Najlepsze szablony CV

Wybierz szablon CV, który Cię wyróżni

1/4

Zobacz wszystkie szablony CV

Naszych użytkowników zatrudniły takie firmy, jak:


Nowoczesne szablony CV

1/4

Chcesz wyróżnić swoje CV w klasyczny, ale ciekawy sposób? Wybierz nowoczesny CV szablon dla osób pracujących w nowoczesnych branżach oraz kandydatów z generacji X, Y i Z.
To minimalistyczne szablony curriculum vitae, które są mniej ozdobne niż tradycyjne CV.


Profesjonalne szablony CV

1/4

Te szablony curriculum vitae działają skutecznie w rekrutacjach na stanowiska biznesowe i są zgodne ze wszelkimi normami obowiązującymi w sformalizowanych miejscach pracy.


Kreatywne szablony CV

1/4

Jeśli aplikujesz na kreatywne stanowisko, potrzebujesz CV, które ma ciekawy wygląd, styl, więcej kolorów i oryginalny układ. Wybierz jeden z naszych kreatywnych szablonów CV — to najlepszy sposób, by zwrócić uwagę rekrutera i zdobyć pracę w branży związanej z mediami, grafiką czy sztuką.


Tradycyjne szablony CV

1/4

To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na tym, by Twoje CV było uporządkowane i skanowalne przez programy rekrutacyjne. Nasze tradycyjne szablony CV doceniają nie tylko maszyny — dbamy o to, by były przyjazne i ciekawe również dla ludzkiego oka.

Opinie o kreatorze CV LiveCareer

Jaka jest różnica
między stylami szablonów CV?

Istnieją różne typy szablonów CV — tak jak istnieją różne branże i stanowiska. Wybierz szablon CV, który jest najlepiej dopasowany do Twojego zawodu i firmy, do której aplikujesz.

Nowoczesny Klasyczny

Nowoczesny szablon CV

Nasi projektanci stale tworzą nowe, lepsze szablony CV, które pomagają kandydatom wizualnie podkreślić ich mocne strony. Przejrzysty i klarowny układ sekcji w nowoczesnym CV szablonie skupia uwagę rekrutera na Twoich umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym.

Kiedy warto wybrać nowoczesny szablon CV?

 • Gdy chcesz pokazać, że jesteś na bieżąco z nowymi trendami.
 • Gdy ubiegasz się o pracę w branży związanej z mediami.
 • Gdy zależy Ci na estetycznym szablonie CV, który podkreśli Twoją osobowość.
Przejdź do kreatora CV

Profesjonalny szablon CV

Nasze profesjonalne szablony CV to wypróbowane wzory dokumentów aplikacyjnych. To także najbardziej popularne szablony CV, które sprawdzają się w rekrutacji do każdej branży. Wiemy, że działają, bo udowodnili to nasi użytkownicy! Profesjonalne szablony CV są „bezpiecznie”, jeśli chodzi o układ CV i jego wygląd, ponieważ zapewniają dobrą równowagę między wszystkimi ważnymi sekcjami Twojego życiorysu zawodowego.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny szablon CV?

 • Uchodzą za standard i rekruterzy są do nich przyzwyczajeni.
 • Możesz wykorzystać taki CV szablon w rekrutacji na każde stanowisko.
 • Taki szablon CV podkreśli Twój profesjonalizm jako kandydata.
Przejdź do kreatora CV

Kreatywny szablon CV

Wybierz ten szablon CV, jeśli pracujesz w branży kreatywnej, takiej jak film, projektowanie graficzne, UX / UI, fotografia lub inna branża artystyczna. Profesjonalnie zaprojektowane kreatywne CV szablony pomogą Ci wyróżnić się ciekawymi elementami wizualnymi, które ożywią Twoje curriculum vitae i sprawią, że będzie wyjątkowe.

Kiedy warto wybrać kreatywny szablon CV?

 • Jeśli szukasz pracy w branży artystycznej i chcesz się wyróżnić.
 • Gdy masz niestandardowe doświadczenie zawodowe.
 • Jeśli zależy Ci, aby pokazać swoją kreatywność i oryginalność.
Przejdź do kreatora CV

Tradycyjny szablon CV

Zaprojektowaliśmy te szablony CV w taki sposób, by były łatwo skanowalne przez programy do wstępnej selekcji kandydatów (tzw. ATS). Tego typu oprogramowanie jest już standardem w branży HR. Stosuje je większość firm, aby sortować dużą liczbę napływających CV.

Jakie są zalety tradycyjnego szablonu CV?

 • Dobrze przedstawia nawet niewielkie doświadczenie zawodowe.
 • Świetnie nadaje się w rekrutacji na stanowiska urzędnicze i branżach tradycyjnych.
 • Sprawdza się, gdy szukasz pracy w firmie o konserwatywnej kulturze.
Przejdź do kreatora CV

Jak wybrać odpowiedni szablon CV?

Wybór szablonu CV zależy tylko od Ciebie, ale pamiętaj, że chodzi o to, byś się wyróżnił i dał poznać jako profesjonalista. Każda branża ma swoje zasady, dlatego przygotowaliśmy tak wiele różnych szablonów CV. Od 14 lat pomagamy kandydatom zdobyć pracę — oto 5 najważniejszych zasad pisania CV, które pomogą też Tobie:

 1. W CV pokaż się od najlepszej strony.

  Rekruter poświęca tylko kilka sekund na wstępną ocenę Twojego CV. Potem przechodzi do sprawdzenia kolejnej aplikacji. Czy w ciągu tych paru chwil potrafisz go przekonać, że jesteś lepszy od innych kandydatów aplikujących na to samo stanowisko?

 2. Upewnij się, że Twoje CV jest skanowalne przez programy.

  Każdy szablon CV LiveCareer jest skanowalny przez ATS, więc nie ma mowy, by z tego powodu Twoje CV zostało odrzucone. Z pomocą kreatora w kilka minut wypełnisz swój życiorys zawodowy treścią, która zrobi świetne pierwsze wrażenie na rekruterach.

 3. Postaw na jednostronicowe CV.

  Jeśli masz mniej niż 10 lat doświadczenia, postaraj się zmieścić swoje CV na jednej stronie. Będziesz mieć pewność, że zawarłeś tylko najważniejsze informacje i nie przeciążyłeś CV zbędnymi szczegółami.

 4. Dopasuj swoje CV do oferty pracy.

  Nie używaj tego samego CV we wszystkich rekrutacjach, w których startujesz. Rekruter szybko zauważy, że nie poświęciłeś czasu na dostosowanie swojego CV do danego ogłoszenia o pracę i prawdopodobnie od razu odrzuci Twoją aplikację.

 5. Zadbaj o wygląd dokumentu.

  CV nie może być nieczytelnym blokiem tekstu. Potencjalny pracodawca powinien móc z łatwością znaleźć w nim wszystkie ważne informacje na Twój temat. Dlatego podziel swoje curriculum vitae na sekcje, oznacz je wyraźnymi nagłówkami i użyj czytelnej czcionki.

Co robić, a czego unikać podczas tworzenia CV?

 • Pisząc CV używaj słów kluczowych z ogłoszenia o pracę, na które aplikujesz.
 • Dopasuj CV do konkretnej oferty pracy.
 • Dodaj wszystkie ważne sekcje CV: dane kontaktowe, podsumowanie, umiejętności, doświadczenie, edukacja.
 • Upewnij się, że Twoje CV będzie dobrze wyglądało po wydrukowaniu.
 • Nie twórz swojego CV w całości z obrazków. Taki dokument nie będzie skanowalny przez ATS.
 • Nie zalewaj czytelnika nadmiarem informacji.
 • Unikaj błędów i niekonsekwentnego formatowania CV.
 • Nie umieszczaj w CV informacji i sekcji niezwiązanych z ofertą pracy, na którą aplikujesz.

Wszystko, co musisz wiedzieć o szablonach CV

Czy szablon CV jest ważny?

Oczywiście w CV najważniejsza jest treść — to jak opiszesz swoje doświadczenie i kompetencje. Ale dobry szablon pozwoli Ci przystępnie ją zaprezentować. Obecnie na bardzo wiele stanowisk rekruterzy dostają setki CV. Przejrzysty i czytelny dokument, w którym bez problemu da się znaleźć wszystkie informacje, jest więc bardzo ważny i z pewnością zwiększy Twoją szansę na rozmowę kwalifikacyjną oraz otrzymanie pracy. Warto więc wybrać szablon, który łatwo sformatujesz i bez problemu uzupełnisz kolejne sekcje. Dla Ciebie najważniejsze jest skupić się na zawartości CV — szablon powinien być pomocą i sprawić, że wygląd dokumentu będzie podkreślał Twoje mocne strony.

Jaki szablon będzie najlepszy dla osoby bez doświadczenia?

Pisanie CV bez doświadczenia jest trudne. Wielu pracodawców, nawet na juniorskie stanowiska, wymaga od kandydatów jakiegoś doświadczenia, co jest zmorą, zwłaszcza dla młodych osób, matek wracających z urlopu czy przebranżawiających się. Nie są jednak na zupełnie straconej pozycji. Doświadczenie, które warto wpisać do dokumentów aplikacyjnych to nie tylko praca zawodowa! Liczą się również wolontariaty, praktyki, staże i różne dodatkowe aktywności — np. koła naukowe, organizacje studenckie i uczniowskie czy harcerstwo. Warto wtedy dokładnie opisać, czym się zajmowało w ich ramach — np. organizacją wydarzeń, pracami administracyjnymi.

A gdy nie masz za sobą tego typu zajęć, skup się na swoich umiejętnościach i kwalifikacjach. Opisz ukończone kursy i zdobyte certyfikaty, wymień swoje umiejętności: zarówno twarde, np. obsługę programów komputerowych, znajomość języków obcych (koniecznie określ poziom opanowania danej zdolności), jak i miękkie — umiejętność pracy w zespole, rozwiązywania problemów, komunikatywność itp. Wybierz taki szablon, na którym łatwo będzie Ci napisać CV funkcjonalne — z sekcją z umiejętnościami wyżej niż z doświadczeniem. Warto też zadbać, żeby w dokumencie znalazło się miejsce na rozbudowaną sekcję z wykształceniem i wszystkie dodatkowe informacje, które pozwolą Ci pokazać się jako wartościowy i kompetentny kandydat.

Jaki szablon będzie najlepszy dla osoby z dużym doświadczeniem?

Badania dowodzą, że rekruterzy na lekturę CV poświęcają kilka sekund. Dlatego musisz postarać się napisać dokumenty aplikacyjne tak, aby od razu skutecznie przykuć uwagę. Dla kandydatów z długim doświadczeniem to wyzwanie. Twoje CV nie musi mieć jednej strony, ale warto postarać się na niej zmieścić. Kluczowa będzie więc selekcja informacji i odpowiednie rozmieszczenie ich w szablonie.

Wybierz dwukolumnowy szablon CV — łatwiej będzie wpisać do niego dużą liczbę informacji. Zobacz również, czy możesz łatwo i szybko usuwać sekcje dokumentu, tak aby jak najbardziej ograniczyć mniej istotne treści. Formularz, na który się zdecydujesz, nie powinien zawierać adresu, stanu cywilnego i daty urodzenia (są niepotrzebne w dokumentach aplikacyjnych). Przemyśl też, czy nie lepiej zdecydować się na szablon CV bez zdjęcia, co również zaoszczędzi cenne miejsce.

Jaki szablon CV jest najskuteczniejszy przy sprawdzaniu za pomocą AI i ATS?

ATS to skrót od applicant tracking system, czyli oprogramowania wykorzystywanego w trakcie procesów rekrutacyjnych. Wiele systemów ATS korzysta ze sztucznej inteligencji do wstępnej ewaluacji kandydatów, m.in. skanowania dokumentów i wyłapywania tzw. słów kluczowych oraz sprawdzania, czy dany kandydat spełnia wymagania. Szablon CV, który przejdzie ten proces, musi mieć czytelny układ, jasne tło, prostą czcionkę oraz wyraźnie wydzielone sekcje z odpowiednimi nagłówkami i możliwość wypunktowania informacji. Nie powinien mieć udziwnień — bardzo rozbudowanych elementów graficznych, artystycznych fontów czy długich bloków tekstu.

Najczęściej zadawane pytania na temat szablonów CV

Jak przygotować dobry życiorys z użyciem szablonu CV?

Jeśli chcesz szybko i łatwo napisać CV, szablon to naprawdę najlepszy wybór. Wtedy wystarczy wypełnić odpowiednie sekcje dokumentu unikatową treścią, która pokaże Cię jako atrakcyjnego kandydata. Możesz oczywiście wybrać darmowy szablon CV z internetu. Jeśli jednak zależy Ci na naprawdę interesującym i profesjonalnym curriculum vitae, użyj kreatora CV. Będziesz mieć wtedy pewność, że większość pozostałych kandydatów nie ma bardzo podobnego życiorysu. Co więcej, wiele profesjonalnych narzędzi, m.in. LiveCareer, oferuje dodatkowo porady ekspertów i gotowe treści do wstawienia do szablonu CV jednym kliknięciem.

Czy warto samemu zrobić szablon CV?

Gdy masz dużo czasu i umiejętności graficzne, oczywiście możesz stworzyć własny szablon CV. Jednak, szukając pracy, na pewno zależy Ci na czasie. W końcu musisz wysłać od kilku do kilkudziesięciu życiorysów na różne oferty, a każde CV powinno być dopasowane pod stanowisko, na które aplikujesz. Kolejną opcją jest zrobienie szablonu CV w Wordzie albo CV w Google Docs. To jednak wymaga cierpliwości, bo w dokumentach tekstowych może popsuć się formatowanie. Dlatego też najlepiej i najszybciej będzie skorzystać z gotowego szablonu albo programu do pisania CV.

Czy szablon CV to dobry wybór dla każdego?

Jak najbardziej. Dobre CV musi być przede wszystkim dopasowane do oferty pracy. To znaczy, że musisz pokazać, że spełniasz wymagania pracodawcy i zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyści. Gotowy szablon CV pozwoli Ci łatwo uzupełnić kolejne sekcje dokumentu najważniejszymi informacjami o Twojej dotychczasowej drodze zawodowej — nie będziesz musiał w ogóle przejmować się formatowaniem. Co więcej, gdy chcesz szybko przygotować proste CV, na pewno będzie Ci łatwiej pracować na szablonie.

W jakim formacie najlepiej wybrać szablon CV?

Szablon, czyli puste CV do wypełnienia, możesz spokojnie uzupełnić w Wordzie (formacie .doc lub .docx). Ale do pracodawcy dokumenty aplikacyjne, czyli list motywacyjny i CV powinieneś wysłać w formacie PDF, tak aby mógł je bez problemu otworzyć i odczytać na każdym urządzeniu. Pamiętaj, że nowoczesne CV musi być naprawdę estetyczne i dobrze sformatowane, a to gwarantuje właśnie format PDF.

Czy warto użyć darmowego szablonu CV?

Profesjonalne CV może naprawdę zmienić Twoją zawodową przyszłość. Oczywiście w internecie łatwo znajdziesz wiele szablonów CV za darmo i darmowych kreatorów CV. Jednak powinno zależeć Ci, aby wyróżnić się spośród innych kandydatów, a jak wiadomo, to co darmowe przyciągnie wiele osób. Co więcej, korzystając z profesjonalnego kreatora lub przykładowych CV, będziesz miał dostęp do większej liczby funkcji np. porad ekspertów, podpowiedzi i gotowych treści dopasowanych do zawodu i etapu kariery.

Zobacz więcej Zobacz mniej