1. CV ratownik wodny (WOPR): wzór, przykłady i porady eksperta

CV ratownik wodny (WOPR): wzór, przykłady i porady eksperta

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

CV ratownika wodnego powinno uwzględniać uprawnienia zawodowe, odpowiednio podkreślać umiejętności potrzebne do wykonywania tej profesji i być dopasowane do oferty pracy. To sporo informacji, które muszą znaleźć się w dokumencie — jeśli chcesz odnieść sukces w rekrutacji.

W tym artykule znajdziesz wzór CV ratownika wodnego, również WOPR. Dzięki temu będziesz wiedział, jak przygotować skuteczny dokument do pracy na basenie, nad jeziorem czy nad morzem.

Skuteczne CV ratownika wodnego w PDF lub DOC szybko stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów do CV. Znajdziesz tam też wskazówki ekspertów i gotowe treści, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV teraz

Przeczytaj też profesjonalne wzory CV do pracy dla innych branż i stanowisk.

CV ratownik wodny (WOPR) — wzór

Imię i nazwisko

Stanowisko

Numer telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe

Jestem ratownikiem wodnym z 4-letnim doświadczeniem zawodowym. W 2015 r. uzyskałem uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Doświadczenie zdobywałem podczas pracy na basenie AWF w Poznaniu, gdzie miałem 100% skuteczność. W pracy w Hotelu Brzeskim chciałbym zapewniać bezpieczny i przyjemny pobyt klientom.

Umiejętności

Umiejętności twarde

 • uprawnienia ratownika WOPR
 • ukończony kurs pierwszej pomocy KPP
 • aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna
 • dobra kondycja fizyczna
 • angielski, poziom B2

Umiejętności miękkie

 • odpowiedzialność
 • odporność na stres
 • komunikatywność
 • współpraca z innymi ratownikami i pracownikami basenu

Doświadczenie

2015-obecnie

Basen AWF w Poznaniu

Obowiązki:

 • dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających na basenie
 • dbanie o bezpieczeństwo uczestników zawodów pływackich
 • udzielanie pierwszej pomocy w razie wypadku
 • przygotowywanie basenów kąpielowych zgodnie z obowiązującymi normami sanitarno- epidemiologicznych
 • dbałość o stan techniczny obiektu
 • prowadzenie Dziennika Ratownika

Osiągnięcia

 • 100% skuteczność w zapobieganiu wypadków 

Wykształcenie

2013-2016, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Turystyka i rekreacja

Uzyskany tytuł licencjata

Zainteresowania

W wolnym czasie uprawiam sport, oprócz pływania gram w amatorskiej lidze piłki nożnej BSA i skaczę na bungee. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Już wiesz, jak powinno wyglądać dobre CV ratownika wodnego. Teraz przeczytaj, jak je napisać, żeby dostać pracę.

Jak napisać CV ratownika wodnego? Porady

Najczęściej do pracy ratownika wodnego potrzebne są uprawnienia WOPR (lub inne uprawnienia ratownicze), które określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym. Koniecznie wpisz je w swoim CV — ale to oczywiście nie wszystko, jeśli chcesz napisać prawdziwe skutecznie curriculum vitae.

Najpierw podaj w CV swoje dane osobowe i kontaktowe, czyli imię i nazwisko, stanowisko, numer telefonu i adres e-mail. Możesz również dodać link do profilu na LinkedIn.

Pisanie CV ratownika wodnego zacznij od tzw. podsumowania i celów zawodowych, czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych umiejętności, doświadczeń i osiągnięć. Postaraj się zachęcić rekrutera do dalszej lektury Twojego życiorysu zawodowego.

Następnie wpisz w CV swoje kluczowe umiejętności. W tej sekcji CV możesz wymienić uprawnienie niezbędne w pracy ratownika wodnego (możesz to zrobić również osobno, jako sekcję Kursy, szkolenia i certyfikaty). Nie zapomnij również o kompetencjach miękkich. Według badań ich znaczenie na rynku pracy stale rośnie. Ratownik m.in. powinien być odpowiedzialny i dobrze radzić sobie ze stresem — o czym warto wspomnieć w curriculum vitae.

Później starannie opisz doświadczenie zawodowe w CV ratownika WOPR. Podaj nazwę firmy, w której pracowałeś, ramowe daty zatrudnienia i wymień najważniejsze obowiązki. Warto również wpisać swoje największe osiągnięcie zawodowe.

W CV warto również krótko wspomnieć o swoim wykształceniu. Wystarczy podać lata, w których się uczyłeś, nazwę uniwersytetu lub szkoły oraz ukończony kierunek. Na końcu krótko opisz swoje zainteresowania — wystarczą 2-3 zdania, w których pokażesz, jak Twoje wpisane do CV hobby pozytywnie wpłyną na wykonywane obowiązki.

Na samym dole curriculum vitae koniecznie umieść aktualną klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez niej Twój dokument może zostać odrzucony przez rekrutera bez czytania.

Wraz z CV ratownika wodnego warto wysłać list motywacyjny. To doskonała okazja, na pokazanie pracodawcy, że zależy Ci na pracy, a zatrudnienie Cię przyniesie mu korzyść. Dobry list motywacyjny nie powtarza informacji z curriculum vitae, tylko szerzej przedstawia Twoje kwalifikacje. 

Profesjonalne CV i nawet krótki list motywacyjny to prosta droga do sukcesu w rekrutacji. Warto przyłożyć się do pisania dokumentów aplikacyjnych — mogą popchnąć do przodu Twoją karierę zawodową.

Przeczytaj też: Badania psychologiczne kierowców, do wojska i in. Zasady.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące CV ratownika wodnego i WOPR? Zostaw komentarz pod artykułem. Z przyjemnością Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv ratownik wodny

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (3 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: