1. CV spedytor: przykładowy wzór i porady eksperta, jak napisać

CV spedytor: przykładowy wzór i porady eksperta, jak napisać

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Dobre CV spedytora to takie, które krótko i rzeczowo odpowiada na wymagania zawarte w ofercie pracy. Powinieneś zaprezentować w nim te swoje umiejętności i cechy, które przedstawią Cię jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Jak to zrobić?

Poniżej zobaczysz przykładowy wzór CV spedytora międzynarodowego. Dowiesz się też, jak krok po kroku napisać taki dokument, by zrobić dobre pierwsze wrażenie i szybciej dostać pracę.

Potrzebujesz CV spedytora? Zobacz szablony CV LiveCareer.pl, skorzystaj z gotowych treści do wstawienia i stwórz profesjonalne CV w naszym kreatorze w kilka minut.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV dla zawodów w Twojej branży:

CV spedytor — wzór (przykład)

Andrzej Droga

Spedytor

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Sumienny i komunikatywny spedytor z ponad 3-letnim doświadczeniem w branży TSL i własnym portfelem klientów. W II kwartale 2021 roku nawiązałem współpracę z kluczowym dla firmy klientem, co przyniosło 14-procentowy wzrost zysków. Bardzo dobrze mówię po angielsku i niemiecku, dlatego w Państwa firmie chciałbym pracować z klientami międzynarodowymi.

Umiejętności specjalistyczne

 • szeroka znajomość przepisów i regulacji dotyczących handlu zagranicznego
 • znajomość branży TSL
 • język angielski — poziom C1
 • język niemiecki — poziom B2
 • bardzo dobra znajomość MS Office (Word, Excel)
 • własny portfel klientów

Umiejętności miękkie

 • umiejętność rozwijania partnerskich relacji z klientami i współpracownikami
 • rozwinięte umiejętności analityczne
 • umiejętność pracy w zespole
 • wysoka odporność na stres
 • zdolność szybkiego podejmowania decyzji
 • umiejętność wyznaczania priorytetów
 • świetna organizacja pracy i terminowość
 • dokładność i sumienność
 • dyspozycyjność.

Doświadczenie

11.2019–obecnie Transportex — Usługi spedycyjne

Stanowisko: Spedytor

Obowiązki:

 • pozyskiwanie klientów B2B na usługi logistyczne
 • nawiązywanie długotrwałych relacji z klientami
 • przygotowywanie ofert handlowych
 • odbywanie spotkań biznesowych
 • operacyjna obsługa klienta w transporcie międzynarodowym i krajowym
 • nadzór nad realizacją zleceń i zapewnienie wysokiej jakości usług klientom

Osiągnięcia:

 • nawiązanie współpracy z kluczowym klientem, co przyniosło 14% wzrost zysków
 • 100% terminowość w realizacji zleceń

Wykształcenie

2014–2019 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunek: Logistyka

Uzyskany tytuł: magister

Zainteresowania

W wolnym czasie czytam powieści kryminalne. Lubię też podróżować — w 2018 roku odwiedziłem 10 państw Europy w ciągu 2 miesięcy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać CV spedytora?

 1. Na górze życiorysu umieść sekcję Podsumowanie i cele zawodowe. W 4-5 zdaniach przedstaw swoje kluczowe atuty z CV: cechy charakteru, umiejętności, doświadczenie i najważniejsze osiągnięcie zawodowe.
 2. Umieść listę swoich umiejętności twardych i miękkich w CV. W pierwszej kolejności wymień te, o których pracodawca napisał w ogłoszeniu, a potem wpisz kilka dodatkowych (np. znajomość drugiego języka obcego lub cechy charakteru ważne w CV) — pod warunkiem, że naprawdę je posiadasz.
 3. Opisz swoje doświadczenie zawodowe w CV. W tym celu podaj pełne nazwy firm, w których pracowałeś, precyzyjne daty zatrudnienia (miesiąc i rok), kluczowe obowiązki i sukcesy zawodowe.
 4. Krótko opisz swoje wykształcenie w CV. Wystarczy, że podasz ostatni szczebel swojej edukacji (np. studia). W osobnej sekcji CV możesz wymienić też ukończone kursy i szkolenia oraz posiadane certyfikaty, które mają związek z Twoim zawodem.
 5. Opisz w CV swoje zainteresowania. Wybierz te, które w jakiś sposób potwierdzają Twoje kompetencje albo są na tyle charakterystyczne, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.
 6. Na dole CV dodaj klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych — w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.

Już wiesz, jak wygląda przykładowe CV spedytora. Teraz na jego podstawie możesz napisać własne curriculum vitaepomoże Ci w tym nasz generator CV. Do swojej aplikacji możesz również załączyć list motywacyjny, w którym rozwiniesz kluczowe informacje z CV i podkreślisz swoją motywację do pracy

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań o pisaniu CV spedytora? Zadaj mi je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Cv spedytor

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: