1. Kreatywne CV: ciekawe przykłady i szablony do pobrania

Kreatywne CV: ciekawe przykłady i szablony do pobrania

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Nie chcesz być jednym z setek kandydatów z takim samym, bezosobowym CV. Chcesz się wyróżnić i pokazać, że poza kwalifikacjami masz też kreatywną osobowość. W takim razie zobacz, jak napisać kreatywne CV. 

Zaraz poznasz opinie naszych ekspertów na temat różnego rodzaju kreatywnych szablonów. Pokażemy Ci ciekawe wzory CV i opowiemy o tym, czego się wystrzegać, wybierając idealny dokument dla siebie. 

Kreatywne CV łatwo stworzysz w naszym kreatorze na jednym z 20+ atrakcyjnych szablonów do CV. Znajdziesz tam też gotowe zdania do wstawienia i wskazówki ekspertów kariery. Gotowe CV możesz pobrać w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

Chcesz zobaczyć inne szablony CV do pobrania? Oto nasze propozycje:

1. Kiedy warto wysłać kreatywne CV? 

Zawsze! Kreatywne CV pokazuje, że myślisz i działasz niestandardowo, że masz inicjatywę i chęć zmieniania rzeczy na lepsze. Tego typu dokumenty tworzy się przede wszystkim na potrzeby branży związanej z mediami lub marketingiem. Ale nie tylko.

Zaraz zobaczysz zestaw kilku kreatywnych CV, wśród których jedne są niezwykle pomysłowe, inne zaskakujące, jeszcze inne bardzo inspirujące. Na początek poznaj szablony CV LiveCareer, które są sprawdzone przez naszych użytkowników i zaprojektowane przez ekspertów. 

Ale uwaga — zanim wybierzesz swój ulubiony szablon kreatywnego CV, przeczytaj zamieszczony pod nim opis. Chcemy, żebyś wiedział, jakie są za i przeciw każdego druku CV, i co ryzykujesz, a co możesz zyskać, jeśli się na niego zdecydujesz. To ważne, bo nie wszystkie szablony CV za darmo spełniają kryteria profesjonalnych dokumentów rekrutacyjnych.

2. Kreatywne CV z odrobiną koloru


CV z odrobiną koloru

Ten szablon CV wygląda profesjonalnie, zawiera dobrze zaplanowane sekcje i optymalnie wyróżnia wszystkie ważne informacje. To dlatego może być wysłany zarówno do redakcji czasopisma, jak i do biura księgowego. 

Nawet jeśli w Twojej branży obowiązują pewne zasady formalne, wysyłając CV z odrobiną koloru, możesz się ciekawie wyróżnić. Co więcej, te pogrubione zielone linie, które oddzielają od siebie kolejne sekcje, są bardzo praktyczne. Ułatwiają rekruterowi lekturę Twojego dokumentu. 

Kolejną jego zaletą jest to, że takie CV będziesz mógł pobrać i edytować w Word, więc łatwo zmienisz jego treść w każdej chwili. Gotowe CV warto jednak przesyłać do rekutera zawsze jako PDF, bo dzięki temu wygląd dokumentu pozostanie niezmieniony, bez względu na to, na jakim urządzeniu Twoje curriculum vitae zostanie wyświetlone.

Chcesz zobaczyć więcej szablonów? Przejdź do kreatora CV

3. Kreatywne CV z wyróżnieniem 


cv z wyróżnieniem

Kreatywne CV nie oznacza wcale, że dokument musi szokować swoją formą. Wystarczy, że pokażesz się jako osoba, której zależy. Czasami niewielka zmiana, jak podkreślenie nazw sekcji subtelnym kolorem, może nadać CV kreatywny wygląd. 

Jeśli jesteś już pewien, że Twoje CV jest czytelne i nie brakuje mu żadnej z koniecznych sekcji, dopiero wtedy zacznij dodawać do niego elementy ozdobne. Bez względu na to, gdzie aplikujesz, treść CV zawsze będzie Twoją największą bronią. 

Chcesz spróbować stworzyć kreatywne CV? Przejdź do kreatora CV

4. Kreatywne CV bez zdjęcia

kreatywne cv bez zdjęcia 

Czyż ten kreatywny szablon CV nie jest oryginalny? Niby nic takiego się tu nie dzieje, a jednak dokument robi wrażenie, jakby przygotowała go bardzo kreatywna osoba. Tę estetyczną wartość tworzą przede wszystkim ciekawe wyróżnienia w jaskrawym kolorze. 

Jak zauważyłeś, powyższy wzór, jak i pozostałe, które prezentujemy w naszym zestawieniu, to CV bez zdjęcia. Nie jest to żaden błąd, bo zdjęcie w CV nie jest elementem koniecznym dla profesjonalnego CV

Ten szablon możesz spersonalizować tutaj, korzystając z Canvy. 

5. Kreatywne CV dla grafika 


cv dla grafika

Ten szablon CV jest bardzo kreatywny, bo już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swoją formą. Co prawda, może wydawać się dokumentem wprost z lat ‘90, ale czy nie ta epoka jest teraz najmodniejsza? 

Jeśli zdecydujesz się na wybór tego szablonu, umiejętnie podkreślisz branżę, z której się wywodzisz. Powyższy CV design kojarzy się zarówno z grafiką, jak i sztuką, architekturą czy nawet genetyką. Podobne CV stworzysz w też w Photoshopie.

Uważaj tylko, by zawartość CV była dostosowana do systemu ATS. ATS to system, który prześwietla CV, poszukując w dokumencie słów kluczowych — im więcej ich tam jest, im bardziej są dopasowane do oferty pracy, tym większe masz szanse na zatrudnienie. 

Powyższe CV za darmo możesz pobrać stąd. Nie wymaga rejestrowania się na stronie. Plik ściągnie się jako dokument Word.

6. Kreatywne CV dla księgowego 


cv księgowego

CV księgowego również może być kreatywne! W tym przypadku oryginalnym elementem jest grafika w prawym dolnym rogu dokumentu. Nawiązuje ona do branży, a jednocześnie nie zasłania treści CV. Niestety ten szablon nie jest idealny. Co byśmy w nim zmienili?

Przede wszystkim sekcja Umiejętności została zaplanowana jako kilkuzdaniowy opis. To błąd, bo kwalifikacje zawsze umieszcza się w CV w formie wypunktowania. Rekruter nie ma czasu na to, by doszukiwać się konkretnych cech charakteru w CV kandydata. Chce je widzieć jasno wyróżnione.

Ponadto sekcja powinna być podzielona na umiejętności twarde i miękkie, ponieważ w ten sposób wyraźnie rozdzielasz swoje zalety związane z cechami charakteru i wymaganymi przez ofertę pracy umiejętnościami specjalistycznymi.

Jeśli jednak zaciekawił Cię ten szablon CV, możesz pobrać go tutaj, jeśli tylko zalogujesz się do Pinterest. 

7. Kreatywne CV sprzedawcy lub specjalisty od marketingu

kreator cv

Ten szablon powyżej przypomina trochę negatyw kliszy i przez to rzuca się w oczy. Takie CV sprawdzi się w przypadku rekrutacji np. na stanowisko sprzedawcy, które wymaga zdolności prezentowania ofert w nieszablonowy sposób. 

Zwróć uwagę, że w dokumencie u góry zostały wyróżnione słowa kluczowe. To bardzo dobry sposób na uczynienie CV skutecznym. Dzięki temu, że szablon zawiera podsumowanie zawodowe

Wady? Czarne tło ciekawie się prezentuje, ale treść nie wygląda na nim czytelnie. Po wydrukowaniu będzie jeszcze gorzej. 

Powyższy szablon CV znajdziesz tutaj. Możesz go pobrać za 18$ w formacie PDF i .doc. 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

8. Kreatywne CV dla nauczyciela

kreatywne cv nauczyciel

Nawet jeśli nie wiedziałbyś, na jakie stanowisko aplikuje osoba z takim CV, domyśliłbyś się po kilku sekundach. Ten dokument nawiązuje swoim wyglądem do branży i zawodu wykonywanego przez kandydata do pracy. Świetny pomysł!

Nauczyciel, który jest w stanie wejść w świat dziecka i zrozumieć specyfikę swojej pracy, a także oddać się jej całym sercem, jest kandydatem idealnym. Niestety wadą CV tego typu jest zbyt duże nagromadzenie grafik, co sprawia, że forma przerasta w tym przypadku treść. Sekcja zainteresowania w CV jest poza tym przedstawiona zbyt szablonowo i niestety zbyt infantylnie. 

Jeśli chcesz zobaczyć kreatywny szablon CV dla nauczyciela, kliknij tutaj. Niestety, będziesz musiał zapłacić €12.90. 

9. Kreatywne CV programisty


kreatywne cv programisty

Pamiętasz, jak pisaliśmy, że Creative CV nie zawsze jest krzykliwe i zwraca na siebie uwagę? Ten przykład potwierdza dokładnie to, co miałam na myśli. Jeśli jesteś programistą i chcesz stworzyć ciekawy dokument, który Cię wyróżni, możesz napisać je tak, jak piszesz kod.

Wady dokumentu? Możliwe, że rekruter będzie miał trudność z odczytaniem wszystkich informacji zawartych w tym CV. Prawda jest taka, że nie są one wyróżnione w korzystny sposób, ale jest to cena, jaką płaci się za wybór kreatywnego dokumentu. 

Tego CV nie możesz pobrać, ale jeśli jesteś programistą, jego stworzenie będzie dla Ciebie bardzo łatwe. 

10. Kreatywne CV w Canvie


cv canva

Ten cukierkowy szablon CV możesz stworzyć w aplikacji Canva. Jeśli tylko choć trochę znasz się na tworzeniu grafiki, z łatwością samemu wyczarujesz podobny dokument. Pamiętaj jednak o tym, żeby CV zawierało wszystkie niezbędne sekcje. 

Piszesz CV studenta, masz niewiele doświadczenia, ale za to dużo zapału, by stworzyć swoje pierwsze CV? Baw się formą dokumentu do woli! Weź pod uwagę wszystkie nasze porady i dopilnuj, by CV było kompletne.

W przypadku powyższego szablonu zabrakło miejsca na opis doświadczenia w CV. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś, warto dodać informację o stażach, praktykach lub działalności studenckiej. 

Kreatywny szablon CV prezentowany u góry możesz pobrać tutaj za darmo jako użytkownik Canvy.

Na koniec — małe podsumowanie. Jeśli chcesz zaprezentować swoją kandydaturę w ciekawy sposób, możesz skorzystać z wielu szablonów dostępnych w internecie. Czy warto? Kreatywność znajduje się na 1. miejscu listy cech, których pracodawcy poszukują u pracowników, więc jeśli umiesz udowodnić, że masz fantazję i jesteś zaangażowanym pracownikiem, czemu nie?

Istnieje mnóstwo kreatywnych CV, które warto zobaczyć, ale nietypowy wygląd dokumentu to nie wszystko. Musisz wiedzieć, jak napisać CV, żeby umieć połączyć ciekawą formę i wyczerpującą treść. Tylko wtedy przejdziesz z sukcesem proces rekrutacji i zdobędziesz pracę. 

Kreatywne CV możesz stworzyć również w programie do pisania CV. Sprawdź recenzję darmowych kreatorów CV.

Przeczytaj też: Jak zostać grafikiem komputerowym [też jako freelancer]?

Masz jeszcze jakieś pytania? Dodaj komentarz na forum poniżej, a nasi eksperci odpowiedzą na Twoje wątpliwości.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Kreatywne cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (11 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: