1. CV Szablon Word / DOC - 10 wzorów do pobrania

CV Szablon Word / DOC - 10 wzorów do pobrania

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Nie każdy zna się programach graficznych i potrafi sam zaprojektować ciekawe CV. Szablon w Word to zatem dobre rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł z łatwością edytować nawet najbardziej efektowny dokument.

Dlatego mamy dla Ciebie 10 profesjonalnych wzorów CV w Word do pobrania. Znajdziesz tu ciekawe i praktyczne szablony CV w DOC, które zwrócą uwagę rekruterów. Poznasz też wady i zalety darmowych szablonów CV Word dostępnych w internecie.

W kreatorze LiveCareer.pl bez problemu pobierzesz gotowe CV w .doc. Zacznij od wybrania szablonu CV, skorzystaj z gotowych treści do wstawienia i pobierz gotowy dokument.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzory CV dla różnych branż i stanowisk.

Szablony CV Word/DOC do darmowego edytowania i pobrania — 10 wzorów

Napisanie CV w Wordzie wcale nie jest proste. W końcu Word nie jest programem graficznym i niełatwo w nim tworzyć dokumenty atrakcyjne wizualnie, podzielone na kilka sekcji i do tego perfekcyjnie sformatowane. 

Tymczasem badania pokazują, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają średnio aż 250 życiorysów zawodowych. Wyobraź sobie, jaką ulgę może sprawić rekruterowi widok curriculum vitae, które ma dużo treści, a jest przy tym czytelne i dobrze sformatowane. Na szczęście mamy na to sposób.

Poniżej zobaczysz 10 profesjonalnych szablonów CV Word do przygotowania w naszym generatorze CV. Poza nieograniczoną liczbą wzorów CV do pobrania dostaniesz też narzędzie, które pomoże Ci wypełnić CV odpowiednią treścią — dopasowaną do Twojego zawodu i poziomu doświadczenia. W ten sposób będziesz miał gotowe CV szybciej niż kiedykolwiek, a na koniec będziesz mógł pobrać je w formacie DOC i w razie potrzeby edytować w kreatorze lub bezpośrednio w Microsoft Word.

Nie są to pierwsze-lepsze darmowe szablony CV Word z internetu. Decydując się na którykolwiek z szablonów dostępnych w naszym programie do pisania CV, masz gwarancję, że stworzysz dokument zgodny z obecnymi standardami — i Twój życiorys będzie wyglądał świetnie.

1. CV szablon Word/DOC dla każdego

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Bardzo proste, a zarazem ciekawe i profesjonalne CV w Word/DOC właściwie dla każdego. Jeśli chcesz, by treść CV została wzbogacona ciekawą formą dokumentu, możesz sięgnąć po ten wzór CV w Word. Zauważ, że imię i nazwisko zostało wyróżnione poprzez użycie znacznie większej czcionki — to dobry sposób, by rekruter łatwiej zapamiętał Twoje CV.

2. CV szablon Word z czytelnym podziałem sekcji

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Ten CV szablon w Word eksponuje każdy element CV za pomocą poziomych linii. Dzięki temu czytelnie przedstawia Twoje doświadczenie zawodowe (dokument z tą sekcją na górze nazywamy CV chronologicznym). Zwróć uwagę na jego format i w swoim życiorysie postaraj się zrobić podobnie, wypisując w punktach konkretne obowiązki i osiągnięcia zawodowe.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Szablon CV Word z interesującymi detalami

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Powyższe przykładowe CV do pracy pokazuje, że dobrze zaprojektowana treść może robić wrażenie. Szczególnie jeśli towarzyszą jej niewielkie graficzne ozdobniki — np. Twoje inicjały oraz pionowa linia na krawędzi, dzięki czemu cały wzór CV w DOC wygląda nowocześnie i bardzo dynamicznie. Świetnie nada się np. do stworzenia CV pracownika biurowego.

4. CV szablon Word z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Tego CV w Word nie sposób nie zauważyć. Niebieski kolor kojarzy się z profesjonalizmem, wiedzą, ale również z zaufaniem. Dodatkową zaletą tego wzoru jest duże zdjęcie, które podkreśla Twoją otwartość i pewność siebie. Jeśli chcesz pokazać, że można Ci zaufać, ten wzór CV w DOC doskonale się do tego nadaje.

Pamiętaj jednak, że jeśli wysyłasz CV ze zdjęciem, Twoja sylwetka powinna znajdować się na jasnym tle, tak by fotografia nie zlała się z resztą dokumentu. Ale możesz też stworzyć CV bez zdjęcia — ten element nie jest obowiązkowy w dokumentach aplikacyjnych. 

5. CV szablon Word/DOC z ikonami

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

W tym szablonie CV w Word ciekawie wyeksponowano każdą z sekcji za pomocą nowoczesnych ikon do CV. Duże znaczenie w odbiorze dokumentu ma także subtelna i profesjonalna kolorystyka tego szablonu, która sprawdzi się nawet np. w CV nauczyciela lub CV inżyniera. Natomiast z lewej strony powyższego szablonu umieszczono dobrze widoczne cele zawodowe, dzięki czemu z łatwością wyróżnisz w CV wszystkie swoje atuty.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

6. Uniwersalny szablon CV Word/DOC

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Ten szablon CV w Word jest idealny dla osób szukających prostej, a zarazem ciekawej formy życiorysu zawodowego, która podkreśla opis kompetencji i zainteresowań w CV. Jeśli więc piszesz CV bez doświadczenia, CV studenta lub pierwsze CV, tego typu szablon będzie dla Ciebie idealny.

Pisząc CV pamiętaj, że warto podzielić opis kompetencji na umiejętności miękkie i twarde. Według raportu przygotowanego przez serwis LinkedIn te pierwsze mają coraz większe znaczenie dla pracodawców i zwracają na nie uwagę już na etapie selekcji kandydatów.

7. CV szablon Word/DOC z przejrzystym podziałem sekcji

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Ten szablon CV Word sprawdzi się m.in. u osób, które nie mają dużego doświadczenia zawodowego. Nagłówek CV z danymi osobowymi i Twoim nazwiskiem wygląda efektownie i zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu w sprytny sposób przykuwa uwagę i maskuje np. nieduże doświadczenie zawodowe lub luki w zatrudnieniu.

8. Klasyczny wzór CV Word/DOC

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Klasyczne CV w Word, które widzisz powyżej, to stylowe połączenie prostego, łatwego w odbiorze designu z elegancją i profesjonalizmem. Taka forma dokumentu sprawdzi się głównie w zawodach, w których kwalifikacje kandydatów są podobne, a sam przebieg rekrutacji — bardzo sformalizowany (np. w życiorysie do wojska czy życiorysie naukowym).

9. CV szablon Word dla tradycyjnych zawodów

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Cenisz prostotę w CV, ale nie chcesz, by Twoja aplikacja przepadła wśród setek innych? Szablon CV w Word/DOC, który widzisz powyżej, z pewnością sprosta Twoim wymaganiom. Jego dodatkową zaletą jest czytelny format CV (m.in. wyraźny podział sekcji i wyróżnienie ich za pomocą niebieskiego tła). Taki wygląd CV będzie nieoceniony np. w CV do urzędu albo życiorysie kandydata na dyrektora szkoły.

10. CV wzór Word z małym zdjęciem

Stwórz CV terazszablon cv word doc

Stwórz CV na tym szablonie i pobierz jako DOC tutaj. 

Czytelna czcionka do CV oraz wyśrodkowane i zapisane większym fontem nazwisko sprawiają, że ten szablon CV w .doc przypomina wizytówkę, a to kojarzy się z zawodowym profesjonalizmem. Tego typu gotowe szablony CV Word to sposób na to, by Twój dokument wyróżnił się wśród dziesiątek kolorowych i źle sformatowanych życiorysów.

Pamiętaj, że takie CV w formacie .doc jest również przyjazne dla systemów ATS, które skanują aplikacje kandydatów i oceniają ich dopasowanie do oferty pracy. Z takich programów korzysta coraz więcej firm, więc nie możesz tego aspektu pisania CV zignorować.

A jeśli chciałbyś zobaczyć pozostałe wzory curriculum vitae w Word/DOC z naszego kreatora, możesz to zrobić, wybierając zakładkę Szablony CV. Jeżeli jednak interesują Cię tylko darmowe szablony CV z programu Microsoft Word, więcej informacji na ich temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak napisać CV w Wordzie? 

Zrobienie CV w Wordzie nie jest trudne. Po otwarciu programu kliknij zakładkę Nowy (po lewej stronie), a następnie kategorię Życiorys. Następnie wybierz gotowy szablon i uzupełnij go swoją treścią. Pamiętaj, że proces tworzenia CV w Wordzie może się różnić zależnie od wersji programu, którą masz na swoim komputerze.

Jeśli nie podobają Ci się szablony, które oferuje Word możesz oczywiście wykorzystać inny. W internecie jest bardzo dużo wzorów, które da się edytować w programie Microsoftu (niestety bywa to często żmudne i czasochłonne). 

W tej sytuacji wystarczy, że na pasku zadań klikniesz Otwórz, znajdziesz na swoim dysku szablon pobrany z internetu w formacie .doc lub .docx i go uzupełnisz. 

Oczywiście przy pisaniu CV, wygląd jest drugorzędny (chociaż warto o niego zadbać, aby przykuć uwagę i zrobić dobre wrażenie, zanim rekruter zacznie czytać Twój dokument). Niezależnie w jakim programie robisz CV, musisz pamiętać o podstawowych zasadach:

  1. Dopasowaniu CV do oferty pracy, tak aby pokazać pracodawcy, że świetnie sprawdzisz się na stanowisku, na które aplikujesz.
  2. Wyeksponowaniu swoich najważniejszych kwalifikacji zawodowych i przekonującym przedstawieniu swojego dotychczasowego doświadczenia oraz umiejętności. 
  3. Wpisaniu do CV wszystkich niezbędnych sekcji – danych osobowych, profilu zawodowego, doświadczenia, umiejętności, w tym zdolności interpersonalnych, wykształcenia, zainteresowań, znjaomości języków obcych i programów oraz klauzuli CV.

Gdy będziesz trzymać się tych zasad, każe CV które napiszesz powinno przynieść Ci sukces w rekrutacji do pracy.

CV szablon Word/DOC — wady i zalety darmowych wzorów

Darmowe szablony CV Word, znane też jako CV templates Word, to rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć CV szybko, ale niekoniecznie radzą sobie z formatowaniem skomplikowanych dokumentów. Wiele z nich jest znajdziesz w ramach pakietu Microsoft Office (pod tym linkiem). 

Każdy taki szablon CV możesz pobrać w formacie DOC lub DOCX i edytować na swoim komputerze. W każdym przypadku możesz też zmieniać nazwy sekcji oraz krój i wielkość liter. Dodatkowo pakiet Office oferuje możliwość przechowywania plików za darmo w chmurze, więc zawsze możesz mieć swoje CV pod ręką. 

Niestety, to rozwiązanie ma również wady. Autorzy darmowych szablonów CV Word zwykle poświęcają zbyt wiele miejsca na elementy graficzne, przez co Twoje CV może rozciągnąć się na dwie lub nawet więcej stron. Uważaj, żeby tak się nie stało, bo zbyt długiego formularza CV nikt nie chce czytać

Innym problemem szablonów CV Word, jak również szablonów CV Open Office do pobrania za darmo, jest zaburzenie proporcji między różnymi sekcjami życiorysu zawodowego — np. zbyt długie podsumowanie zawodowe lub jego brak. Ponadto nie przewidziano w nich miejsca na klauzulę CV — szablony powstały w USA, a tam żadna zgoda w stopce arkusza CV nie jest wymagana, żeby w ogóle wziąć udział w rekrutacji.

Jeśli więc chcesz stworzyć naprawdę dobre CV w DOC za pomocą darmowego szablonu, musisz samodzielnie poprawnie sformatować gotowy dokument i dodać do niego wszystkie niezbędne w Polsce elementy.

Ponadto wiele szablonów Word i DOC dostępnych za darmo jest nudna. Jeśli potrzebujesz kreatywnego CV, zdecyduj się na inne rozwiązanie, np. stwórz CV w Photoshopie czy Canva CV.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Szablony CV Word/DOC — o czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim zadbaj, by swoje CV zapisać w formacie PDF — nawet jeśli edytujesz je w programie Word. Możesz to zrobić, wybierając opcje: Plik 🠒 Zapisz jako 🠒 Plik PDF (*.pdf) 🠒 Zapisz. W ten sposób zyskasz pewność, że pracodawca poprawnie wyświetli dokument na swoim urządzeniu.

Jednak zanim to zrobisz, sprawdź CV pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i merytorycznych. Pamiętaj o podaniu pełnych dat zatrudnienia, wpisując nie tylko rok, ale również miesiąc — w przeciwnym wypadku rekruter może posądzić Cię o kłamstwo w CV

Zadbaj też, by do swojego idealnego CV dołączyć list motywacyjny — nawet jeśli w ogłoszeniu nie ma takiej prośby. W ten sposób pokażesz, że jesteś poważnym i zaangażowanym kandydatem, a to bardzo cenne cechy charakteru w CV

Poza tym wysłanie CV i listu motywacyjnego razem znacznie zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie, ponieważ aż 26% rekruterów uważa list za konieczny. 

A jeśli nie chcesz pisać CV w Wordzie, sprawdź inne narzędzia: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo]. Przeczytaj też, w jakim programie napisać CV, by odnieść sukces.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania o szablonach CV w Word i doc

 

Jak znaleźć szablon CV w Word?

Szablony CV w formacie doc lub docx — które da się otworzyć w Wordzie — znajdziesz m.in. w profesjonalnym kreatorze CV LiveCareer. Taki szablon możesz pobrać i dowolnie edytować, by następnie zapisać swój wzór CV w profesjonalnym formacie PDF. A jeśli chcesz stworzyć CV za darmo, możesz skorzystać bezpośrednio z templatek CV w Word — znajdziesz je w głównym menu w zakładce Życiorysy i listy motywacyjne.

Jak wygląda tworzenie CV w Wordzie?

Korzystanie z gotowego wzoru CV do wypełnienia w Word jest bardzo proste. Wystarczy, że podmienisz nazwy sekcji i uzupełnisz puste pola stosownym tekstem, a gotowy dokument zapiszesz w formacie pdf. Musisz tylko zadbać, by Twoje CV zmieściło się na jednej stronie A4 — w przeciwnym razie możesz mieć problemy z formatowaniem dostępnego w Word szablonu curriculum vitae.

Który szablon CV w doc wybrać?

Profesjonalne CV powinno być eleganckie, czytelne i możliwie krótkie. Dlatego zwróć uwagę, czy Twój wzór CV do pobrania jest przejrzysty, a wszystkie najważniejsze sekcje (np. Umiejętności i Doświadczenie) znajdują się na pierwszej stronie dokumentu. Upewnij się również, czy jest w nim miejsce na zdjęcie — warto je załączyć, jeżeli aplikujesz do pracy w Polsce.

Co należy zawrzeć w swoim CV?

Idealne CV powinno zawierać Twoje dane (imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail) oraz opis Twojego doświadczenia, umiejętności, celów, osiągnięć, wykształcenia i innych kompetencji zawodowych. Z pewnością nie zmieścisz w nim wszystkich informacji o swojej karierze, dlatego dobrze się zastanów, co wpisać w CV — jego treść powinna zależeć od tego, gdzie szukasz pracy. Każde CV w Polsce powinno też zawierać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Czy w Wordzie znajdę szablon listu motywacyjnego?

Tak — program Word oferuje też darmowe wzory listów motywacyjnych w doc. Jednak ich wybór jest niewielki, a same szablony nie są na tyle atrakcyjne, by zwrócić uwagę pracodawcy. Dlatego polecamy Ci skorzystać z profesjonalnego kreatora listów motywacyjnych.

To już wszystkie najważniejsze informacje o szablonach CV Word. Daj znać w komentarzu poniżej artykułu, czy któryś z szablonów wyjątkowo pomógł Ci pomógł lub jeśli masz jakieś pytania. Chętnie Ci pomożemy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Szablon cv word doc

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.06  (32 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: