1. CV copywriter - gotowy wzór i porady ekspertów, jak napisać

CV copywriter - gotowy wzór i porady ekspertów, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Kto jak kto — ale copywriter CV musi napisać bezbłędnie. Tylko w ten sposób może od razu pokazać pracodawcy, że potrafi zarówno coś napisać, jak i zareklamować — a to dwie kluczowe umiejętności w tym zawodzie. Tylko jak to zrobić?

W tym artykule pokażę Ci przykładowy wzór CV copywritera. Pokrótce wyjaśnię Ci też, jak stworzyć poszczególne sekcje tego dokumentu, by od razu zwrócić uwagę pracodawcy. Jeśli skorzystasz z tych porad, stworzysz atrakcyjne CV i zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

Chcesz szybko napisać skuteczne CV copywritera? Wybierz profesjonalny szablon do CV i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów. Gotowy dokument pobierz w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla innych zawodów.

Zobacz też wzory listów motywacyjnych i CV dla innych stanowisk w Twojej branży:

CV copywriter — wzór

Katarzyna Pisarska

Copywriter

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Pisanie i optymalizacja tekstów to moja pasja — do tej pory napisałam blisko 100 artykułów, z czego ponad40 znajduje się w top 3 wyszukiwarki Google. Mam 3-letnie doświadczenie w pracy jako copywriter i mówię biegle w języku angielskim. Dotychczasowi przełożeni chwalili mnie m.in. za terminowość i uważność na detale. Świetnie znam zasady SEO — w lipcu 2022 roku zoptymalizowałam 10 artykułów, dzięki czemu ruch na blogu wzrósł o 18%. Jako Senior Copywriter w Państwa firmie chciałabym ten sukces powtórzyć.

Umiejętności specjalistyczne

 • świetna znajomość zasad SEO
 • bardzo dobra znajomość Ahrefs, Google Search Console i Google Analytics
 • lekkie pióro
 • znajomość zasad ortografii i interpunkcji w języku polskim
 • redakcja i korekta tekstu
 • obsługa MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
 • praktyczna znajomość JIRA i Confluence
 • rozumienie działania HTML i umiejętność uzupełniania prostych kodów
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie

 • rozwinięte umiejętności komunikacyjne
 • umiejętność pracy samodzielnie i w zespole
 • sumienność i zaangażowanie
 • zdolność analitycznego myślenia
 • kreatywność
 • uważność na detale
 • świetna organizacja pracy i terminowość

Doświadczenie

10.2021–obecnie We.Can.Do.IT

Stanowisko: Copywriter

Obowiązki:

 • pisanie artykułów SEO o branży IT (poradnikowych i sprzedażowych)
 • research informacji i słów kluczowych
 • redakcja i korekta tekstów
 • optymalizacja bloga

Kluczowe osiągnięcia:

 • ponad 40 artykułów w top 3 wyszukiwarki Google
 • wzrost ruchu na blogu o 18% w wyniku skutecznej optymalizacji tekstów
 • średnia ocena jakości tekstów: 97% w ciągu roku (w tym 100% przez ostatnie 3 miesiące)

12.2019–09.2021 DiWorld — Agencja Digital Marketingu

Stanowisko: Junior Copywriter

Obowiązki:

 • pisanie tekstów SEO dla klientów agencji
 • pisanie e-booków, opisów produktowych i newsletterów
 • wymyślanie haseł reklamowych
 • projektowanie bannerów

Kluczowe osiągnięcia:

 • ocena pracownicza 9.5/10 w II kwartale 2021 roku
 • 100% terminowość w pisaniu tekstów przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

2016–2021 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: dziennikarstwo i medioznawstwo

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Chętnie śledzę update’y Google i czytam blogi o SEO (również w języku angielskim). Lubię też podróżować — w 2019 roku przez 3 miesiące samodzielnie zwiedzałam Chiny.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV copywritera?

 1. Na górze CV umieść Podsumowanie i cele zawodowe, czyli krótką reklamę swojej kandydatury. Napisz w niej, kim jesteś, jakie masz umiejętności i co do tej pory udało Ci się osiągnąć. Skup się na kompetencjach, które wymieniono w ofercie pracy. 
 2. Stwórz wyczerpujący opis swoich umiejętności twardych i miękkich. W pierwszej kolejności wymień te, których wymaga pracodawca, a potem wpisz kilka dodatkowych, które przydadzą Ci się w pracy copywritera.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. Podaj precyzyjne daty zatrudnienia (miesiąc i rok) i wymień swoje kluczowe obowiązki oraz osiągnięcia zawodowe, które pokażą Twoją skuteczność w pracy.
 4. Krótko opisz swoje wykształcenie, wpisując do w CV tytuł naukowy, ukończoną szkołę i lata nauki. Wystarczy, że podasz ostatni szczebel edukacji (np. studia wyższe) — pisanie o szkole średniej czy podstawówce tylko odciągnie uwagę rekrutera od najważniejszych informacji.
 5. W osobnej sekcji CV możesz wymienić ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty (np. certyfikat angielski), jeżeli mają one związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz.
 6. W CV copywritera opisz krótko swoje zainteresowania — najlepiej pełnymi zdaniami. Wymień tylko te, które są związane z ofertą pracy (np. potwierdzają Twoje kompetencje) i/lub sprawią, że Twoje CV łatwiej zapadnie rekruterowi w pamięć.
 7. Dodaj na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Jej brak sprawi, że rekruter nie będzie mógł Cię zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną!

Już wiesz, jak napisać CV copywritera, które będzie skuteczne. Aby Twój dokument wyglądał profesjonalnie, skorzystaj z kreatora CV. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny — w ten sposób pokażesz swoje zaangażowanie i jeszcze bardziej podkreślisz zainteresowanie ofertą. Zadbaj również o treść maila z CV, wymieniając w nim swoje kluczowe osiągnięcie — dzięki temu rekruter chętniej otworzy i przeczyta załączony dokument.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV copywritera i masz więcej pytań? Dodaj je w komentarzu pod tym artykułem, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv copywriter

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: