1. CV ślusarz - przykładowy wzór i rady eksperta, jak napisać

CV ślusarz - przykładowy wzór i rady eksperta, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swoje CV ślusarz powinien napisać w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. W takim życiorysie warto skupić się na swoich umiejętnościach i w pierwszej kolejności podkreślić te, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu — dzięki temu wydasz się idealnym kandydatem.

Żeby Ci to ułatwić, poniżej prezentujemy przykładowy wzór CV ślusarza. Podpowiem Ci też, jak możesz samodzielnie napisać taki dokument, by zrobić dobre pierwsze wrażenie i łatwiej dostać pracę.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też wzory CV dla innych zawodów z tej branży:

CV ślusarz — wzór

Marian Łączny

Ślusarz

Numer telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie i cele zawodowe

Od ponad 4 lat pracuję jako ślusarz i mam na swoim koncie liczne sukcesy — m.in. wykryłem i usunąłem największą liczbę awarii firmowych urządzeń w II kwartale 2022 roku. Dotychczasowi przełożeni chwalili mnie m.in. za sumienność i kreatywne rozwiązywanie problemów. Posiadam też uprawnienia UDT (II S i II WJO) oraz SEP. Jako pracownik Państwa firmy chciałbym zadbać o prawidłową pracę instalacji hydraulicznych. 

Umiejętności specjalistyczne

 • umiejętność interpretacji dokumentacji technicznej (w tym hydraulicznej i pneumatycznej)
 • znajomość obsługi narzędzi i elektronarzędzi
 • uprawnienia UDT (II S, II WJO) 
 • uprawnienia SEP
 • czynne prawo jazdy kat. B
 • język niemiecki — poziom B2

Umiejętności miękkie

 • gotowość do pracy w systemie czterobrygadowym i w nocy
 • kreatywne rozwiązywanie problemów
 • umiejętność pracy samodzielnej i zespołowej
 • komunikatywność
 • sumienność i zaangażowanie
 • umiejętność pracy pod presją czasu

Doświadczenie

09.2018–obecnie WaterAir Sp. z o.o.

Stanowisko: Ślusarz

Obowiązki:

 • dbanie o stan techniczny maszyn, urządzeń i instalacji
 • identyfikacja i usuwanie awarii
 • rozwiązywanie bieżących problemów technicznych
 • kontrola eksploatacji maszyn, urządzeń, narzędzi oraz instalacji hydraulicznych i pneumatycznych
 • okresowe przeglądy i serwisowanie maszyn i urządzeń

Osiągnięcia:

 • największa liczba wykrytych i usuniętych awarii w II kwartale 2022 roku
 • 95% frekwencja przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

2014–2018 Technikum Mechaniczne nr 1 w Krakowie

Technik mechanik

Zainteresowania

Lubię pracować na działce i majsterkować (od 2 lat prowadzę domowy warsztat). W wolnym czasie chętnie pływam i gram w siatkówkę.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV ślusarza?

 1. Zacznij CV od sekcji Podsumowanie i cele zawodowe. W 3–5 zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz doświadczenie i co Cię wyróżnia (możesz wspomnieć o swoich umiejętnościach, cechach charakteru lub największym osiągnięciu zawodowym z CV). Na końcu napisz, co wniesiesz do nowej firmy.
 2. Stwórz w CV wyczerpującą listę swoich kompetencji zawodowych. Wymień zarówno umiejętności specjalistyczne (uprawnienia zawodowe, wiedza branżowa, języki obce itd.), jak i kompetencje miękkie (w tym pozytywne cechy i umiejętności interpersonalne).
 3. Pochwal się w CV swoim doświadczeniem. W tym celu podaj nazwę dotychczasowego pracodawcy, daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Opisz w CV swoje wykształcenie: nazwę szkoły, lata nauki i tytuł zawodowy. Wymień tylko ostatnią szkołę, dzięki której zdobyłeś uprawnienia albo umiejętności zawodowe (np. technikum lub zawodówkę) — pisanie w CV o gimnazjum lub podstawówce nie ma sensu.
 5. Krótko napisz w CV o swoim hobby. Wybierz to, które potwierdza Twoje umiejętności lub cechy przydatne w pracy ślusarza.
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Już wiesz, jak może napisać swoje CV ślusarz. Wykorzystaj powyższy wzór i porady, by stworzyć własny dokument. A żeby zrobić to szybko i sprawnie, sięgnij po nasz kreator CV. Jeśli chcesz, do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV ślusarza i masz więcej pytań? Możesz je zadać w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv slusarz

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.67  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: