1. Gotowe CV: wzór i 80+ darmowych przykładów CV do pracy

Gotowe CV: wzór i 80+ darmowych przykładów CV do pracy

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Napisanie życiorysu zawodowego to nie lada wyzwanie. Gotowe CV musi być dopasowane do oferty pracy, zawierać wszystkie niezbędne sekcje, podkreślać Twoje kompetencje i dobrze wyglądać. 

W internecie znajdziesz mnóstwo gotowych CV do wypełnienia i pobrania, ale jeśli chcesz mieć profesjonalny dokument, warto poświęcić chwilę, aby dostosować swój życiorys zawodowy do wymagań konkretnego pracodawcy. Warto też dlatego, że rekruterzy są w stanie od razu wychwycić, czy dostali generyczny dokument, czy CV sprofilowane pod daną rekrutację. 

W tym artykule znajdziesz profesjonalne gotowe szablony CV, które podkreślą Twoje mocne strony i od razu zwrócą uwagę rekruterów. Oprócz temu zebraliśmy tu dla Ciebie gotowe wzory CV dla ponad 50 zawodów i ścieżek kariery, które możesz za darmo skopiować i dowolnie modyfikować. .

Stwórz skuteczne i bezbłędne CV. Nasze szablony CV ułatwią Ci formatowanie tekstu i rozmieszczenie wszystkich sekcji.

Stwórz CV teraz

Musisz przejrzeć wzory CV dla wszystkich zawodów, zanim napiszesz swój własny dokument. Każdy z nich zawiera niezbędne sekcje i odpowiednio dopasowane treści.

Jak napisać CV do pracy? Gotowy wzór CV

Piotr Jodła

Magazynier

Nr telefonu

Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe

Magazynier z ponad 2 latami doświadczenia w sklepach wielkopowierzchniowych w branży spożywczej. Zajmuję się rozkładaniem, ewidencją i inwentaryzacją towaru oraz przyjmowaniem dostaw. Dwa razy otrzymałem nagrodę „Pracownik miesiąca” magazynu w Supermarkecie Pasikonik. Poszukuję zatrudnienia w branży meblarskiej. 

Umiejętności

Umiejętności twarde

 • prowadzenie ewidencji towaru
 • przeprowadzanie inwentaryzacji towarowej
 • język angielski — poziom B2
 • biegła obsługa pakietu MS Office
 • dobra kondycja fizyczna
 • prawo jazdy kat. B

Umiejętności miękkie

 • komunikatywność
 • skrupulatność i umiejętność dbania o porządek
 • wzorowa frekwencja i punktualność
 • uważność
 • gotowość do pracy zmianowej

Doświadczenie

01.2018–obecnie

Supermarket Pasikonik

Magazynier

Obowiązki

 • przyjmowanie dostaw
 • prowadzenie ewidencji towaru
 • prowadzenie inwentaryzacji
 • czuwanie nad jakością przyjmowanych i wydawanych towarów
 • utrzymywanie czystości w magazynie

Osiągnięcia

 • dwukrotnie otrzymałem nagrodę „Pracownik miesiąca” za uważność, wydajność i skuteczność 

Wykształcenie

09.2013-07.2017

Technikum Budowlane nr 5 im. prof. Stefana Bryły w Warszawie

Technik budownictwa

Zainteresowania

Interesuję się sportem: w wolnym czasie gram w piłkę nożną w amatorskiej drużynie Kolana w Warszawskiej Lidze Szóstek Piłkarskich i chodzę na siłownię.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Wiesz już, jak wygląda CV do pracy. Teraz zobaczysz gotowe szablony CV do wypełnienia online i pobrania.

1. 8 gotowych szablonów CV do wypełnienia

Gotowe CV powinno zawierać dopasowanie do oferty pracy informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach. Pamiętaj też, że liczy się profesjonalny wygląd dokumentu — bez tego rekruter łatwo może się zniechęcić i nie zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Zaraz pokażę Ci, jak połączyć te dwie kwestie, tak abyś był dumny ze swojego gotowego CV i czuł się pewnie, wysyłając je do rekruterów. Najpierw zobacz 8 szablonów CV:

Gotowy szablon CV dla kreatywnych

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Potrzebujesz gotowego CV bez doświadczenia? Zobacz powyższy przykład curriculum vitae, w którym pod danymi osobowymi umieszczono podsumowanie zawodowe. Dzięki temu możesz szybko wskazać swoje najważniejsze kwalifikacje, i nawet jeśli dopiero piszesz pierwsze CV, łatwo zachęcić rekrutera do kontaktu.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Gotowe CV z ikonami

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Ten szablon gotowego CV ma kilka interesujących detali: wykorzystano w nim kolorowy nagłówek do CV i tytuły sekcji oraz ikony przy danych osobowych w CV. Zwróć uwagę, że w tym formularzu CV pod podsumowaniem zawodowym opisano wykształcenie — zrób tak, jeśli brakuje Ci doświadczenia, ale Twoja dotychczasowa edukacja związana jest z pracą, którą chcesz podjąć.

CV: gotowy szablon z dwiema kolumnami

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Ten gotowy szablon CV podzielono na dwie kolumny — po lewej wpisano podsumowanie zawodowe, a tuż pod nagłówkiem CV Umiejętności. Taki układ szablonu curriculum vitae nazywamy CV funkcjonalnym — wzór tego typu świetnie nadaje się dla osób, które chcą podkreślić szeroki wachlarz kompetencji.

Gotowe CV dla miłośników klasyki z nutką nowoczesności

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Ten gotowy szablon CV jest klasyczny. Prosty dwukolumnowy układ i brak dodatkowych graficznych ozdobników sprawiają, że jest elegancki i przejrzysty. Doskonale nada się dla wszystkich, którzy potrzebują dokumentu do pracy w bardziej „konserwatywnych” branżach, np. pisząc CV do urzędu lub CV nauczyciela.

Gotowy szablon CV z niebieskimi elementami

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Jeśli potrzebujesz kreatywnego CV — ten gotowy szablon CV jest dla Ciebie. Ikony w CV przy danych kontaktowych i zastosowanie dwóch odcieni niebieskiego nadają mu charakteru. Jednocześnie ten arkusz CV jest dobrze zorganizowany i spokojnie znajdziesz w nim miejsce na dodatkowe informacje w CV, np. referencje i czy kursy, szkolenia i certyfikaty.

Przykład gotowego CV z żółtą kolumną

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

Ten gotowy szablon CV również wykorzystuje podział na dwie kolumny, a lewą kolumnę dodatkowo wyróżniono żółtym kolorem — wykorzystaj go, jeśli chcesz od razu rzucić się w oczy. Zwróć uwagę, że sekcja z umiejętnościami została tu podzielona na kompetencje miękkie i twarde w CV. Nie pomijaj tych pierwszych w życiorysie zawodowym — według badań pracodawcy zwracają na nie szczególną uwagę.

Gotowe CV z interesującymi kolorami

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

To kolejny gotowy przykład CV, które jest proste. Jeśli potrzebujesz nowoczesnego curriculum vitae, ale też cenisz minimalizm — zdecyduj się na powyższy schemat CV. Podział na dwie kolumny i poziome linie sprawiają, że dokument jest uporządkowany i czytelny

Gotowy szablon CV z estetycznym podziałem sekcji

IDŹ DO KREATORA CVgotowe cv

Idź do kreatora CV i stwórz takie CV online

To gotowe CV świetnie wykorzystuje kolor — różnie odcienie niebieskiego sprawiają, że dokument jest uporządkowany i czytelny, a przy tym interesująco wygląda. W tym przykładowym CV znajdziesz miejsce na duże zdjęcie. To dobry sposób na to, żeby rekruter Cię zapamiętał.

Nie wiesz, gdzie napisać CV? W generatorze CV LiveCareer.pl znajdziesz aż 20 gotowych szablonów CV, które bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb. Ponadto program do pisania CV ma gotowe treści poszczególnych sekcji i porady przygotowane przez ekspertów kariery. Dzięki nim bez problemu szybko stworzysz profesjonalne curriculum vitae.

Tyle na temat wyglądu CV — teraz czas na treść.

2. Gotowe wzory CV dla 50+ zawodów za darmo

Sprawdź nasze gotowe wzory CV dla ponad 50 zawodów i ścieżek kariery. Każdy z nich możesz skopiować i na tej bazie szybko napisać CV dla siebie. 

Gotowe CV — inne wzory

Każdy z powyższych gotowych wzorów CV został napisany przez eksperta. Wciąż zastanawiasz się, jak napisać CV do pracy i jak podkreślić w nim swoje największe atuty? Czytaj dalej.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Gotowe CV do pracy - jak je napisać?

Każda z sekcji gotowego CV powinna być odpowiednio napisana. Życiorys zawodowy powinien być spersonalizowany. Co to znaczy? Rekruter, który otworzy Twój dokument, musi zobaczyć, że Twoje kompetencje pasują do oferty, na którą aplikujesz. Z pewnością łatwo zorientuje się, że przygotowałeś jedno, „uniwersalne” CV i masowo je wysyłasz.

Twoje gotowe CV powinno być unikatowe — podkreślać Twoje kwalifikacje i pokazać, że jesteś idealnym kandydatem właśnie na to konkretne stanowisko, o które się ubiegasz. To nie łatwa sztuka, wymaga trochę czasu i wysiłku. Ale jeśli przyłożysz się do pisania życiorysu zawodowego, masz szansę na większy odzew od rekruterów i pracodawców.

W internecie znajdziesz mnóstwo pustych wzorów CV do pobrania. Oczywiście możesz z nich skorzystać, ale pamiętaj, żeby wpisać w nie interesującą treść, która dobrze Cię sprzeda.

Teraz pokażę Ci, jak napisać CV, żeby było gotowe do wysłania:

Gotowe CV zacznij od podsumowania zawodowego

Podsumowanie zawodowe w CV to krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń zawodowych, osiągnięć i umiejętności. Umieść je na samej górze dokumentu, tuż pod danymi osobowymi w CV. Dzięki niemu pracodawca będzie mógł szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Tobie.

Pamiętaj, że wygląd CV ma znaczenie. Dokument powinien mieć właściwy dla CV format i nie zawierać typowych błędów CV, takich jak literówki. 

Gotowe CV powinno zawierać sekcję z umiejętnościami

Umiejętności w CV to bardzo ważna sekcja każdego curriculum vitae. Dzięki niej pracodawca od razu zobaczy, że masz odpowiednie kompetencje na stanowisko, na które aplikujesz. Warto je podzielić na kompetencje twarde i miękkie. Te pierwsze to m.in. specjalistyczna wiedza, a te drugie to cechy charakteru w CV

Warto wpisać je do gotowego CV, bo są coraz ważniejsze dla rekruterów i pracodawców.

W gotowym CV starannie opisz swoje doświadczenie

W doświadczeniu w CV opisujesz dotychczasowy przebieg swojej kariery zawodowej. Ta sekcja powinna być dopasowana do oferty pracy, na którą aplikujesz — możesz posługiwać się zwrotami i frazami, które znajdziesz w ogłoszeniu.

Najlepiej podziel tę sekcję na obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia w CV. W tych ostatnich postaraj się wyrazić swoje zawodowe sukcesy w liczbach i twardych danych — to z pewnością zrobi świetne wrażenie na pracodawcy. Bądź konkretny i szczegółowy, ale postaraj się zmieścić CV na jednej stronie A4

W CV stosuj się do zasady odwróconej chronologii — zwłaszcza w sekcjach z doświadczeniem i wykształceniem.

W gotowym CV warto opisać swoją edukację

Wykształcenie w CV nie jest jego najważniejszą sekcją, ale mimo wszystko warto krótko o nim napisać. Zwłaszcza jeśli Twoja edukacja związana jest z ofertą pracy, na którą aplikujesz. Wystarczy, że podasz lata, w których studiowałeś lub chodziłeś do szkoły, nazwę placówki i uzyskany tytuł zawodowy lub naukowy.

W gotowym CV wspomnij o swoich zainteresowaniach

Po opisie wykształcenia powinieneś w CV krótko napisać o swoich zainteresowaniach. Nie musisz się przesadnie rozpisywać — wystarczy kilka zdań. Pamiętaj, tylko żeby nie wpisywać zbyt ogólnych hobby, jak „kino”, „sport” czy „kultura”.

Gotowe CV musi zawierać klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych

Każdy życiorys zawodowy powinien zawierać aktualną klauzulę CV po RODO. Bez tego nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji. Jej poprawną treść znajdziesz w gotowym wzorze CV na górze tego artykułu.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

4. O czym pamiętać, zanim wyślesz gotowe CV do pracodawcy?

Jeśli chcesz dodać zdjęcie do CV, pamiętaj, że musi być profesjonalne. W dobrym CV nie zamieszczaj selfie, fotografii z wakacji i imprez. CV bez zdjęcia nie będzie problemem, jeśli dokument będzie dobrze napisany, a Ty w życiorysie zawodowym umiejętnie podkreślisz swoje atuty (jeśli jeszcze ich nie poznałeś, sprawdź, jak przeprowadzić indywidualną analizę SWOT).

Do gotowego CV do pracy warto dołączyć list motywacyjny — według badań, zwiększa on Twoje szanse na powodzenie w rekrutacji. To świetny sposób, żeby ostatecznie przekonać pracodawcę do zatrudnienia Cię i pokazać mu, że jest kompetentny, zaangażowany i chętny do podejmowania nowych wyzwań zawodowych. 

Wysyłasz CV mailem? Wiadomości nadaj ciekawy tytuł, a w treści napisz krótko o sobie, żeby zachęcić pracodawcę do otworzenia i zapoznania się z Twoimi dokumentami z załącznika. Prześlij CV w formacie PDF (sprawdź nasze wzory CV w PDF) — nawet jeśli przygotowałeś CV w Word. Unikniesz wtedy problemów z formatowaniem i niepożądanymi zmianami w dokumencie.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie szukać gotowych wzorów CV?

W internecie, na portalach związanych z karierą i życiem zawodowym (np. LiveCareer i InterviewMe), możesz znaleźć przykłady CV za darmo dla konkretnych zawodów, jak również gotowe wzory CV do wypełnienia, które możesz pobrać na swój komputer i uzupełnić własną treścią. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy są one aktualne i spełniają współczesne standardy rynku pracy! 

Czy warto korzystać z gotowych CV?

Darmowe szablony CV z internetu nie zawsze są łatwe w formatowaniu i estetyczne. Twój życiorys musi nie tylko pokazać Cię jako skutecznego i kompetentnego kandydata, ale również dobrze się prezentować. Jeśli masz problem z gotowym wzorem CV do pobrania z internetu, możesz również skorzystać z kreatora CV za darmo (albo płatnego narzędzia tego typu, w którym znajdziesz więcej funkcji i najczęściej nowoczesne i po prostu ładniejsze szablony). 

Jak sprawdzić, czy CV jest gotowe do wysłania?

Zanim wyślesz swój życiorys, zobacz, czy zawiera wszystkie niezbędne informacje: podsumowanie (zwane również sekcją CV O mnie), doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje zawodowe, wykształcenie oraz zainteresowania. Upewnij się również, że w stopce curriculum vitae umieściłeś aktualną i poprawną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Sprawdź również dokument pod kątem błędów — wyeliminuj wszystkie literówki oraz upewnij się, czy jest prawidłowo sformatowany. 

Czy wraz z gotowym CV trzeba wysłać list motywacyjny?

Chociaż wielu pracodawców nie wymaga dołączenia do życiorysu listu motywacyjnego, warto spróbować go napisać. To naprawdę świetny sposób, żeby lepiej pokazać swoje zaangażowanie i chęć podjęcia nowej pracy. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, nie martw się — w internecie bez problemu znajdziesz wzory listów motywacyjnych (również w formacie .doc). Nie wysyłaj jednak do pracodawcy gotowego wzoru CV i listu prosto z internetu. Musisz postarać się dopasować je do oferty pracy! Jeśli jednak piszesz list motywacyjny bez doświadczenia, możesz spokojnie inspirować się przykładami z sieci. 

Czy w gotowym CV powinno być zdjęcie?

To zależy. W Polsce wciąż wielu kandydatów dodaje fotografie do życiorysu, ale za granicą robi się to coraz rzadziej lub wcale (ze względu na przepisy antydyskryminacyjne). Jeśli nie wiesz, czy wysłać gotowe CV ze zdjęciem czy bez, zastanów się, co chcesz przekazać pracodawcy. W profesjach, w których wygląd ma znaczenie, zdecydowanie warto dodać fotografię. Jednak gdy wolisz, aby pracodawca zwrócił uwagę na Twoje specjalistyczne kompetencje, możesz tego nie robić. Wtedy warto skorzystać ze wzoru CV do wypełnienia bez zdjęcia — w ten sposób łatwiej będzie Ci sformatować dokument. 

Masz gotowe CV, ale nie jesteś pewny jakiejś kwestii? Nie wahaj się zostawić komentarza pod artykułem. Z przyjemnością Ci pomogę i odpowiem na wszelkie pytania.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową. Od 2019 r. napisała ponad 250 artykułów związanych z szukaniem pracy, tworzeniem skutecznych CV i listów motywacyjnych, przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, prawem pracy i doradztwem zawodowym. Wszystkie powstały zgodnie z wytycznymi redakcyjnymi LiveCareer.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Gotowe cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.95  (20 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: