1. Business Analyst CV - przykładowy wzór i porady, jak napisać

Business Analyst CV - przykładowy wzór i porady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre Business Analyst CV to takie, które odpowiada na potrzeby pracodawcy oraz podkreśla Twoje mocne strony w nawiązaniu do oferty pracy. A przy tym jest schludne, eleganckie i czytelnie — jak dobrze przygotowana prezentacja. Tylko jak taki efekt osiągnąć?

W tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór CV Business Analyst. Wyjaśnię Ci też, jak napisać CV analityka biznesowego, by zrobić dobre wrażenie na rekruterach i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

W kreatorze LiveCareer stworzysz dokumenty aplikacyjne dla każdego zawodu. Zacznij od wyboru szablonu CV, wypełnij go gotowymi treściami przygotowanymi przez ekspertów i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzory CV do pracy w innych zawodach.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

CV Business Analyst — wzór

Marzanna Bogacka

Business Analyst

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem analitykiem biznesowym z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. Na co dzień korzystam z UML, BPMN i narzędzi do modelowania (głównie Enterprise Architect). W styczniu 2021 roku znalazłam i wprowadziłam rozwiązanie, dzięki któremu firma wygenerowała 12% oszczędności w skali roku. Jako Senior Business Analyst w Państwa firmie chciałabym ten sukces powtórzyć.

Umiejętności specjalistyczne

 • szeroka wiedza z zakresu analityki biznesowej
 • świetna znajomość UML i BPMN
 • praktyczna znajomość Enterprise Architect
 • bardzo dobra znajomość Word, Excel i PowerPoint
 • język angielski — poziom B2

Umiejętności miękkie

 • rozwinięte umiejętności analityczne
 • zdolności komunikacyjne i umiejętność współpracy
 • świetna organizacja pracy
 • zaangażowanie i odpowiedzialność
 • nastawienie na realizację celów i wdrażanie inicjatyw biznesowych

Doświadczenie

02.2020–obecnie KZU Sp. z o.o.

Stanowisko: Business Analyst

Obowiązki:

 • rozwijanie systemów ubezpieczeniowych poprzez zbieranie i definiowanie potrzeb biznesowych
 • zbieranie i dokumentowanie wymagań do analiz
 • modelowanie procesów biznesowych z wykorzystaniem notacji BPMN i UML
 • utrzymywanie i rozwijanie systemów oraz wdrażanie nowych funkcjonalności
 • ścisła współpraca z programistami, dostawcami i przedstawicielami biznesu

Kluczowe osiągnięcie:

 • wprowadzenie rozwiązania, dzięki któremu firma wygenerowała oszczędności na poziomie 12% w skali roku

08.2018–01.2020 INK4

Stanowisko: Młodszy analityk biznesowy

Obowiązki:

 • zbieranie i analiza wymagań
 • modelowanie procesów biznesowych i ich automatyzacji
 • sporządzanie spójnej i kompletnej dokumentacji procesowej AS-IS i TO-BE
 • wsparcie analityczne na etapach projektowania, wytwarzania i testowania rozwiązań automatyzujących procesy

Kluczowe osiągnięcie:

 • 100% terminowość w realizacji zadań przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

10.2018–06.2020 Zarządzanie wymaganiami i analiza biznesowa, Wyższa Szkoła Biznesu we Wrocławiu (studia podyplomowe)

10.2012–06.2017 Zarządzanie i marketing, Wyższa Szkoła Biznesu we Wrocławiu (uzyskany tytuł: magister)

Zainteresowania

W wolnym czasie gram w logiczne i strategiczne gry planszowe. Czytam też blogi podróżnicze (również w języku angielskim).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać Business Analyst CV?

 1. Na samej górze CV Business Analyst umieść sekcję Podsumowanie i cele zawodowe. Napisz w niej, kim jesteś, jakie masz kluczowe umiejętności i osiągnięcia oraz co może zyskać firma, gdy Cię zatrudni.
 2. Umieść w CV listę swoich umiejętności. Wymień zarówno kompetencje specjalistyczne (np. wiedza branżowa, znajomość programów i języków obcych), jak i miękkie, w tym interpersonalne.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj nazwy firm, w których pracowałeś, pełną nazwę stanowiska i daty zatrudnienia (miesiąc i rok). W punktach wymień swoje kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Krótko napisz w CV o swoim wykształceniu. Skup się tylko na ostatnim szczeblu edukacji (np. studiach wyższych) — od analityka biznesowego wymaga się przynajmniej licencjatu, dlatego pisanie o szkole średniej czy tym bardziej podstawówce nie ma sensu.
 5. Opisz krótko swoje zainteresowania w CV. O ile jest to zgodne z prawdą, wymień te, które w jakiś sposób pokrywają się z Twoją branżą albo potwierdzają Twoje zawodowe kompetencje.
 6. Na dole CV wstaw klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku, zgodnie z polskim prawem, nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

Masz już gotowy wzór CV Business Analyst — teraz na jego podstawie możesz napisać własne curriculum vitae. Jeśli chcesz to zrobić szybko i sprawnie, skorzystaj z naszego kreatora CV. Do maila możesz również załączyć list motywacyjny — w ten sposób dodatkowo podkreślisz swoją motywację do pracy i rozwiniesz kluczowe informacje z CV.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz Business Analyst CV i masz więcej pytań? Napisz je na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Business analyst cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: