1. Barista CV: wzór i 7 wskazówek, co wpisać w CV baristy

Barista CV: wzór i 7 wskazówek, co wpisać w CV baristy

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz zawodowo parzyć kawę, ale nie wiesz, jak napisać CV? Barista to zawód, w którym ceni się m.in. zaangażowanie, precyzję, kreatywność i zdolności komunikacyjne. Pokaż te cechy w życiorysie, a szybciej dostaniesz pracę w kawiarni. Jak to zrobić?

Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór CV baristy. Dowiesz się też, jak je napisać, by już na tym etapie pokonać konkurentów i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz szybko napisać świetne CV baristy? Wybierz profesjonalny szablon CV w naszym kreatorze i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV do pracy dla innych zawodów.

Te poradniki również mogą Cię zainteresować:

CV barista — wzór

Jarosław Pianka

Barista

Numer telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie i cele zawodowe

Parzenie i serwowanie kawy to moja pasja. Rozwijam ją od prawie 2 lat, pracując jako barista i uczestnicząc w warsztatach — w maju 2021 roku ukończyłem z wyróżnieniem tygodniowe Warsztaty Kawowe. Dotychczasowi klienci i przełożeni chwalili mnie m.in. za precyzję i kreatywność w przygotowywaniu kawy. W Państwa kawiarni chciałbym rozwijać swoje umiejętności, a z czasem wprowadzić nowe pozycje do menu.

Umiejętności specjalistyczne:

 • szeroka wiedza na temat parzenia kawy
 • obsługa ekspresu kolbowego
 • aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne
 • język angielski — poziom B2
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie:

 • precyzja i kreatywność
 • swoboda w komunikacji z klientami
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów
 • pasja i zaangażowanie
 • wysoka sprawność fizyczna
 • otwartość na nowe doświadczenia
 • świetna organizacja pracy
 • uczciwość i odpowiedzialność
 • gotowość do pracy zmianowej i w weekendy

Doświadczenie

01.2021–obecnie BlackCoffee 

Stanowisko: Barista

Obowiązki:

 • przygotowywanie kawy z ekspresu kolbowego
 • przygotowywanie herbat, kanapek, sałatek i deserów z menu kawiarni
 • profesjonalna obsługa gości
 • dbanie o czystość w kawiarni i ogródku
 • dbanie o przyjacielskie relacje z klientami

Osiągnięcia:

 • ocena przełożonego 9.5/10 w III kwartale 2022 roku

Kursy i szkolenia

05.2021 — Warsztaty Kawowe (ukończone z wyróżnieniem)

12.2020 — Podstawy sztuki baristycznej (kurs online)

Wykształcenie

2020—obecnie SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Kierunek: kulturoznawstwo (zaocznie)

Zainteresowania

Chętnie zgłębiam swoją wiedzę o kawie, oglądając branżowe vlogi na YouTube (również w języku angielskim). W wolnym czasie jeżdżę na rowerze i gram w gry strategiczne.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV baristy?

 1. Na górze CV baristy umieść Podsumowanie i cele zawodowe. W 4-5 zdaniach opisz, kim jesteś, co do tej pory osiągnąłeś i co Cię wyróżnia. Jeśli masz już doświadczenie w zawodzie, koniecznie to podkreśl.
 2. Stwórz w CV listę swoich umiejętności twardych i miękkich. W pierwszej kolejności wymień te, które pojawiają się w ofercie pracy i/lub są niezbędne w pracy jako barista.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj nazwy firm, daty zatrudnienia (miesiąc i rok), kluczowe obowiązki i osiągnięcia zawodowe.
 4. Krótko opisz swoje wykształcenie, podając nazwę szkoły, rok jej ukończenia i tytuł naukowy w CV (np. licencjat). Wystarczy, że podasz ostatni szczebel edukacji (np. studia).
 5. W osobnej sekcji CV wymień ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty związane z pracą baristy lub ogólnie z gastronomią.
 6. W sekcji CV Zainteresowania krótko i konkretnie opisz te pasje, które mają związek z pracą w kawiarni, potwierdzają Twoje umiejętności albo są na tyle charakterystyczne, że pozwolą Ci się wyróżnić na tle innych kandydatów.
 7. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku pracodawca nie będzie mógł Cię zaprosić na spotkanie rekrutacyjne.

Masz już wzór CV baristy — na jego podstawie możesz teraz napisać własny życiorys. Żeby zrobić to szybko i profesjonalnie, skorzystaj z profesjonalnego generatora CV. Do swojej aplikacji możesz również załączyć list motywacyjny — w ten sposób podkreślisz swoją motywację do pracy i zainteresowanie ofertą.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV baristy i masz więcej pytań? Dodaj je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Barista cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: