1. Formularz CV do wypełnienia za darmo: 12 wzorów Word i PDF

Formularz CV do wypełnienia za darmo: 12 wzorów Word i PDF

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Każdy z nas miał ten problem: jak stworzyć atrakcyjne CV i list motywacyjny, które nie zaginą w morzu innych aplikacji. W tym celu większość z nas otwiera edytory tekstu, przy okazji napotykając liczne problemy — np. kłopoty z dodaniem zdjęcia do CV i zachowaniem odpowiedniego formatowania tekstu.

Na szczęście jest na to sposób: gotowy formularz CV do wypełnienia i pobrania w PDF lub Word. Dzięki nim ominie Cię konieczność ręcznego ustawiania każdej linijki tekstu, a nowoczesny design szablonów sprawi, że łatwo zwrócisz na siebie uwagę rekrutera.

Podpowiem Ci, jak prawidłowo uzupełnić formularz CV i jaki typ formularza wybrać, by dostawać więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Potem pokażę Ci też 12 pustych formularzy CV do wypełnienia i pobrania. 

Zdecyduj, który szablon do CV najbardziej Ci odpowiada. Przygotowaliśmy ich aż 26, w różnych kolorach i stylach.

Stwórz CV teraz

Nie wiesz, jak napisać CV? Zainspiruj się wzorami CV, stworzonymi przez profesjonalistów.

1. Dlaczego czysty formularz CV to dobry pomysł?

Czy wiesz, że w trakcie jednej rekrutacji pracodawca dostaje średnio aż 250 aplikacji? Trudno się zatem dziwić, że większość z nich pozostanie niezauważona. 

Dlatego wygląd CV jest bardzo ważny. Badania pokazują, że rekruterzy doceniają dobre rozplanowanie treści, przejrzystą strukturę dokumentu i odpowiednie formatowanie — m.in. stosowanie wypunktowań oraz czytelnej czcionki w CV.

Taki życiorys zawodowy łatwo przygotujesz w kreatorze CV. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się, jak napisać CV — kreator wybierze odpowiednią czcionkę i podpowie Ci, co napisać w każdej sekcji dokumentu. Ty musisz tylko wybrać formularz CV dopasowany do Twoich potrzeb.

Przygotowanie dokumentu w kreatorze zajmie Ci zaledwie kilka minut. Gotowy formularz CV bez problemu zapiszesz w formacie PDF (do wysłania pracodawcy) lub jako Word (który będziesz mógł dowolnie edytować).

2. Formularz CV do wypełnienia za darmo — 12 gotowych formularzy w PDF i Word

Jeśli zdecydujesz się na jeden z naszych szablonów CV, otrzymasz czysty formularz CV do wypełnienia online za darmo. Dzięki temu będziesz mógł przetestować różne opcje i warianty swojego dokumentu.

Gdy będziesz w pełni zadowolony z końcowego efektu, zyskasz możliwość wykupienia subskrypcji, a tym samym pobrania dokumentu w PDF lub Word oraz jego wydruku. Będziesz mógł też edytować dokument w kreatorze i zapisać kilka rodzajów CV, przygotowanych dla różnych pracodawców.

Poniżej znajdziesz 12 nowoczesnych formularzy CV do wypełnienia i pobrania wraz z ich krótkim opisem. Dzięki temu łatwo dopasujesz szablon do Twoich potrzeb.

Pojemny formularz CV z interesującymi detalami

Stwórz CV terazformularz cv

Ten formularz CV w PDF jest bardzo pojemny — zmieścisz w nim dużo treści, w tym wyczerpujące podsumowanie zawodowe, inaczej zwane sekcją CV O mnie. Zastosowanie poziomych linii między sekcjami oraz czcionki bezszeryfowej poprawiają czytelność dokumentu (również na ekranie komputera). 

Szablon posiada interesujące, delikatne zdobienia. Jest więc idealny dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na detale — sprawdzi się m.in. w CV księgowej lub CV pracownika produkcji. A niewielkie ozdobniki w szarym kolorze sprawiają, że jest to także dobry formularz CV do druku.

Czytelny formularz CV, w którym wyróżnisz swoje doświadczenie

Stwórz CV terazformularz cv

Niewielki font oraz dobrze rozplanowany układ treści na tym formularzu CV pozwolą Ci opisać nawet bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Dodatkową zaletą tego szablonu jest wyróżnienie nazwy stanowiska większą czcionką — w ten sposób rekruter łatwiej je zauważy.

To przykładowe CV jest również ciekawe wizualnie. Mimo że daleko mu do creative CV, to nowoczesna kolorystyka i zastosowanie pionowej linii z punktorami sprawiają, że całość wygląda bardzo dynamicznie. Warto to wykorzystać m.in. w CV lekarza lub CV fizjoterapeuty.

Praktyczny i oryginalny formularz CV z nowoczesną grafiką

Stwórz CV terazformularz cv

Ten formularz nowoczesnego CV do wypełnienia posiada wyjątkowo praktyczny układ treści. Na szarym tle pod danymi osobowymi w CV umieszczono podsumowanie zawodowe, a kolejne sekcje dokumentu oznaczono ikonami, które ułatwiają zapamiętanie treści. Jest tu też dużo miejsca na opis doświadczenia i umiejętności w curriculum vitae

Wybierz ten szablon, jeśli czytelność lub nowoczesny design są ważne w Twojej branży. Taki format CV sprawdzi się m.in. w CV inżyniera, CV architekta lub CV grafika.

Nowoczesne CV — formularz, który rzuca się w oczy

Stwórz CV terazformularz cv

Ten formularz CV do pobrania wyróżnia nowoczesny design, który łatwo zapamiętać. Dlatego sprawdzi się tam, gdzie panuje duża konkurencja lub liczy się Twój profesjonalny wizerunek — np. w CV do banku lub CV przedstawiciela handlowego.

Ciemne tło i dwukolumnowy układ treści pozwolą Ci zmieścić całe CV na jednej stronie — nawet jeśli posiadasz bogate doświadczenie zawodowe. Sam możesz wybrać, która z sekcji zostanie wyróżniona z lewej strony — może to być np. Twój cel zawodowy, umiejętności lub wykształcenie.

Pomysłowy formularz CV z wyróżnionymi sekcjami

Stwórz CV terazformularz cv

Lubisz ciekawe połączenia kolorystyczne i chcesz wyróżnić swoje zdjęcie, dodając mu głębi? Wybierz ten formularz CV z ciekawą szatą graficzną. To również dobry szablon na podkreślenie wszystkich istotnych sekcji za pomocą barw: podsumowania zawodowego, umiejętności i doświadczenia.

Ten szablon jest dość uniwersalny, dlatego sprawdzi się w wielu zawodach, np. w CV fryzjera, CV sprzątaczki lub CV kosmetyczki

Formularz CV, który pozwoli Ci wyróżnić kompetencje

Stwórz CV terazformularz cv

Ten kreatywny formularz CV online pozwoli Ci wygenerować życiorys z obszernym opisem umiejętności na żółtym tle. Wykorzystaj go, jeśli w Twoim zawodzie najważniejsze są kompetencje potwierdzone kursami lub chcesz wyróżnić w CV inne swoje atuty. Za jego pomocą możesz stworzyć np. CV spawacza lub CV barmana

Skuteczne CV — formularz w eleganckich kolorach

Stwórz CV terazformularz cv

Nowoczesne kolory w tym profesjonalnym wzorze CV są widoczne już na pierwszy rzut oka, a duża ilość miejsca w lewej kolumnie pozwoli Ci wyczerpująco opisać w CV umiejętności twarde i miękkie. Z tego względu warto wykorzystać ten szablon, pisząc CV bez doświadczenia — np. CV dla ucznia lub CV studenta czy pierwsze CV.

Na uwagę zasługuje też dwukolorowe nazwisko oraz ciekawie przycięte zdjęcie. Takie kreatywne CV z pewnością wzbudzi zainteresowanie rekrutera! 

Innowacyjny formularz CV z dużym zdjęciem

Stwórz CV terazformularz cv

Takie puste CV do wypełnienia wyróżnia się ciekawą czcionką i tłami w oryginalnych kolorach, dzięki czemu rekruter od razu zwróci uwagę na podsumowanie zawodowe. W szablonie przewidziano też duże zdjęcie — warto więc wykorzystać go w zawodach, w których liczy się Twoja prezencja (np. w CV hostessy).

Formularz CV z małym zdjęciem

Stwórz CV terazformularz cv

Szukasz klasycznego, ale ciekawego graficznie szablonu? Wybierz formularz CV, który różnicuje wielkość i grubość czcionki i wyraźnie oddziela wszystkie sekcje. W takim życiorysie bez problemu zmieścisz wszystko na pierwszej stronie — pomoże Ci w tym m.in. możliwość rozmieszczenia tekstu w dwóch kolumnach.

Użyta tu fotografia jest niewielka, dlatego ten szablon możesz wykorzystać, tworząc CV bez zdjęcia. To ważne, gdy piszesz na przykład CV po angielsku (CV English), bo w wielu zachodnich krajach (np. w USA i Kanadzie) dokumenty ze zdjęciem są odrzucane (w ten sposób pracodawcy bronią się przed zarzutami o dyskryminację).

Eleganckie CV — formularz dla każdego zawodu

Stwórz CV terazformularz cv

Prosty i przejrzysty formularz CV, który sprawdzi się w większości przypadków. Wyraźny podział sekcji za pomocą długich linii i bezszeryfowa czcionka sprawiają, że dokument jest czytelny. 

Z uwagi na elegancki wygląd ten gotowy wzór CV do wypełnienia możesz wykorzystać bez względu na to, czy piszesz np. CV technika farmacji, czy też życiorys kandydata na dyrektora szkoły. Możesz go też wykorzystać, jeśli szukasz prostego CV.

Formularz CV, który rzuca się w oczy

Stwórz CV terazformularz cv

Ten formularz CV w PDF przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą, by rekruter ich zauważył. Ponadto umożliwia zmieszczenie wszystkiego na jednej stronie, więc w takim CV łatwo zawrzesz dodatkowe informacje — np. opis zainteresowań w CV. Wykorzystaj ten szablon np. jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe.

Nowoczesny formularz CV z odrobiną koloru

Stwórz CV terazformularz cv

Szukasz klasycznego CV z odrobiną innowacji? Wykorzystaj formularz CV w PDF, który łączy kolor i nowoczesną czcionkę bezszeryfową z tradycyjnym układem treści.

Mimo braku poziomych linii oddzielających kolejne elementy CV, ten szablon jest bardzo czytelny. Wyróżnione i łatwo widoczne nazwy sekcji z pewnością ułatwią rekruterowi skanowanie tekstu.

3. Jak wypełnić formularz CV, by zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Oczywiście, odpowiedni wygląd dokumentu to za mało. Jeśli chcesz stworzyć dobre CV, musisz popracować nad jego treścią. Dzięki temu pracodawca odniesie wrażenie, że jesteś profesjonalistą.

O czym powinieneś pamiętać, wypełniając czysty formularz CV?

1. Wypełnianie formularza CV zacznij od podsumowania zawodowego

Podsumowanie zawodowe — inaczej cel zawodowy w CV — to krótki opis Twojego doświadczenia, umiejętności i najważniejszych osiągnięć. Umieszcza się je na samej górze dokumentu — tuż obok danych osobowych i zdjęcia w CV.

Choć za granicą jest to powszechne, w Polsce większość kandydatów wciąż nie dodaje tej sekcji do życiorysu — jeśli więc to zrobisz, łatwo zyskasz dodatkowe punkty w trakcie rekrutacji. Nasz program do pisania CV podpowie Ci, kiedy i gdzie dodać tę sekcję do formularza CV.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Dopasuj formularz CV do treści ogłoszenia o pracę

To bardzo ważne — jeśli dasz odczuć pracodawcy, że nie wysyłasz arkuszy CV masowo, możesz wiele zyskać. Dlatego w pierwszej kolejności wymień w CV te obowiązki i kompetencje, które pojawiają się w ofercie pracy.

W podsekcji z doświadczeniem w CV wyróżnij też swoje osiągnięcia zawodowe. Może to być np. dodatkowy projekt, poprawa wydajności, ograniczenie kosztów lub wysoka roczna ocena pracownicza. Oczywiście nigdy nie kłam w CV — doświadczony rekruter łatwo to zauważy, a Ty stracisz szansę na zatrudnienie.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. W formularzu CV pisz krótko i na temat

Pracodawcy nie mają czasu czytać długich życiorysów. Dlatego idealne CV powinno być krótkie — wystarczy 1 strona A4. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy piszesz życiorys naukowy lub masz bogate doświadczenie zawodowe.

Jeśli więc opisujesz w CV swoje umiejętności, obowiązki, sukcesy, wykształcenie lub zainteresowania, spróbuj być jak najbardziej konkretny. Dzięki temu rekruter od razu zobaczy, czy spełniasz wymagania podane w ofercie pracy.

Jeśli więc znasz język obcy, podaj w CV poziom jego zaawansowania (np. B2 lub średniozaawansowany). A gdy piszesz w CV o prawie jazdy, wymień stosowną kategorię pojazdów (np. kat. B, C+E). Kiedy to możliwe, potwierdź swoje kwalifikacje, wymieniając w CV odbyte szkolenia i posiadane certyfikaty.

4. Formularz CV zakończ klauzulą o danych osobowych

Klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych jest bardzo ważna. Jeśli jej nie dodasz, zgodnie z prawem Twoja aplikacja nie zostanie rozpatrzona. Klauzulę zapisz mniejszą czcionką i umieść w stopce dokumentu — w ten sposób łatwo odróżnisz ją od pozostałych elementów gotowego CV.

Z klauzuli CV możesz zrezygnować tylko wtedy, gdy starasz się o pracę poza Unią Europejską (np. pisząc CV po rosyjsku).

Jeśli wciąż nie wiesz, w jakim programie napisać CV, zobacz naszą recenzję kreatorów CV za darmo..

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz więcej pytań związanych z wyborem lub wypełnianiem formularzy CV? Napisz komentarz pod tym artykułem, a ja postaram się znaleźć odpowiedź.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Formularz cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (4 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: