Klasyczny CV wzór - 10+ szablonów do pobrania i przykładów

Przed Tobą krótki, ale wyczerpujący przewodnik, który podpowie Ci, czym jest klasyczne CV, jak wyglądają klasyczne CV wzory, z jakich sekcji się składają i kiedy warto wysłać taki dokument. Jeśli szukasz bezpiecznego, ale skutecznego wzoru CV, który pomoże Ci zrobić dobre wrażenie na rekruterze, znajdziesz go właśnie tutaj.

 

Świetnie, że wybrałeś klasyczne CV, bo ten dokument ma bardzo wiele zalet, w tym przede wszystkim czytelną strukturę. Poza tym, jeśli nauczysz się tworzyć klasyczne CV, nie będzie Ci trudno eksperymentować w przyszłości z bardziej skomplikowanymi formatami życiorysów zawodowych. 

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

kreator cv

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Stwórz CV teraz

 

Klasyczne CV — wzór

 

Anna Nowak

Specjalistka ds. Marketingu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

 

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

Jestem specjalistką ds. marketingu z ponad 6-letnim doświadczeniem. Chętnie dołączę do Agencji X, aby pomóc w zarządzaniu rozwojem strategii i prowadzić zespół odpowiedzialny za treści w witrynie. Na poprzednich stanowiskach udało mi się zwiększyć ruch na stronie o 300% i opracować strategię SEO, która przyciągnęła około 10 000 użytkowników miesięcznie.

 

Umiejętności specjalistyczne

 

 • SEO
 • SEM
 • E-mail marketing
 • Język angielski - poziom C1

 

Umiejętności miękkie

 

 • kreatywność
 • analityczny umysł
 • umiejętność pracy w zespole
 • łatwość adaptacji do nowych sytuacji
 • Zaangażowanie
 • Umiejętności komunikacyjne

 

Doświadczenie zawodowe

 

01.2018–obecnie Agencja Y

Stanowisko: specjalista ds. Marketingu

Obowiązki:

 • przeprowadzanie badań rynku
 • monitorowanie działań konkurencji
 • identyfikowanie potrzeb klientów.
 • nadzór i udział w tworzeniu materiałów marketingowych
 • przygotowywanie prezentacji w obszarach marketingu i sprzedaży

Osiągnięcia:

 • opracowanie strategii marketingu treści, opartą na SEO, która przyciągnęła około 10 000 użytkowników miesięcznie na stronę internetową firmy

 

Wykształcenie

 

2013–2018

Kierunek: Psychologia (magisterskie)

Uniwersytet Warszawski

 

Zainteresowania

 

Interesuję się historią mody. Mam na swoim koncie 2 artykuły w internetowym czasopiśmie “Lata”, które dotyczą wpływu mody na codziennie wybory konsumentów. W wolnym czasie żegluję po Morzu Śródziemnym. 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

1. Czym jest klasyczne CV i kiedy warto je wysłać? 

 

Klasyczny CV wzór to sprawdzony typ curriculum vitae, który może być użyty bezpiecznie w rekrutacji na każde stanowisko. Jest zbudowany w taki sposób, że najważniejsze informacje na Twój temat wyglądają czytelnie, a kluczowe kwalifikacje są odpowiednio wyróżnione.

 

Wzór CV klasyczny charakteryzuje się tym, że jest uporządkowany, co oznacza, że kolejność sekcji odpowiada ich ważności. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, specyficzna dla klasycznego CV. Ten dokument kładzie nacisk na doświadczenie i wykształcenie kandydata. 

 

Właśnie te dwa elementy CV są najbardziej rozbudowane i od razu rzucają się w oczy podczas lektury dokumentu stworzonego na klasycznym CV wzorze. 

 

2. Jak wygląda klasyczny wzór CV? 10+ klasycznych szablonów

 

Klasyczne CV to dokument formalny, przedstawiający doświadczenie zawodowe, kluczowe osiągnięcia, umiejętności, a także wykształcenie kandydata. Oprócz tego zawiera dane kontaktowe i dodatkowe informacje do CV, (np. certyfikaty i szkolenia, osiągnięcia zawodowe, referencje w CV itp).

 

Wygląd CV, które jest uważane za klasyczne, charakteryzuje się prostą formą, dla której typowe są wyliczenia i nagłówki. Spójrz na poniższe wzory CV klasycznych, a będziesz wiedział, co mamy na myśli. 

 

Klasyczny CV wzór ze zdjęciem

 

Stwórz CV terazklasyczny cv wzór ze zdjęciem


Wzór klasycznego CV, który widzisz powyżej, to najbardziej typowy przykład tego dokumentu. Zawiera wszystkie najważniejsze sekcje (wraz z podsumowaniem zawodowym na samej górze), a jego forma jest elegancka i profesjonalna. To jeden z tych rodzajów CV, który zawsze zrobi dobre wrażenie na pracodawcy. 

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Klasyczny CV wzór bez zdjęcia

 

Stwórz CV terazklasyczny cv wzór bez zdjęcia


Powyższe CV bez zdjęcia to subtelny i bardzo uniwersalny dokument. Ciekawy nagłówek podkreśla imię i nazwisko kandydata oraz pozostałe dane osobowe w CV. Doskonale nadaje się dla osób, które piszą CV do urzędu lub np. CV do banku. Ten wzór CV po polsku klasyczny można również bez problemu zastosować w rekrutacji dla firm zagranicznych. 

 

Klasyczny CV wzór dla profesjonalistów

 

Stwórz CV terazklasyczny wzór cv dla profesjonalistów


Ten wzór klasycznego CV jest bardzo elegancki. Zwróć uwagę na profesjonalną czcionkę do CV i subtelne linie poziome oddzielające każdą sekcję. Możesz być pewien, że jest to dobrze rozplanowany życiorys zawodowy

 

Klasyczny CV wzór o przejrzystej formie

 

Stwórz CV terazklasyczny cv wzór o przejrzystej formie


Jeśli chcesz postawić na najprostszy i najmniej odwracający uwagę od treści dokument, skorzystaj z powyższego wzoru klasycznego CV. Będziesz mieć również pewność, że CV mieści się na jednej stronie

 

Jesli chcesz zobaczyc wiecej ciekawych szablonów do pobrania tutaj znajdziesz 10+ klasycznych wzorów CV.

 

3. Z czego składa się wzór CV klasyczny?

 

Klasyczny CV wzór ma określony układ sekcji, które następują w odpowiedniej kolejności. Są to:

 

Podsumowanie i cele zawodowe

 

Podsumowanie zawodowe w CV to element, który powoli wchodzi do kanonu najważniejszych sekcji. Życiorysy pisane jeszcze 10 lat temu nie zawierały w sobie podsumowania zawodowego, ale nowoczesne CV powinno wyróżniać tę sekcję na samej górze strony. Klasyczny CV wzór, który widzisz na górze artykułu, również zawiera tę sekcję. 

 

Sekcja Umiejętności 

 

Sekcja umiejętności w CV klasycznym powinna znaleźć się tuż pod podsumowaniem zawodowym. To bardzo istotny fragment wzoru CV klasycznego, który pozwala podkreślić najmocniejsze strony kandydata do pracy. Sekcja Umiejętności powinna być zaprojektowana w formie listy wypunktowań, bez opisów, przykładów i długich wyjaśnień. Wystarczy, że wymienisz jedno pod drugim swoje najważniejsze umiejętności twarde i miękkie

 

Sekcja Doświadczenie

 

Jak już wspomnieliśmy, doświadczenie w CV to jeden z najważniejszych fragmentów wzoru CV klasycznego. Pozwala opisać szczegółowo historię zatrudnienia, obowiązki na poprzednich stanowiskach oraz osiągnięcia w CV

 

W klasycznym CV wzorze z początku artykułu widać jak bardzo istotna jest tu tzw. odwrócona chronologia — zaczynasz od opisu ostatniej pracy, którą wykonywałeś, a kończysz na pierwszym wydarzeniu z życia zawodowego. Istnieją różne rodzaje CV, jak np. CV funkcjonalne, które zupełnie zrywają z tą zasadą, ale jeśli zależy Ci na standardowym i bezpiecznym dokumencie, pozostań przy wzorze CV klasycznym. 

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Sekcja Wykształcenie 

 

Wykształcenie w CV to dziś często formalność, bowiem wiele z ogłoszeń, z uwagi na charakter pracy, w ogóle o nim nie wspomina. Oczywiście edukacja jest ogromną wartością i warto o niej pisać w CV, ale nie trzeba przedstawiać je w formie, w jakiej chociażby opisujemy doświadczenie. 

 

Opisując swoje wykształcenie, ogranicz się więc do podania ostatniego etapu edukacji. Możesz również wzbogacić dokument o kursy i szkolenia w CV. Klasyczny CV wzór często zawiera też certyfikaty np. przedstawiające poziom znajomości języka w CV

 

Sekcja Zainteresowania

 

Sekcja Zainteresowania w CV również powinna się znaleźć w klasycznym CV wozorze. Postaraj się jednak nie wymieniać po przecinku swoich zainteresowań, ale wybierz jedno lub dwa hobby i krótko je opisz. Zrób to tak, by pokazać swoje cechy charakteru w CV.

 

Pamiętaj, że klasyczne CV można wysłać w odpowiedzi na każde ogłoszenie o pracę. Przygotowaliśmy przykłady dokumentów dla wielu zawodów. Zobacz 30+ klasycznych wzorów CV na różne stanowiska do pobrania.

 

4. Jak upewnić się, że Twój klasyczny CV wzór wygląda nienagannie?

 

To, co kiedyś nazywaliśmy życiorysem zawodowym, dziś ma niewiele wspólnego z klasycznym wzorem CV. Takie elementy dokumentu aplikacyjnego, jak np. stan cywilny w CV stały się czymś bardzo archaicznym. Tego typu informacje, podobnie jak wiek, czy wzmianka o potomstwie, traktuje się obecnie jako błędy w CV.

 

Pamiętaj też koniecznie o dodaniu do CV aktualnej klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Bez niej Twoje CV może być odrzucone jeszcze zanim rekruter zapozna się z treścią dokumentu. Klauzula CV jest niezbędna również wtedy, gdy piszesz CV po angielsku (CV in English). 

 

Zapisz swoje CV w formacie PDF, żeby mieć pewność, że formatowanie dokumentu pozostanie takie, jak to sobie zaplanowałeś. Jeśli masz problem ze sformatowaniem swojego CV, pomoże Ci w tym kreator CV, który automatycznie wyróżni odpowiednie fragmenty i nada odpowiednią formę nagłówkom. Będziesz miał również możliwość dobrać profesjonalną czcionkę do CV. Jak widzisz — przykładowe wzory klasycznych CV napisane są subtelnym fontem. 

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

 

Masz jeszcze jakieś pytania na temat tworzenia klasycznego CV wzoru? Zadaj je na forum poniżej artykułu, a nasi eksperci chętnie udzielą odpowiedzi.

Oceń ten artykuł: klasyczny cv wzor
Średnia: 5 (2 oceny)
Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
Redakcja serwisu LiveCareer
Redakcja serwisu LiveCareer

O autorze

Zespół LiveCareer od 2005 roku oferuje światowej klasy kreator CV i inne profesjonalne narzędzia, które pomogły już ponad 10 milionom osób na całym świecie zdobyć pracę. W poradnikach dzielimy się ekspercką wiedzą i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym napiszesz skuteczne CV i list motywacyjny — i zdobędziesz lepszą pracę.

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo