1. CV lekarz dentysta / stomatolog: wzór i rady, jak napisać

CV lekarz dentysta / stomatolog: wzór i rady, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Praca w gabinecie stomatologicznym wymaga uważności i precyzji — już mały błąd może przesądzić o skuteczności leczenia i zniechęcić pacjenta do kolejnych wizyt. Podobnych umiejętności wymaga napisanie skutecznego CV lekarza dentysty.

Na szczęście — znalazłeś ten artykuł.

Za chwilę zobaczysz profesjonalny wzór CV stomatologa. Dowiesz się też, jak krok po kroku powinien napisać swoje CV lekarz dentysta, by dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też wzory CV dla innych zawodów z branży medycznej:

CV lekarz dentysta — wzór

Jarosław Ząbek

Lekarz dentysta

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na ZnanyLekarz.pl (opcjonalnie)

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Komunikatywny, życzliwy i skuteczny lekarz dentysta z ponad 3-letnim doświadczeniem w prywatnym gabinecie. Mam świetną opinię wśród pacjentów, czego dowodzi 98% pozytywnych opinii na mój temat na portalu ZnanyLekarz.pl. Specjalizuję się w leczeniu zachowawczym i endodoncji (również pod mikroskopem), co z przyjemnością wykorzystam w Państwa klinice.

Umiejętności specjalistyczne

 • stomatologia zachowawcza
 • endodoncja
 • obsługa mikroskopu, narzędzi i lup stomatologicznych
 • sterylizacja narzędzi dentystycznych
 • język angielski — poziom C1
 • prawo do wykonywania zawodu

Umiejętności miękkie

 • uważność, sumienność i precyzja
 • cierpliwość
 • życzliwość i komunikatywność
 • indywidualne podejście do pacjenta
 • odpowiedzialność i zaangażowanie
 • skuteczne rozwiązywanie problemów
 • świetna organizacja pracy
 • wysoka odporność na stres
 • umiejętność pracy pod presją czasu
 • chęć ciągłej nauki i rozwoju
 • wysoka kultura osobista

Doświadczenie

11.2019–obecnie LUX MED

Stanowisko: Lekarz dentysta

Obowiązki:

 • diagnostyka i prowadzenie konsultacji
 • leczenie próchnicy i wypełnienia (też ze znieczuleniem)
 • leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu
 • leczenie chorób przyzębia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej
 • instruowanie pacjentów na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej
 • prowadzenie dokumentacji medycznej

Osiągnięcia:

 • 98% pozytywnych opinii na portalu ZnanyLekarz.pl

10.2018–10.2019 Przychodnia Dentystyczna Ajax

Stanowisko: stażysta pod kierunkiem lekarza dentysty Andrzeja Białego

Obowiązki:

 • prowadzenie konsultacji i wydawanie zaleceń pod nadzorem opiekuna
 • leczenie zachowawcze i kanałowe po konsultacji z opiekunem
 • prowadzenie dokumentacji medycznej
 • udzielanie informacji o stanie zdrowia pacjenta

Kursy zawodowe

11.2021 Protetyka stomatologiczna — nowe narzędzia i metody w klinice DentalDUO

03.2019 Stomatologia zachowawcza w praktyce w klinice Medical

Wykształcenie

10.2013–06.2018 Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kierunek: lekarsko-dentystyczny

Specjalizacja: stomatologia zachowawcza z endodoncją

Zainteresowania

Interesują mnie nowoczesne narzędzia i metody leczenia — chętnie poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i czytając magazyny branżowe. W wolnych chwilach uprawiam sport (pływanie i jazda na rowerze).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV lekarza dentysty?

 1. Zacznij CV lekarza dentysty od rubryki Podsumowanie i cele zawodowe. Napisz w niej, kim jesteś, w czym się specjalizujesz, jakie masz osiągnięcia i istotne dla CV stomatologa umiejętności. Najważniejsze informacje wyróżnij grubszą czcionką.
 2. Wymień w CV swoje kompetencje zawodowe. Podziel tę sekcję na Umiejętności specjalistyczne (metody leczenia, obsługa i sterylizacja narzędzi, języki obce itp.) oraz Kompetencje miękkie (cechy i kompetencje przydatne w codziennej pracy i ułatwiające Ci kontakt z pacjentami).
 3. Pochwal się w CV swoim doświadczeniem. W tej rubryce wymień swoje najważniejsze obowiązki i osiągnięcia zawodowe. W tym miejscu uwzględnij też swój staż podyplomowy — zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz karierę jako lekarz dentysta.
 4. Opisz swoje wykształcenie wyższe w CV. Podaj pełną nazwę uczelni, kierunek i specjalizację. Nie uwzględniaj w CV poprzednich etapów edukacji (np. liceum).
 5. Krótko opisz swoje zainteresowania w CV lekarza dentysty. Skup się przede wszystkim na zainteresowaniach zawodowych i wyjaśnij, w jaki sposób je realizujesz.
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — ogólną (podaną we wzorze powyżej) lub taką, którą pracodawca podał w ogłoszeniu.

Powyższy wzór CV stomatologa możesz wykorzystać pisząc własny życiorys. Żeby zrobić to szybko i sprawnie, skorzystaj z naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony i podpowiedzi ekspertów. Do swojej aplikacji możesz załączyć też list motywacyjny.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli chcesz skomentować artykuł, napisz swoją opinię na forum poniżej.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv lekarz dentysta

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: