1. Barista CV: wzór i 7 wskazówek, co wpisać w CV baristy

Barista CV: wzór i 7 wskazówek, co wpisać w CV baristy

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz zawodowo parzyć kawę, ale nie wiesz, jak napisać CV? Barista to zawód, w którym ceni się m.in. zaangażowanie, precyzję, kreatywność i zdolności komunikacyjne. Pokaż te cechy w życiorysie, a szybciej dostaniesz pracę w kawiarni. Jak to zrobić?

 

Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór CV baristy. Dowiesz się też, jak je napisać, by już na tym etapie pokonać konkurentów i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

barista CVNIE
barista CVTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Zobacz też inne wzory CV dla zawodów w Twojej branży:

 

 

CV barista — wzór

 

Jarosław Pianka

Barista

Numer telefonu

Adres e-mail

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

Parzenie i serwowanie kawy to moja pasja. Rozwijam ją od prawie 2 lat, pracując jako barista i uczestnicząc w warsztatach — w maju 2021 roku ukończyłem z wyróżnieniem tygodniowe Warsztaty Kawowe. Dotychczasowi klienci i przełożeni chwalili mnie m.in. za precyzję i kreatywność w przygotowywaniu kawy. W Państwa kawiarni chciałbym rozwijać swoje umiejętności, a z czasem wprowadzić nowe pozycje do menu.

 

Umiejętności specjalistyczne:

 

 • szeroka wiedza na temat parzenia kawy
 • obsługa ekspresu kolbowego
 • aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne
 • język angielski — poziom B2
 • czynne prawo jazdy kat. B

 

Umiejętności miękkie:

 

 • precyzja i kreatywność
 • swoboda w komunikacji z klientami
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów
 • pasja i zaangażowanie
 • wysoka sprawność fizyczna
 • otwartość na nowe doświadczenia
 • świetna organizacja pracy
 • uczciwość i odpowiedzialność
 • gotowość do pracy zmianowej i w weekendy

 

Doświadczenie

 

01.2021–obecnie BlackCoffee 

Stanowisko: Barista

Obowiązki:

 • przygotowywanie kawy z ekspresu kolbowego
 • przygotowywanie herbat, kanapek, sałatek i deserów z menu kawiarni
 • profesjonalna obsługa gości
 • dbanie o czystość w kawiarni i ogródku
 • dbanie o przyjacielskie relacje z klientami

Osiągnięcia:

 • ocena przełożonego 9.5/10 w III kwartale 2022 roku

 

Kursy i szkolenia

 

05.2021 — Warsztaty Kawowe (ukończone z wyróżnieniem)

12.2020 — Podstawy sztuki baristycznej (kurs online)

 

Wykształcenie

 

2020—obecnie SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Kierunek: kulturoznawstwo (zaocznie)

 

Zainteresowania

 

Chętnie zgłębiam swoją wiedzę o kawie, oglądając branżowe vlogi na YouTube (również w języku angielskim). W wolnym czasie jeżdżę na rowerze i gram w gry strategiczne.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Stwórz CV teraz

 

Jak napisać CV baristy?

 

 1. Na górze CV baristy umieść Podsumowanie i cele zawodowe. W 4-5 zdaniach opisz, kim jesteś, co do tej pory osiągnąłeś i co Cię wyróżnia. Jeśli masz już doświadczenie w zawodzie, koniecznie to podkreśl.
 2. Stwórz w CV listę swoich umiejętności twardych i miękkich. W pierwszej kolejności wymień te, które pojawiają się w ofercie pracy i/lub są niezbędne w pracy jako barista.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj nazwy firm, daty zatrudnienia (miesiąc i rok), kluczowe obowiązki i osiągnięcia zawodowe.
 4. Krótko opisz swoje wykształcenie w CV. Wystarczy, że podasz ostatni szczebel edukacji (np. studia).
 5. W osobnej sekcji CV wymień ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty związane z pracą baristy lub ogólnie z gastronomią.
 6. W sekcji CV Zainteresowania krótko i konkretnie opisz te pasje, które mają związek z pracą w kawiarni, potwierdzają Twoje umiejętności albo są na tyle charakterystyczne, że pozwolą Ci się wyróżnić na tle innych kandydatów.
 7. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku pracodawca nie będzie mógł Cię zaprosić na spotkanie rekrutacyjne.

 

Masz już wzór CV baristy — na jego podstawie możesz teraz napisać własny życiorys. Żeby zrobić to szybko i profesjonalnie, skorzystaj z profesjonalnego generatora CV. Do swojej aplikacji możesz również załączyć list motywacyjny — w ten sposób podkreślisz swoją motywację do pracy i zainteresowanie ofertą.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

Piszesz CV baristy i masz więcej pytań? Dodaj je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Barista cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: