Szablon CV Word i DOC. 19 pustych wzorów do wypełnienia w Wordzie

Nie każdy zna się programach graficznych i umie sam zaprojektować ciekawe CV. Rozwiązanie? Można skorzystać z gotowego szablonu CV w Wordzie i z łatwością edytować nawet najbardziej efektowny dokument. 

 

Mamy dla Ciebie aż 19 propozycji. Pokażemy Ci, skąd wziąć ciekawe i praktyczne wzory CV w Wordzie. Podpowiemy też, jak ich używać. Bez względu bowiem na to, ile masz czasu i zapału do tworzenia swojego dokumentu, pomoc w postaci gotowego szablonu CV w formacie DOC jest nieoceniona. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

1. Jak napisać CV w Wordzie?

 

Napisanie CV w Wordzie wcale nie jest proste. W końcu Word nie jest programem graficznym i niełatwo w nim tworzyć dokumenty dwukolumnowe, dzielone na kilka sekcji i do tego perfekcyjnie sformatowane. Jeśli nie wiesz, jak napisać CV w Wordzie, skorzystaj po prostu z gotowego szablonu.

 

Jak to działa? Zaraz pokażemy Ci przykłady kilkunastu CV w Wordzie, z których wybierzesz takie, które najbardziej Ci odpowiada. Każdy szablon będziesz mógł pobrać w formacie DOC lub DOCX i bez problemu edytować tak, by wypełnić dokument swoimi danymi. Dodatkowo Office oferuje możliwość przechowywania swoich dokumentów za darmo w chmurze, więc zawsze możesz mieć swoje CV pod ręką. 

 

Pokażemy też skuteczne i profesjonalne szablony do przygotowania w kreatorze CV. W takim wypadku poza szablonem CV dostaniesz również narzędzie, dzięki któremu edycja dokumentu nie sprawi Ci żadnych kłopotów, a program sam zadba o wszystkie ustawienia. Jednym słowem — Twoje CV będzie wyglądało świetnie. 

 

2. Szablon CV Word do pobrania

 

Stwórz CV terazszablon cv word

 

Rekruter patrzy średnio na 250 CV dziennie. Niektóre dokumenty są kolorowe, inne fantazyjnie sformatowane, jeszcze inne próbują dostosować swój wygląd do branży, żeby tylko wyróżnić się w tłumie. Wyobraź sobie, jaką ulgę może sprawiać rekruterowi widok CV, które jest dobrze sformatowane, czytelne, ale jednocześnie wyczerpujące. 

 

Powyższe CV zostało stworzone w naszym kreatorze CV. Można je pobrać jako edytowalny plik w MS Word. 

 

3. Przykładowe CV — wzór DOC

 

Stwórz CV terazszablon cv word

 

Powyższe przykładowe CV w Wordzie pokazuje, że dobrze zaprojektowana treść może robić wrażenie. Jak poprzedni szablon, ten również został stworzony w kreatorze CV. Jeśli nie chcesz dbać o takie rzeczy jak wyboldowania, wyrównywanie tekstu, dodawanie kolorów i wydzielanie sekcji, użycie naszego narzędzia będzie dla Ciebie zbawienne. 

 

Gotowe CV możesz pobrać w formacie PDF lub DOC. Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda tworzenie takiego dokumentu, przejdź do kreatora CV

 

4. Proste i klasyczne CV w Wordzie

 

szablon cv word

 

Ten szablon w przemyślany sposób wydziela sekcje opisowe od tych standardowych części CV. Sporo miejsca zaplanowano na podsumowanie zawodowe, ale pamiętaj, że wystarczy, jeśli ograniczysz tę sekcję do około 50 wyrazów i 3-4 zdań. Warto za to dodać więcej umiejętności, niż przedstawiono w przykładzie. 

 

Jeśli skorzystasz z tego szablonu CV, pamiętaj, by dodać sekcję Zainteresowania i przede wszystkim klauzulę do CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych

 

Powyższy szablon CV Word znajdziesz tutaj

 

5. Szablon CV Word z wyróżnionym nagłówkiem

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV Word sprawdzi się u osób, które nie mają dużego doświadczenia. Nagłówek, nie dość, że efektowny, to zajmuje dużo miejsca, przez co w sprytny sposób zmniejsza objętość treści.

 

Jeśli piszesz CV bez doświadczenia lub pierwsze CV, tego typu szablon będzie Ci odpowiadał. Pamiętaj tylko, że swoje kompetencje warto podzielić na umiejętności miękkie i twarde. Na pewno też trzeba dodać więcej pozycji — 4 umiejętności to zdecydowanie za mało. 

 

CV Word, które widzisz u góry, możesz pobrać tutaj. Zapłacisz za nie 9 dolarów. 

 

6. Wzór CV Word dla freelancerów

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV, dostępny w Wordzie, Photoshopie i Illustratorze będzie najodpowiedniejszy dla freelancerów. Dlaczego? Wyróżnia się spośród innych, eksponuje dane kontaktowe (a więc zachęca do nawiązania współpracy) i czytelnie przedstawia Doświadczenie zawodowe

 

Zwróć jednak uwagę na to, że doświadczenie przedstawiono tu w sposób opisowy. Postaraj się w swoim CV zrobić inaczej i wypisać w punktach konkretne obowiązki i osiągnięcia. Tak będzie czytelniej dla rekrutera i korzystniej dla Twojej kandydatury. 

 

Jeśli jednak chcesz spróbować, powyższy szablon CV Word możesz pobrać tutaj, płacąc 7 dolarów (około 28 złotych).

 

7. Szablon CV Word dla minimalistów

 

szablon cv word

 

Bardzo proste, a zarazem ciekawe CV w Wordzie właściwie dla każdego. Jeśli nie chcesz, by treść CV została przesłonięta przez formę dokumentu, z tym szablonem nie będziesz mieć żadnych obaw. Chociaż jest to wzór CV po angielsku w DOC, to na pewno nie będziesz miał trudności z przełożeniem nazw sekcji na język polski. Pamiętaj tylko, żeby w curriculum viate po angielsku stosować odpowiednie zwroty.

 

Zauważ, że Podsumowanie zawodowe zostało wyróżnione tu od innych sekcji przez użycie większej czcionki. To bardzo fajny pomysł. Podobnie jak zielony kolor fontu, z którym jednak należy uważać, jeśli wysyłasz np. CV do urzędu

 

Powyższy szablon CV można pobrać tutaj.

 

8. Szablon CV Word dla tych, którzy chcą się wyróżnić

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV Word jest ciekawy, bardzo wyraźnie wydziela od siebie poszczególne sekcje i jest zaprojektowany w formie dwóch kolumn. 

 

Możliwe jednak, że po wypełnieniu pola z Doświadczeniem zawodowym, CV rozciągnie się na dwie, lub nawet więcej stron. Uważaj, żeby tak się nie stało, bo zbyt długiego CV nikt nie chce czytać

 

Powyższy szablon CV Word możesz pobrać tutaj bez żadnych opłat. 

 

9. Czerwony szablon CV Word

 

szablon cv word

 

Tego CV nie sposób nie zauważyć. Czerwony kolor jest seksowny, kojarzy się z pasją, energią, ale również przywództwem. Jeśli chcesz pokazać swój entuzjazm i zaangażowanie, powyższy szablon idealnie się nadaje. 

 

Jeśli postanowisz z niego skorzystać, pamiętaj tylko, aby dodać do CV umiejętności, dzieląc je na umiejętności twarde i miękkie, bo taki sposób zapisu będzie po prostu skuteczniejszy. 

 

Czerwony szablon CV Word możesz pobrać tutaj

 

10. Szablon CV Word z geometrycznymi sekcjami

 

szablon cv word

 

Subtelny, ale jednocześnie czytelny szablon, który sprawdzi się np. jako CV nauczyciela. Sprawia wrażenie, jakby był stworzony przez osobę dobrze zorganizowaną i jednocześnie wrażliwą. 

 

Szkoda, że zabrakło tu miejsca na sekcję Zainteresowania. Taki układ dokumentu uniemożliwia również dodanie klauzuli CV, której nie można pomijać. 

 

Powyższy szablon CV Word możesz pobrać tutaj

 

11. Szablon CV Word z kreatywnym wzorem

 

szablon cv word

 

To jest bardzo kreatywne CV! Sekcje są pomysłowo wydzielone, a zza treści wynurza się nowoczesne tło. Pamiętaj jednak o dwóch kwestiach, zanim wybierzesz ten szablon. 

 

Po pierwsze — nie każda branża akceptuje tego typu dokumenty. Osoby, które wysyłają np. CV do urzędu, powinny ich unikać na rzecz czegoś bardziej klasycznego. Pod drugie zabrakło tu miejsca na wyczerpująco opisaneumiejętności w CV. 

 

Ten szablon CV Word pobierzesz tutaj

 

12. Szablon CV Word przypominający Tetris

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV, stworzony we współpracy z firmą zajmującą się drukiem cyfrowym i projektowaniem, jest idealny dla osób szukających prostej i estetycznej formy CV. 

 

Podobnie jak we wcześniejszym szablonie, sekcja Umiejętności nie została dobrze przemyślana. To bardzo istotny fragment CV, który naprawdę warto dopracować. Wygląd dokumentu to nie wszystko! My radzimy skupić się przede wszystkim na treści dokumentu. 

 

Powyższy szablon CV Word można pobrać tutaj

 

13. Czarno-biały szablon CV Word

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV ma budowę dwukolumnową. Lewa kolumna na czarnym tle wyróżnia umiejętności i podsumowanie zawodowe. Jeśli go wybierzesz, pamiętaj o dodaniu klauzuli CV oraz sekcji z zainteresowaniami. 

 

Pamiętaj, że CV ze zdjęciem powinno zawierać odpowiednio wykadrować fotografię, wykonaną na białym tle. Jeśli zdecydujesz się na CV bez zdjęcia, w porządku. Ten element nie jest obowiązkowy w dokumencie rekrutacyjnym. 

 

Powyższy szablon CV Word jest do pobrania tutaj

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

14. CV Word dla osób bez dużego doświadczenia zawodowego

 

szablon cv word

 

Autor tego druku CV postanowił wyróżnić Podsumowanie zawodowe. Uznał pewnie, że jest ono najważniejszym z elementów i dlatego umieścił je nad danymi osobowymi. Nie jest to zły pomysł, ale jest ro jednak rozwiązaniem dość niestandardowe. 

 

Co ciekawe, do opisu sylwetki kandydata zaplanowano tu aż dwie sekcje. Za to niewiele miejsca pozostawiono opisowi doświadczenia. Jeśli nie masz na swoim koncie wielu miejsc pracy, za to wiesz, jak przekonać do siebie rekrutera, ten szablon może Ci się spodobać. 

 

Powyższy szablon CV Word jest do pobrania tutaj



15. CV Word z infografikami 

 

szablon cv word

 

Ładne, nowoczesne CV, które przedstawia większość informacji w formie infografik. Jeśli chcesz, by Twój dokument był oryginalny i nie powielał szablonów innych CV, pewnie Ci się spodoba. 

 

Jeśli go wybierzesz, uważaj, żeby nie zniekształcić formatowania. Niestety w przypadku tego typu szablonów jest dość łatwe, bo trudno dopasować swoje dane do tak misternie zaplanowanej formy. 

 

Powyższe CV Word możesz pobrać tutaj

 

16. CV w formacie DOC dla artystów 

 

szablon cv word

 

Jeśli masz duszę artysty, aplikujesz na stanowisko w branży kreatywnej lub piszesz CV artystyczne, taki szablon CV może być dla Ciebie odpowiedni. W powyższym przykładzie CV przedstawia kandydaturę organizatorki eventów. Ciekawe plamy kolorów podkreślają kreatywność i nieszablonowe myślenie. 

 

Zauważ, że brakuje tu Podsumowania zawodowego. Niestety nawet najlepiej wyglądające CV bez tej sekcji bardzo traci na wartości. 

 

Jeśli jednak chcesz pobrać powyższy szablon CV Word, możesz zrobić to tutaj. Nic nie kosztuje. 



17. Pomysłowy szablon CV Word 

 

szablon cv word

 

Ten szablon CV Word w pomysłowy sposób przedstawia sekcję Zainteresowania, używając do tego bardzo prostych ikon. Umiejętności prezentują się w formie miniwykresów kołowych, co też jest dość oryginalne. 

 

Jeśli lubisz tego typu dokumenty i pracujesz w kreatywnej branży, w porządku. Jedną tylko rzecz musisz poprawić po pobraniu szablonu. Chodzi o okresy zatrudnienia i nauki, które nie mogą nie zawierać dat miesięcznych. Pracodawca chce się zorientować, ile czasu naprawdę pracowałeś. 

 

Powyższe CV można pobrać tutaj

 

18. Szablon CV Word od Google

 

szablon cv word

 

Powyższy szablon CV został stworzony w Google Docs. Nie musisz nawet otwierać Worda! To sprawi, że łatwo będzie Ci edytować treści, czyli wypełnić dokument swoimi danymi. 

 

Jak widzisz, autor tego szablonu dał pierwszeństwo Edukacji nad innymi sekcjami. Naszym zdaniem nie jest to najlepsze posunięcie, chyba że piszesz właśnie CV studenta

 

Możesz pobrać ten szablon CV Word tutaj, płacąc niecałe 30 złotych. 

 

19. Szablon CV Word dla naukowców 

 

szablon cv word

 

Na pierwszy rzut oka ten szablon CV wygląda bardzo dobrze. Jest stworzony dla naukowców, którzy pną się po drabinie akademickiej kariery. Zaplanowano tu miejsce na krótką opinię czy raczej minirecenzję aktywności naukowej kandydata. 

 

Jak się pewnie spodziewasz, ten szablon po pobraniu, wydłuża się do ponad dwóch stron. W kręgach naukowych więcej niż dwustronne CV to norma, ale jeśli Ty piszesz np. CV do biura, ten wzór CV nie będzie działał na Twoją korzyść. 

 

Szablon CV Word dla naukowców możesz pobrać tutaj za darmo. 

 

20. Rozbudowane CV Word

 

szablon cv word

 

Na koniec pokazujemy CV Word, dostępne na platformie Etsy, gdzie użytkownicy udostępniają stworzone przez siebie projekty. Trzeba przyznać, że nagłówek jest zaprojektowany pomysłowo, a trójkolumnowy podział sekcji robi duże wrażenie. 

 

Jedyne ryzyko jest jednak takie, że po uzupełnieniu Twoimi danymi CV nieco się rozjedzie. Jeśli nie lubisz bawić się formatowaniem, wybierz po prostu jakiś prostszy szablon dla siebie. 

 

Jeśli chcesz pobrać ten szablon CV Word, kliknij tutaj. Kosztuje 76,68 zł.


To już wszystkie szablony CV Word, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Daj znać w komentarzu poniżej artykułu, czy któryś z szablonów wyjątkowo pomógł Ci napisać dobre CV. Jeśli masz pytania do naszych ekspertów, również zadaj je na forum. Chętnie odpowiemy.

Oceń ten artykuł: szablon cv word doc
Średnia: 5 (6 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo