1. CV niania / opiekunka do dzieci — wzór jak napisać i porady

CV niania / opiekunka do dzieci — wzór jak napisać i porady

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Praca z dziećmi wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga szeregu umiejętności. Nikt nie powierzy Ci pod opiekę swojego dziecka, jeśli nie pokażesz w dokumentach aplikacyjnych, że jesteś godna zaufania i wiesz, jak zająć się jego pociechą.

W tym artykule znajdziesz wzór CV niani i opiekunki do dzieci i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci przygotować skuteczny życiorys zawodowy do pracy z najmłodszymi.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Znajdź profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

CV niania — wzór

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Jestem studentką drugiego roku Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracuję jako wolontariuszka w hospicjum im. Janusza Korczaka, gdzie opiekuję się małymi pacjentami. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo i wsparcie rozwoju dzieci, czym chciałabym również zajmować się zawodowo.

Umiejętności twarde

 • wiedza pedagogiczna
 • prawo jazdy kategorii B.
 • język angielski, poziom C1
 • znajomość podstaw dietetyki
 • uprawnienia wychowawcy kolonijnego

Umiejętności miękkie

 • empatia
 • kreatywność
 • cierpliwość
 • komunikatywność
 • zdolności organizacyjne

Doświadczenie

2019-obecnie

Wolontariuszka, Hospicjum im. Janusza Korczaka w Krakowie

Obowiązki

 • opieka nad pacjentami hospicjum i wsparcie rodziców
 • organizowanie zajęć plastycznych i muzycznych dla dzieci
 • pomoc dzieciom w nauce, w tym języka angielskiego
 • opieka nad dziećmi w trakcie wyjazdów wakacyjnych
 • pomoc w układaniu jadłospisów dla pacjentów 

Wykształcenie 

2018-obecnie, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Zainteresowania

W wolnym czasie lubię czytać książki popularnonaukowe, głównie o psychologii i socjologii. Uczę się również grać na skrzypcach. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Już wiesz, jak powinno wyglądać CV opiekunki do dzieci. Teraz pokażę Ci krok po kroku, jak stworzyć skuteczny dokument do pracy niani.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać CV niani? Porady

Wymagania do pracy niani mogą być bardzo różne, ponieważ najczęściej zależą od preferencji rodziców, którzy poszukują opiekunki dla swoich pociech. Dlatego, zanim zaczniesz pisać CV, dokładnie przeczytaj oferty i dopasuj swój życiorys zawodowy do konkretnego ogłoszenia.

Wielu rodziców podaje w ogłoszeniach, co jest dla nich najważniejsze u opiekunek. To świetny punkt wyjścia do CV niani. Jeśli Twoje kwalifikacje odpowiadają wymaganiom rodziców, wpisz je w podsumowaniu zawodowym, czyli krótkim opisie Twoich najważniejszych kwalifikacji i doświadczenia. Umieszcza się go na samej górze dokumentu tuż pod danymi osobowymi i kontaktowymi.

Następnie w CV warto wymienić swoje najważniejsze umiejętności — np. prawo jazdy (takie wymaganie pojawia się w wielu ogłoszeniach!), znajomość języków obcych czy gotowanie. Tę sekcję curriculum vitae warto podzielić na kompetencje twarde i miękkie, czyli m.in. Twoje cechy charakteru — na pewno wiesz, że opiekunka musi być cierpliwa, empatyczna, kreatywna i umieć radzić sobie z konfliktami. Warto wpisać to do CV niani.

Później powinnaś opisać doświadczenie zawodowe w CV. Nianie najczęściej nie muszą martwić się, jeśli nie zaczęły jeszcze pracować i szukają pierwszego zatrudnienia, bo rodzice często szukają studentek i nie wymagają dużego doświadczenia. W pierwszym CV na pewno warto wpisać wolontariaty i staże — zwłaszcza jeśli związane są z opieką nad dziećmi. 

Następnie w CV krótko opisz swoje wykształcenie. Wystarczy, że podasz daty, w których się uczyłaś, nazwę uczelni bądź szkoły, a w przypadku studiów kierunek. Możesz również podać ukończone kursy, certyfikaty i szkolenia, które mogą pomóc Ci w opiece nad dziećmi.

Zainteresowania w CV opiekunki do dziecka mogą okazać się bardzo ważne. Wiele rodziców ceni sobie kreatywność (jest to też jedna z najważniejszych umiejętności na rynku pracy!), więc jeśli masz twórcze hobby, koniecznie o nim napisz. 

Nie zapomnij dodać do życiorysu zawodowego aktualnej klauzuli CV — zwłaszcza jeśli znajdziesz taką informację w ogłoszeniu o pracę. Bez zgody na przetwarzanie danych osobowych, Twoja aplikacja może zostać odrzucona.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Potrzebujesz pomocy z CV niani i opiekunki do dzieci? Zostaw komentarz pod artykułem. Chętnie na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv niania

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4  (7 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: