1. CV opiekunka w żłobku: wzór i porady ekspertów, jak napisać

CV opiekunka w żłobku: wzór i porady ekspertów, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz pracować z maluchami i musisz napisać CV? Opiekunka w żłobku powinna przede wszystkim pokazać, że ma pozytywne nastawienie do dzieci i rodziców, jest cierpliwa i dyspozycyjna. Jeśli pokażesz te cechy w życiorysie, jest większa szansa, że zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

W tym artykule zobaczysz wzór CV opiekunki w żłobku. Dowiesz się też, jak na jego podstawie napisać własny dokument. Dzięki temu zrobisz dobre pierwsze wrażenie i łatwiej dostaniesz pracę.

Dobre CV opiekunki stworzysz w kreatorze LiveCareer. Zobacz 20+ szablonów CV, przygotuj profesjonalny dokument za pomocą gotowych treści przygotowanymi przez ekspertów i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV dla zawodów w Twojej branży:

CV opiekunka w żłobku — wzór

Agata Milusińska

Opiekunka

Numer telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie i cele zawodowe

Komunikatywna i zaangażowana opiekunka dzieci z 3-letnim doświadczeniem w pracy w żłobku. Rodzice podopiecznych chwalili mnie m.in. za pozytywne nastawienie do pracy i zaangażowanie — w grudniu 2021 dostałam ocenę 100% w ankiecie badającej satysfakcję rodziców. Moimi dodatkowymi atutami są umiejętności plastyczne i komunikatywna znajomość angielskiego.

Umiejętności specjalistyczne:

 • uprawnienia do pracy z dziećmi w wieku do 3 lat
 • szeroka wiedza o opiece nad dziećmi
 • umiejętności plastyczne
 • język angielski — poziom B2
 • czynne prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie:

 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi
 • pogodne nastawienie do kadry, rodziców i dzieci
 • bardzo dobra organizacja pracy
 • uczciwość i odpowiedzialność
 • gotowość do zapewnienia ciągłej frekwencji w pracy
 • sprawność fizyczna

Doświadczenie

12.2019–obecnie Żłobek „Jaś i Małgosia” 

Stanowisko: Opiekunka

Obowiązki:

 • opieka nad dziećmi w wieku 1-3 lata
 • organizowanie gier i zabaw dla starszych dzieci
 • dbanie o czystość żłobka
 • prowadzenie rozmów z rodzicami podopiecznych

Osiągnięcia:

 • ocena 100% w ankiecie badającej satysfakcję rodziców w grudniu 2021 roku
 • 95% frekwencja przez cały okres zatrudnienia

Wykształcenie

2018–2019 Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Kierunek: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (studia podyplomowe)

2013–2018 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: psychologia

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

Interesuje mnie rozwój osobisty — chętnie czytam książki psychologiczne i uczęszczam na warsztaty rozwojowe. W wolnym czasie maluję i lepię z gliny.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV opiekunki w żłobku?

 1. Napisz Podsumowanie zawodowe i umieść je na samej górze życiorysu. W kilku zdaniach wyjaśnij, kim jesteś, jakie masz doświadczenie i dlaczego warto Ci zaufać.
 2. Wymień w CV umiejętności przydatne w pracy w żłobku — zarówno twarde, jak i miękkie. W pierwszej kolejności podaj te, które wymieniono w ofercie pracy.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV, podając dokładne daty zatrudnienia, swoje kluczowe obowiązki i osiągnięcia — może to być np. wysoka frekwencja w pracy albo pochwała od przełożonego lub rodziców (te ostatnie możesz załączyć jako referencje do CV).
 4. Krótko opisz w CV swoje wykształcenie. Skup się na tych studiach i szkołach, w których nabyłaś niezbędne umiejętności i zdobyłaś uprawnienia do pracy w żłobku. 
 5. Na dole CV krótko opisz swoje Zainteresowania. Skup się na tych, które potwierdzają Twoje kompetencje zawodowe albo łatwo zapadną rekruterowi w pamięć.
 6. Dodaj do CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych.

Już wiesz, jak napisać CV opiekunki w żłobku, które będzie skuteczne. Jeśli chcesz, by dokument wyglądał profesjonalnie, a praca nad nim przebiegła szybko i sprawnie, skorzystaj z generatora CV. Do CV możesz załączyć też list motywacyjny do żłobka, w którym szerzej opiszesz swoją motywację do pracy i podkreślisz kluczowe dla opiekunki cechy charakteru i osobowości.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV opiekunki w żłobku, ale nie wszystko jest dla Ciebie jasne? Zostaw komentarz pod tym artykułem — chętnie Ci odpowiem i pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv opiekunka w zlobku

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
3.33  (6 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: