1. CV logopeda — wzór i wskazówki, jak napisać CV logopedy

CV logopeda — wzór i wskazówki, jak napisać CV logopedy

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swoje CV logopeda powinien przygotować w taki sposób, by od razu pokazać, że komunikacja nie ma przed nim żadnych sekretów. Stwórz ciekawy i wymowny dokument, który podkreśli Twoje kompetencje, a łatwiej znajdziesz pracę i wynegocjujesz dobre warunki zatrudnienia.

W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór CV logopedy i podpowiem, jak je napisać, by zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Jeśli skorzystasz z moich wskazówek, szybko zauważysz większy odzew ze strony rekruterów.

Idealne CV logopedy stworzysz w kreatorze LiveCareer. Wybierz szablon CV, dzięki poradom ekspertów i gotowym treściom w kilka chwil przygotuj dokument i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzory CV dla innych zawodów.

CV logopedy — wzór

Julia Wyrazowa

Logopeda

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem logopedą z ponad 3-letnim doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży (również w języku angielskim). Wyróżnia mnie indywidualne podejście do pacjenta i skuteczność, czego dowodzi 100% pozytywnych opinii na mój temat w serwisie ZnanyLekarz.pl. W 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe z neurologopedii, a w Państwa poradni chciałabym dalej rozwijać się w tym zakresie.

Umiejętności specjalistyczne

 • praktyczna znajomość metod terapeutycznych i wspomagających
 • szeroka wiedza z zakresu neurologopedii
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • łatwość w nawiązywaniu pozytywnych relacji z pacjentami i ich rodzicami
 • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie

07.2017–obecnie Poradnia logopedyczna w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Stanowisko: Logopeda

Obowiązki:

 • prowadzenie konsultacji logopedycznych
 • przygotowywanie diagnoz logopedycznych pod kątem zaburzeń i wad wymowy
 • planowanie i prowadzenie terapii logopedycznej dzieci i młodzieży
 • sporządzanie dokumentacji medycznej

Osiągnięcia:

 • 100% pozytywnych opinii pacjentów na portalu ZnanyLekarz.pl

Wykształcenie

Rok ukończenia: 2019

Kierunek: Neurologopedia ogólna i dziecięca (studia podyplomowe)

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Rok ukończenia: 2017

Kierunek: Logopedia (uzyskany tytuł magistra)

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Kursy i certyfikaty

12.2017 — Certificate in Advanced English (poziom C1)

Zainteresowania

Interesują mnie nowatorskie formy terapii logopedycznej (m.in. trening mózgu w percepcji czasu i muzykoterapia). W wolnych chwilach uczę się tańca klasycznego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Już wiesz, jak wygląda perfekcyjne CV logopedy. Za chwilę na podstawie tego wzoru curriculum vitae nauczę Cię, w jaki sposób opisać w CV swoje doświadczenie zawodowe, by rekruter poważnie rozważył Twoją kandydaturę.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

CV logopeda — jak je napisać krok po kroku?

Barometr zawodów na 2021 rok pokazuje, że w większości powiatów zawód logopedy znajduje się w równowadze — a więc liczba wolnych stanowisk jest zbliżona do liczby potencjalnych kandydatów. Z drugiej jednak strony ilość ofert pracy w Twoim zawodzie jest... znikoma. Jeśli więc chcesz zmienić pracę na bardziej atrakcyjną, musisz przygotować naprawdę dobre CV.

Dlatego swoje CV logopeda powinien zacząć od podsumowania z celami zawodowymi, nazywanego też rubryką CV O mnie. Jest to krótki (3-4 zdania) opis Twoich najważniejszych kwalifikacji i osiągnięć z CV. Mimo że na Zachodzie jest to standardowy element CV, w Polsce wciąż rzadko się go spotyka, dlatego rekruter łatwiej Cię zapamięta.

Pod celami zawodowymi opisz w CV swoje umiejętności. Żeby ta sekcja była bardziej czytelna, możesz podzielić ją na umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie. Te drugie są w CV logopedy szczególnie istotne, bo Twoja praca wymaga ciągłego kontaktu z drugim człowiekiem.

Niżej opisz swoje doświadczenie zawodowe, podając daty zatrudnienia, nazwę stanowiska i miejsce pracy. W tym miejscu możesz też dodatkowo wyróżnić swoje Obowiązki i Osiągnięcia — aby to zrobić, najpierw dokładnie przeczytaj ofertę pracy i sprawdź, jak rozłożono akcenty. Oczywiście nigdy nie kłam w CV — według badań zdecydowana większość kłamstw wychodzi na jaw już podczas rekrutacji.

W CV logopedy musisz także opisać swoje wykształcenie, bo pracodawcy szukają specjalistów po konkretnych studiach. Na szczęście opis edukacji w CV nie musi być długi — wystarczy, że podasz kierunek ostatnich ukończonych studiów, uzyskany tytuł, nazwę uczelni i rok jej ukończenia. Jeśli masz na koncie specjalistyczne studia podyplomowe, również o tym napisz.

Jako logopeda w CV możesz też pochwalić się ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś ambitnym pracownikiem, który dba o swój rozwój. Podobny efekt możesz osiągnąć, opisując w CV zainteresowania związane z Twoim zawodem.

Na dole CV logopedy dodaj obowiązkową klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych i kontaktowych — bez niej Twój dokument od razu zostanie odrzucony. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy aplikujesz do pracy za granicą (np. w USA) i piszesz CV po angielsku.

Zadbaj też o atrakcyjny wygląd Twojego życiorysu. W tym celu możesz wykorzystać darmowe szablony CV (takie jak szablony CV w Word lub z kreatora CV Canva) albo profesjonalny program do pisania CV. W tym drugim znajdziesz zarówno CV wzory do wypełnienia bez zdjęcia, jak i te z fotografią. Pamiętaj też, że nie musisz się rozpisywać, wystarczy 1 strona A4 (CV na dwie strony sprawdzi się tylko w przypadku osób z długim doświadczeniem). Przeczytaj też nasz poradnik, jak napisać CV, w którym znajdziesz więcej istotnych informacji.

Jednak pamiętaj, że samo CV może nie wystarczyć. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, wyślij CV razem z listem motywacyjnym lub podaniem o pracę w szkole (jeśli aplikujesz do pracy w placówce oświatowej, która obecnie nie prowadzi rekrutacji). A przedtem sprawdź, jak napisać list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz dodatkowe pytania związane z CV logopedy albo sądzisz, że jakaś kwestia wymaga szerszego omówienia? Zadaj mi pytanie na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv logopeda

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.8  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: