1. Data Scientist CV — wzór i jak napisać (też dla juniora)

Data Scientist CV — wzór i jak napisać (też dla juniora)

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Data science to bardzo szeroka dziedzina, a specjaliści od danych są potrzebni właściwie w każdej branży. Jednak na najbardziej atrakcyjne stanowiska konkurencja jest naprawdę duża. Dlatego musisz wiedzieć, jak napisać Data Scientist CV. 

W tym artykule znajdziesz wzór CV do pracy w data science. Przeczytasz również porady, które pomogą Ci osiągnąć sukces w rekrutacji i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz dla siebie szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz inne wzory CV dla zawodów z Twojej branży: 

CV Data Science — wzór

Tomasz Buchowski

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Od ponad 2 lat pracuję jako Data Scientist. Zajmuję się budowaniem modeli klasyfikacyjnych i prognostycznych w branży reklamowej, dzięki czemu podniosłem zyski firmy o 7%. Świetnie posługuję się Pythonem, R oraz dobrze opanowałem SQL. Chciałbym poszerzyć swoją wiedzę na temat machine learningu.

Umiejętności twarde

 • tworzenie modeli statystycznych
 • znajomość statystyki
 • programowanie w Pythonie i R na wysokozaawansowanym poziomie
 • biegła znajomość SQL, PySpark i Kafka
 • obsługa programu Tableau
 • tworzenie wizualizacji danych
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • praca w zespole
 • zdolności komunikacyjne
 • umiejętność klarownego tłumaczenia skomplikowanych zagadnień
 • rozwiązywanie skomplikowanych problemów i analityczne myślenie
 • umiejętność szybkiego uczenia się

Doświadczenie

05.2020-obecnie Agencja Marketingowa Tylko

Stanowisko: Data Scientist

Obowiązki:

 • tworzenie prognostycznych modeli statystycznych w R i Pythonie (wzrost budżetu o 7%)
 • przygotowywanie i prezentowanie danych zespołowi i zarządowi
 • modelowanie zachowań użytkowników
 • prognozowanie prawdopodobieństwa konwersji użytkowników
 • tworzenie narzędzi analitycznych

Kursy i certyfikaty

 • Data Science A-Z, Udemy, 2018
 • Deep learning in Python, 2019
 • Certyfikat CAE

Wykształcenie

10.2013–07.2018

Matematyka, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Interesują się kinem prawniczym z lat 90. oraz naukami społecznymi, przede wszystkim socjologią i psychologią.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać Data Scientist CV?

 1. Przygotuj tzw. profil zawodowy, czyli sekcję CV, w której wpisuje się najważniejsze informacje na temat dotychczasowego przebiegu kariery, kompetencji i celów zawodowych. W CV do pracy w data science podaj technologie, w których pracujesz, wymień swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia zawodowe.
 2. Stwórz sekcję z umiejętnościami i podaj w niej najważniejsze kompetencje miękkie i twarde
 3. Opisz w CV swoje doświadczenie. Podaj nazwy firm, w których pracowałeś oraz daty zatrudnienia, a następnie w punktach krótko opisz, czym zajmowałeś się na danym stanowisku.
 4. Wpisz do CV swoje wykształcenie — wystarczy ostatnia szkoła lub uczelnia, którą ukończyłeś. Podaj jej nazwę i lata, w których pobierałeś naukę. 
 5. Wymień kursy, szkolenia i certyfikaty, ale tylko te istotne z punktu widzenia pracodawcy — które mogą pomóc Ci w nowej pracy. Zrób to zwłaszcza, gdy jesteś na początku kariery i starasz się o stanowisko juniorskie.
 6. W paru zdaniach opisz swoje zainteresowania. Bądź konkretny i nie lej wody. Zastanów się, jak Twoje hobby mogą zwrócić uwagę pracodawcy.
 7. W stopce CV nie zapomnij dodać klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych

Gotowe. Nie zaniedbuj jednak wyglądu życiorysu — treść to nie wszystko. Żeby ułatwić sobie pracę, najlepiej skorzystaj z gotowego szablonu CV. Duży wybór nowoczesnych szablonów znajdziesz w generatorze CV LiveCareer. Wraz z curriculum vitae możesz wysłać do pracodawcy list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania o CV Data Scientist? Koniecznie zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie Ci odpowiem i pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Data scientist cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: