1. CV za darmo online: 60+ bezpłatnych wzorów [+ kreator]

CV za darmo online: 60+ bezpłatnych wzorów [+ kreator]

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Znalazłeś wymarzoną ofertę pracy. Teraz musisz tylko napisać CV, które zachęci rekrutera do spotkania z Tobą. W tym celu siadasz przed komputerem i szukasz darmowego CV do pobrania i wypełnienia.

Nie tak prędko! Najpierw powinieneś zastanowić się, jak stworzyć życiorys sprofilowany pod konkretną ofertę pracy — tylko wtedy Twoje CV będzie skuteczne. Musisz też zadbać o odpowiedni wygląd dokumentu, aby już na wstępie nie zniechęcić do siebie pracodawcy.

W tym artykule zebrałam dla Ciebie ponad 50 wzorów CV za darmo do pobrania dla różnych zawodów. Podpowiem Ci też, gdzie możesz stworzyć darmowe CV i dlaczego darmowy kreator CV to nie zawsze dobry pomysł.

Chcesz szybko stworzyć skuteczne CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz atrakcyjne szablony CV, gotowe zdania do wstawienia i wskazówki ekspertów.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych zawodów. Napisz i pobierz swój dokument w PDF lub DOC.

1. CV za darmo do pobrania w PDF — czy kreator CV za darmo to dobry pomysł?

To zależy. Badania pokazują, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy otrzymują nawet 250 życiorysów. Tymczasem większość kandydatów pisze swoje CV w Word lub korzysta z darmowych szablonów CV w internecie. A przez to rekruterzy czytają setki podobnych curriculum vitae, które zlewają się w jednolitą masę.

Kolejną wadą wielu darmowych kreatorów CV online jest źle rozmieszczona treść, przez co Twój życiorys ma dwie strony lub więcej. A to zniechęca pracodawców, którzy nie mają czasu czytać wielostronicowych dokumentów. Twoje CV powinno być krótkie — szczególnie gdy piszesz swoje pierwsze CV lub CV bez doświadczenia zawodowego.

Innym problemem darmowych kreatorów CV jest nieprofesjonalny wygląd dokumentów. Dlaczego? 

Przykładowo, w większości darmowych curriculum vitae szablony nie mają przewidzianego miejsca na podsumowanie zawodowe w CV, czyli krótki opis Twojego doświadczenia, osiągnięć i celów zawodowych. To duża strata — w ten sposób wyróżniłbyś się na tle innych kandydatów. Bezpłatny kreator CV nie zawsze umożliwi Ci też wpisanie do dokumentu umiejętności miękkich. A szkoda, bo są bardzo ważne dla pracodawców!

Więcej na temat plusów i minusów tworzenia CV za darmo w bezpłatnych narzędziach znajdziesz tutaj: kreator CV za darmo.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. CV za darmo do pobrania — 60 przykładów CV do pracy za darmo

Żeby ułatwić Ci napisanie profesjonalnego CV, przygotowałam alfabetyczne zestawienie aż 60 darmowych wzorów CV do pobrania. Wystarczy, że znajdziesz swój zawód i klikniesz link, a strona przekieruje Cię do dedykowanego tekstu z bezpłatnym CV. 

W każdym artykule zobaczysz przykładowe CV i list motywacyjny oraz zasady pisania CV dla Twojego zawodu. Dzięki temu Twoje własne CV będzie gotowe w kilka minut.

60 wzorów CV za darmo dla różnych zawodów

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV za darmo do wypełnienia — gdzie stworzyć bezpłatne CV?

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, pisząc życiorys zawodowy pod konkretną ofertę pracy. Taki dokument łatwo przygotujesz w naszym kreatorze CV, wybierając jeden z ponad 15 szablonów w różnych wariantach kolorystycznych. Nie jest to bezpłatny kreator CV, ale dzięki niemu wygenerujesz profesjonalny i dobrze sformatowany dokument.

Jeśli jednak interesuje Cię tylko darmowy, przygotowany pod CV formularz i nie wiesz, w jakim programie napisać CV bezpłatnie, wykorzystaj jedną z czterech możliwości opisanych niżej, przestrzegając naszych wskazówek. 

CV za darmo z internetu

Jeśli zdecydujesz się na program do tworzenia CV za darmo online, bądź ostrożny. Każdy ze znalezionych szablonów przeanalizuj pod kątem jego użyteczności — np. ilości miejsca przeznaczonego dla poszczególnych elementów CV. Zwróć uwagę na wielkość i rodzaj czcionki w CV. Pamiętaj, że idealne CV mieści się na 1 stronie A4.

Zadbaj również o odpowiedni wygląd CV. Badania pokazały, że rekruterzy doceniają wyraźny podział sekcji oraz odpowiednie formatowanie tekstu — w tym stosowanie punktorów i pogrubień. Wybierz szablon w stonowanych i eleganckich kolorach, tak by Twoje CV nadawało się do druku.

Piszesz CV po angielsku (CV in English)? Zwróć uwagę, czy wybrane przez Ciebie darmowe CV jest przyjazne dla systemu ATS, który skanuje curriculum vitae w poszukiwaniu fraz kluczowych (znajdziesz je w treści ogłoszenia o pracę).

Listę najciekawszych szablonów z darmowych generatorów CV znajdziesz pod tym linkiem: Wzory i szablony CV za darmo.

Bezpłatne CV w Wordzie

Microsoft Word to popularny edytor tekstu, który możesz wykorzystać również do stworzenia darmowego CV. Niestety to nie takie proste, bo Word nie jest programem graficznym. Dlatego możesz mieć problem np. zapisaniem tekstu w dwóch kolumnach czy dodaniem zdjęcia do CV.

Jeśli jednak przygotowujesz bezpłatne CV w tym programie, pamiętaj, by zapisać je w dobrym formacie. W przypadku CV docelowy format DOC dla plików w Word to nie najlepszy pomysł — tekst dokumentu może się bowiem „rozjeżdżać” na innych urządzeniach. Aby rekruter poprawnie wyświetlił plik, swoje CV zapisz w PDF.

Chcesz, by proces tworzenia życiorysu był łatwiejszy, a on sam wyglądał atrakcyjniej? Nowoczesne CV możesz stworzyć za pomocą gotowych szablonów CV w Word (lub szablonów CV w OpenOffice, czyli podobnym, ale bezpłatnym oprogramowaniu). Uwaga: nie wszystkie wzory curriculum vitae w Word są darmowe.

Darmowe CV online w Google Docs

Google Docs to edytor tekstu podobny do Worda, w którym stworzysz swoje CV online za darmo. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się usunięcia pliku. Poza tym będziesz mógł go edytować na każdym urządzeniu z dostępem do internetu — wystarczy, że masz darmowe konto na Gmailu.

Interfejs Google Docs to tak naprawdę uproszczona wersja edytora tekstu w Word. Dlatego i w tym przypadku możesz napotkać trudności podczas formatowania pliku. By tego uniknąć, wykorzystaj jeden z gotowych bezpłatnych szablonów CV — znajdziesz je w galerii szablonów pod tym linkiem po zalogowaniu na swoje konto. 

Szablony CV za darmo z Google Docs nie są zbyt kreatywne, jednak prezentują się dość przejrzyście. Niestety, znajdziesz tam wyłącznie wzory CV do wypełnienia bez zdjęcia — jeśli więc zależy Ci na klasycznym CV z fotografią, takie CV za darmo nie jest najlepszym pomysłem.

Bezpłatne CV z generatora LinkedIn

Musisz szybko napisać życiorys zawodowy i brakuje Ci czasu, ale masz konto na LinkedIn? Jeśli posiadasz konto Premium, możesz wygenerować CV za darmo do pobrania w PDF. Wystarczy, że otworzysz narzędzie Resume Builder, zalogujesz się danymi z portalu i wybierzesz szablon. 

Jeśli nie posiadasz konta Premium, możesz pobrać darmowe LinkedIn CV bez zdjęcia (ale jest to bardzo prosty wzór CV). Wystarczy, że klikniesz w przycisk More… po prawej stronie panelu użytkownika i wybierzesz opcję Save to PDF.

Niestety to rozwiązanie ma też minusy. Przede wszystkim wymaga ciągłego aktualizowania danych na portalu. A jeśli wymieniłeś na nim zbyt wiele informacji, Twój dokument nie będzie czytelny. Nie będziesz też mógł dostosować jego treści do konkretnej oferty pracy, dlatego nie będzie to dobre CV.

A jeśli piszesz swoje CV po angielsku, po dodatkowe wskazówki zajrzyj też do naszego poradnika: Free CV templates: 20 darmowych szablonów resume i CV. Przeczytaj też: CV Maker: opinie eksperta i użytkowników + test kreatora CV.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania o darmowym CV

Jak napisać CV na telefonie za darmo?

CV na telefonie możesz naisać za pomocą bezpłatnych aplikacji lub kreatorów CV online. Godne polecenia są np. aplikacje CV Engineer (na Androidy), Resume Star: Pro CV Maker (na iPhone’y) oraz mobilna wersja kreatora CV LiveCareer (gdzie możesz napisać CV za darmo jeszcze przed uiszczeniem opłaty). Każda z nich zawiera kilka szablonów CV, dzięki którym szybko i łatwo stworzysz swój dokument.

Gdzie napisać CV za darmo?

Każde dobre CV powinno zostać napisane w profesjonalnym kreatorze CV. W ten sposób zyskasz pewność, że Twój dokument jest czytelny i dobrze sformatowany. Napisanie CV w takim narzędziu prawie zawsze jest darmowe. Dopiero pobranie dokumentu w PDF wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty.

Gdzie pobrać CV za darmo?

Taką opcję posiadają darmowe kreatory CV — m.in. Pracuj, OLX, CVdopracy i Otokariera. Jednak musisz pamiętać, że bezpłatne narzędzia są obarczone wadami, w tym małą liczbą wzorów CV i brakiem możliwości późniejszej edycji życiorysu. Dlatego polecamy Ci skorzystać z profesjonalnego kreatora — np. LiveCareer.pl lub InterviewMe.pl.

Jak zrobić CV za darmo?

Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć CV, możesz to zrobić w edytorze tekstu (Microsoft Word, OpenOffice, LibreOffice) lub programie graficznym (np. Canva w wersji podstawowej). To dobra opcja, jeśli masz zmysł estetyczny i umiejętności techniczne. Możesz również skorzystać z naszego programu do pisania CV — tutaj za darmo zrobisz swoje CV, a zapłacisz dopiero przy pobraniu.

Jak napisać list motywacyjny za darmo?

Możesz to zrobić w profesjonalnym kreatorze listu motywacyjnego online. Narzędzie umożliwi Ci zarówno bezpłatne napisanie listu, jak i szybkie wygenerowanie treści z podanych przez Ciebie informacji. Natomiast po uiszczeniu opłaty będziesz mógł pobrać list motywacyjny w formacie DOC lub PDF.

Korzystałeś już z darmowego CV z internetu? Czy udało Ci się wypełnić i wydrukować CV za darmo? Jestem ciekawa Twojej opinii — podziel się nią w komentarzu pod tym artykułem.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv za darmo

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.15  (145 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: