1. CV rekrutera — wzór i praktyczne wskazówki, jak napisać

CV rekrutera — wzór i praktyczne wskazówki, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Swoje CV rekruter powinien przygotować w taki sposób, by od razu pokazać, że dokumenty aplikacyjne i proces rekrutacji nie mają przed nim żadnych tajemnic. W końcu jako pracownik działu HR sam będziesz odpowiedzialny za zatrudnianie i wdrażanie nowych pracowników.

W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór CV rekrutera i podpowiem, jak je napisać, by zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Skorzystaj z poniższych porad, a z pewnością zaczniesz dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne.

Idealne CV do pracy rekrutera i rekruterki stworzysz w kreatorze LiveCareer. Wybierz szablon CV przygotowany przez ekspertów, w kilka chwil przygotuj dokument i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Zobacz też wzór CV dla innych zawodów i branż.

CV rekrutera — wzór

Agnieszka Przyjazna

HR Specialist

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem specjalistką ds. HR z niemal 3-letnim doświadczeniem w branży IT. W 2019 roku zbudowałam zespół 12 specjalistów w zaledwie 3 miesiące i opracowałam autorski program onboardingu, który odciążył team leaderów i znacznie przyspieszył proces wdrażania pracowników. W Państwa firmie chciałabym usprawnić proces onboardingu.

Umiejętności specjalistyczne

 • SAP HR i RCP — poziom zaawansowany
 • szeroka wiedza z zakresu AC/DC
 • język angielski — poziom C1
 • podstawowa znajomość prawa pracy

Umiejętności miękkie

 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów
 • bardzo dobra organizacja pracy i zdolność ustalania priorytetów
 • umiejętność pracy w zespole

Doświadczenie

09.2017–obecnie GOLD Sp. z.o.o.

Stanowisko: HR Specialist

Obowiązki:

 • kompleksowe prowadzenie procesów rekrutacyjnych
 • budowanie pozytywnego candidate experience 
 • samodzielne zarządzanie procesem onboardingu
 • przygotowywanie dokumentacji kadrowej
 • wsparcie w organizacji imprez pracowniczych

Osiągnięcia:

 • stworzenie zespołu 12 specjalistów zaledwie w 3 miesiące
 • przygotowanie autorskiego programu onboardingu dla nowych programistów

Wykształcenie

Rok ukończenia: 2017

Kierunek: Psychologia, spec. ogólna (studia magisterskie)

Uniwersytet Warszawski

Kursy i certyfikaty

12.2018 — Certificate in Advanced English (poziom C1)

03.2020 — Podstawy prawa pracy (kurs online Akademii Przedsiębiorczości)

Zainteresowania

Interesują mnie kreatywne sposoby prowadzenia onboardingu. W wolnych chwilach czytam powieści kryminalne i pomagam w schronisku dla psów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Już wiesz, jak wygląda idealne CV rekrutera. Teraz na podstawie tego wzoru curriculum vitae pokażę Ci, jak je napisać. Dzięki temu nie tylko zasilisz szeregi specjalistów ds. HR, ale w przyszłości sam będziesz wiedział, jak rozpoznać profesjonalne CV i wyłowić z tłumu naprawdę wartościowego kandydata.

Jak napisać CV rekrutera krok po kroku?

Na przejrzenie jednego curriculum vitae pracodawcy poświęcają zaledwie kilka sekund. Dlatego przewagę mają te osoby, których dokumenty już na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej od innych. Jak to zrobić?

Swoje CV rekruter powinien zacząć od podsumowania z celami zawodowymi, nazywane też rubryką O mnie. To po prostu 3- lub 4-zdaniowy opis siebie w CV, w których wyróżnisz swoje największe atuty (np. długie doświadczenie i sukcesy zawodowe). Choć za granicą jest to standardowy element CV, w Polsce większość kandydatów wciąż go pomija, dlatego możesz się łatwo wyróżnić.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Następnie opisz w CV swoje kompetencje. Aby dokument był bardziej czytelny, podziel je na umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie (w tym interpersonalne). Te drugie są w Twoim CV rekrutera szczególnie istotne, bo docelowo będziesz współodpowiedzialny za to, jaką opinię o firmie wyrobią sobie nowi kandydaci.

Opisując w CV swoje doświadczenie zawodowe, nawiąż do wymagań zawartych w ofercie pracy. Tę sekcję możesz podzielić na Obowiązki, Dodatkowe obowiązki i Osiągnięcia. Za sukces w CV rekruter może uznać m.in. zbudowanie zespołu w krótkim czasie, usprawnienie procesów, nagrody pracownicze czy szybki awans. 

Oczywiście nigdy nie kłam w CV — jak pokazują badania, aż 95% przekrętów wychodzi na jaw już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. HR manager musi dbać o interes firmy, więc złapany na kłamstwie na pewno nie zrobi dobrego wrażenia.

W dobrym CV rekrutera nie musisz za to szczegółowo opisywać swojej edukacji — do zespołu HR pracodawcy szukają osób, które bardziej przekonają ich konkretnymi umiejętnościami i praktyczną wiedzą niż wykształceniem w CV. Dlatego wystarczy, że podasz kierunek studiów, uzyskany tytuł zawodowy lub naukowy, nazwę uczelni i rok jej ukończenia.

Jako specjalista ds. HR możesz za to pochwalić się w CV ukończonym kursem lub posiadanym certyfikatem. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że jesteś ambitny i chcesz się rozwijać. Ten sam efekt osiągniesz, opisując w CV te zainteresowania, które dowodzą Twojej empatii i/lub są związane z Twoją pracą.

Pamiętaj też o odpowiednim formacie CV rekrutera. Zadbaj o widoczne nagłówki i odstępy między sekcjami, a istotne informacje wyróżnij za pomocą liczb i grubszej czcionki w CV (pomoże Ci w tym nasz program do pisania CV). Dodaj też atrakcyjne zdjęcie do CV — z delikatnym uśmiechem i w formalnym stroju.

Jednak pamiętaj, że napisanie CV to za mało. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy, CV wyślij razem z listem motywacyjnym. A wcześniej przeczytaj nasz poradnik, jak napisać list motywacyjny do pracy.

Przeczytaj też: Headhunter: co to za praca i jak ją dostać [+ zarobki].

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań związanych z CV rekrutera albo uważasz, że jakaś kwestia wymaga szerszego omówienia? Zostaw komentarz na forum pod tym artykułem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv rekrutera

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.75  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: