1. Artist CV — wzór. Jak zrobić CV artist krok po kroku?

Artist CV — wzór. Jak zrobić CV artist krok po kroku?

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Artist CV trzeba przygotować, żeby otrzymać pracę lub grant albo zorganizować wystawę. Jednak praca artysty różni się od pracy w innych zawodach — a przez to artystyczne CV wygląda zupełnie inaczej niż zwykłe curriculum vitae. Jak więc napisać taki dokument?

 

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór CV artist. Dowiesz się, jakie elementy powinno zawierać i co w nim napisać, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

artist cvNIE
artist cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

Zobacz też inne wzory CV z Twojej branży:

 

 

CV artist — wzór (example) 

 

Agnieszka Paleta

Data urodzenia

Adres e-mail

Numer telefonu

Link do portfolio

 

Notka biograficzna

 

Urodzona 25 stycznia 1991 roku. W latach 2010–2015 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom magistra sztuki w pracowni prof. Anity Kowalskiej. W 2013 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie malarskim „Dusza — Kolor — Dźwięk”. Jej prace były wystawiane na 14 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz na 10 wystawach indywidualnych. 

 

Artist’s Statement

 

W swoich obrazach podejmuję zagadnienia związane z duchowością człowieka i jego przedstawieniami we współczesnym malarstwie i rysunku. W wyrafinowanych kompozycjach mandali i form geometrycznych prezentuję odbiorcom naturalny cykl narodzin i śmierci, pokazując, że każdy koniec jest tylko kolejnym początkiem. Moim celem jest wprawienie odbiorców w stan medytacji i zachwytu nad światem. 

 

Obrazy tworzę różnymi technikami (akwarele, farby olejne, kolaż). Za pomocą struktur, symboli i kolorów nawiązuję do symboliki słowiańskiej. W swoje prace wplatam też elementy natury (kora drzew, naturalne kamienie, suszone kwiaty), pokazując, że Człowiek jest jej nieodłączną częścią. Ufam, że tylko powrót do korzeni pozwoli nam odzyskać żywy kontakt z utraconą duchowością.

 

Wykształcenie

 

2011–2016 Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Wydział Malarstwa, Pracownia Malarstwa i Rysunku pod kierunkiem prof. Anity Kowalskiej

 

Wystawy

 

Wybrane wystawy indywidualne

 

09.2021 — Wibracje ciała, Warszawa, Muzeum Sztuki Współczesnej

08.2019 — W poszukiwaniu przodków, Warszawa, Centrum Praskie Koneser

10.2019 — Cykle, Wrocław, Galeria Kulturalna

05.2018 — Dziady i baby, Kraków, Galeria Kraniec

 

Wybrane wystawy zbiorowe 

 

06.2022 — Tchnienie, Warszawa, Galeria Sztuki Współczesnej

07.2021 — Yellow Flowers, Berlin, Museum für Gegenwart

04.2017 — Międzyświaty, Kraków, Galeria Sztuki Nowoczesnej

 

Osiągnięcia

 

Nagrody

 

2020 — II miejsce w ogólnopolskim konkursie malarskim „Dusza — Kolor — Dźwięk” za obraz „Płomienie”

2019 — wyróżnienie w konkursie „Wysokie wibracje” Pracowni artystycznej Ida w Warszawie za obraz „Podszepty podświadomości”

 

Stypendia

 

2017 — Stypendium Prezydenta Miasta Warszawy dla młodych artystów

2013 — Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

 

Stwórz CV teraz

 

Jak napisać artist CV?

 

  1. W sekcji Dane osobowe w CV artystycznym podaj swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail. Dodaj też adres do strony internetowej ze swoim portfolio (jeśli taką posiadasz).
  2. Na górze artist CV umieść notkę biograficzną. To krótka sekcja, która przypomina rubrykę O mnie w CV. Napisz w niej, kim jesteś i wymień swoje kluczowe osiągnięcia.
  3. Zamieść w swoim CV tzw. Artist’s Statement. Opowiedz w nim o swoim podejściu do sztuki, ważnych dla siebie tematach, inspiracjach i zainteresowaniach artystycznych. Postaraj się, by ta sekcja nie przekroczyła 1 strony A4.
  4. Opisz krótko swoje wykształcenie w CV. Wymień tylko kierunki i szkoły związane ze sztuką — pisanie o podstawówce w CV artist nie ma sensu.
  5. W dalszej kolejności wymień swoje dotychczasowe wystawy — w ten sposób prezentuje się swoje doświadczenie w CV artystycznym. Podaj ich nazwy i napisz, kiedy i gdzie się odbyły.
  6. Następnie opisz w CV swoje osiągnięcia zawodowe. W tym miejscu możesz wymienić m.in. zdobyte nagrody, granty, recenzje i artykuły prasowe na swój temat.
  7. Dodaj w stopce CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie Twoich danych osobowych i kontaktowych.

 

Już wiesz, jak powinno wyglądać artist CV — teraz na jego podstawie możesz napisać własny życiorys artystyczny. W tym celu wykorzystaj profesjonalny szablon CV — znajdziesz go m.in. w generatorze CV LiveCareer.

 

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

 

Stwórz list motywacyjny teraz

 

kreator listu motywacyjnego

 

Masz więcej pytań związanych z CV artist? Napisz komentarz na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Artist cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (1 ocena)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: