CV za darmo: 50+ wzorów do pobrania online i wydrukowania

Znalazłeś wymarzoną ofertę pracy. Teraz musisz tylko napisać CV, które zachęci rekrutera do spotkania z Tobą. W tym celu siadasz przed komputerem i szukasz darmowego CV do pobrania i wypełnienia.

 

Nie tak prędko! Najpierw powinieneś zastanowić się, jak stworzyć życiorys sprofilowany pod konkretną ofertę pracy — tylko wtedy Twoje CV będzie skuteczne. Musisz też zadbać o odpowiedni wygląd dokumentu, aby już na wstępie nie zniechęcić do siebie pracodawcy.

 

W tym artykule zebrałam dla Ciebie ponad 50 wzorów CV do pobrania za darmo dla różnych zawodów. Podpowiem Ci też, gdzie możesz stworzyć darmowe CV i dlaczego darmowy kreator CV to nie zawsze dobry pomysł.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

1. Darmowe CV do pobrania — czy kreator CV za darmo to dobry pomysł?

 

To zależy. Badania pokazują, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy otrzymują nawet 250 życiorysów. Tymczasem większość kandydatów pisze swoje CV w Word lub korzysta z darmowych CV w internecie. A przez to rekruterzy czytają setki podobnych curriculum vitae, które zlewają się w jednolitą masę.

 

Kolejną wadą wielu darmowych kreatorów CV online jest źle rozmieszczona treść, przez co Twój życiorys ma dwie strony lub więcej. A to zniechęca pracodawców, którzy nie mają czasu czytać wielostronicowych dokumentów. Twoje CV powinno być krótkie — szczególnie gdy piszesz na przykład CV bez doświadczenia i pierwsze CV.

 

Innym problemem darmowych kreatorów CV jest nieprofesjonalny wygląd dokumentów. Przykładowo, większość takich szablonów curriculum vitae nie ma przewidzianego miejsca na podsumowanie zawodowe w CV, czyli krótki opis Twojego doświadczenia, osiągnięć i celów zawodowych. Szkoda — w ten sposób wyróżniłbyś się na tle innych kandydatów. W darmowych CV nie zawsze znajdziesz miejsce na wpisanie do dokumentu umiejętności miękkich. A szkoda, bo są bardzo ważne dla pracodawców!

 

Więcej na temat plusów i minusów używania najpopularniejszych bezpłatnych narzędzi do tworzenia CV znajdziesz tutaj: Top 10 darmowych kreatorów CV [Zalety, wady, funkcje za darmo].

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

2. Wzór CV do pobrania za darmo — ponad 50 przykładów

 

Żeby ułatwić Ci napisanie profesjonalnego CV, przygotowałam alfabetyczne zestawienie ponad 50 darmowych wzorów CV do pobrania. Wystarczy, że znajdziesz swój zawód i klikniesz link, a strona przekieruje Cię do dedykowanego tekstu. 

 

W każdym artykule zobaczysz przykładowe CV i list motywacyjny do pobrania za darmo oraz zasady pisania CV dla Twojego zawodu. Dzięki temu Twoje własne CV będzie gotowe w kilka minut.

 

50+ wzorów CV za darmo dla różnych zawodów

 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

3. CV za darmo do wypełnienia

 

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, pisząc życiorys zawodowy pod konkretną ofertę pracy. Taki dokument łatwo przygotujesz w kreatorze CV, wybierając jeden z ponad 20 szablonów. Nie jest to bezpłatny kreator CV, ale dzięki niemu wygenerujesz profesjonalny i dobrze sformatowany dokument.

 

Jeśli jednak interesuje Cię tylko darmowy formularz CV i nie wiesz, w jakim programie napisać CV, wykorzystaj jedną z czterech możliwości opisanych niżej, przestrzegając naszych wskazówek. 

 

CV za darmo z internetu

 

Jeśli zdecydujesz się na darmowy program do tworzenia CV online, bądź ostrożny. Każdy ze znalezionych szablonów przeanalizuj pod kątem jego użyteczności — np. ilości miejsca przeznaczonego dla poszczególnych elementów CV. Zwróć uwagę na wielkość i rodzaj czcionki w CV. Pamiętaj, że idealne CV mieści się na 1 stronie A4.

 

Zadbaj również o odpowiedni wygląd CV. Badania pokazały, że rekruterzy doceniają wyraźny podział sekcji oraz odpowiednie formatowanie tekstu — w tym stosowanie punktorów i pogrubień. Wybierz szabon w stonowanych i eleganckich kolorach, tak by Twoje CV nadawało się do druku.

 

Piszesz CV po angielsku (CV in English)? Zwróć uwagę, czy wybrane przez Ciebie darmowe CV jest przyjazne dla systemu ATS, który skanuje curriculum vitae w poszukiwaniu fraz kluczowych (znajdziesz je w treści ogłoszenia o pracę).

 

Listę najciekawszych szablonów znajdziesz pod tym linkiem: Darmowe szablony CV. 17 gotowych wzorów do wypełnienia i pobrania.

 

Tradycyjne CV w Wordzie

 

Microsoft Word to popularny edytor tekstu, który możesz wykorzystać również do stworzenia darmowego CV. Niestety to nie takie proste, bo Word nie jest programem graficznym. Dlatego możesz mieć problem np. zapisaniem tekstu w dwóch kolumnach czy dodaniem zdjęcia do CV.

 

Jeśli jednak przygotowujesz darmowe CV w tym programie, pamiętaj, by zapisać je w dobrym formacie. W przypadku CV docelowy format DOC dla plików w Word to nie najlepszy pomysł — tekst dokumentu może się bowiem „rozjeżdżać” na innych urządzeniach. Aby rekruter poprawnie wyświetlił plik, swoje CV zapisz w PDF.

 

Chcesz, by proces tworzenia życiorysu był łatwiejszy, a on sam wyglądał atrakcyjniej? Nowoczesne CV możesz stworzyć za pomocą gotowych szablonów CV w Word (lub szablonów CV w OpenOffice, czyli podobnym, ale bezpłatnym oprogramowaniu). Uwaga: nie wszystkie wzory curriculum vitae w Word są darmowe.

 

Darmowe CV online w Google Docs

 

Google Docs to edytor tekstu podobny do Worda, w którym stworzysz swoje CV online za darmo. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się usunięcia pliku. Poza tym będziesz mógł go edytować na każdym urządzeniu z dostępem do internetu — wystarczy, że masz darmowe konto na Gmailu.

 

Interfejs Google Docs to tak naprawdę uproszczona wersja edytora tekstu w Word. Dlatego i w tym przypadku możesz napotkać trudności podczas formatowania pliku. By tego uniknąć, wykorzystaj jeden z gotowych szablonów — znajdziesz je w galerii szablonów pod tym linkiem po zalogowaniu na swoje konto. 

 

Szablony w Google Docs nie są zbyt kreatywne, jednak prezentują się dość przejrzyste. Niestety, znajdziesz tam wyłącznie wzory CV do wypełnienia bez zdjęcia — jeśli więc zależy Ci na klasycznym CV z fotografią, takie CV za darmo nie jest najlepszym pomysłem.

 

Darmowe CV z portalu LinkedIn

 

Musisz szybko napisać życiorys zawodowy i brakuje Ci czasu, ale masz konto na LinkedIn? Jeśli posiadasz konto Premium, możesz wygenerować CV za darmo do pobrania w PDF. Wystarczy, że otworzysz narzędzie Resume Builder, zalogujesz się danymi z portalu i wybierzesz szablon. 

 

Jeśli nie posiadasz konta Premium, możesz pobrać darmowe LinkedIn CV bez zdjęcia (ale jest to bardzo prosty wzór CV). Wystarczy, że klikniesz w przycisk More… po prawej stronie panelu użytkownika i wybierzesz opcję Save to PDF.

 

Niestety to rozwiązanie ma też minusy. Przede wszystkim wymaga ciągłego aktualizowania danych na portalu. A jeśli wymieniłeś na nim zbyt wiele informacji, Twój dokument nie będzie czytelny. Nie będziesz też mógł dostosować jego treści do konkretnej oferty pracy, dlatego nie będzie to dobre CV.

 

A jeśli piszesz CV po angielsku, po dodatkowe wskazówki zajrzyj też do naszego poradnika: Free CV templates: 20 darmowych szablonów resume i CV.

 

Korzystałeś już z darmowego CV z internetu? Czy udało Ci się wypełnić i wydrukować CV za darmo? Jestem ciekawa Twojej opinii — podziel się nią w komentarzu pod tym artykułem.

Oceń ten artykuł: cv za darmo
Średnia: 3.7 (60 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło

O autorze

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo