Najlepsze szablony CV

Wybierz szablon CV, który Cię wyróżni

1/4

Zobacz wszystkie szablony CV

Naszych użytkowników zatrudniły takie firmy, jak:Nowoczesne szablony CV

1/4

Chcesz wyróżnić swoje CV w klasyczny, ale ciekawy sposób? Wybierz nowoczesny CV szablon dla osób pracujących w nowoczesnych branżach oraz kandydatów z generacji X, Y i Z.
To minimalistyczne szablony curriculum vitae, które są mniej ozdobne niż tradycyjne CV.


Profesjonalne szablony CV

1/4

Te szablony curriculum vitae działają skutecznie w rekrutacjach na stanowiska biznesowe i są zgodne ze wszelkimi normami obowiązującymi w bardziej formalnych środowiskach.


Kreatywne szablony CV

1/4

Jeśli aplikujesz na kreatywne stanowisko, potrzebujesz CV, które ma ciekawy wygląd, styl, więcej kolorów i oryginalny układ. Wybierz jeden z naszych kreatywnych szablonów CV — to najlepszy sposób, by zwrócić uwagę rekrutera i zdobyć pracę w branży związanej z mediami, grafika czy sztuką.


Tradycyjne szablony CV

1/4

To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na tym, by Twoje CV było uporządkowane i skanowalne przez programy rekrutacyjne. Nasze tradycyjne szablony CV doceniają nie tylko maszyny — dbamy o to, by były przyjazne i ciekawe również dla ludzkiego oka.

Opinie o kreatorze CV LiveCareer

Średnia

4.0

Jaka jest różnica
między stylami szablonów CV?

Istnieją różne typy szablonów CV — tak jak istnieją różne branże i stanowiska. Wybierz szablon CV, który jest najlepiej dopasowany do Twojego zawodu i firmy, do której aplikujesz.

Nowoczesny Klasyczny

Nowoczesny szablon CV

Nasi projektanci stale tworzą nowe, lepsze szablony CV, które pomagają kandydatom wizualnie podkreślić ich mocne strony. Przejrzysty i klarowny układ sekcji w nowoczesnym CV szablonie skupia uwagę rekrutera na Twoich umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym.

Kiedy warto wybrać nowoczesny szablon CV?

 • Gdy chcesz pokazać, że jesteś na bieżąco z nowymi trendami.
 • Gdy ubiegasz się o pracę w branży związanej z mediami.
 • Gdy zależy Ci na estetycznym szablonie CV, który podkreśli Twoją osobowość.
Przejdź do kreatora CV

Profesjonalny szablon CV

Nasze profesjonalne szablony CV to wypróbowane wzory dokumentów aplikacyjnych. To także najbardziej popularne szablony CV, które sprawdzają się w rekrutacji do każdej branży. Wiemy, że działają, bo udowodnili to nasi użytkownicy! Profesjonalne szablony CV są „bezpiecznie”, jeśli chodzi o układ CV i jego wygląd, ponieważ zapewniają dobrą równowagę między wszystkimi ważnymi sekcjami Twojego życiorysu zawodowego.

Dlaczego warto wybrać profesjonalny szablon CV?

 • Uchodzą za standard i rekruterzy są do nich przyzwyczajeni.
 • Możesz wykorzystać taki CV szablon w rekrutacji na każde stanowisko.
 • Taki szablon CV podkreśli Twój profesjonalizm jako kandydata.
Przejdź do kreatora CV

Kreatywny szablon CV

Wybierz ten szablon CV, jeśli pracujesz w branży kreatywnej, takiej jak film, projektowanie graficzne, UX / UI, fotografia lub inna branża artystyczna. Profesjonalnie zaprojektowane kreatywne CV szablony pomogą Ci wyróżnić się ciekawymi elementami wizualnymi, które ożywią Twoje curriculum vitae i sprawią, że będzie wyjątkowe.

Kiedy warto wybrać kreatywny szablon CV?

 • Jeśli szukasz pracy w branży artystycznej i chcesz się wyróżnić.
 • Gdy masz niestandardowe doświadczenie zawodowe.
 • Jeśli zależy Ci, aby pokazać swoją kreatywność i oryginalność.
Przejdź do kreatora CV

Tradycyjny szablon CV

Zaprojektowaliśmy te szablony CV w taki sposób, by były łatwo skanowalne przez programy do wstępnej selekcji kandydatów (tzw. ATS). Tego typu oprogramowanie jest już standardem w branży HR. Stosuje je większość firm, aby sortować dużą liczbę napływających CV.

Jakie są zalety tradycyjnego szablonu CV?

 • Dobrze przedstawia nawet niewielkie doświadczenie zawodowe.
 • Świetnie nadaje się w rekrutacji na stanowiska urzędnicze i branżach tradycyjnych.
 • Sprawdza się, gdy szukasz pracy w firmie o konserwatywnej kulturze.
Przejdź do kreatora CV

Jak wybrać odpowiedni szablon CV?

Wybór szablonu CV zależy tylko od Ciebie, ale pamiętaj, że chodzi o to, byś się wyróżnił i dał poznać jako profesjonalista. Każda branża ma swoje zasady, dlatego przygotowaliśmy tak wiele różnych szablonów CV. Od 14 lat pomagamy kandydatom zdobyć pracę — oto 5 najważniejszych zasad pisania CV, które pomogą też Tobie:

 1. W CV pokaż się od najlepszej strony.

  Rekruter poświęca tylko kilka sekund na wstępną ocenę Twojego CV. Potem przechodzi do sprawdzenia kolejnej aplikacji. Czy w ciągu tych paru chwil potrafisz go przekonać, że jesteś lepszy od innych kandydatów aplikujących na to samo stanowisko?

 2. Upewnij się, że Twoje CV jest skanowalne przez programy.

  Każdy szablon CV LiveCareer jest skanowalny przez ATS, więc nie ma mowy, by z tego powodu Twoje CV zostało odrzucone. Z pomocą kreatora w kilka minut wypełnisz swój życiorys zawodowy treścią, która zrobi świetne pierwsze wrażenie na rekruterach.

 3. Postaw na jednostronicowe CV.

  Jeśli masz mniej niż 10 lat doświadczenia, postaraj się zmieścić swoje CV na jednej stronie. Będziesz mieć pewność, że zawarłeś tylko najważniejsze informacje i nie przeciążyłeś CV zbędnymi szczegółami.

 4. Dopasuj swoje CV do oferty pracy.

  Nie używaj tego samego CV we wszystkich rekrutacjach, w których startujesz. Rekruter szybko zauważy, że nie poświęciłeś czasu na dostosowanie swojego CV do danego ogłoszenia o pracę i prawdopodobnie od razu odrzuci Twoją aplikację.

 5. Zadbaj o wygląd dokumentu.

  CV nie może być nieczytelnym blokiem tekstu. Potencjalny pracodawca powinien móc z łatwością znaleźć w nim wszystkie ważne informacje na Twój temat. Dlatego podziel swoje curriculum vitae na sekcje, oznacz je wyraźnymi nagłówkami i użyj czytelnej czcionki.

Co robić, a czego unikać podczas tworzenia CV?

 • Pisząc CV używaj słów kluczowych z ogłoszenia o pracę, na które aplikujesz.
 • Dopasuj CV do konkretnej oferty pracy.
 • Dodaj wszystkie ważne sekcje CV: dane kontaktowe, podsumowanie, umiejętności, doświadczenie, edukacja.
 • Upewnij się, że Twoje CV będzie dobrze wyglądało po wydrukowaniu.
 • Nie twórz swojego CV w całości z obrazków. Taki dokument nie będzie skanowalny przez ATS.
 • Nie zalewaj czytelnika nadmiarem informacji.
 • Unikaj błędów i niekonsekwentnego formatowania CV.
 • Nie umieszczaj w CV informacji i sekcji niezwiązanych z ofertą pracy, na którą aplikujesz.

Najczęściej zadawane pytania na temat szablonów CV

Jak pisać CV w szablonie?

Kiedy ma się do dyspozycji profesjonalny szablon, napisanie CV nie sprawia większego problemu. Wystarczy uzupełnić poszczególne pola i pobrać gotowy dokument. Część osób wybiera darmowe szablony CV z internetu, jednak zazwyczaj takie życiorysy zawodowe giną w gąszczu identycznych wzorów. Dlatego CV najlepiej napisać w kreatorze CV online, który zagwarantuje Ci, że Twój dokument będzie oryginalny, estetyczny i w 100% spełni wymogi pracodawcy.

Jak zrobić szablon CV?

Osoby, które chcą stworzyć życiorys zawodowy samodzielnie, mogą zdecydować się na CV w Wordzie. Jednak na przygotowanie tego typu dokumentu trzeba poświęcić sporo czasu. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie formatowanie tekstu, ułożenie sekcji czy też osadzenie zdjęcia. Kandydaci, którzy obsługują bardziej zaawansowane programy graficzne, mogą z kolei wybrać np. CV w Photoshopie. Najprostszą drogą jest wykorzystanie gotowego CV w kreatorze. Szablon CV stworzony w ten sposób zawsze będzie wyglądał estetycznie i profesjonalnie.

Jaki szablon do CV wybrać?

Dobre CV powinno być dopasowane do kwalifikacji kandydata, branży, stanowiska oraz wymagań w ofercie pracy. Dlatego nie ma jednego, uniwersalnego szablonu, który gwarantuje sukces. Osoby szukające pracy np. w marketingu lub zawodach związanych z rozrywką, mogą wybrać bardziej kreatywne CV. Z kolei te, które reprezentują tradycyjne profesje, powinny zdecydować się na CV proste lub CV nowoczesne. Kluczowe jest również to, aby szablon był przejrzysty i podkreślał największe atuty kandydata.

Co to jest szablon CV?

W uproszczeniu jest to puste CV do wypełnienia. Dzięki szablonowi nie będziesz zastanawiać się, jakie sekcje powinno mieć Twoje CV i w jakiej kolejności je ułożyć. Nie musisz również martwić się formatowaniem tekstu i wyglądem dokumentu. Szablon świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w pisaniu życiorysów zawodowych i wolą skorzystać z przykładowego CV.

Czy szablon CV jest za darmo?

W internecie znajdziesz zarówno płatne jak i darmowe szablony CV. Pamiętaj jednak, że decydując się na tzw. CV za darmo czy też darmowy kreator CV, skazujesz się na dokument, który nie będzie niczym różnił się od aplikacji innych kandydatów. W konsekwencji możesz zaginąć w tłumie. Jeśli naprawdę chcesz zdobyć pracę, wybierz profesjonalny kreator CV, w którym przygotujesz skuteczny dokument. Oprócz różnorodnych szablonów, znajdziesz w nim także podpowiedzi, które znacząco ułatwią Ci proces pisania CV.

Zobacz więcej Zobacz mniej