1. Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV. Jakie i gdzie wpisać? Wzór

Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV. Jakie i gdzie wpisać? Wzór

Redakcja serwisu LiveCareer
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Współcześnie na rynku pracy liczą się przede wszystkim praktyczne umiejętności. Na znaczeniu zyskują także kompetencje miękkie. Te dwa typy umiejętności można zdobyć nie tylko w pracy i na studiach, ale również podczas kursów czy szkoleń.

 

Dlatego dla pracodawców taka dodatkowa aktywność, np. zdobycie certyfikatu językowego lub kurs projektowania grafiki, jest równie istotna, a czasami nawet ważniejsza od pozostałych kwalifikacji.

 

Jeśli więc masz na koncie tego typu osiągnięcia, warto pochwalić się nimi w życiorysie zawodowym. Za chwilę pokażemy Ci, jak wpisać do CV kursy, szkolenia i certyfikaty. I podpowiemy, jak to zrobić, aby rekruter zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną właśnie Ciebie.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Znajdź profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

 

Wzór CV z wpisanymi kursami, szkoleniami i certyfikatami

 

Mateusz Malinowski

Key account manager

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

Jestem absolwentem „marketingu i zarządzania” i od ponad roku pracuję jako key account manager w firmie Budex VIP (branża budowlana). Na co dzień zajmuję się pozyskiwaniem i obsługą klientów. W IV kwartale 2018 roku uzyskałem 2. najlepszy wynik sprzedażowy w firmie. Ukończyłem także szkolenia i kursy dla sprzedawców, a także posiadam certyfikat CAE z języka angielskiego. W Państwa firmie chciałbym zbudować skuteczny zespół sprzedawców.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

  • bardzo dobra znajomość rynku nieruchomości
  • pakiet Office (Word, Excel, PowerPoint) — poziom zaawansowany
  • język angielski — poziom C1

 

Umiejętności miękkie

 

  • wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe
  • łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu pozytywnych relacji z klientami

 

Kursy, szkolenia i certyfikaty

 

  • szkolenie dla sprzedawców „Język korzyści i perswazja w sprzedaży” organizowane przez McHayes (2018)
  • internetowy kurs „Key Account Manager” organizowany przez P&M Management Group (2018)
  • certyfikat C1 Advanced (CAE) z języka angielskiego — Cambridge English Qualifications (2017)

 

Doświadczenie

 

05.2018–obecnie Budex VIP

Stanowisko: Key account manager

 

Obowiązki:

  • pozyskiwanie nowych i obsługa obecnych klientów (rynek nieruchomości)
  • przygotowanie ofert i umów handlowych oraz negocjowanie ich warunków
  • nadzór nad jakością obsługi klienta oraz realizacją umów handlowych

 

Dodatkowe obowiązki:

  • dbanie o wizerunek firmy
  • współpraca z działem marketingu

 

Osiągnięcia:

  • 2. najlepszy wynik sprzedażowy w firmie (IV kwartał 2018 roku)

 

Wykształcenie

 

Rok ukończenia: 2018

Kierunek: Marketing i zarządzanie (licencjat)

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

 

Zainteresowania

 

Interesuję się finansami oraz psychologią, a w wolnym czasie uprawiam sport (siłownia i bieganie).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Już wiesz, jak powinno wyglądać CV z wpisanymi kursami, szkoleniami i certyfikatami. Teraz pokażemy Ci, jak zwrócić uwagę pracodawcy i wyróżnić swój życiorys.

 

1. Gdzie w CV wpisać kursy, szkolenia oraz certyfikaty?

 

Jak pokazaliśmy w przykładowym wzorze CV powyżej, o kursach, szkoleniach i certyfikatach (np. językowych) warto wspomnieć już w podsumowaniu zawodowym na samej górze życiorysu, popularnie nazywanym sekcją CV O mnie. W końcu to spory atut w CV, o którym warto wspomnieć już na początku.

 

Ale uwaga: w tym miejscu wymień tylko te kwalifikacje, które są ściśle związane z wymaganiami w ofercie pracy, dlatego najpierw upewnij się, co to jest atut w Twoim zawodzie.

 

Jeśli chcesz od razu przyciągnąć wzrok pracodawcy i pochwalić się ukończonym kursem lub prestiżowym certyfikatem, najlepiej stworzyć w CV oddzielną kategorię — od razu pod opisem umiejętności w CV. Możesz ją nazwać „Ukończone kursy”, „Certyfikaty” lub „Kursy, szkolenia i certyfikaty”. Taką dodatkową sekcję łatwo stworzysz w kreatorze CV online lub jednym z darmowych kreatorów CV.

 

Jeśli nie chcesz tego robić, ukończone kursy i szkolenia możesz opisać w sekcji CV z wykształceniem. A jeśli brałeś w nich udział w ramach współpracy z poprzednimi pracodawcami — po prostu dodaj je w CV w opisie doświadczenia zawodowego. Takie CV również będzie wyglądać profesjonalnie.

 

Ale jeśli piszesz CV bez wykształcenia albo masz na swoim koncie wiele istotnych szkoleń, kursy i certyfikaty lepiej umieścić w osobnej sekcji.

 

2. Jak wpisać kursy, szkolenia i certyfikaty w CV?

 

Zatem co konkretnie wpisać w CV, aby zaprezentować i uwiarygodnić swoje kwalifikacje? Przede wszystkim powinieneś podać tematykę i organizatorów kursów oraz szkoleń, a także daty ich ukończenia. Podobnie jest z certyfikatami. Wpisz w CV jednostkę, która go przyznała, nazwę czy też rodzaj certyfikatu oraz datę jego uzyskania. 

 

Postaraj się być jak najdokładniejszy, aby pracodawca nie musiał się niczego domyślać. Dodatkowe informacje w CV, takie jak kursy i szkolenia, z pewnością wyróżnią Twój dokument! Te same zasady stosuj, przygotowując CV po angielsku (CV in English).

 

Oto przykłady:

 

Kursy, szkolenia i certyfikaty w CV — wzór podsumowania zawodowego

 

Jestem absolwentem „marketingu i zarządzania” i od ponad roku pracuję jako key account manager w firmie Budex VIP (branża budowlana). Na co dzień zajmuję się pozyskiwaniem i obsługą klientów. W IV kwartale 2018 roku uzyskałem 2. najlepszy wynik sprzedażowy w firmie. Ukończyłem także szkolenia i kursy dla sprzedawców, a także posiadam certyfikat CAE z języka angielskiego. W Państwa firmie chciałbym zbudować skuteczny zespół sprzedawców.

 

Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV — wzór osobnej sekcji CV:

 

Kursy, szkolenia i certyfikaty

 

  • szkolenie dla sprzedawców „Język korzyści i perswazja w sprzedaży” organizowane przez McHayes (2018)
  • internetowy kurs „Key Account Manager” organizowany przez P&M Management Group (2018)
  • certyfikat C1 Advanced (CAE) z języka angielskiego — Cambridge English Qualifications (2017)

 

Jak widzisz, liczne szkolenia to dowód Twoich umiejętności i chęci rozwoju, a certyfikat językowy potwierdza Twój poziom znajomości języka obcego w CV. Dzięki tym informacjom stajesz się wiarygodnym kandydatem!

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

3. Jakie kursy, szkolenia i certyfikaty warto wpisać w CV?

 

Odpowiedź jest prosta: wszystkie te, które mają jakiś związek z wymaganiami w ofercie pracy, interesującym Cię stanowiskiem lub branżą Twojego potencjalnego pracodawcy. Takie kursy, szkolenia i certyfikaty w nowoczesnym CV są z punktu widzenia rekrutera najważniejsze. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kurs daje Ci konkretne uprawnienia — wtedy to właśnie nimi lepiej się pochwalić (tak jest chociażby w przypadku prawa jazdy w CV).

 

Oczywiście w curriculum vitae możesz wpisać także kursy, szkolenia i certyfikaty, które nie są ściśle związane z ogłoszeniem i potencjalnym stanowiskiem. W ten sposób pokażesz, że jesteś osobą aktywną i wszechstronną. Mimo to pamiętaj, że najlepsze CV to takie, które jest dopasowane do konkretnej oferty pracy.

 

Najbardziej wartościowe kursy do CV

 

Wciąż nie wybrałeś ścieżki zawodowej i piszesz CV bez doświadczenia lub planujesz się przekwalifikować? Zanim to zrobisz, powinieneś zapoznać się z tym zestawieniem i sprawdzić, jakie szkolenia warto zrobić. Autorzy tego poradnika na portalu LinkedIn wskazali najbardziej poszukiwane przez pracodawców twarde oraz miękkie kompetencje (w tym pożądane w CV cechy charakteru i umiejętności interpersonalne) i na tej podstawie wyselekcjonowali najlepsze kursy, które pomogą Ci zdobyć te cenne kompetencje. Zadbaj, aby w gotowym CV znalazł się przynajmniej jeden z nich.

 

4. Dlaczego w CV warto opisywać kursy, szkolenia i certyfikaty?

 

Zapytaliśmy Aleksandrę Bończewską, psychologa i doradcę ds. rozwoju kariery, dlaczego tak istotne jest podawanie dodatkowych kwalifikacji w curriculum vitae.

O najlepsze stanowiska ubiegają się dziesiątki, a nawet setki innych kandydatów. Często mają oni wyższe kwalifikacje lub bogatsze doświadczenie zawodowe. Dlatego przygotowując CV trzeba próbować jak najbardziej się wyróżnić. Specjalistyczne kursy i szkolenia, a także certyfikaty, to doskonały sposób na pokazanie pracodawcy, że jesteś osobą aktywną i cały czas chcesz się rozwijać. Jest to także namacalny dowód na to, że rzeczywiście masz kwalifikacje, którymi chwalisz się w CV.
Aleksandra Bończewskapsycholog i doradca ds. rozwoju kariery w Atelier Umysłu

Pamiętaj, że pisząc CV, musisz zrobić wszystko, aby zyskać przewagę nad innymi kandydatami. Wpisanie do życiorysu szkoleń, kursów i certyfikatów może przesądzić o tym, że to właśnie Ty zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną

 

Wciąż masz jakieś wątpliwości? Opisz swój przypadek w komentarzu pod artykułem. Podpowiemy Ci, co zrobić i wspólnie stworzymy CV, które zagwarantuje Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

O autorze

Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Obserwuj nas

    Oceń ten artykuł:

    Szkolenia kursy certyfikaty w cv

    Średnia:

    Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
    4.40  (5 ocen)

    Chcesz stworzyć skuteczne CV?

    Wypróbuj kreator CV za darmo
    Skuteczne CV

    Piszą o nas: