1. CV accountant — wzór po angielsku i 5 porad, jak napisać

CV accountant — wzór po angielsku i 5 porad, jak napisać

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Szukasz pracy w zagranicznej firmie jako księgowy? Swoje accountant CV musisz napisać w taki sposób, by pracodawca nabrał przekonania, że jesteś ekspertem w branży. Dobre CV powinno dowodzić, że przywiązujesz uwagę do szczegółów, a pracodawca będzie mógł na Ciebie liczyć.

 

Za chwilę pokażę Ci profesjonalny wzór CV accountant po angielsku. Podpowiem Ci też, jak wygląda profesjonalne curriculum vitae w tym języku i o czym warto napisać w tym dokumencie. Dzięki temu zrobisz dobre wrażenie na rekruterach i szybciej znajdziesz pracę.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Accountant CV — wzór

 

Anita Liczydło

Accountant

anita.liczydlo@gmail.com

+48 756 355 352

linkedin/in/anitaliczydlo

 

Summary

 

Detail-oriented and well-organized accountant with 3+ years of experience. In my previous role I managed to process 100% of the payments on time and saved 15% on costs by analyzing existing vendors, researching new ones and negotiating. Seeking to cut costs at DLH Express.

 

Key Skills

 

 • MS Office (Word, Excel) — advanced
 • Oracle Discoverer — advanced
 • SAP/SUN — moderate
 • record keeping
 • validating invoices
 • maintaining backup files
 • interpersonal and communication skills
 • critical thinking
 • detail-oriented

 

Languages

 

 • English — C1
 • Polish — fluent

 

Work Experience

 

Accountant

CEGLAR-SKI Sp. z o.o. (Pruszków, Poland)

07.2017–present 

Key Responsibilities:

 • ledger entries and preparation of general monthly end-of-month reports
 • daily bank statements monitoring and processing
 • monthly inter-company agreements and confirmations
 • daily settlements of suspense accounts and monthly bank settlements
 • performing activities related to capitalization, sale, transfer and redemption of fixed assets

 Achievements:

 • processing 100% of payments on time
 • saved 15% on company costs

 

Education

 

M.Fin, Warsaw School of Economics (Warsaw, Poland)

Finance and Accounting

2016–2017

 

I hereby consent to my personal data being processed by [company name] for the purpose of considering my application for the vacancy advertised under reference number [job offer number].

 

Już wiesz, jak wygląda curriculum vitae English na stanowisko księgowego oraz jak ciekawie opisać w takim CV doświadczenie zawodowe. Teraz podpowiem Ci, jak napisać CV accountant krok po kroku, żeby pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać accountant CV po angielsku?

 

Osoby zajmujące się księgowością mogą liczyć na dużą liczbę ofert pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą (np. w USA). Ale badania pokazują, że na przeczytanie jednego curriculum vitae pracodawcy przeznaczają zaledwie 7 sekund. Jeśli więc chcesz dostać pracę w konkretnej firmie i na konkretnym stanowisku, musisz sprawić, by Twój życiorys zawodowy od razu wyróżniał się na tle innych. Jak to zrobić?

 

Po pierwsze, tworzenie CV accountant zacznij od podsumowania zawodowego (ang. Personal Statement / Profile), czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych kwalifikacji z CV, osiągnięć oraz celów zawodowych. Mimo że w Polsce wiele osób pomija tę sekcję, za granicą jest to standardowy element CV. W tym miejscu możesz więc wspomnieć o kluczowym sukcesie z Twojego CV lub długim doświadczeniu.

 

Po drugie, opisz miękkie i twarde umiejętności w CV accountant (tzw. skills in CV) — przede wszystkim te, które pojawiają się w konkretnej ofercie pracy. Dlatego w CV skup się na znajomości języków obcych, przydatnych aplikacjach i cechach charakteru potrzebnych w pracy. Bądź konkretny, żeby pracodawca nie musiał się niczego domyślać. Jeśli więc wymieniasz kompetencje specjalistyczne, określ poziom ich zaawansowania (np. English — C1).

 

Po trzecie, zwięźle i atrakcyjnie opisz swoje doświadczenie, czyli tzw. Work Experience. W tym celu tę sekcję accountant CV po angielsku możesz podzielić na Key Responsibilities, czyli kluczowe obowiązki oraz Achievements, czyli osiągnięcia — np. terminowe wykonywanie zadań, nagrodę pracowniczą lub szybki awans. Podobnie jak w przypadku umiejętności, w pierwszej kolejności nawiąż do wymagań zawartych w ogłoszeniu. 

 

Po czwarte, opisz swoje wykształcenie w CV accountant (ang. Education) — zarówno dla polskich, jak i zagranicznych pracodawców może być one dodatkową wartością. W tym miejscu skup się tylko na ostatniej ukończonej szkole związanej z Twoim zawodem — jeśli więc skończyłeś studia, nie musisz pisać o szkole średniej ani tym bardziej podstawowej. W CV English accountant możesz również pochwalić się ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem, szczególnie jeśli piszesz CV bez doświadczenia.

 

I w końcu po piąte: zadbaj, by Twoje CV po angielsku wyglądało atrakcyjnie. Wybierz nowoczesny design CV i pamiętaj o właściwym formacie curriculum vitae — m.in. o widocznych nagłówkach i czytelnej czcionce w CV. Pamiętaj też, że pracodawcy w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii preferują CV bez zdjęcia.

 

Poza tym pamiętaj, że dosłowne tłumaczenie CV na angielski z polskiego odpowiednika to zły pomysł. Nasze języki różnią się od siebie, a zagraniczni pracodawcy mają inne oczekiwania — nawet tzw. British CV nieco różni się od amerykańskiego résumé. Dlatego swój dokument napisz od nowa, pamiętając o zasadach panujących w danym kraju.

 

Aplikujesz do pracy w zagranicznej firmie na terenie Polski? W stopce Twojego CV accountant CV dodaj obowiązkową klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych. Jeśli korzystasz z naszego kreatora CV online, narzędzie samo wstawi aktualną formułkę do Twojego dokumentu.

 

Jednak samo accountant CV to za mało, by dostać pracę. Razem z CV powinieneś wysłać również cover letter, czyli list motywacyjny po angielsku. W tym trudnym zadaniu pomoże Ci kreator listu motywacyjnego online.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

kreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat CV accountant? Zadaj mi je w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv accountant

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.67  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: