1. Curriculum vitae: 50+ wzorów do wypełnienia i pobrania

Curriculum vitae: 50+ wzorów do wypełnienia i pobrania

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Wiemy, że przygotowanie dobrego curriculum vitae to niełatwe zadanie — musisz zadbać zarówno o treść, jak i wygląd dokumentu i dodatkowo dopasować CV do oferty pracy, na którą aplikujesz. 

Ale nie martw się — przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 50 gotowych wzorów curriculum vitae do wypełnienia i pobrania dla różnych zawodów i ścieżek kariery. Na ich podstawie będziesz mógł przygotować własne CV, które z pewnością wywrze świetne wrażenie na rekruterze i pomoże Ci odnieść sukces w rekrutacji.

Zdecyduj, który szablon CV najbardziej Ci odpowiada. Przygotowaliśmy ich aż 26, w różnych kolorach i stylach.

Stwórz CV teraz

Nie wiesz, jak napisać CV? Zainspiruj się wzorami CV, stworzonymi przez profesjonalistów.

Curriculum vitae — wzór (na przykładzie managera)

Krystian Dąbrowski

Product manager

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LikedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie zawodowe

Nastawiony na wyniki sprzedaży product manager z ponad 2 latami doświadczenia w usługach finansowych. Razem z zespołem w miesiąc pozyskałem 500 nowych klientów i zwiększyłem sprzedaż o 15%. W banku Gold&Silver chciałbym rozwijać swoje umiejętności kierownicze i wykorzystać doświadczenie w tworzeniu skutecznych strategii produktowych.

Umiejętności

Umiejętności specjalistyczne

 • prowadzenie projektów od wypracowywania koncepcji do wprowadzenia na rynek
 • dobra znajomość branży finansowej i rynku produktów
 • dobra znajomość procesu tworzenia, promocji i sprzedaży produktów
 • planowanie pracy zespołu produktowego
 • tworzenie raportów sprzedażowych
 • język angielski, poziom C1 

Umiejętności miękkie

 • krytyczne myślenie i nastawienie na rozwiązywanie problemów
 • odpowiedzialność i samodzielność
 • praca zespołowa
 • kreatywność i zdolności negocjacyjne
 • skuteczna komunikacja, zarówno z klientami jak i zespołem produktowym

Doświadczenie

03.2018–obecnie 

NoToSock Bank

Junior Product Manager

Obowiązki

 • przygotowywanie strategii marketingowej
 • tworzenie i realizacja planu wdrożeń nowych produktów
 • analiza sytuacji rynkowej i trendów w usługach finansowych
 • zarządzanie 20-osobowym zespołem produktowym
 • planowanie i zarządzanie budżetem
 • współpraca z zespołami UX, developerskim i PR 

Osiągnięcia

 • pozyskanie 500 nowych klientów w miesiąc
 • zwiększenie sprzedaży o 15% w skali roku

Wykształcenie

2013–2017 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Zarządzanie

Licencjat

Zainteresowania

W wolnym czasie organizuję wycieczki Warszawskiego Klubu Górskiego, gram w siatkówkę. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Taki tekstowy wzór curriculum vitae pomoże Ci napisać skuteczne CV do pracy. Ale równie istotny jest wygląd dokumentu — dlatego teraz zobaczysz 8 różnych szablonów CV, które pozwolą Ci szybko stworzyć efektowny życiorys.

8 profesjonalnych wzorów curriculum vitae do pobrania

Wygląd CV ma znaczenie — badania pokazują, że dobrze zaplanowane i czytelne curriculum vitae są lepiej ocenianie i pozwalają rekruterom szybciej podjąć decyzję o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną.

Możesz nie mieć czasu albo umiejętności do przygotowania CV w Wordzie lub w programie graficznym, np. CV w Canvie czy CV w Photoshopie. W generatorze CV LiveCareer.pl znajdziesz 20 profesjonalnych wzorów curriculum vitae, które szybko i łatwo wypełnisz kluczowymi informacjami o przebiegu swojej kariery zawodowej. 

Nasz program do pisania CV oferuje również gotowe dopasowane do branży i poziomu doświadczenia treści do wstawienia do życiorysu zawodowego oraz porady specjalnie przygotowane przez ekspertów kariery.

Oto 8 wzorów curriculum vitae, które sprawią, że stworzenie dokumentu będzie łatwe i przyjemne:

Intrygujący wzór curriculum vitae

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Ten wzór curriculum vitae jest dość prosty, ale efektowny. Szare poziome linie oddzielające sekcje CV wprowadzają porządek, a graficzny element nad nagłówkiem nadaje mu interesującego wyglądu. Na górze umieszczono podsumowanie zawodowe w CV — jeśli chcesz szybko zwrócić uwagę rekrutera, też powinieneś tak zrobić.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum vitae — wzór dla perfekcjonistów

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Ten szablon idealnie łączy prostotę z odrobiną kreatywności — kolorowy nagłówek i tytuły sekcji dokumentu podkręcają jego wygląd, ale nie przytłaczają. Wszystko wygląda tu estetycznie, przejrzyście i spójnie. Świetny przykład profesjonalnego CV.

Kreatywny wzór curriculum vitae

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Szukasz oryginalnego CV? Ten wzór curriculum vitae będzie idealny dla Ciebie — ikony w CV (ang. CV icons / icons for CV) sprawiają, że wygląda naprawdę interesująco, a jednocześnie nie jest przeładowany i wszystkie potrzebne informacje są widoczne na pierwszy rzut oka.

Klasyczny wzór curriculum vitae

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Przeciwieństwo poprzedniego szablony — tutaj postawiono na minimalizm. Takie proste CV nada się dla pracowników bardziej konserwatywnych branż, którzy nie mogą pozwolić sobie na bardziej szalone dokumenty. To idealny przykład modern CV, które nie przytłacza wyglądem.

Oryginalny wzór curriculum vitae

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Kolejny świetny przykład Creative CV. Niebieskie tło pod podsumowaniem zawodowym i umiejętnościami podkreśla te sekcje i sprawi, że rekruter od razu zwróci na nie uwagę. Dlatego ten wzór curriculum vitae doskonale nada się do napisania pierwszego CV.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

Curriculum vitae — wzór z żółtą kolumną

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Jeśli chcesz, żeby Twoje CV było kolorowe, ale jednocześnie nie wyglądało jak pisanka wielkanocna, śmiało możesz wybrać taki szablon. Żółty kolor przyciąga wzrok, ale jest użyty na tyle subtelnie, że CV design nie odwraca uwagi od kluczowych informacji z dokumentu.

Profesjonalny wzór curriculum vitae

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

Idealne CV dla wszystkich, którzy lubią prostotę, a jednocześnie chcą odrobinę urozmaicić swoje dokumenty aplikacyjne. Ciemnoniebieska kolumna po lewej i poziome linie oddzielające poszczególne sekcje sprawiają, że ten wzór curriculum vitae jest uporządkowany, czytelny i wyjątkowo estetyczny.

Curriculum vitae — wzór z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazcurriculum vitae wzor

W tym wzorze curriculum vitae wykorzystano ciekawą czcionkę w CV. To dobry sposób, żeby uatrakcyjnić dokument i wciąż mieć dobre CV. Duża fotografia przyda się osobom, pracującym w branżach, w których znaczenie ma nienaganna prezencja. 

Wzory curriculum vitae dla różnych zawodów i ścieżek kariery

Oprócz atrakcyjnego wyglądu życiorys zawodowy powinien być dopasowany do stanowiska, na które aplikujesz i dobrze podkreślać Twoje najważniejsze kwalifikacje. Wiemy, że to niełatwe zadanie, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 50 wzorów curriculum do wypełnienia — dla różnych zawodów. W każdym artykule znajdziesz również porady ekspertów kariery, którą pomogą Ci samodzielnie napisać CV do pracy.

Mamy dla Ciebie również 15 innych wzorów curriculum vitae — w różnych językach i na różne okazje. 

50+ wzorów curriculum vitae dla poszczególnych zawodów:

15 innych wzorów curriculum vitae

Jak przygotować dobry wzór curriculum vitae? Porady

Zanim zaczniesz pisać curriculum vitae, warto wiedzieć, jak to zrobić, jakie zawrzeć w nim informacje i jak podkreślić w CV swoje największe atuty tak, żeby zainteresować rekrutera i otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Jak widzisz we wzorze curriculum vitae z tego artykułu, na samej górze znalazły się dane osobowe w CV. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, stanowisko lub tytuł zawodowy, numer telefonu i adres e-mail. 

Jedną z najważniejszych sekcji CV jest podsumowanie zawodowe, czyli krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń, osiągnięć i umiejętności. Wystarczy 4–5 zdań, które zachęcą rekrutera do dalszej lektury dokumentu. 

Później w CV warto opisać swoje umiejętności i podzielić je na kompetencje miękkie i twarde. Te pierwsze związane są z Twoimi cechami charakteru — według badań pracownicy, którzy je posiadają, mają szanse na lepiej płatne i ciekawsze zajęcie. Drugie natomiast to specjalistyczna branżowa wiedza i zdolności praktyczne.

Następnym elementem we wzorze curriculum vitae z tego artykułu jest doświadczenie zawodowe. Opisz je starannie i szczegółowo i dopasuj do oferty pracy, na którą aplikujesz. Zanim się za nią zabierzesz, dokładnie przeczytaj ogłoszenie i opisz swoje obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia z CV, wykorzystując podobne frazy.

Teraz przyszła pora na wykształcenie w curriculum vitae. Wzór tej sekcji jest bardzo prosty. Wystarczy wpisać lata, w których chodziłeś do szkoły bądź na uczelnię, jej nazwę, ukończony kierunek lub specjalizację oraz uzyskany tytuł naukowy albo zawodowy.

Następnie możesz krótko opisać w CV swoje zainteresowania. Napisz 1-2 krótkie zdania, w których konkretnie opiszesz swoje hobby. Nie wpisuj ogólników i generycznych fraz w stylu „sport”, „muzyka” czy „film”.

Na dole dokumentu koniecznie umieść aktualną klauzulę CV. Jeśli tego nie zrobisz, Twój życiorys zawodowy może zostać odrzucony bez czytania — bo nie wyraziłeś zgody na przetwarzanie danych osobowych podczas rekrutacji.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Gdy uzupełnisz wzór curriculum vitae wszystkimi niezbędnymi informacjami, przeczytaj dokładnie dokument i upewnij się, że nie zrobiłeś żadnego z typowych błędów w CV. Sprawdź też życiorys pod kątem językowym i wyeliminuj wszystkie literówki.

CV najlepiej wysłać w formacie PDF. Wtedy będziesz miał pewność, że otworzy się poprawnie na każdym urządzeniu, również mobilnym. Oczywiście możesz również przygotować CV w OpenOffice albo CV w Google Docs

W mailu z CV napisz krótką wiadomość, która zachęci odbiorcę do zapoznania się z Twoimi dokumentami. Możesz krótko przedstawić swoją kandydaturę na dane stanowisko i wspomnieć o swoim największym osiągnięciu zawodowym. 

Pamiętaj też, że wraz z CV warto wysłać list motywacyjny. To z pewnością zwiększy szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i pokaże rekruterowi, że naprawdę zależy Ci na nowej pracy.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Nie jesteś jeszcze pewien jak przygotować dobry wzór curriculum vitae? Zostaw komentarz pod artykułem, a ja na pewno na niego odpowiem i Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Curriculum vitae wzor

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (5 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: