1. Waitress CV — example (przykład), porady eksperta i wzór

Waitress CV — example (przykład), porady eksperta i wzór

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Chcesz wyjechać do pracy za granicą i potrzebujesz waitress CV? Musisz nie tylko wiedzieć, jak dobrze opisać doświadczenie i umiejętności kelnerki, ale również, w jaki sposób odpowiednio opisać je po angielsku.

W tym poradniku znajdziesz example (przykład) waitress CV oraz wskazówki, jak napisać takie curriculum vitae do pracy jako kelnerka. 

W kreatorze LiveCareer stworzysz dokumenty aplikacyjne dla każdego zawodu. Zacznij od wyboru szablonu CV, wypełnij go gotowymi treściami przygotowanymi przez ekspertów i zdobądź wymarzoną pracę.

Stwórz CV teraz

Zobacz też inne wzory CV dla różnych zawodów, także w gastronomii.

Waitress CVexample (przykład)

Dorota Klatkowska

Waitress

775-432-621

dklatkowska@gmail.com

Summary 

Personable waitress with 2+ years of experience at a busy bar. Dedicated to delivering first-class customer service. Has a strong set of interpersonal skills which helps keep professional relations with customers and kitchen stuff. Efficient at working in a fast-paced environment, including waiting at closed events up to 300 people.

Work experience

2018–present, BroBar

Key qualifications & responsibilities 

 • greeting and seating customers
 • presenting menu and making recommendations
 • taking orders and serving dishes
 • cleaning and resetting tables quickly 

Key achievement 

Successfully managed closed events which resulted in regular bookings, increasing restaurant’s revenue by 5%.

Key skills

 • Personability 
 • Communication & interpersonal skills
 • Teamwork
 • Stress tolerance
 • Cash register operation
 • Product and quality control
 • Multitasking

Education

09.2017–present 

Warsaw University, Psychology 

Languages

 • English, C1
 • Spanish, B1
 • Polish, native 

Hobbies

I enjoy travelling especially to South America. As a psychology student, I am interested in effective interpersonal communication, which helps me effectively deal with customers on a daily basis.

Wiesz już, jak powinno wyglądać CV dla waitress (kelnerki). Teraz dowiesz się, jak napisać takie modern CV i przeczytasz wskazówki, które pomogą stworzyć Ci własny życiorys zawodowy.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Jak napisać Waitress CV? 

Dobre CV to podstawa sukcesu w rekrutacji. Niezależnie na jakie stanowisko aplikujesz, warto się postarać przy przygotowywaniu curriculum vitae i wiedzieć, jak opisać poszczególne sekcje dokumentu, żeby zainteresować pracodawcę.

Jednak dosłowne tłumaczenie CV na angielski z polskiego oryginału to bardzo kiepski pomysł. Zagraniczni pracodawcy często mają inne oczekiwania, które różnią się od naszych, a tzw. British CV nieco różni się od amerykańskiego résumé. Anglojęzyczny dokument lepiej stworzyć od podstaw. Jak to zrobić?

Pisanie CV zacznij od podsumowania zawodowego (w CV po angielsku to personal statement, personal profile lub CV summary), czyli krótkiego opisu Twoich najważniejszych umiejętności, osiągnięć i doświadczeń. Wystarczy kilka zdań, w których skutecznie zaprezentujesz swoje kluczowe kwalifikacje. Dzięki temu rekruter bądź pracodawca szybko zobaczy największe atuty z Twojego CV.

Następnie szczegółowo i konkretnie opisz swoje umiejętności (skills in CV), nie zapominając o kompetencjach miękkich, które według badań są pożądane na rynku pracy.

Jeśli nie wiesz, jak opisać umiejętności w CV, przejrzyj dokładnie ofertę pracy i wykorzystaj zwroty, które w niej znajdziesz. Od razu pokażesz rekruterowi, że posiadasz niezbędne kwalifikacje, a Twój dokument bez problemu przejdzie skanowanie systemem ATS.

Podobnie zrób, przygotowując kolejną sekcję CV, czyli doświadczenie zawodowe (work experience). Starannie opisz w niej, co dokładnie robiłaś w poprzedniej pracy, tak aby rekruter od razu wiedział, że wykonywałaś podobne obowiązki i jesteś gotowa do podjęcia nowej pracy. W CV warto wpisać swoje najważniejsze osiągnięcie zawodowe (key achievements), np. nagrody pracownicze.

Później w waitress CV powinnaś krótko opisać swoje wykształcenie (education) — wystarczy nazwa szkoły, lata, w których do niej chodziłaś, kierunek lub specjalizacja i uzyskany tytuł zawodowy lub naukowy. W tej sekcji zastosuj odwróconą chronologię w CV — na samej górze podaj ostatni etap edukacji.

Ostatnią sekcją będą zainteresowania w CV (CV interests). Nie musisz specjalnie się rozpisywać. Wystarczy kilka zdań, w których opiszesz swoje hobby, tak aby pokazać, że przydadzą Ci się również w pracy i przyczyniają się do rozwoju Twoich umiejętności.

Jeśli chcesz aplikować do pracy w Stanach Zjednoczonych, sprawdź, czy potrzebujesz CV czy resume i czym różnią się te dwa dokumenty. Amerykańskie CV wykorzystuje się głównie przy pisaniu życiorysu naukowego, a resume to życiorys zawodowy.

Wraz z CV kelnerki warto wysłać list motywacyjny. To świetna okazja, żeby szerzej opisać swoją kandydaturę i zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. 

List motywacyjny może być krótki, ale powinien przede wszystkim pokazać Twoją chęć podjęcia nowej pracy i gotowość na nowe wyzwania.

Zobacz też: List motywacyjny barmana - wzór.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

To już wszystko o waitress CV. Jednak, jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, zostaw komentarz pod artykułem, a ja na pewno na niego odpowiem.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Waitress cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: