1. Darmowe kreatory CV: zalety, wady, funkcje za darmo [Top 10]

Darmowe kreatory CV: zalety, wady, funkcje za darmo [Top 10]

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Poznaj zalety i wady 10 najpopularniejszych darmowych kreatorów CV online. Zobacz, jakie funkcje kreatorów CV są za darmo i gdzie stworzysz CV bez logowania.

Potrzebujesz mieć profesjonalne CV, ale nie czujesz się pewnie ze stworzeniem go w Wordzie lub programie graficznym? Mam dla Ciebie rozwiązanie. Zdecyduj się na kreator CV. Darmowy program lub narzędzie z funkcjami za darmo znajdziesz bez problemu online. Ale opcji jest bardzo dużo, a pewnie zależy Ci, żeby napisać dokument szybko i aby efekt końcowy był jak najbardziej profesjonalny.

 

Nie martw się. W tym artykule znajdziesz przegląd top 10 kreatorów CV — darmowych w całości lub z darmowymi funkcjami. Dowiesz się, jakie są ich plusy i minusy oraz które ich funkcje są dostępne za darmo. Dzięki temu łatwiej podejmiesz decyzję, który kreator CV online wybrać.

 

1. LiveCareer.pl

 

STWÓRZ CV TERAZkreator cv darmowy

 

Na LiveCareer.pl w kreatorze CV za darmo możesz wybrać jeden z 20 profesjonalnych szablonów CV i go wypełnić. Znajdziesz w nim również gotowe treści do wpisania w CV w każdej z sekcji życiorysu zawodowego, które wstawisz w swoje CV jednym kliknięciem, a także porady przygotowane przez ekspertów kariery. Dzięki temu będziesz mógł błyskawicznie zapełnić dokument odpowiednią treścią. 

 

Ostatnim krokiem jest pobranie dokumentu. Do wyboru masz 3 formaty plików: PDF, .docx oraz .txt — i dopiero ten etap wiąże się z opłatą w wysokości 9,95 zł.

 

W pakiecie jednak dostajesz też za darmo kreator listu motywacyjnego, który działa analogicznie do kreatora CV LiveCareer. Podajesz podstawowe informacje na swój temat, wpisujesz stanowisko, na które aplikujesz, wybierasz swój poziom doświadczenia zawodowego — a narzędzie samo generuje profesjonalny list motywacyjny dla Ciebie.

 

Do wyboru masz również kilkanaście szablonów listu motywacyjnego, z których wiele jest dopasowanych wyglądem do szablonów CV. Każdy szablon i każdą treść listu możesz także dowolnie zmodyfikować. Jeśli opłaciłeś już pobranie CV, to list motywacyjny możesz pobrać za darmo (i to w nielimitowanej liczbie kopii oraz wariantów treściowych i wizualnych).

 

STWÓRZ CV TERAZkreator cv darmowy

 

Funkcje bezpłatne: wybór i zmiana wyglądu szablonów CV, stworzenie CV i zapełnienie go treścią (w tym pełny dostęp do podpowiedzi i gotowych treści do wstawienia w CV dla każdej branży i stanowiska)

Funcje płatne: pobranie dokumentu (pierwsza opłata to 9,95 zł za 14-dniowy pełny dostęp do kreatora CV i listu motywacyjnego, w tym możliwość stworzenia i pobrania nielimitowanej liczby dokumentów)

 

Kliknij tutaj, aby przejść do kreatora CV LiveCareer.

 

Przykładowy szablon CV z tego kreatora

 

STWÓRZ CV TERAZkreator cv darmowy

 

2. InterviewMe.pl

 

kreator cv darmowy

 

Kreator CV InterviewMe.pl jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a jednocześnie posiada wiele funkcji — możesz bez problemu zmieniać kolejność sekcji dokumentu, formatować tekst, a na każdym etapie pisania CV widzisz na żywo, jak powstaje Twoje CV.

 

Dostępnie jest w nim ponad 20 CV szablonów — profesjonalnych, prostych i nowoczesnych CV, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego zawodu i branży. W tym kreatorze CV za darmo możesz wypełnić dokument, jednak pobranie go wiąże się z opłatą. 

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: nowoczesny i intuicyjny design interfejsu, duży wybór szablonów, możliwość pobrania CV w PDF i .txt, kreator CV po angielsku i w innych językach obcych

Wady: brak możliwości pobrania CV w .docx

 

Kliknij tutaj, żeby przejść do tego kreatora CV.

 

Przykładowe CV z tego kreatora

 

kreator cv darmowy

 

3. Pracuj.pl

 

kreator cv darmowy

 

W darmowym kreatorze CV serwisu Pracuj.pl do wyboru są trzy rodzaje CV: CV studenckie, CV klasyczne i CV techniczne. W każdym z nich masz do wyboru tylko 5 podstawowych szablonów dokumentu z różnymi wariantami kolorystycznymi.

 

Jest to typowy program do uzupełniania poszczególnych sekcji CV, czyli Twój dokument jest tak naprawdę formularzem, w którym wypełniasz poszczególne pola samodzielnie. Aby stworzyć tu CV, trzeba podać dane osobowe, doświadczenie, wykształcenie, poziom znajomości języków obcych, szkolenia kursy i certyfikaty, profil zawodowy (czyli podsumowanie zawodowe w CV), a także umiejętności. 

 

Narzędzie nie oferuje żadnych gotowych treści do wstawienia, więc sam musisz wiedzieć, co powinieneś wpisać w każdy z tych elementów CV.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: wszystkie funkcje kreatora są darmowe

Wady: mała liczba dostępnych szablonów, nieciekawe wzory szablonów, brak możliwości formatowania tekstu w kreatorze (np. dodania podpunktów), pobieranie CV tylko w formacie PDF, brak możliwości stworzenia CV w językach obcych, brak gotowych treści do wstawienia w CV 

 

Tutaj skorzystasz z tego darmowego kreatora CV.

 

Przykładowy szablon z tego darmowego kreatora CV

 

kreator cv darmowy

 

4. CVdopracy

 

kreator cv darmowy

 

Darmowy kreator CV serwisu cvdopracy.pl to proste w użyciu narzędzie. Oferuje 9 klasycznych szablonów CV. Możesz wypełnić w nim następujące sekcje: cel zawodowy, wykształcenie, doświadczenie, języki, certyfikaty i uprawnienia oraz umiejętności. Znajdziesz w nim też osobne pole do wpisania w CV wszystkich dodatkowych informacji.

 

W tym kreatorze CV za darmo dostępne są wszystkie funkcje, ale nie można tu np. zmienić kolejności sekcji (przez co nie stworzysz w nim np. CV funkcjonalnego), zmienić czcionki w CV, czy w jakikolwiek inny sposób sformatować tekstu dokumentu.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: prosta obsługa, darmowy kreator CV bez rejestracji, możliwość pobrania CV w PDF i .docx

Wady: mało funkcji i brak możliwości formatowania tekstu, proste szablony, brak CV w językach obcych

 

Pod tym linkiem znajdziesz ten kreator CV za darmo.

 

Przykładowy szablon z tego darmowego kreatora CV

 

kreator cv darmowy

 

5. CV.pl

 

kreator cv darmowy

 

Darmowy kreator CV.pl oferuje jedynie 4 szablony do wyboru — wszystkie są proste i dość podstawowe, nie można w nich np. dodać do curriculum vitae ikon czy innych elementów graficznych. Ponadto narzędzie wymaga wpisania adresu i daty urodzenia w CV, co jest przestarzałą praktyką.

 

Dodatkowo w tym kreatorze niedostępny jest podgląd CV — dlatego, jeśli gdzieś się pomylisz, a błąd znajdziesz dopiero po stworzeniu dokumentu, będziesz musiał stworzyć dokument od nowa. Życiorys zawodowy możesz pobrać tylko w formacie PDF. Poza tym ten darmowy kreator CV wymaga rejestracji i zalogowania.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: szybkie tworzenie CV

Wady: bardzo ograniczony wybór szablonów, narzędzie wymaga rejestracji, wolne działanie kreatora, pobieranie CV tylko w formacie PDF, CV nie stworzysz w językach obcych

 

Kliknij tutaj, żeby przejść do tego kreatora CV. 

 

Przykładowy szablon z tego kreatora CV za darmo

 

kreator cv darmowy

 

6. Otokariera

 

kreator cv darmowy

 

W darmowym narzędziu od serwisu otokariera.pl do wyboru są jedynie 2 szablony. Możesz z nich skorzystać, jeśli potrzebujesz naprawdę prostego CV. Interfejs programu sprawia wrażenie przestarzałego, ale mimo to jest dość łatwy w obsłudze. 

 

Zaletą tego darmowego kreatora CV jest możliwość dodania wypunktowań w kolejnych sekcjach życiorysu zawodowego — tej funkcji nie ma wiele innych narzędzi. Gotowe CV możesz pobierać niestety tylko w formacie PDF.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: łatwe formatowanie tekstu dokumentu, darmowy kreator CV bez rejestracji

Wady: bardzo mało szablonów, przestarzały interfejs, pobranie pliku jedynie w formacie PDF, CV napiszesz jedynie po polsku

 

Tutaj znajdziesz ten kreator CV za darmo.

 

Przykładowy wzór z tego darmowego kreatora CV

 

kreator cv darmowy

 

7. CV maker

 

kreator cv darmowy

 

CV maker to dość popularny kreator CV, który doczekał się również polskiej wersji językowej. Oferuje 9 szablonów CV — niestety wszystkie są bardzo tradycyjne, więc w tym narzędziu nie stworzysz np. kreatywnego CV.

 

W tym kreatorze CV za darmo wypełnisz dokument online, ale za pobranie będziesz już musiał zapłacić. Narzędzie umożliwia pobranie CV w formatach PDF, .txt i .docx.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: intuicyjny interfejs, CV do pobrania w formacie PDF, .docx i .txt, możliwość stworzenia CV w językach obcych

Wady: mała liczba szablonów CV, mało różnorodne szablony CV, opłata za pobranie CV

 

Kliknij ten link, żeby przejść do tego kreatora CV.

 

8. Employear

 

kreator cv darmowy

 

Serwis Employear.com oferuje kreator CV — darmowe jest wypełnienie dokumentu, natomiast za pobranie trzeba zapłacić 9,95 zł. Do wyboru są jedynie 3 szablony CV, wśród których brakuje klasycznego życiorysu zawodowego, więc dla wielu kandydatów CV z tego narzędzia mogą być zbyt kreatywne.

 

Jeśli chodzi o funkcje tego kreatora CV, to łatwo zmienisz tu czcionkę w CV i kolejność sekcji dokumentu. Narzędzie oferuje również możliwość stworzenia dokumentów w 4 językach — oprócz polskiego i angielskiego curriculum vitae napiszesz w nim też CV po niemiecku, czy CV po francusku.

 

Zalety: intuicyjny interfejs, opcje tworzenia dokumentu w językach obcych

Wady: bardzo mało szablonów CV, szablony CV niedopasowane do branż tradycyjnych i bardziej konserwatywnych (koroporacje, instytuacje), opłata za pobranie CV, pobieranie CV tylko w PDF

 

Tutaj przejdziesz do tego kreatora CV.

 

9. SzybkieCV

 

kreator cv darmowy

 

W tym kreatorze CV za darmo skorzystać możemy tylko z jednego szablonu — pozostałe 9 dostępnych jest tylko po wykupieniu opcji Premium, która kosztuje 11,99 zł. Narzędzie jest proste w obsłudze i umożliwia stworzenie curriculum vitae po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku.

 

W tym darmowym kreatorze CV online możesz również zmienić rozmiar tekstu w dokumencie. To dobry sposób, jeśli chcesz, żeby Twoje CV zmieściło się na jednej stronie A4, a masz bogate doświadczenie zawodowe.

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: tworzenie CV w językach obcych

Wady: za darmo dostępny tylko jeden szablon, nieaktualna klauzula CV, pobieranie CV tylko w formacie PDF 

 

Pod tym linkiem znajdziesz powyższy kreator CV.

 

Przykładowy szablon z tego kreatora

 

kreator cv darmowy

 

10. Craft CV

 

kreator cv darmowy

 

Ten serwis oferuje kreator CV — ale darmowe są w nim tylko niektóre funkcje i 4 szablony. Żeby wykorzystać resztę, trzeba wykupić pakiet. Najtańsza wersja kosztuje 14,99 zł. Ten generator CV wyróżnia ciekawy interfejs graficzny z dużym podglądem dokumentu.

 

Dostępne szablony CV (łącznie ponad 20) wyglądają interesująco, ale część z nich sprawia wrażenie przeładowanych. Narzędzie oferuje też bardzo dużo różnych sekcji CV do wstawienia w dokument, co jest dobre — o ile potafisz sam zdecydować, które elementy powinny się znaleźć w Twoim CV, a które będą już zbędne. 

 

kreator cv darmowy

 

Zalety: dużo szablonów CV do wyboru

Wady: tylko 4 darmowe szablony, skomplikowane pisanie CV, pobieranie CV w PDF i .txt (brak formatu .doc), CV tylko po polsku

 

Kliknij tu, żeby przejść do narzędzia.

 

Przykładowy szablon z kreatora CV za darmo

 

kreator cv darmowy

 

Oto 10 najpopularniejszych kreatorów CV z darmowymi funkcjami, jakie znajdziesz online po polsku. Zanim jednak wybierzesz któryś z nich, zobacz, co warto wiedzieć i na co musisz uważać, gdy chcesz stworzyć CV w generatorze.

 

Czy warto skorzystać z darmowego kreatora CV? 

 

Kreator CV to z zasady zawsze najlepsze rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybko stworzyć profesjonalny życiorys zawodowy. Pamiętaj jednak, że Twoje CV musi być dostosowane do aktualnych standardów rynku pracy, czyli:

  • zawierać wszystkie najważniejsze z perspektywy pracodawcy informacje na Twój temat,
  • czytelnie prezentować Twoją sylwetkę zawodową (doświadczenie, umiejętności, wykształcenie itp.),
  • mieścić się najlepiej na maksymalnie 2 stronach,
  • być dopasowane do konkretnej oferty pracy,
  • oraz dobrze wyglądać.

 

Tymczasem niektóre kreatory CV za darmo oferują bardzo mało szablonów do wyboru albo nie mają funkcji dobrego formatowania CV czy zmiany kolejności jego sekcji. W rezultacie, korzystając z nich stracisz dużo czasu na stworzenie dokumenu, a efekt końcowy nie będzie zadowalający — ani dla Ciebie, ani tym bardziej dla rekrutera, jeśli np. wyślesz mu CV długie na pięć stron, z bałaganem wizualnym, i bez odpowiedniej klauzuli RODO w stopce.

 

Zatem, na co powinieneś uważać przy wyborze programu do pisania CV?

 

W darmowym kreatorze CV możesz trafić na nieaktualne wzory 

 

Niektóre darmowe kreatory CV po prostu nie nadążają za rynkiem pracy — szablony, które oferują, są przestarzałe i nie pozwolą Ci stworzyć CV zgodnego ze standardami rekrutacji w 2020 roku.

 

Darmowy kreator CV nie pomoże Ci się wyróżnić

 

Pamiętaj, że wszystko, co darmowe, przyciąga wielu chętnych. Korzystając z kreatora CV za darmo, ryzykujesz, że Twój dokument będzie zbyt podobny do aplikacji innych kandydatów, a to na pewno odstraszy niejednego rekrutera.

 

Darmowy kreator CV bez logowania i rejestracji może zmarnować Twój czas

 

To zrozumiałe, że nie chcesz tworzyć kolejnego konta w kolejnym serwisie i zastać swojej skrzynki mailowej zasypanej spamem. Ale jeśli zdecydujesz się na darmowy kreator CV bez rejestracji, dokument pobierzesz raz i poźniej już nic nie będziesz mógł w nim zmienić ani dopasować go do oferty pracy.

 

Lepiej więc skorzystać z kreatora CV, który oferuje zapisanie dokumentu i możliwość zmiany jego treści nawet po pobraniu. Wtedy CV będziesz miał zawsze pod ręką i w każdej chwili będziesz mógł jest edytować.

 

Darmowy kreator CV online nie zawsze poradzi sobie z poprawnym układem sekcji CV

 

Niektóre kreatory CV za darmo mają na stałe zdefiniowany układ dokumentu, np. na samej górze curriculum vitae znajduje się sekcja z wykształceniem. Pamiętaj, że przeciętnie rekruter spędza tylko 6 sekund na czytaniu dokumentów aplikacyjnych, więc najważniejsze informacje powinien móc znaleźć błyskawicznie — tyle że Twoje wykształcenie rzadko kiedy do nich należy. 

 

Profesjonalne CV powinno zaczynać się od podsumowania zawodowego, a o kolejności dalszych sekcji powinien decydować wyłącznie przebieg Twojej kariery zawodowej i fakt, czy np. miałeś luki w zatrudnieniu lub właśnie chcesz zmienić branżę. CV funkcjonalne podkreśli Twoje umiejętności, a CV chronologiczne skupi się na doświadczeniu. 

 

Dlatego zawsze musisz mieć możliwość wybrania lub modyfikacji rodzaju CV, które tworzysz w danym narzędziu, a co za tym idzie — także kolejności elementów. 

 

Dobre CV powinno zawierać następujące sekcje:

 

Jeśli zdecydujesz się na kreator CV za darmo, upewnij się, że możesz dodać w nim wszystkie powyższe elementy. Dobrze będzie również, gdy znajdzie się w nim dodatkowe miejsce, np. na referencje w CV.

 

Darmowy kreator CV bez zdjęcia — czy jednak z fotografią?

 

Obecnie większość darmowych kreatorów ma opcję wstawienia zdjęcia do CV — ale nie masz obowiązku tego robić. Zwróć tylko uwagę czy w programie, z którego korzystasz, da się odpowiednio przyciąć fotografię i czy wygląda ona profesjonalnie. Jeśli nie — postaw na CV bez zdjęcia.

 

Kreator CV za darmo a pobieranie CV PDF i Word

 

W większości darmowych kreatorów CV możliwe jest jedynie pobranie dokumentu w formacie PDF. To najczęściej wystarczy (zwłaszcza jeśli wysyłasz CV mailem), ale warto też mieć dokument w Wordzie — szczególnie jeśli chcesz coś w nim szybko zmienić bez logowania się do kreatora. 

 

Darmowy kreator CV zawsze powinien pomóc Ci dodać odpowiednią klauzulę RODO

 

Obowiązkowym elementem każdego curriculum vitae jest aktualna klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — bez niej nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Wiele programów do CV wciąż korzysta ze starej wersji klauzuli, która po wprowadzeniu przepisów RODO nie wystarczy. Koniecznie zwróć na to uwagę!

 

Podsumowanie

 

Jeśli darmowe kreatory z tego artykułu Cię nie przekonały i dalej zastanawiasz się, w jakim programie napisać CV, masz kilka innych opcji: możesz napisać CV w Wordzie albo CV w Open Office. W tych programach jednak formatowanie dokumentu jest męczące i zabierze Ci mnóstwo czasu. 

 

CV możesz również stworzyć w Canvie — jeśli masz zdolności graficzne i dużo czasu. Kolejny sposób to CV w dokumentach Google — znajdziesz tam 6 domyślnych szablonów (a inne do wykorzystania w tym formacie bez problemu wyszukasz w internecie). Możesz również za darmo wygenerować CV z LinkedIn, jeśli masz uzupełniony profil (Twój życiorys nie będzie miał jednak zdjęcia i powstanie na jednym, docelowym szablonie).

 

Najczęściej zadawane pytania o darmowych kreatorach CV

 

Jaki darmowy kreator CV wybrać?

 

To zależy, czego oczekujesz od takiego programu. Niektóre kreatory oferują po prostu puste CV do wypełnienia, w którym musisz uzupełnić kolejne sekcje dokumentu (podsumowanie, czyli sekcję CV O Mnie, doświadczenie, wykształcenie, kompetencje zawodowe itd.). Następnie możesz pobrać przykładowe CV, najczęściej w formatach PDF i .doc. Bardziej zaawansowane narzędzia będą oferowały gotowe treści, które możesz wstawić do curriculum vitae.

 

Jak działają darmowe kreatory CV?

 

Niektóre kreatory CV za darmo są dość proste w obsłudze i nie oferują zbyt wielu funkcji. W takich programach najczęściej na początku możesz wybrać szablon curriculum vitae, który Ci się spodoba, a następnie dodawać kolejne elementy CV. Zwróć uwagę, czy wybrany kreator dobrze formatuje wzór CV do pobrania i pozwala stworzyć estetyczny i czytelny dokument, z którym da sobie radę system ATS. Gotowy wzór CV z Twoją unikalną treścią pobierzesz na swój komputer

 

Czy warto skorzystać z darmowego kreatora CV?

 

Jeśli chcesz szybko napisać CV, kreator to dobry pomysł. Nie będziesz musiał męczyć się z formatowaniem pliku w Wordzie czy innym edytorze tekstu. Niestety, nie wszystkie narzędzia oferują szeroki wybór ładnych, darmowych szablonów CV. Pamiętaj też, że część kreatorów, również tych bezpłatnych, wymaga zarejestrowania się i podania swojego adresu e-mail. Z takiego programu warto skorzystać, gdy nie masz wprawy w pisaniu życiorysu zawodowego i przygotowujesz pierwsze CV, CV bez doświadczenia lub CV ucznia.

 

Już wiesz, jakie są wady i zalety darmowych kreatorów CV. Jeśli jednak masz jeszcze jakieś wątpliwości i potrzebujesz pomocy — zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością na niego odpowiem.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Darmowe kreatory cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.303030303030303  (33 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: