1. CV front end developera - wzór [w tym dla junior front-endowca]

CV front end developera - wzór [w tym dla junior front-endowca]

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Profesjonalne CV front end developera powinno prezentować to, na czym najbardziej zależy pracodawcom — doświadczenie w programowaniu widocznej części strony czy aplikacji. Co więcej, musi być opisane językiem przyjaznym odbiorcy. Może wydawać Ci się to trudne, zwłaszcza gdy najłatwiej pisze Ci się w Javie i nie wiesz, jak zaimponować rekruterowi. 

W tym artykule znajdziesz wzór CV front end developera i wskazówki, jak stworzyć taki dokument od postaw, również na juniorskie stanowisko. 

Zobacz, jak wyglądają profesjonalne szablony CV zaprojektowane przez specjalistów i konsultowane z ekspertami kariery.

Stwórz CV teraz

Wybierz profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

Zobacz też inne wzory CV do pracy w IT:

CV front end developer — przykład

Waldemar Kruczek

Front End Developer

Nr telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn

Podsumowanie zawodowe

Front end developer z ponad 2 latami doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Biegle posługuję się Java, JavaScript, node.js., TypeScript oraz HTML i CSS. Dotychczas zajmowałem się optymalizowaniem interfejsów webowych. Dzięki rebrandingowi, przy którym współpracowałem, bank BestBank zyskał 5 tys. nowych klientów i nagrodę konsumentów dla najbardziej intuicyjnej strony internetowej. 

Umiejętności

Umiejętności twarde

 • zaawansowana znajomość Java, JavaScript, TypeScript, Node.js
 • zaawansowana znajomość HTML, CSS
 • umiejętność pracy w oparciu o metodyki zwinne Scrum oraz Kanban
 • język angielski — poziom B2
 • umiejętność pracy z systemami Windows, Linux i MacOS

Umiejętności miękkie

 • komunikatywność
 • współpraca
 • umiejętność prioretyzowania zadań
 • odpowiedzialność
 • terminowość

Doświadczenie zawodowe

2017.10–obecnie

BestBank

Senior front-end developer

Obowiązki

 • optymalizacja i rebranding aplikacji webowej banku
 • programowanie w środowisku JavaScript, TypeScirpit, Node.js
 • współpraca z zespołami back end, UX i UI
 • tworzenia narzędzi konfiguracyjnych

Osiągnięcia

 • udany rebranding aplikacji webowej, który przyczynił się do pozyskania 5 tys. nowych klientów
 • nagroda konsumentów dla najbardziej intuicyjnej strony internetowej

Wykształcenie

2015.10–2018.07

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka, uzyskany tytuł inżyniera

Zainteresowania

W wolnym czasie uczę się programowania aplikacji mobilnych oraz czytam książki popularnonaukowe. Moim ulubionym autorem jest Stephen Hawking. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

To przykładowe CV front end developera możesz wykorzystać i na jego podstawie samodzielnie stworzyć własny dokument — będziesz wiedział, jak opisać swoje doświadczenie i umiejętności. Teraz dokładnie wytłumaczę Ci, jak na podstawie powyższego CV wzoru stworzyć idealne CV dla siebie. 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać CV front end developera?

Każde dobre CV dla front end developera powinno skupiać się na umiejętnościach. Branża IT jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się na świecie i obejmuje wiele zawodów. Dlatego w curriculum vitae powinieneś konkretnie napisać, jakie języki programowania i programy komputerowe znasz oraz jakie masz dotychczasowe doświadczenie programistyczne.

Na samej górze CV wpisz dane osobowe — imię, nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, numer telefonu i adres e-mail. Możesz ewentualnie wpisać link do profilu na LinkedInie.

Swoje CV zacznij od podsumowania zawodowego, czyli krótkiego opisu swoich najważniejszych kwalifikacji: umiejętności, osiągnięć i doświadczeń. Wystarczą 3-4 zdania, w których podkreślisz swoje kompetencje i pokażesz, dlaczego zależy Ci na nowej pracy.

Następnie powinieneś uzupełnić sekcję umiejętności w CV. Front end developer powinien wypisać języki, w których programuje oraz wszystkie technologie, które zna. Nie zapomnij o kompetencjach miękkich (takich jak komunikatywność czy umiejętność pracy w zespole) — również w branży IT mają one ogromne znaczenie.

Gotowe CV front end developera powinno zawierać starannie opisane doświadczenie zawodowe. Wypisz swoje obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia w CV. Przy tych ostatnich warto posługiwać się liczbami i konkretnymi danymi — to znak dla pracodawcy, że Twoje umiejętności przekładają się na wyniki.

A jak napisać CV bez doświadczenia w branży lub pierwsze CV w życiu? W takim wypadku skup się przede wszystkim na umiejętnościach. Możesz również wpisać wszystkie kursy, certyfikaty i szkolenia, które ukończyłeś. 

Następnie warto napisać o swoim wykształceniu w CV front end developera. Chociaż praca programisty to ciągła nauka i zdobywanie nowej wiedzy technicznej, wielu pracodawców wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych. Jednak w nowoczesnym CV wystarczy, że podasz nazwę uniwersytetu, lata uczęszczania i uzyskany stopień naukowy.

Na koniec warto krótko wspomnieć o swoich hobby. Zainteresowania w CV to świetny sposób na pokazanie pracodawcy, że jesteś pasjonatem i chętnie rozwijasz się również w wolnym czasie. 

Każdy życiorys zawodowy musi zawierać klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez niej nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Chyba że przygotowujesz CV po angielsku do pracy poza Unią Europejską — wtedy taka formułka nie jest potrzebna.

Wraz z CV front end developera warto wysłać list motywacyjny. Możesz w nim dokładniej swoje opisać doświadczenie i jeszcze bardziej podkreślić swoje atuty z CV. Napisanie dobrego listu motywacyjnego to znak dla pracodawcy, że naprawdę Ci zależy na stanowisku.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące CV front end developera, nie wahaj się zostawić komentarza pod artykułem. Na pewno na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv front end developer

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: