1. Klasyczny CV wzór - 10 szablonów do pobrania

Klasyczny CV wzór - 10 szablonów do pobrania

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Zobacz, jak wygląda klasyczny CV wzór i czym się charakteryzuje. Poznaj 10 szablonów CV klasycznych i stwórz profesjonalny dokument, który da Ci pracę.

Klasyczny CV wzór to uniwersalny format życiorysu zawodowego, którego możesz bezpiecznie używać podczas rekrutacji na niemal każde stanowisko. Takie klasyczne CV opisuje bowiem nie tylko Twoje doświadczenie zawodowe, ale też umiejętności, wykształcenie i zainteresowania, dzięki czemu dokument wygląda profesjonalnie.

Świetnie, że rozważasz wybór klasycznego wzór CV, bo ma on bardzo wiele zalet — przede wszystkim czytelną strukturę. Poza tym jeśli nauczysz się tworzyć CV klasyczne, w przyszłości łatwiej będzie Ci eksperymentować z bardziej skomplikowanymi formatami życiorysów zawodowych. 

Przed Tobą krótki, ale wyczerpujący przewodnik, który wyjaśni Ci, czym jest CV klasyczne i dlaczego warto wysłać taki dokument. Zobaczysz też 10 klasycznych CV wzorów do pobrania z naszego kreatora. Jeśli szukasz bezpiecznego, ale skutecznego i atrakcyjnego typu CV, znajdziesz je właśnie tutaj. 

Każde CV z kreatora LiveCareer — i klasyczne i nowoczesne — wygląda świetnie. Zobacz nasze szablony CV i szybko przygotuj życiorys z pomocą wskazówek i gotowych treści od ekspertów.

Stwórz CV teraz

Znajdź też profesjonalny wzór CV dla swojego zawodu.

Klasyczny CV wzór

Anna Nowak

Specjalistka ds. marketingu

Numer telefonu

Adres e-mail

Link do profilu na LinkedIn (opcjonalnie)

Podsumowanie i cele zawodowe

Jestem specjalistką ds. marketingu z ponad 6-letnim doświadczeniem. Chętnie dołączę do Agencji X, aby pomóc w zarządzaniu rozwojem strategii i prowadzić zespół odpowiedzialny za treści w witrynie. Na poprzednich stanowiskach udało mi się zwiększyć ruch na stronie o 300% i opracować strategię SEO, która przyciągnęła ok. 10 000 użytkowników miesięcznie.

Umiejętności specjalistyczne:

 • SEO
 • SEM
 • e-mail marketing
 • język angielski — poziom C1

Umiejętności miękkie: 

 • kreatywność
 • analityczny umysł
 • umiejętność pracy w zespole
 • łatwość adaptacji do nowych sytuacji
 • zaangażowanie
 • umiejętności komunikacyjne

Doświadczenie zawodowe

01.2018–obecnie Agencja Y

Stanowisko: Specjalista ds. marketingu

Obowiązki:

 • przeprowadzanie badań rynku
 • monitorowanie działań konkurencji
 • identyfikowanie potrzeb klientów
 • nadzór i udział w tworzeniu materiałów marketingowych
 • przygotowywanie prezentacji w obszarach marketingu i sprzedaży

Osiągnięcia:

 • opracowanie strategii marketingu treści opartej na SEO, która przyciągnęła ok. 10 000 użytkowników miesięcznie na stronę internetową firmy

Wykształcenie

10.2013–06.2018 Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Psychologia (jednolite magisterskie)

Uzyskany tytuł magistra

Zainteresowania

Interesuję się historią mody. Mam na swoim koncie 2 artykuły w internetowym czasopiśmie „Lata”, które dotyczą wpływu mody na codziennie wybory konsumentów. W wolnym czasie żegluję po Morzu Śródziemnym. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Już wiesz, jak wygląda klasyczny CV wzór. Teraz podpowiem Ci, co charakteryzuje klasyczne curriculum vitae i na co zwrócić uwagę, przygotowując własny dokument. 

A jeśli chciałbyś zobaczyć klasyczne CV wzory również dla innych zawodów, przejdź tutaj: CV za darmo: 50+ wzorów do pobrania online i wydrukowania.

1. Czym jest klasyczne CV i kiedy warto je wysłać?

Klasyczny CV wzór to najpopularniejszy rodzaj CV, który zawsze się sprawdzi — bez względu na to, czy piszesz CV artystyczne, czy życiorys kandydata na dyrektora szkoły. Jest bowiem zbudowany w taki sposób, by najważniejsze informacje na Twój temat były czytelnie, a kluczowe kwalifikacje — odpowiednio wyróżnione.

Klasyczne CV (w przeciwieństwie do np. CV funkcjonalnego) jest też uporządkowane, co oznacza, że kolejność sekcji odpowiada ich ważności. Duży nacisk kładzie on na doświadczenie i wykształcenie kandydata — to właśnie te dwa elementy CV są najbardziej rozbudowane i od razu rzucają się w oczy. 

Jeśli więc w ofercie pracy, którą znalazłeś, widnieją konkretne wymagania dotyczące edukacji lub doświadczenia zawodowego w CV, sięgnij po klasyczny wzór CV. W ten sposób raczej nie zaskoczysz rekrutera, za to od razu pokażesz, że masz niezbędne kwalifikacje do pracy. A przecież o to chodzi!

CV klasyczne — jaka jest kolejność sekcji?

Oto najlepsza kolejność sekcji w klasycznym CV wzorze:

 1. Podsumowanie z celami zawodowymi
 2. Doświadczenie zawodowe
 3. Wykształcenie
 4. Umiejętności
 5. Zainteresowania
 6. Klauzula CV

2. Klasyczny CV wzór — 10 szablonów CV klasycznego do pobrania

Wygląd CV, które jest uważane za klasyczne, charakteryzuje się prostą formą, dla której typowe są wyliczenia i nagłówki. Taki format CV ułatwia znalezienie wszystkich istotnych informacji — a to ważne, bo na pierwsze przeczytanie Twojego życiorysu zawodowego rekruterzy poświęcają zaledwie... 7 sekund.

W naszym kreatorze CV znajdziesz klasyczne CV wzory do wypełnienia online i pobrania jako CV w formacie PDF lub szablon CV w Word — poniżej przedstawiamy Ci 10 z nich. Nie są to darmowe szablony CV, ale dzięki nim stworzysz profesjonalny życiorys zawodowy i szybciej znajdziesz pracę.

Oto klasyczne arkusze CV do pobrania w Word lub PDF.

Klasyczny CV wzór w stonowanych barwach

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Wzór klasycznego CV, który widzisz powyżej, to najbardziej typowy przykład tego dokumentu. Zawiera wszystkie najważniejsze sekcje — wraz z Podsumowaniem zawodowym na samej górze CV — a jego forma jest elegancka, profesjonalna i oszczędna, dzięki czemu to CV dobrze wygląda w druku. To jedno z tych CV, który zawsze zrobią dobre wrażenie na pracodawcy bez względu na to, czy piszesz dopiero pierwsze CV, eleganckie CV inżyniera czy też CV emeryta z bogatym doświadczeniem

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

Klasyczny CV wzór z pionową linią

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Ten wzór klasycznego CV jest czytelny i bardzo elegancki. Zwróć uwagę na pionową linię z niebieskimi punktami, dzięki czemu ten dokument — mimo tradycyjnej formy — wygląda na bardzo nowoczesne CV

Klasyczny CV wzór z nowoczesnymi detalami

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Doświadczenie zawodowe to pierwszy element, jaki zauważy rekruter w tym klasycznym wzorze curriculum vitae — dzięki temu Twój dokument będzie skuteczny. Dodatkową zaletą tego wzoru CV do wypełnienia i pobrania są stonowane kolory oraz ikony do CV, dzięki którym pracodawca szybciej znajdzie i zapamięta wszystkie ważne informacje. Dobrze nada się do stworzenia CV pracownika biurowego.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

CV klasyczne do pobrania w eleganckich kolorach

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Klasyczne CV, które widzisz u góry, doskonale łączy tradycyjny układ treści CV z nowoczesną szatą graficzną. Czarne tło nie tylko zwraca uwagę, ale też sprawia, że to CV jest bardzo profesjonalne. Dlatego możesz je wykorzystać zarówno w CV sprzedawcy, jak i w CV kierownika lub managera lub CV księgowej.

Klasyczny CV wzór dla profesjonalistów

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

CV klasyczne powyżej pozwoli Ci wyróżnić nie tylko Doświadczenie, ale też Podsumowanie zawodowe, dzięki czemu łatwo wyróżnisz w CV wszystkie swoje atuty. Uwagę rekrutera przykuje również ciekawie obramowane w tym CV zdjęcie.

CV klasyczne dla osób, które chcą wyróżnić swoje kompetencje

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

To klasyczne CV zostało zaprojektowane w taki sposób, by pomóc Ci wyróżnić dodatkowe informacje w CV — np. ukończone kursy i szkolenia oraz certyfikaty, o których chcesz wspomnieć w CV. Zwróć też uwagę na profesjonalną czcionkę do CV i subtelne linie poziome, oddzielające każdą sekcję. 

Klasyczny CV wzór o przejrzystym wyglądzie

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Powyższy klasyczny CV wzór jest oszczędny w formie, a przez to bardzo uniwersalny. Ponadto dzięki zebraniu tekstu w dwóch kolumnach oraz zapisaniu obowiązkowej w klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych bardzo małą czcionką Twoje CV zmieści się na jednej stronie. Natomiast umieszczenie sekcji z umiejętnościami i hobby na kolorowym tle sprawia, że ten wzór warto wykorzystać, pisząc CV bez doświadczenia (np. CV studenta).

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Klasyczny CV wzór w niebieskich kolorach

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Niebieski kolor kojarzy się z profesjonalizmem, spokojem i zaufaniem. Podobne wrażenie sprawia duże zdjęcie, które podkreśla Twoją pewność siebie. Jeśli więc chcesz pokazać pracodawcy, że można na Tobie polegać, ten klasyczny CV wzór jest dla Ciebie!

Klasyczny CV wzór z oszczędną szatą graficzną

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Szukasz klasycznego gotowego wzoru CV do wypełnienia, w którym liczy się przede wszystkim treść? Wykorzystaj powyższe CV z małym zdjęciem. W tym przypadku Twoje dane dane osobowe w CV są bardzo dobrze widoczne, więc rekruter łatwo je znajdzie, gdy zechce się z Tobą skontaktować. To również dobre CV dla osób z bogatym doświadczeniem.

Klasyczny CV wzór z wyróżnionymi nazwami sekcji

Stwórz CV terazklasyczny cv wzor

Powyższe klasyczne CV bez zdjęcia to subtelne, uniwersalne i proste CV, a zarazem ciekawe. Nadaje się zarówno dla osób, które piszą CV do urzędu lub np. CV do banku, jak i w mniej konserwatywnych zawodach (np. w CV programisty).

3. Klasyczny CV wzór — co musi się w nim znaleźć?

Klasyczny CV wzór ma określony układ sekcji, które następują w odpowiedniej kolejności. Zatem — jak krok po kroku napisać CV klasyczne?

1. Klasyczne CV zacznij od podsumowania i celów zawodowych

Podsumowanie zawodowe, nazywane też rubryką CV O mnie, powoli wchodzi do kanonu najważniejszych sekcji klasycznego CV. Życiorysy pisane jeszcze 10 lat temu jej nie zawierały, ale obecnie warto umieścić ją na samej górze CV. Znajdziesz ją również w klasycznym CV wzorze na początku tego artykułu.

2. W CV klasycznym uwzględnij sekcję Umiejętności 

Sekcja Umiejętności w CV klasycznym powinna znaleźć się tuż pod podsumowaniem zawodowym. To bardzo istotny fragment wzoru CV klasycznego, który pozwala podkreślić najmocniejsze strony kandydata do pracy. 

Aby Twoje klasyczne CV było skuteczne, ta sekcja powinna być zaprojektowana w formie listy wypunktowań — bez opisów, przykładów i długich wyjaśnień. Wystarczy, że wymienisz jedno pod drugim swoje najważniejsze umiejętności twarde i miękkie związane z ofertą pracy.

3. W klasycznym CV wyczerpująco opisz swoje doświadczenie

Jak już wspomnieliśmy, sekcja Doświadczenie to jeden z najważniejszych fragmentów wzoru CV klasycznego. Pozwala opisać szczegółowo historię zatrudnienia, obowiązki na poprzednich stanowiskach oraz osiągnięcia w CV, dzięki którym łatwo wyróżnisz się wśród innych kandydatów.

W naszym klasycznym CV wzorze widać, że podczas opisu doświadczenia należy zastosować tzw. zasadę odwróconej chronologii w CV — czyli zacząć od ostatniej pracy, którą wykonywałeś. Aktualne stanowisko powinno być też opisane bardziej wyczerpująco niż np. Twoje praktyki studenckie w CV.

4. Pisząc CV klasyczne, pamiętaj o sekcji Wykształcenie 

Wykształcenie w CV to dziś często formalność, bowiem wiele ofert pracy w ogóle o nim nie wspomina. Oczywiście edukacja jest ogromną wartością i warto o niej pisać w CV. Ale nie trzeba przedstawiać jej w tak wyczerpującej formie, w jakiej chociażby opisujemy doświadczenie. 

Opisując swoje wykształcenie, ogranicz się więc do podania ostatniego etapu edukacji, podobnie jak w przykładowym CV u góry tego artykułu. Możesz również wzbogacić dokument o ukończone kursy i szkolenia. Klasyczny CV wzór często zawiera też certyfikaty, które dowodzą chociażby poziomu znajomości języka obcego w CV.

5. W klasycznym CV opisz swoje zainteresowania

Sekcja Zainteresowania w CV również powinna się znaleźć w klasycznym CV wzorze. Postaraj się jednak nie wymieniać po przecinku swoich zainteresowań, ale wybierz jedno lub dwa hobby i krótko je opisz. Zrób to tak, by pokazać swoje cechy charakteru w CV.

Pamiętaj, że klasyczne CV można wysłać w odpowiedzi na każde ogłoszenie o pracę. Przygotowaliśmy przykłady dokumentów dla wielu zawodów. Zobacz 50+ wzorów CV na różne stanowiska do pobrania.

4. Jak upewnić się, że Twój klasyczny CV wzór wygląda nienagannie?

To, co kiedyś nazywaliśmy tradycyjnie życiorysem, dziś ma niewiele wspólnego z klasycznym wzorem CV. Takie informacje jak np. stan cywilny w CV, wiek czy wzmianka o potomstwie stały się czymś bardzo archaicznym. Podawanie tego typu danych traktuje się obecnie jako błędy w CV, więc lepiej unikać.

Koniecznie pamiętaj też o dodaniu do klasycznego CV aktualnej klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych — bez niej Twoje CV może zostać odrzucone. Jeśli piszesz CV po angielsku (CV in English) i kierujesz je do europejskiego pracodawcy, sprawdź, czy w danym kraju również wymagana jest klauzula.

Nawet jeśli sięgasz po wzór CV po polsku klasyczny, pamiętaj, że w USA, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie pracodawcy preferują wzory CV bez zdjęcia (w ten sposób bronią się przed zarzutami o dyskryminację). Dlatego zrezygnuj z dodawania fotografii.

Nawet jeśli przygotowujesz wzór swojego curriculum vitae w .doc, to gotowe CV zapisz w formacie PDF — dzięki temu zyskasz pewność, że formatowanie dokumentu pozostanie takie, jak to sobie zaplanowałeś, a rekruter poprawnie odczyta Twoje CV na każdym urządzeniu. 

W stworzeniu odpowiedniej struktury życiorysu pomoże Ci nasz program do pisania CV, który automatycznie wyróżni odpowiednie fragmenty, nada odpowiednią formę nagłówkom oraz dobierze profesjonalną czcionkę. Znajdziesz tam aż kilkanaście szablonów curriculum vitae. Jak widzisz — przykładowe wzory klasycznych CV napisane są subtelnym fontem. 

A żeby zwiększyć swoje szanse na sukces rekrutacyjny, razem z CV wyślij list motywacyjny do pracy. W jego napisaniu pomoże Ci nasz kreator listu motywacyjnego online. A jeśli Twoje CV spodobało się rekruterom, zobacz najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz jeszcze jakieś pytania na temat tworzenia klasycznego CV wzoru? Zadaj mi je na forum poniżej, a ja postaram się znaleźć odpowiedź.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Klasyczny cv wzor

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
4.44  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

alt_image

Wzór CV do pobrania za darmo (Word i PDF)

Zobacz profesjonalne wzory CV do pobrania za darmo dla ponad 50 zawodów i ścieżek kariery. Stwórz własny dokument na bazie wzoru CV do pobrania i zdobądź pracę.

Piszą o nas: