania CV, który automatycznie sformatuje Twój życiorys w taki sposób, że zawsze będzie wyglądał profesjonalnie.

 

Zaraz dowiesz się, w jakim programie napisać CV i jakie funkcje oferują tego typu narzędzia. Dzięki naszej instrukcji krok po kroku, stworzenie curriculum vitae takiego, jak na przykładzie poniżej, będzie banalnie proste.

 

CV stworzone w programie — wzór

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Stwórz CV teraz

 

1. Program do pisania CV online — dlaczego warto z niego skorzystać?

 

Przede wszystkim dlatego, że jest to najprostsza i najszybsza metoda tworzenia CV. Korzystając z kreatora CV LiveCareer część treści uzupełnisz automatycznie, a program sam rozmieści je na wybranym przez Ciebie szablonie. Nie musisz więc zastanawiać się, o czym napisać w CV. Twój życiorys zawodowy będzie wyglądał profesjonalnie i spełni wszystkie standardy rekrutacyjne.

 

W naszym programie do edycji CV znajdziesz 12 profesjonalnych szablonów, które wyróżnią Twoje największe atuty i przyciągną wzrok pracodawcy. Przed uzupełnieniem każdej kolejnej sekcji możesz także przeczytać praktyczne wskazówki, które dodatkowo ułatwią Ci tworzenie dokumentu. Z łatwością stworzysz np. kreatywne CV.

 

Gotowe fragmenty CV, które przygotowaliśmy dla Ciebie w programie LiveCareer, stworzyli eksperci kariery i zawodowi rekruterzy. Dzięki temu masz pewność, że ich treść jest poprawna, wiarygodna i odpowiednia dla danej branży i specyfiki pracy. Wystarczy, że wybierzesz swoją branżę i zawód, a program automatycznie podpowie Ci dopasowaną treść danej sekcji CV. Każdą z podpowiedzi możesz edytować i dostosować do swoich konkretnych kwalifikacji oraz stanowiska, o które się ubiegasz.

 

W programie do robienia CV dużo łatwiej będzie Ci też wstawić zdjęcie do życiorysu. Aplikacja sama ułoży dokument tak, aby fotografia estetycznie wkomponowała się w tekst. Oczywiście jeśli chcesz, możesz także stworzyć życiorys bez zdjęcia

 

W naszym programie możesz również napisać CV na telefonie — np. na smartfonie z Androidem. Zalecamy jednak, aby tego typu dokumenty przygotowywać na komputerze — dużo łatwiej uniknąć wtedy błędów, np. literówek.

 

2. W programie do pisania CV łatwo uzupełnisz nagłówek

 

Nagłówek CV to bardzo ważna część Twojego życiorysu zawodowego. Musisz zadbać o to, żeby znalazły się w nim właściwe informacje. W programie do projektowania CV znajdziesz gotowe pola do uzupełnienia najważniejszych danych osobowych w CV — imienia i nazwiska, telefonu komórkowego i adresu e-mail. Opcjonalnie możesz także dodać adres i telefon domowy.

 

Pamiętaj, aby w programie do tworzenia CV wpisywać tylko „profesjonalne” dane. Unikaj prywatnych adresów e-mail ze śmiesznym nickiem. Twój e-mail powinien zawierać imię i nazwisko lub np. pierwszą literę imienia i nazwisko. Jako telefon kontaktowy najlepiej wpisać swój prywatny numer komórkowy.

 

Podanie adresu zamieszkania nie jest konieczne, chyba że pracodawca tego wymaga. W polu „informacje uzupełniające” możesz podać np. link do Twojego profilu na LinkedIn.


program do cv dane personalne

 

3. Skorzystaj z gotowych przykładów doświadczenia zawodowego

 

Drugim krokiem tworzenia życiorysu w programie jest uzupełnienie sekcji CV z doświadczeniem zawodowym. W programie do CV w tych polach musisz podać nazwę stanowiska i firmy, okres współpracy oraz miejscowość, w której pracodawca miał siedzibę. 

 

Następnie, tak jak w CV pisanym w Word, musisz opisać zakres swoich obowiązków. To zazwyczaj najtrudniejszy etap tworzenia tej sekcji CV — ale program do CV LiveCareer rozwiązuje i ten problem. Po prawej stronie edytora CV znajdziesz przygotowane przez naszych ekspertów gotowe przykłady treści do wstawienia. Wystarczy, że przeciągniesz „kafelek” z białym plusem na niebieskim tle do edytora i dopasujesz jego treść do swojego doświadczenia.

 

Opisując swoje doświadczenie w CV, staraj się być szczegółowy i konkretny. Podaj nazwy narzędzi, z których korzystałeś i pochwal się nazwami znanych klientów, z którymi współpracowałeś. Warto też stosować liczby — np. zarządzałem 5-osobowym zespołem, zwiększyłem sprzedaż o 18% itp. 

 

Tworząc sekcję z doświadczeniem zawodowym, zastosuj zasadę odwróconej chronologii w CV. W pierwszej kolejności opisz stanowisko, na którym obecnie pracujesz (lub pracowałeś ostatnio), a dopiero potem wymień wcześniejsze firmy, w których byłeś zatrudniony.

 

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

4. W programie do CV szybko wpiszesz swoje wykształcenie

 

W kolejnym kroku programu do robienia CV opiszesz swoje wykształcenie. Podaj nazwę i adres szkoły, stopień naukowy, kierunek studiów i rok ich ukończenia, a także dodaj dodatkowy opis, np. z informacją o średniej ocen. 

 

Nie musisz się zbytnio rozpisywać — dla pracodawcy liczą się przede wszystkim Twoje umiejętności i doświadczenie. 

 

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy np. studiowałeś na prestiżowej uczelni lub Twoja edukacja jest ściśle związana z ofertą pracy. Wtedy możesz pochwalić się tytułem pracy dyplomowej lub opisać dodatkową działalność naukową.

 

program do robienia CV wykształcenie

5. W programie do pisania CV wyróżnisz swoje umiejętności

 

W tym kroku program do CV pomoże Ci opisać Twoje najważniejsze umiejętności twarde i miękkie w życiorysie zawodowym. Podobnie jak w innych sekcjach, tutaj również możesz skorzystać z naszych gotowych przykładów do wstawienia w CV. 

 

Pamiętaj, aby być jak najbardziej szczegółowym i podawać w CV poziom znajomości języka (np. język angielski — poziom C1/C2). Kompetencje najlepiej wypisać od punktorów, dzięki temu Twoje CV będzie bardziej czytelne.

 

program do napisania CV umiejętności

6. Wykorzystaj propozycje podsumowania zawodowego

 

Na koniec, w naszym programie do pisania CV stworzysz kluczową sekcję Twojego życiorysu — tzw. podsumowanie zawodowe. Jest to krótki opis Twoich najważniejszych umiejętności, doświadczenia, osiągnięć i celów zawodowych.

 

Podsumowanie zawodowe jest sekcją CV, którą większość kandydatów pomija. To błąd. Rekruterzy właśnie od tego elementu zaczynają czytanie nadesłanych na nabór aplikacji — i to ta sekcja przesądzą, czy w ogóle zapoznają się z resztą Twojego CV. 

 

Zależy nam, żeby Twoje CV pomogło Ci zdobyć wymarzoną pracę, dlatego w ostatnim kroku program do tworzenia CV LiveCareer „wymusza” stworzenie podsumowania zawodowego. W tym przypadku również możesz skorzystać z przygotowanych przez naszych ekspertów propozycji gotowych treści do wstawienia. Pamiętaj jednak, aby dopasować je do swoich kwalifikacji oraz oferty pracy.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Pisząc podsumowanie, pochwal się swoimi umiejętnościami, największymi osiągnięciami w pracy oraz celami zawodowymi. Pokaż pracodawcy, że nie wybrałeś oferty przypadkowo i zależy Ci na rozwoju na danym stanowisku w tej konkretnej firmie.

7. Dodaj do CV dodatkowe sekcje

 

W naszym programie do pisania CV online dodasz również inne sekcje — np. opisujące Twoje osiągnięcia lub certyfikaty w CV. Możesz także wpisać własną, dowolną kategorię — np. praktyki studenckie lub zainteresowania w CV.

 

Pamiętaj, że pracodawcy lubią kandydatów, którzy wykazują inicjatywę. Dlatego naprawdę warto rozbudować CV o dodatkowe informacje, takie jak największe sukcesy zawodowe, odbyte szkolenia czy też zdobyte certyfikaty.


jaki program do pisania CV

 

8. Sprawdź pisownię, pobierz, wydrukuj lub wyślij CV

 

Kiedy już przygotujesz treść CV, na koniec program sprawdzi pisownię w dokumencie. Pamiętaj, że literówki i błędy ortograficzne w CV mogą przekreślić Twoje szanse na zdobycie pracy — rekruter po prostu uzna, że jesteś niechlujny lub, co gorsza, nie znasz podstawowych zasad ortografii, gramatyki i interpunkcji.


Program do CV sprawdzenie pisowni

 

W naszym programie do napisania CV gotowy dokument możesz od razu wydrukować i wysłać na wskazany adres e-mail potencjalnego pracodawcy lub pobrać CV w formacie PDF, DOCX oraz jako zwykły tekst TXT. Zalecamy format PDF — jest on najbardziej pożądany przez rekruterów i gwarantuje, że Twój dokument wyświetli się poprawnie na każdym urządzeniu.


Program do pisania CV po polsku

 

Oczywiście w programie możesz też zapisać swoje CV i wrócić do jego edycji później. Dokument będzie cały czas dostępny na Twoim koncie użytkownika. Dzięki temu życiorys możesz przygotowywać w swoim tempie, np. stopniowo, przez kilka dni.


program do pisania cv do pobrania

 

Program do pisania CV to zdecydowanie najwygodniejszy sposób na stworzenie profesjonalnego życiorysu zawodowego. Jeśli jednak wciąż masz jakieś wątpliwości lub pytania, zachęcamy do komentowania artykułu. Zawsze staramy się pomagać naszym czytelnikom.

Oceń ten artykuł
Średnia: 5 (4 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo