1. CV do drogerii kosmetycznej - wzór i porady ekspertów

CV do drogerii kosmetycznej - wzór i porady ekspertów

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre CV do drogerii kosmetycznej powinno krótko i jasno prezentować Twoje umiejętności i doświadczenie w zawodzie sprzedawcy — szczególnie te, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu. Dodatkowym atutem będzie znajomość branży kosmetycznej.

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór CV do drogerii kosmetycznej. Dowiesz się też, jak je napisać, by zrobić dobre pierwsze wrażenie i szybciej dostać pracę.

Chcesz szybko napisać CV do drogerii kosmetycznej? Wybierz profesjonalny szablon CV i wypełnij go dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów. Gotowe CV pobierz w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla innych branż i stanowisk.

Przeczytaj też inne nasze poradniki:

CV do drogerii kosmetycznej — wzór 

Anna Pędzel

Sprzedawca

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Obecnie uczę się na kierunku kosmetologia w Policealnym Studium Kosmetycznym Barbary Jaroszewskiej i swoją przyszłość wiążę z branżą kosmetyczną. Przez ostatni rok pracowałam jako kasjerka, a przełożeni chwalili mnie za wysoką kulturę osobistą i życzliwość wobec klientów. W Państwa drogerii chciałabym wykorzystać swoją wiedzę kosmetyczną i doradzać klientom. 

Umiejętności specjalistyczne:

 • obsługa stanowiska kasowego i systemu POS
 • szeroka wiedza na temat kosmetyków
 • język angielski — poziom B1
 • prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie:

 • umiejętność nawiązywania pozytywnych relacji z klientami
 • bardzo dobra organizacja pracy
 • sumienność i zaangażowanie
 • komunikatywność
 • obsługa klienta
 • umiejętność pracy zespołowej
 • wysoka kultura osobista i życzliwość
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym

Doświadczenie

06.2020–obecnie Biedronka

Stanowisko: Kasjerka

Obowiązki:

 • obsługa kasy fiskalnej
 • przyjmowanie dostaw i przygotowywanie towaru do sprzedaży
 • dbanie o ekspozycję towarów i estetyczny wygląd sklepu
 • przyjmowanie reklamacji i zwrotów

Osiągnięcia:

 • 100% pozytywnych reakcji w ankiecie badającej satysfakcję klientów sklepu

Wyksztacenie

2021–obecnie Policealne Studium Kosmetyczne Barbary Jaroszewskiej

Kierunek: kosmetologia

Zainteresowania


Interesują mnie trendy w branży kosmetycznej — chętnie testuję nowe produkty i marki. W wolnym czasie czytam reportaże i rysuję.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV do drogerii kosmetycznej?

 1. Napisz i umieść na górze CV sekcję Podsumowanie i cele zawodowe. Jest to krótka (do 5 zdań) reklama Twojej kandydatury, w której przedstawiasz swoje kluczowe umiejętności i osiągnięcia.
 2. Stwórz wyczerpującą listę swoich umiejętności w CV. Wymień zarówno kompetencje specjalistyczne (np. obsługa kasy fiskalnej, znajomość języka obcego), jak i miękkie, potrzebne do pracy z klientami.
 3. Opisz w CV swoje dotychczasowe doświadczenie. W tej sekcji podaj pełną nazwę firmy, precyzyjne daty zatrudnienia (miesiąc i rok), swoje kluczowe obowiązki oraz osiągnięcia zawodowe.
 4. Krótko opisz w CV swoje wykształcenie. Wystarczy podać swój tytuł zawodowy w CV, nazwę szkoły i lata nauki. Wymień tylko ostatnią ukończoną szkołę lub szczebel edukacji (np. szkołę policealną, szkołę zawodową lub studia).
 5. Jeśli ukończyłeś kursy lub szkolenia związane z zawodem sprzedawcy albo rynkiem kosmetycznym, wymień je w osobnej sekcji CV.
 6. Wymień swoje zainteresowania w CV — wystarczą 2-3 zdania. Jeśli interesuje Cię rynek kosmetyków, w tym miejscu koniecznie o tym wspomnij.
 7. Dodaj na dole CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Już wiesz, jak może wyglądać przykładowe CV do drogerii kosmetycznej. Teraz na jego podstawie możesz stworzyć własny, profesjonalny życiorys. Jeśli chcesz to zrobić szybko i szukasz atrakcyjnych szablonów, skorzystaj z naszego kreatora CV. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny, w którym rozwiniesz kluczowe informacje z CV i dodatkowo podkreślisz swoje zaangażowanie.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Piszesz CV do drogerii kosmetycznej i chcesz wiedzieć więcej? A może pierwszą pracę w drogerii masz już za sobą? Napisz komentarz pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv do drogerii kosmetycznej

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: