1. List motywacyjny (wzór doc) do pobrania i 8 szablonów Word

List motywacyjny (wzór doc) do pobrania i 8 szablonów Word

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Jeśli chcesz dostać pracę, Twoje dokumenty aplikacyjne muszą wyglądać profesjonalnie — dlatego szablony listu motywacyjnego w Word oraz CV powinny do siebie pasować. 

Niestety Word nie jest programem graficznym, toteż zaprojektowanie atrakcyjnego listu motywacyjnego w .doc może nastręczać Ci pewnych trudności. Na szczęście jest na to sposób — wystarczy, że skorzystasz z profesjonalnego programu, a następnie pobierzesz gotowy list motywacyjny w Word.

W tym artykule zobaczysz wzór listu motywacyjnego w .doc., 8 szablonów listów motywacyjnych do pobrania w Word oraz gotowe przykłady listów motywacyjnych w .doc dla ponad 50 różnych zawodów. Na tej podstawie dowiesz się, jak napisać list motywacyjny w Word dla siebie, żeby zrobić świetne wrażenie na pracodawcy.

Na początku zobacz profesjonalny wzór listu motywacyjnego w .doc poniżej. 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z gotowego szablonu listu motywacyjnego w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.

List motywacyjny — wzór .doc

Miejscowość, data

Klementyna Knapik

Redaktor

Nr telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Imię i nazwisko adresata

Stanowisko adresata (np. HR manager)

Nazwa firmy

Adres firmy

Szanowna Pani,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko starszego redaktora w portalu Urodaotwarta.pl. Mam ponad 5 lat doświadczenia w redakcjach związanych z branżą beauty i chciałabym wykorzystać zdobytą wiedzę do promowania zdrowych nawyków urodowych na łamach państwa portalu.

Dlaczego uważam, że warto mnie zatrudnić?

  1. W pracy w poprzednich redakcjach napisałam ponad 300 tekstów o dbaniu o urodę, trendach kosmetycznych i makijażu. Mój artykuł „Czy naturalne znaczy dobre? Plusy i minusy naturalnej pielęgnacji” przeczytało ponad 100 tys. użytkowników. Był też najchętniej czytanym artykułem na portalu MaksUroda.pl w 2018 r.
  2. Oprócz pisania, zajmowałam się również redakcją tekstów autorek zewnętrznych naszego portalu. Łącznie zredagowałam ponad 500 artykułów, dzięki czemu otrzymałam nagrodę pracownika roku portalu MaksUroda.pl.
  3. Makijaż i dbanie o urodę oraz zdrowie to moja największa pasja. W wolnym czasie prowadzę konto na Instagramie związane z branżą beauty, które ma ponad 100 tys. obserwatorów.

Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, opowiem więcej o swoich kompetencjach i doświadczeniu oraz odpowiem na wszystkie pytania.

Z poważaniem

Klementyna Knapik

Pobierz ten wzór listu motywacyjnego w .doc tutaj.

Za chwilę pokażę Ci 8 profesjonalnych wzorów listów motywacyjnych do pobrania w DOC (Word), które pomogą Ci przygotować dokument w atrakcyjnej formie. Wszystkie z nich (i jeszcze więcej) znajdziesz w naszym kreatorze listu motywacyjnego online.

1. List motywacyjny — 8 wzorów do pobrania jako DOC (Word)

Gotowe szablony listów motywacyjnych w Word z naszego kreatora pozwolą Ci stworzyć atrakcyjny dokument, który będzie dopasowany wyglądem do Twojego CV. Dzięki temu rekruter łatwiej Cię zapamięta, a Ty szybciej dostaniesz pracę.

Oto 8 najpopularniejszych wzorów listów motywacyjnych do pobrania w .doc:

Czytelny list motywacyjny — szablon Word

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Powyższy szablon listu motywacyjnego w .doc wyróżnia czytelny font szeryfowy i nagłówek w nowoczesnym kolorze. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo elegancko.

List motywacyjny — szablon .doc z interesującymi akcentami

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Wzór listu motywacyjnego w .doc, który widzisz powyżej, jest pojemny i nowoczesny. Pozioma linia na górze dodatkowo podkreśla profesjonalny wygląd szablonu i sprawia, że łatwo go zapamiętać. Dlatego ten wzór warto wykorzystać w branżach, gdzie o jedno stanowisko ubiega się bardzo wielu kandydatów.

Minimalistyczny list motywacyjny — szablon Word

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Niewielki font oraz dobrze zaplanowany układ treści sprawiają, że ten szablon listu motywacyjnego w Word pozwoli Ci wyczerpująco opisać osiągnięcia zawodowe z CV oraz idealnie dopasować list do konkretnej oferty pracy. Wykorzystaj to!

Nie musisz niczego wymyślać. Kreator listu motywacyjnego LiveCareer sam podpowie Ci najlepszą treść listu motywacyjnego dzięki gotowym przykładom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Nowoczesny list motywacyjny — szablon .doc

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Ten szablon listu motywacyjnego w Word jest nowoczesny i efektowny. Szeroki font użyty w powyższym liście umożliwi Ci zagospodarowanie całej strony nawet przy stosunkowo krótkiej treści, dlatego ten wzór sprawdzi się m.in. gdy piszesz list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego.

List motywacyjny — szablon Word z wyrazistym nagłówkiem

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Duży i wyrazisty nagłówek w powyższym szablonie sprawi, że rekruter od razu zauważy Twój dokument. Dlatego po ten wzór listu motywacyjnego w Word możesz sięgnąć, jeśli w Twoim zawodzie panuje duża konkurencja. 

Subtelny list motywacyjny — szablon Word

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Niebieski nagłówek i bezszeryfowa czcionka w tym szablonie listu motywacyjnego subtelnie zwrócą uwagę rekrutera, a widoczny tuż pod nazwiskiem adres e-mail umożliwią mu szybkie skontaktowanie się z Tobą.

Elegancki list motywacyjny — szablon .doc

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Powyższy wzór listu motywacyjnego w Word wyróżnia się delikatną czcionką i grafitowym nagłówkiem. Dzięki temu szablon jest bardzo elegancki, dlatego sprawdzi się niemal w każdym zawodzie.

List motywacyjny — szablon Word dla tradycjonalistów

STWÓRZ LIST MOTYWACYJNY TERAZlist motywacyjny wzor doc

Ten wzór listu motywacyjnego w Word z elegancko podkreślonym nagłówkiem i tradycyjnym fontem szeryfowym podkreślą, że jesteś profesjonalistą. Możesz wykorzystać ten szablon, aplikując chociażby na stanowiska kierownicze.

2. List motywacyjny — wzory tekstowe dla 50+ zawodów i ścieżek kariery

Potrzebujesz wzorów listów motywacyjnych w .doc dla konkretnego stanowiska czy branży? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz szablony listów do pracy w Word dla ponad 50 różnych zawodów, którymi możesz się zainspirować np. przygotowując list na dowolnym szablonie z poprzedniego akapitu. 

Wzory listów motywacyjnych w .doc z poniższej listy możesz bezpłatnie skopiować lub pobrać i dostosować do swoich potrzeb.

List motywacyjny — wzory tekstowe dla 50+ zawodów i ścieżek kariery

List motywacyjny — inne wzory tekstowe do pobrania za darmo

Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.

Stwórz list motywacyjny terazkreator listu motywacyjnego

Stwórz list motywacyjny teraz

Już wiesz, jak stworzyć list pod konkretne stanowisko oraz jak powinien on wyglądać. Teraz podpowiem Ci, jak napisać profesjonalny list motywacyjny w .doc krok po kroku i na co zwrócić szczególną uwagę.

3. Jak napisać list motywacyjny w Word? 

Niezależnie od tego, czy w wymaganiach w ogłoszeniu o pracę pojawia się list motywacyjny, zawsze warto dołączyć go do CV, które napisałeś. Dlaczego? Według badań, aż 56% pracodawców uważa, że samo curriculum vitae to za mało. Dlatego jeśli nie chcesz zmarnować swojej szansy na wymarzone stanowisko, koniecznie napisz list motywacyjny.

Pamiętaj też, żeby odpowiednio zacząć list motywacyjny. Już na początku powinieneś przekonać pracodawcę, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Dlatego pisząc list do pracy, używaj języka korzyści — pokaż, że zatrudnienie Cię przyniesie wymierny zysk firmie.

W CV i liście motywacyjnym podkreślaj swoje sukcesy (najlepiej, jeśli wyrazisz je w liczbach) — może to być np. pozyskanie kilku kluczowych klientów, wzrost sprzedaży czy szybki awans. Twoje osiągnięcia to dla pracodawcy znak, że jesteś skutecznym i wartościowym pracownikiem, który nie boi się wyzwań i któremu zależy na rozwoju firmy. 

Aby Twój list motywacyjny był czytelny, kolejne argumenty możesz przedstawić w punktach — np. poprzedzając je zdaniem Poniżej przedstawiam 3 powody, dla których warto mnie zatrudnić

Wtedy Twój dokument będzie konkretny i estetyczny, a pracodawca nie będzie miał problemu z wyłowieniem z treści istotnych informacji. Ponadto Twój list motywacyjny będzie krótki — a to bardzo ważne, bo pracodawcy i rekruterzy mają niewiele czasu na przejrzenie setek aplikacji.

Podkreśl też swoją motywację do podjęcia pracy (szczególnie jeśli piszesz list motywacyjny bez doświadczenia) i pokaż, że jesteś pełen entuzjazmu. Napisz o swoim wykształceniu i umiejętnościach, które już posiadasz. Nie zapomnij też o kompetencjach miękkich! Możesz również wspomnieć o kursach i szkoleniach oraz certyfikatach związanych ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

Zadbaj również, żeby odpowiednio zakończyć swój list motywacyjny. Wyraź gotowość do spotkania. Pokaż, że wartości firmy są dla Ciebie istotne lub zaproponuj rozwiązanie konkretnego problemu — w ten sposób na pewno zrobisz dobre wrażenie na pracodawcy. A gotowy dokument wyślij mailowo razem z CV.

I pamiętaj: każdy list motywacyjny ma pewien ogólny wzór, który wpływa na jego odbiór. Rekruter spodziewa się znaleźć w nim konkretne informacje, więc powinieneś wiedzieć, co powinien zawierać list motywacyjny. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój dokument będzie dla pracodawcy atrakcyjny, skorzystaj z gotowych wzorów listów motywacyjnych w .doc. podanych wyżej.

List motywacyjny nie wystarczy — potrzebujesz też profesjonalnego CV. Wypróbuj nasz kreator i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów. Stwórz CV w kilka minut w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

Stwórz CV teraz

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tworzenia listu motywacyjnego według wzoru w .doc i na szablonach do programu Word, nie wahaj zadać ich w komentarzu. Z przyjemnością Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

List motywacyjny wzor doc

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: