1. Artist CV — wzór. Jak zrobić CV artist krok po kroku?

Artist CV — wzór. Jak zrobić CV artist krok po kroku?

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Artist CV trzeba przygotować, żeby otrzymać pracę lub grant albo zorganizować wystawę. Jednak praca artysty różni się od pracy w innych zawodach — a przez to artystyczne CV wygląda zupełnie inaczej niż zwykłe curriculum vitae. Jak więc napisać taki dokument?

Za chwilę zobaczysz przykładowy wzór CV artist. Dowiesz się, jakie elementy powinno zawierać i co w nim napisać, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Stwórz CV teraz

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

Zobacz też inne wzory CV z Twojej branży:

CV artist — wzór (example) 

Agnieszka Paleta

Data urodzenia

Adres e-mail

Numer telefonu

Link do portfolio

Notka biograficzna

Urodzona 25 stycznia 1991 roku. W latach 2010–2015 studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom magistra sztuki w pracowni prof. Anity Kowalskiej. W 2013 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie malarskim „Dusza — Kolor — Dźwięk”. Jej prace były wystawiane na 14 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz na 10 wystawach indywidualnych. 

Artist’s Statement

W swoich obrazach podejmuję zagadnienia związane z duchowością człowieka i jego przedstawieniami we współczesnym malarstwie i rysunku. W wyrafinowanych kompozycjach mandali i form geometrycznych prezentuję odbiorcom naturalny cykl narodzin i śmierci, pokazując, że każdy koniec jest tylko kolejnym początkiem. Moim celem jest wprawienie odbiorców w stan medytacji i zachwytu nad światem. 

Obrazy tworzę różnymi technikami (akwarele, farby olejne, kolaż). Za pomocą struktur, symboli i kolorów nawiązuję do symboliki słowiańskiej. W swoje prace wplatam też elementy natury (kora drzew, naturalne kamienie, suszone kwiaty), pokazując, że Człowiek jest jej nieodłączną częścią. Ufam, że tylko powrót do korzeni pozwoli nam odzyskać żywy kontakt z utraconą duchowością.

Wykształcenie

2011–2016 Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Wydział Malarstwa, Pracownia Malarstwa i Rysunku pod kierunkiem prof. Anity Kowalskiej

Wystawy

Wybrane wystawy indywidualne

09.2021 — Wibracje ciała, Warszawa, Muzeum Sztuki Współczesnej

08.2019 — W poszukiwaniu przodków, Warszawa, Centrum Praskie Koneser

10.2019 — Cykle, Wrocław, Galeria Kulturalna

05.2018 — Dziady i baby, Kraków, Galeria Kraniec

Wybrane wystawy zbiorowe 

06.2022 — Tchnienie, Warszawa, Galeria Sztuki Współczesnej

07.2021 — Yellow Flowers, Berlin, Museum für Gegenwart

04.2017 — Międzyświaty, Kraków, Galeria Sztuki Nowoczesnej

Osiągnięcia

Nagrody

2020 — II miejsce w ogólnopolskim konkursie malarskim „Dusza — Kolor — Dźwięk” za obraz „Płomienie”

2019 — wyróżnienie w konkursie „Wysokie wibracje” Pracowni artystycznej Ida w Warszawie za obraz „Podszepty podświadomości”

Stypendia

2017 — Stypendium Prezydenta Miasta Warszawy dla młodych artystów

2013 — Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Stwórz CV teraz

Jak napisać artist CV?

  1. W sekcji Dane osobowe w CV artystycznym podaj swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail. Dodaj też adres do strony internetowej ze swoim portfolio (jeśli taką posiadasz).
  2. Na górze artist CV umieść notkę biograficzną. To krótka sekcja, która przypomina rubrykę O mnie w CV. Napisz w niej, kim jesteś i wymień swoje kluczowe osiągnięcia.
  3. Zamieść w swoim CV tzw. Artist’s Statement. Opowiedz w nim o swoim podejściu do sztuki, ważnych dla siebie tematach, inspiracjach i zainteresowaniach artystycznych. Postaraj się, by ta sekcja nie przekroczyła 1 strony A4.
  4. Opisz krótko swoje wykształcenie w CV. Wymień tylko kierunki i szkoły związane ze sztuką — pisanie o podstawówce w CV artist nie ma sensu.
  5. W dalszej kolejności wymień swoje dotychczasowe wystawy — w ten sposób prezentuje się swoje doświadczenie w CV artystycznym. Podaj ich nazwy i napisz, kiedy i gdzie się odbyły.
  6. Następnie opisz w CV swoje osiągnięcia zawodowe. W tym miejscu możesz wymienić m.in. zdobyte nagrody, granty, recenzje i artykuły prasowe na swój temat.
  7. Dodaj w stopce CV klauzulę ze zgodą na przetwarzanie Twoich danych osobowych i kontaktowych.

Już wiesz, jak powinno wyglądać artist CV — teraz na jego podstawie możesz napisać własny życiorys artystyczny. W tym celu wykorzystaj profesjonalny szablon CV — znajdziesz go m.in. w generatorze CV LiveCareer.

Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.

Stwórz list motywacyjny teraz

Przejdź do kreatora listukreator listu motywacyjnego

Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.

Masz więcej pytań związanych z CV artist? Napisz komentarz na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Artist cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: