1. CV accountant — wzór po angielsku i 5 porad, jak napisać

CV accountant — wzór po angielsku i 5 porad, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Szukasz pracy w zagranicznej firmie jako księgowy? Swoje accountant CV musisz napisać w taki sposób, by pracodawca nabrał przekonania, że jesteś ekspertem w branży. Dobre CV powinno dowodzić, że przywiązujesz uwagę do szczegółów, a pracodawca będzie mógł na Ciebie liczyć.

Za chwilę pokażę Ci profesjonalny wzór CV accountant po angielsku. Podpowiem Ci też, jak wygląda profesjonalne curriculum vitae w tym języku i o czym warto napisać w tym dokumencie. Dzięki temu zrobisz dobre wrażenie na rekruterach i szybciej znajdziesz pracę.

Skuteczne accountant CV w PDF lub DOC szybko stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ profesjonalny szablonów do CV. Wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla innych zawodów.

Accountant CV — wzór

Anita Liczydło

Accountant

anita.liczydlo@gmail.com

+48 756 355 352

linkedin/in/anitaliczydlo

Summary

Detail-oriented and well-organized accountant with 3+ years of experience. In my previous role I managed to process 100% of the payments on time and saved 15% on costs by analyzing existing vendors, researching new ones and negotiating. Seeking to cut costs at DLH Express.

Key Skills

 • MS Office (Word, Excel) — advanced
 • Oracle Discoverer — advanced
 • SAP/SUN — moderate
 • record keeping
 • validating invoices
 • maintaining backup files
 • interpersonal and communication skills
 • critical thinking
 • detail-oriented

Languages

 • English — C1
 • Polish — fluent

Work Experience

Accountant

CEGLAR-SKI Sp. z o.o. (Pruszków, Poland)

07.2017–present 

Key Responsibilities:

 • ledger entries and preparation of general monthly end-of-month reports
 • daily bank statements monitoring and processing
 • monthly inter-company agreements and confirmations
 • daily settlements of suspense accounts and monthly bank settlements
 • performing activities related to capitalization, sale, transfer and redemption of fixed assets

 Achievements:

 • processing 100% of payments on time
 • saved 15% on company costs

Education

M.Fin, Warsaw School of Economics (Warsaw, Poland)

Finance and Accounting

2016–2017

I hereby consent to my personal data being processed by [company name] for the purpose of considering my application for the vacancy advertised under reference number [job offer number].

Już wiesz, jak wygląda curriculum vitae English na stanowisko księgowego oraz jak ciekawie opisać w takim CV doświadczenie zawodowe. Teraz podpowiem Ci, jak napisać CV accountant krok po kroku, żeby pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać accountant CV po angielsku?

Osoby zajmujące się księgowością mogą liczyć na dużą liczbę ofert pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą (np. w USA). Ale badania pokazują, że na przeczytanie jednego curriculum vitae pracodawcy przeznaczają zaledwie 7 sekund. Jeśli więc chcesz dostać pracę w konkretnej firmie i na konkretnym stanowisku, musisz sprawić, by Twój życiorys zawodowy od razu wyróżniał się na tle innych. Jak to zrobić?

Po pierwsze, tworzenie CV accountant zacznij od podsumowania zawodowego (ang. Personal Statement / Profile), czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych kwalifikacji z CV, osiągnięć oraz celów zawodowych. Mimo że w Polsce wiele osób pomija tę sekcję, za granicą jest to standardowy element CV. W tym miejscu możesz więc wspomnieć o kluczowym sukcesie z Twojego CV lub długim doświadczeniu.

Po drugie, opisz miękkie i twarde umiejętności w CV accountant (tzw. skills in CV) — przede wszystkim te, które pojawiają się w konkretnej ofercie pracy. Dlatego w CV skup się na znajomości języków obcych, przydatnych aplikacjach i cechach charakteru potrzebnych w pracy. Bądź konkretny, żeby pracodawca nie musiał się niczego domyślać. Jeśli więc wymieniasz kompetencje specjalistyczne, określ poziom ich zaawansowania (np. English — C1).

Po trzecie, zwięźle i atrakcyjnie opisz swoje doświadczenie, czyli tzw. Work Experience. W tym celu tę sekcję accountant CV po angielsku możesz podzielić na Key Responsibilities, czyli kluczowe obowiązki oraz Achievements, czyli osiągnięcia — np. terminowe wykonywanie zadań, nagrodę pracowniczą lub szybki awans. Podobnie jak w przypadku umiejętności, w pierwszej kolejności nawiąż do wymagań zawartych w ogłoszeniu. 

Po czwarte, opisz swoje wykształcenie w CV accountant (ang. Education) — zarówno dla polskich, jak i zagranicznych pracodawców może być one dodatkową wartością. W tym miejscu skup się tylko na ostatniej ukończonej szkole związanej z Twoim zawodem — jeśli więc skończyłeś studia, nie musisz pisać o szkole średniej ani tym bardziej podstawowej. W CV English accountant możesz również pochwalić się ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem, szczególnie jeśli piszesz CV bez doświadczenia.

I w końcu po piąte: zadbaj, by Twoje CV po angielsku wyglądało atrakcyjnie. Wybierz nowoczesny CV design i pamiętaj o właściwym dla CV formacie — m.in. o widocznych nagłówkach i czytelnej czcionce w dokumencie. Pamiętaj też, że pracodawcy w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii preferują CV bez zdjęcia.

Poza tym pamiętaj, że dosłowne tłumaczenie CV na angielski z polskiego odpowiednika to zły pomysł. Nasze języki różnią się od siebie, a zagraniczni pracodawcy mają inne oczekiwania — nawet tzw. British CV nieco różni się od amerykańskiego résumé. Dlatego swój dokument napisz od nowa, pamiętając o zasadach panujących w danym kraju.

Aplikujesz do pracy w zagranicznej firmie na terenie Polski? W stopce Twojego CV accountant CV dodaj obowiązkową klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. Jeśli korzystasz z naszego kreatora CV online, narzędzie samo wstawi aktualną formułkę do Twojego dokumentu.

Jednak samo accountant CV to za mało, by dostać pracę. Razem z CV powinieneś wysłać również cover letter, czyli list motywacyjny po angielsku. W tym trudnym zadaniu pomoże Ci kreator listu motywacyjnego online.

Zobacz też: Modern CV templates.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat CV accountant? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv accountant

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.71  (7 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: