1. Programmer CV: template (wzór), examples (przykłady) i rady

Programmer CV: template (wzór), examples (przykłady) i rady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Praca w branży IT za często wiąże się z wysokimi zarobkami i ciekawymi wyzwaniami zawodowymi. Marzenie, prawda? Ale żeby je spełnić, będziesz potrzebował dobrego programmer CV.

W tym artykule znajdziesz programmer CV template, czyli wzór dokumentu dla programisty po angielsku i przykłady (examples), które pomogą Ci przygotować własny skuteczny życiorys zawodowy. 

W kreatorze LiveCareer stworzysz dokumenty aplikacyjne dla każdego zawodu. Zacznij od wyboru szablonu CV, wypełnij go gotowymi treściami do wstawienia i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzory CV dla innych zawodów, również w branży IT.

Programmer CV — template

Janina Rostowska

Senior Programmer 

Numer telefonu

Adres e-mail

Career objective

Hard-working C++ programmer with 5+ years of experience designing, developing and documenting software applications and modifications for web-based systems including Windows. Proficient in C#, C++ and JavaScript, skilled in relational databases as MySQL, MS SQL Server. Looking to use my programming skills to provide Noogle with development support to maintain the company’s reputation.

Work Experience

Dev7 Solutions 2015–current 

C# Programmer 

  • Designing and developing software applications for web–based systems 
  • Product testing and test results analysis
  • Writing and maintaining scalable, testable, versioned and documented applications code in C#, C and JavaScript
  • Researching and providing recommendations of new tools, techniques, and methods for app development methodology

Key achievement

  • Optimized product testing and decreased testing time by 15% and costs by 10%

Key Skills

  • Developing software applications with C#, C, JavaScript, Node.js
  • MySQL, MS SQL Server
  • Applications testing
  • Cooperation skills
  • Flexibility and problem-solving skills 

Education

2012–2015 

B.Sc., Software Engineering

University of Science and Technology, Kraków

Hobbies

I am keen on developing mobile games applications.

Już wiesz, jak powinno wyglądać dobre CV. Teraz pokażę Ci, jak napisać poszczególne sekcje curriculum vitae.

Jak napisać programmer CV? Examples (przykłady)

Dobre CV programisty musi przede wszystkim podkreślać Twoje specjalistyczne kompetencje. Oznacza to, że Twoje programmer CV powinno skupiać się na językach programowania, które znasz i technologiach, które potrafisz wykorzystać w pracy. 

Warto podkreślić je już na samym początku doukmentu — w sekcji CV podsumowanie zawodowe (w CV po angielsku nazywa się ono career profile albo personal statement). Najlepiej umieścić ją na samej górze dokumentu tuż pod danymi osobowymi i krótko opisać w niej swoje najważniejsze umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia.

Następnie powinieneś starannie opisać swoje doświadczenie zawodowe w CV, czyli work experience. Ta sekcja CV programmer musi być dopasowana do oferty pracy. Przeczytaj uważnie ogłoszenie i (korzystając ze zwrotów, które w nim znajdziesz) szczegółowo opisz swoje obowiązki z poprzednich miejsc pracy. 

W CV warto też pochwalić się swoimi osiągnięciami (po ang. key achievements), np. zoptymalizowaniem jakiegoś procesu, szybkim awansem czy zwiększeniem zysku firmy.

Kolejny krok to wpisanie do CV swoich umiejętności (skills in CV). Wpisz zarówno umiejętności specjalistyczne, jak i miękkie kompetencje. Te drugie są bardzo ważne również w tak technicznej branży, jaką jest IT

CV do pracy w IT, np. CV front end developera, powinno również zawierać sekcję z wykształceniem — wielu pracodawców ceni kandydatów, którzy zdobywali wiedzę i kompetencje podczas studiów czy kursów i szkoleń. Nie musisz się jednak rozpisywać. Wystarczy, że w programmer CV podasz nazwę uczelni, lata, w których pobierałeś naukę oraz zdobyty tytuł naukowy.

Nie pomijaj tej sekcji, zwłaszcza jeśli chcesz zostać programistą i piszesz CV bez doświadczenia albo pierwsze CV. W tym przypadku warto też skupić się na umiejętnościach. Warto też szerzej opisać zainteresowania w CV i pokazać, że również w wolnym czasie chętnie się rozwijasz i lubisz podejmować nowe wyzwania.

Po napisaniu CV programmer dokładnie sprawdź swój dokument — musisz wystrzegać się typowych błędów w CV, które mogą pogrzebać Twoją szansę na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. 

Profesjonalne CV to tylko część sukcesu w rekrutacji. Wraz z nim warto wysłać list motywacyjny, w którym szerzej przedstawisz swoje kwalifikacje i pokażesz pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem. Zwłaszcza że branża IT na świecie rozwija się błyskawicznie i panuje w niej duża konkurencja.

W napisaniu dokumentów pomogą Ci generator CV LiveCareer.pl i kreator listu motywacyjnego LiveCareer.pl. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie CV template jest odpowiedni do oferty i długości Twojego doświadczenia (dokument nie powinien przekraczać 2 stron A4). W programie do pisania CV znajdziesz gotowe dopasowane do Twojej branży i zawodu treści oraz porady ekspertów kariery, a kreator listu pomoże Ci stworzyć spójny z życiorysem zawodowym dokument.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące programmer CV, zadaj je w komentarzu pod artykułem. Na pewno na nie odpowiem i z przyjemnością Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Programmer cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (7 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: