1. CV logopeda — wzór i wskazówki, jak napisać CV logopedy

CV logopeda — wzór i wskazówki, jak napisać CV logopedy

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swoje CV logopeda powinien przygotować w taki sposób, by od razu pokazać, że komunikacja nie ma przed nim żadnych sekretów. Stwórz ciekawy i wymowny dokument, który podkreśli Twoje kompetencje, a łatwiej znajdziesz pracę i wynegocjujesz dobre warunki zatrudnienia.

 

W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór CV logopedy i podpowiem, jak je napisać, by zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Jeśli skorzystasz z moich wskazówek, szybko zauważysz większy odzew ze strony rekruterów.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

CV logopedy — wzór

 

Julia Wyrazowa

Logopeda

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

Jestem logopedą z ponad 3-letnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży (również w języku angielskim). Wyróżnia mnie indywidualne podejście do pacjenta i skuteczność, czego dowodzi 100% pozytywnych opinii na mój temat w serwisie ZnanyLekarz.pl. W 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe z neurologopedii, a w Państwa poradni chciałabym dalej rozwijać się w tym zakresie.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • praktyczna znajomość metod terapeutycznych i wspomagających
 • szeroka wiedza z zakresu neurologopedii
 • język angielski — poziom C1

 

Umiejętności miękkie

 

 • łatwość w nawiązywaniu pozytywnych relacji z pacjentami i ich rodzicami
 • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność
 • wysoka kultura osobista

 

Doświadczenie

 

07.2017–obecnie Poradnia logopedyczna w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Stanowisko: Logopeda

Obowiązki:

 • prowadzenie konsultacji logopedycznych
 • przygotowywanie diagnoz logopedycznych pod kątem zaburzeń i wad wymowy
 • planowanie i prowadzenie terapii logopedycznej dzieci i młodzieży
 • sporządzanie dokumentacji medycznej

Osiągnięcia:

 • 100% pozytywnych opinii pacjentów na portalu ZnanyLekarz.pl

 

Wykształcenie

 

Rok ukończenia: 2019

Kierunek: Neurologopedia ogólna i dziecięca (studia podyplomowe)

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

Rok ukończenia: 2017

Kierunek: Logopedia (uzyskany tytuł magistra)

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

Kursy i certyfikaty

 

12.2017 — Certificate in Advanced English (poziom C1)

 

Zainteresowania

 

Interesują mnie nowatorskie formy terapii logopedycznej (m.in. trening mózgu w percepcji czasu i muzykoterapia). W wolnych chwilach uczę się tańca klasycznego.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Już wiesz, jak wygląda idealne CV logopedy. Za chwilę nauczę Cię, w jaki sposób opisać w CV swoje doświadczenie zawodowe, by rekruter poważnie rozważył Twoją kandydaturę.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

CV logopeda — jak je napisać krok po kroku?

 

Barometr zawodów na 2021 rok pokazuje, że w większości powiatów zawód logopedy znajduje się w równowadze — a więc liczba wolnych stanowisk jest zbliżona do liczby potencjalnych kandydatów. Z drugiej jednak strony ilość ofert pracy w Twoim zawodzie jest... znikoma. Jeśli więc chcesz zmienić pracę na bardziej atrakcyjną, musisz przygotować naprawdę dobre CV.

 

Dlatego swoje CV logopeda powinien zacząć od podsumowania z celami zawodowymi, nazywanego też rubryką CV O mnie. Jest to krótki (3-4 zdania) opis Twoich najważniejszych kwalifikacji i osiągnięć z CV. Mimo że na Zachodzie jest to standardowy element CV, w Polsce wciąż rzadko się go spotyka, dlatego rekruter łatwiej Cię zapamięta.

 

Pod celami zawodowymi opisz w CV swoje umiejętności. Żeby ta sekcja była bardziej czytelna, możesz podzielić ją na umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie. Te drugie są w CV logopedy szczególnie istotne, bo Twoja praca wymaga ciągłego kontaktu z drugim człowiekiem.

 

Niżej opisz swoje doświadczenie zawodowe, podając daty zatrudnienia, nazwę stanowiska i miejsce pracy. W tym miejscu możesz też dodatkowo wyróżnić swoje Obowiązki i Osiągnięcia — aby to zrobić, najpierw dokładnie przeczytaj ofertę pracy i sprawdź, jak rozłożono akcenty. Oczywiście nigdy nie kłam w CV — według badań zdecydowana większość kłamstw wychodzi na jaw już podczas rekrutacji.

 

W CV logopedy musisz także opisać swoje wykształcenie, bo pracodawcy szukają specjalistów po konkretnych studiach. Na szczęście opis edukacji w CV nie musi być długi — wystarczy, że podasz kierunek ostatnich ukończonych studiów, uzyskany tytuł, nazwę uczelni i rok jej ukończenia. Jeśli masz na koncie specjalistyczne studia podyplomowe, również o tym napisz.

 

Jako logopeda w CV możesz też pochwalić się ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś ambitnym pracownikiem, który dba o swój rozwój. Podobny efekt możesz osiągnąć, opisując w CV zainteresowania związane z Twoim zawodem.

 

Na dole CV logopedy dodaj obowiązkową klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych i kontaktowych — bez niej Twój dokument od razu zostanie odrzucony. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy aplikujesz do pracy za granicą (np. w USA) i piszesz CV po angielsku.

 

Zadbaj też o atrakcyjny wygląd Twojego życiorysu. W tym celu możesz wykorzystać darmowe szablony CV (takie jak szablony CV w Word lub CV z programu Canva) albo profesjonalny program do pisania CV. W tym drugim znajdziesz zarówno CV wzory do wypełnienia bez zdjęcia, jak i te z fotografią. Pamiętaj też, że nie musisz się rozpisywać, wystarczy 1 strona A4 (CV na dwie strony sprawdzi się tylko w przypadku osób z długim doświadczeniem). Przeczytaj też nasz poradnik, jak napisać CV, w którym znajdziesz więcej istotnych informacji.

 

Jednak pamiętaj, że samo CV może nie wystarczyć. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, wyślij CV razem z listem motywacyjnym lub podaniem o pracę w szkole (jeśli aplikujesz do pracy w placówce oświatowej, która obecnie nie prowadzi rekrutacji). A przedtem sprawdź, jak napisać list motywacyjny.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

kreator listu motywacyjnego

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

Masz dodatkowe pytania związane z CV logopedy albo sądzisz, że jakaś kwestia wymaga szerszego omówienia? Zadaj mi pytanie na forum poniżej.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv logopeda

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.75  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: