1. CV kurier / dostawca - jak napisać? Wzór i porady

CV kurier / dostawca - jak napisać? Wzór i porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

W związku z pandemią COVID-19 coraz więcej osób robi zakupy i zamawia jedzenie przez internet. Rośnie więc zapotrzebowanie na usługi kurierskie i dostawcze. A to dla Ciebie jednocześnie dobra i zła wiadomość. 

 

Dobra? Więcej miejsc pracy. Zła? Spora konkurencja. Ale nie masz powodów do zmartwień. W tym artykule przeczytasz, jak napisać dobre CV kuriera. Zobaczysz również wzór dokumentu i porady eksperta. 

 

Chcesz szybko napisać CV kuriera? Wybierz profesjonalny szablon CV i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i poradom ekspertów kariery. Pobierz swoje CV w PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

cv kurierNIE
cv kurierTAK

 

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla innych zawodów.

 

CV kurier — wzór

 

Krzysztof Koło

Kurier

Nr telefonu

Adres e-mail

 

Podsumowanie zawodowe

 

Profesjonalny i zaangażowany kurier z rocznym doświadczeniem i własnym samochodem. Dostarczam przesyłki zarówno do odbiorców prywatnych, jak i do dużych firm. W państwa firmie chciałbym utrzymać wysokie standardy obsługi klienta i wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego.

 

Umiejętności

 

 • czynne prawo jazdy kat. B
 • język angielski — poziom B2
 • dyspozycyjność (również w weekendy)
 • znajomość standardów profesjonalnej obsługi klienta
 • obsługa terminala płatniczego
 • punktualność i elastyczność
 • wysoka kultura osobista
 • uczciwość i zaangażowanie
 • bardzo dobra znajomość topografii miasta

 

Doświadczenie zawodowe

 

06.2021–obecnie, PHL

Stanowisko: Kurier

Obowiązki:

 • doręczanie i odbiór przesyłek na terenie Olsztyna i okolic
 • rozliczanie się z pobranych materiałów i narzędzi
 • pakowanie i załadunek zamówień
 • planowanie trasy dostaw
 • raportowanie pracy
 • zabezpieczenie pojazdu i przewożonego ładunku
 • przyjmowanie płatności gotówkowych i bezgotówkowych
 • dbanie o powierzone mienie

 

Wykształcenie

 

10.2019–obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, technologia żywności i żywienie człowieka

 

Zainteresowania

 

Bardzo lubię uprawiać sport i organizować wycieczki rowerowe. Interesuję się również zagadnieniami związanymi ze zdrowiem i dietetyką. 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Stwórz CV teraz

 

Jak napisać CV kuriera?

 

 1. Pod danymi osobowym w CV kuriera zamieść tzw. profil zawodowy, czyli krótką sekcję, w której przedstawisz swoją dotychczasową drogę zawodową lub opiszesz kluczowe kompetencje.
 2. Wymień swoje najważniejsze umiejętności, w tym kompetencje miękkie i zdolności interpersonalne. Podaj głównie kwalifikacje istotne z punktu widzenia pracodawcy.
 3. Opisz w CV doświadczenie zawodowe. Podaj poprzednie miejsca pracy i daty zatrudnienia oraz wymień w punktach obowiązki kuriera i z innych stanowisk.
 4. Wpisz swoje wykształcenie. Wystarczy, że wymienisz ostatnią szkołę lub uczelnię — podaj jej nazwę i daty pobierania nauki. 
 5. Możesz dodać do CV sekcję z kursami, szkoleniami i certyfikatami, zwłaszcza tymi, które przydadzą Ci się na nowym stanowisku. 
 6. Jeśli chcesz, napisz kilka zdań o swoich zainteresowaniach. Nie musisz tego robić, ale ciekawie opisane w CV hobby mogą pomóc Ci wyróżnić się spośród innych kandydatów.
 7. Na końcu CV nie zapomnij dodać klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego pracodawca nie przeczyta Twojego życiorysu i nie zaprosi Cię na rozmowę o pracę.

 

Wzór CV kuriera i powyższe porady na pewno pomogą Ci samodzielnie przygotować świetny życiorys. Możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie i skorzystać z generatora CV LiveCareer. A jeśli uważasz, że curriculum vitae to za mało, dołącz do dokumentu list motywacyjny.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

 

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy przy pisaniu CV kuriera? Zostaw komentarz pod artykułem. Na pewno Ci odpowiem.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Ekspertka ds. kariery portalu LiveCareer. W swoich artykułach porusza tematy związane z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych oraz przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc Ci znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv kurier

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: