1. CV druk do wypełnienia za darmo. 17 wzorów w PDF

CV druk do wypełnienia za darmo. 17 wzorów w PDF

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Udało się — znalazłeś wymarzoną ofertę pracy. Teraz musisz stworzyć CV i list motywacyjny, które przykują wzrok pracodawcy. Zanim to jednak nastąpi, potrzebny Ci atrakcyjny druk CV do wypełnienia. Dlaczego?

Większość kandydatów pisze swoje CV w Wordzie lub korzysta z darmowych szablonów CV w internecie. Efekt? Pracodawcy dostają dziesiątki podobnych do siebie życiorysów. A w takim tłumie trudno zostać zauważonym.

Za chwilę pokażę Ci kilkanaście nowoczesnych druków CV do pobrania i wypełnienia, dzięki którym wyróżnisz się na tle innych kandydatów. Podpowiem Ci też, który szablon CV wybrać, by jego wygląd pasował do charakteru Twojej pracy.

Zobacz, jak wyglądają profesjonalne szablony CV zaprojektowane przez specjalistów i konsultowane z ekspertami kariery.

Stwórz CV teraz

Wybierz profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

1. Dlaczego warto wybrać gotowy druk CV?

Wygląd CV jest bardzo ważny. Badania dowodzą, że rekruterzy doceniają przejrzystą strukturę, dobre rozplanowanie treści i odpowiednie formatowanie dokumentu — m.in. wypunktowania, wyraźny podział sekcji, pogrubienie najważniejszych treści oraz czytelną czcionkę w CV.

Taki dokument łatwo i szybko przygotujesz w kreatorze CV. Dzięki temu nie będziesz musiał się zastanawiać nad układem sekcji i wyborem odpowiedniej czcionki — nasz program do pisania CV zrobi to za Ciebie. Kreator CV pokaże Ci też krok po kroku, jak napisać CV. Jedyne, co musisz wybrać, to druk CV do wypełnienia.

Dzięki temu Twoje curriculum vitae będzie wyglądać lepiej niż proste CV większości kandydatów. Gotowy druk CV bez problemu zapiszesz i pobierzesz w formacie PDF. Tym samym zyskasz pewność, że pracodawca poprawnie wyświetli je na każdym urządzeniu, również mobilnym.

2. Druk CV do wypełnienia — 17 gotowych szablonów w PDF

Decydując się na jeden z naszych szablonów, otrzymasz pusty druk CV do wypełnienia za darmo — dzięki temu będziesz mógł stworzyć i przetestować różne warianty swojego życiorysu.

Dopiero wtedy, gdy będziesz w pełni zadowolony z efektu końcowego, zyskasz możliwość opłacenia i pobrania Twojego CV w PDF oraz jego wydruku. Przez cały czas trwania subskrypcji będziesz mógł też dowolnie edytować swój dokument, tak by każda z jego wersji była dopasowana do konkretnej oferty pracy.

Poniżej znajdziesz 17 gotowych druków CV do pobrania i wypełnienia wraz z ich krótką charakterystyką. Wszystkie znajdziesz na naszym blogu w zakładce Szablony CV

Interesujący druk CV dla tych, którzy chcą się wyróżnić

Stwórz CV terazinteresujący druk cv

Użyta w tym szablonie czcionka bezszeryfowa oraz odpowiedni układ treści sprawiają, że ten druk CV w PDF jest pojemny i bardzo czytelny. Z tego względu jest to dobre CV dla większości zawodów. 

Pozioma linia na górze subtelnie dodatkowo podkreśla profesjonalny wygląd dokumentu. Dlatego ten druk CV możesz wykorzystać podczas aplikacji do pracy, w której panuje duża konkurencja.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Czytelny druk CV dla osób z bogatym doświadczeniem

Stwórz CV terazczytelny druk cv

Niewielki font oraz zaplanowany układ treści na tym szablonie pozwolą Ci opisać nawet bardzo bogate doświadczenie zawodowe. A dzięki pionowej linii i odrobinie koloru ten druk CV wygląda bardzo profesjonalnie.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Oryginalny druk CV dla profesjonalistów

Stwórz CV terazoryginalny druk cv

To nowoczesny i oryginalny druk CV wzbogacony ikonami, które ułatwiają zapamiętanie treści. Jeśli wybierzesz ten rodzaj CV, zyskasz dużo miejsca na opis swoich umiejętności i doświadczenia. Z łatwością wyróżnisz też podsumowanie zawodowe. Dzięki temu rekruter uzna, że ma do czynienia z profesjonalistą!

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Nowoczesny druk CV dla profesjonalistów

Stwórz CV teraznowoczesny druk cv

Dzięki nowoczesnej formie graficznej warto, by po ten druk CV sięgnęli wszyscy pracownicy wyższego szczebla lub ci, którzy na co dzień mają kontakt z klientem i chcą pokazać się z profesjonalnej strony. 

Dwukolumnowy układ sekcji w tym szablonie pozwoli Ci zmieścić wszystkie informacje na pierwszej stronie CV formularza — nawet jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe. Z kolei ciemne tło sprawi, że już na starcie Twoje CV zwróci uwagę rekrutera.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Pomysłowy druk CV w nowoczesnych kolorach

Stwórz CV terazpomysłowy druk cv

Ten druk wyróżnia oryginalne obramowanie zdjęcia i nowoczesne zestawienie barw, dzięki którym CV wygląda bardzo profesjonalnie. Kolory umożliwiają też wyróżnienie najważniejszych informacji w CV: celu zawodowego, umiejętności i doświadczenia. Ten druk CV sprawdzi się więc w większości zawodów.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Druk CV, który pozwoli Ci wyróżnić kompetencje

Stwórz CV terazkompetencje druk cv

Ten CV druk powstał z myślą o zawodach, w których najbardziej liczą się praktyczne umiejętności oraz odbyte szkolenia. Dlatego jeśli zwykle trudno Ci zmieścić je wszystkie w swoim CV, ten szablon jest dla Ciebie! 

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Uniwersalny druk CV łatwy do zapamiętania

Stwórz CV terazuniwersalny druk cv

Eleganckie zestawienie barw i spora ilość miejsca w tym druku CV sprawiają, że warto wykorzystać go w większości przypadków — również wtedy, gdy piszesz swoje pierwsze CV i chcesz podkreślić przede wszystkim swoje umiejętności i zainteresowania. Zaletą tego szablonu jest też ciekawie wykadrowane zdjęcie.

W jakich zawodach warto wykorzystać ten druk CV?

Druk CV dla osób, które chcą wzbudzać zaufanie

Stwórz CV terazwzbudzający zaufanie druk cv

Wykonujesz zawód, w którym liczy się otwartość, empatia lub współpraca z innymi? Wybierz druk CV z widoczną fotografią w dużym rozmiarze — dzięki temu pokażesz, że jesteś pewny siebie i można Ci zaufać.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Ciekawy CV druk 

Stwórz CV terazkreatywny druk cv

Ten druk CV zawiera logiczny układ treści oraz grube poziome linie, dzięki którym rekruter szybko znajdzie wszystkie niezbędne informacje. Takie kreatywne CV będzie łatwiejsze do zapamiętania, ale wciąż estetyczne i uprządkowane.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Druk CV dla kreatywnych

Stwórz CV terazklasyczny druk cv

Oszczędna forma tego druku CV z dodatkowym ozdobnym elementem po lewej sprawdzi się w zawodach, w których kandydaci muszą wykazać się kreatywnością. Ten szablon CV dobrze prezentuje Twoje dane osobowe wraz ze zdjęciem. Przewidziano w nim też sporo miejsca na opis kwalifikacji.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

  • CV dziennikarza
  • CV redaktora
  • CV copywritera

Gotowy druk CV do wypełnienia z wyraźnym podziałem na sekcje

Stwórz CV terazdruk cv do wypełnienia

Ten druk CV posiada duży nagłówek i zróżnicowaną grubość czcionki, dzięki czemu jest uporządkowany i estetyczny. Wygląda klasycznie, ale nie jest nudny. Możesz też wykorzystać go do stworzenia CV bez zdjęcia.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV

Subtelny CV druk w kolorach błękitu

Stwórz CV terazsubtelny druk cv

Powyższy druk CV wyróżnia się czytelną formą i delikatną kolorystyką, dzięki czemu z łatwością zapadnie w pamięć. W tym szablonie najbardziej widoczne jest Twoje nazwisko i zdjęcie. Dlatego warto wykorzystać go podczas aplikacji do pracy, gdzie — poza kwalifikacjami — liczy się też Twoja prezencja.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Druk CV dla kadry kierowniczej

Stwórz CV terazdruk cv dla kadry kierowniczej

Jeśli aplikujesz na stanowisko kierownicze ten druk CV jest dla Ciebie. Za jego profesjonalny wygląd odpowiada przede wszystkim elegancka czcionka oraz wyśrodkowany tekst na górze CV, który przypomina wizytówkę.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Tradycyjny druk CV z niebieską nutą

Stwórz CV teraztradycyjny druk cv

Cenisz prostotę, ale nie chcesz mieć nudnego dokumentu? Wybierz tradycyjny druk CV z odrobiną koloru. Zastosowanie punktorów oraz poziomych linii, które oddzielają poszczególne sekcje dokumentu, ułatwi rekruterowi czytanie tekstu.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Profesjonalny i ciekawy druk CV 

Stwórz CV terazprofesjonalny druk cv

Od poprzedniego druku CV odróżnia go zastosowanie bardziej eleganckiej czcionki oraz umieszczenie inicjału z prawej strony dokumentu. Ten klasyczny wzór CV pozwoli umieścić doświadczenie zawodowe, w tym staże, wolontariat czy praktyki, w przejrzysty sposób.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Szczegółowy druk CV dla zawodów wymagających wielu umiejętności

Stwórz CV terazszczegółowy druk cv

Wybierz ten druk CV, jeśli wykonujesz pracę wymagającą wielu kwalifikacji — w tym szablonie rozpiszesz je w dwóch kolumnach tekstu, więc bez problemu się zmieszczą. 

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

Uniwersalny druk CV dla każdego zawodu

Stwórz CV terazuniwersalny druk cv

Na końcu przedstawiam Ci elegancki druk CV, który możesz wykorzystać niemal w każdym przypadku — również pisząc CV bez doświadczenia. Prosta forma tego szablonu pasuje bowiem do większości zawodów.

W jakim zawodzie warto wykorzystać ten druk CV?

3. Jak wypełnić druk CV, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?

Oczywiście, nawet najlepiej wyglądający życiorys zawodowy to za mało, by dostać wymarzoną pracę. Pusty druk CV musisz bowiem wypełnić odpowiednią treścią — w ten sposób pokażesz pracodawcy, dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie. 

O czym powinieneś pamiętać, wypełniając gotowy druk CV?

1. Napisz podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe w CV to krótki opis Twojego doświadczenia, kompetencji i celów zawodowych, który umieszcza się na samej górze życiorysu. Choć na Zachodzie jest to standard, w Polsce większość kandydatów wciąż nie dodaje tej sekcji do swojego CV. 

Jeśli zdecydujesz się na gotowy wzór CV do wypełnienia i pobrania w naszym kreatorze, program sam Ci podpowie, co warto wpisać w tej sekcji. Nie zmarnuj tej szansy — w ten sposób łatwo wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

2. Spróbuj zmieścić CV na jednej stronie A4

Czy wiesz, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają średnio aż 250 życiorysów? Dlatego idealne CV powinno być krótkie — najlepiej, jeśli zmieścisz się na 1 stronie A4. Jeśli piszesz życiorys naukowy, CV artystyczne lub masz bardzo bogate doświadczenie zawodowe, możesz stworzyć CV na 2 strony.

3. Dostosuj CV do treści ogłoszenia o pracę

To bardzo ważne. Doświadczony rekruter bez problemu zauważy, czy wysyłasz swoje CV masowo, czy też przygotowałeś dokument specjalnie dla niego. Ma to znaczenie zwłaszcza w CV po angielsku (CV in English). Zagraniczni pracodawcy korzystają bowiem z systemu ATS, który skanuje CV kandydatów w poszukiwaniu fraz kluczowych.

Dlatego opis umiejętności i doświadczenia w CV dopasuj do oferty pracy — w pierwszej kolejności wymień te kompetencje i obowiązki, które pracodawca wymienił w ogłoszeniu, delikatnie zmieniając ich brzmienie.

Pamiętaj też, by do CV wpisać umiejętności miękkie — jak pokazuje LinkedIn, mają one coraz większe znaczenie dla pracodawców bez względu na branżę. 

W CV wyróżnij też swoje osiągnięcia zawodowe. Może to być np. usprawnienie jakiegoś procesu, szybki awans, nagroda pracownicza lub duża liczba obsłużonych klientów. Oczywiście w CV nie możesz kłamać — takie rzeczy szybko wyjdą na jaw i przekreślą Twoje szanse na zatrudnienie.

4. Pisz o konkretach

Opisując w CV swoje umiejętności, sukcesy, doświadczenie zawodowe i zainteresowania, bądź konkretny. W ten sposób sprawisz wrażenie osoby pewnej siebie, a rekruter nie będzie musiał się niczego domyślać.

Jeżeli np. piszesz w CV o prawie jazdy, wymień stosowną kategorię pojazdów — np. prawo jazdy kat. B. A jeśli znasz język obcy, opisz w CV poziom jego zaawansowania — np. język angielski — poziom C1. Możesz też potwierdzić swoje umiejętności, dodając w tym miejscu CV odbyte kursy i posiadane certyfikaty.

5. Zadbaj o profesjonalne zdjęcie

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego zdjęcie do CV najlepiej wykonać u profesjonalnego fotografa. Zrobione telefonem selfie niestety odpada. Podobnie jak zbyt swobodny strój, mocny makijaż czy okulary przeciwsłoneczne. 

Jeśli chcesz, możesz też wysłać CV bez zdjęcia — każdy gotowy druk CV daje Ci taką możliwość. Wyjątkiem są zawody, w których kluczowe znaczenie ma Twoja prezencja (np. w CV hostessy).

Jeśli nadal nie wiesz, w jakim programie stworzyć CV, zobacz naszą recenzję kreatorów CV za darmo.

Masz więcej pytań związanych z pisaniem CV lub obsługą kreatora CV? Zadaj je w komentarzu pod tym artykułem, a ja postaram się znaleźć odpowiedź.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Druk cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.64  (11 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: