1. Ikony do CV: 1000+ darmowych ikonek do CV i najlepsze szablony

Ikony do CV: 1000+ darmowych ikonek do CV i najlepsze szablony

Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Tutaj znajdziesz adresy najlepszych stron z darmowymi ikonami do CV. Zobaczysz też 9 gotowych szablonów curriculum vitae z ikonkami.

Ikony do CV to niewielkie symbole graficzne, które umieszcza się obok wybranych elementów życiorysu zawodowego. Odpowiednio wykorzystane mogą urozmaicić dokument i zachęcić rekrutera do zapoznania się z pełną treścią Twojego CV. Dlaczego?

 

Według badań pracodawcy przeznaczają zaledwie kilka sekund na pierwsze przeczytanie Twojego życiorysu. W tym krótkim czasie ikonki do CV mogą ułatwić im znalezienie i zapamiętanie ważnych informacji o Tobie — przekaz wizualny jest bowiem prosty i intuicyjny, a dzięki temu bardziej atrakcyjny.

 

Za chwilę zobaczysz 9 nowoczesnych szablonów CV z ikonami do pobrania oraz edytowania w Word i PDF. Dowiesz się także, skąd pobrać ponad 1000 darmowych ikon do CV w popularnych formatach. Dzięki temu stworzysz unikalny życiorys zawodowy, który da Ci przewagę nad innymi kandydatami.

 

Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

 

Stwórz CV teraz

 

Stwórz profesjonalne CV teraz!

kreator cvNIE
kreator cvTAK

 

Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.

 

1. W którym miejscu warto dodać ikony do CV?

 

Według badań w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają średnio aż 250 życiorysów zawodowych. Z tej puli zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną dostaje od 4 do 6 kandydatów, a tylko jeden z nich otrzyma pracę. 

 

To właśnie dlatego warto stworzyć nowoczesne CV. Ikony z symbolami mogą Ci w tym pomóc — nie tylko podniosą atrakcyjność Twojego dokumentu, ale też uproszczą jego przekaz.

 

Jednak nie przesadź z ilością symboli. Profesjonalne CV powinno być przede wszystkim czytelne, a nadmiar ikon do CV może odwrócić uwagę od samego tekstu. Również Forbes przekonuje, że w CV najważniejsze jest dopasowanie treści do ogłoszenia o pracę i to, by kandydat umiał się dobrze „sprzedać”.

 

Zatem które elementy CV warto wzbogacić o symbole graficzne?

 

 1. Dane osobowe i kontaktowe w CV
 2. Link do profilu w mediach społecznościowych (np. LinkedIn)
 3. Nagłówek sekcji Umiejętności w CV
 4. Nagłówek sekcji Doświadczenie w CV
 5. Nagłówek sekcji Wykształcenie w CV
 6. Nagłówek sekcji Języki obce w CV (gdy znasz więcej niż jeden)
 7. Nagłówek sekcji Kursy i szkolenia w CV
 8. Nagłówek sekcji Zainteresowania w CV
 9. Konferencje i certyfikaty
 10. Publikacje i referencje w CV

 

Korzystasz z darmowych ikonek do CV z internetu? Zadbaj, by pasowały do wyglądu Twojego CV. Użycie zbyt kolorowych piktogramów lub popularnych emoji może sprawić, że pracodawca nie potraktuje Cię zbyt poważnie.

 

2. Ikonki do CV — 9 atrakcyjnych szablonów

 

Chcesz uniknąć szukania darmowych ikon do CV w internecie? Skorzystaj z gotowych szablonów CV do pobrania w Word lub PDF. Ten pierwszy plik będziesz mógł dowolnie edytować.

 

Poniżej znajdziesz 9 nowoczesnych wzorów CV z ikonami. Nie są to darmowe szablony CV, ale w ten sposób stworzysz skuteczny i profesjonalny dokument, dzięki któremu znacznie szybciej znajdziesz pracę.

 

1. Interesujący szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Klasyczne CV w eleganckim wydaniu. Wykorzystanie detali w szarym kolorze sprawia, że to CV dobrze wygląda zarówno w druku, jak i na ekranie. Ikony do CV widoczne obok danych kontaktowych zostały stworzone w tym samym stylu, dzięki czemu stanowią spójny element szaty graficznej.

 

Innymi zaletami tego szablonu są pojemność, czytelna czcionka w CV i atrakcyjny układ sekcji — m.in. znajdujące się na pierwszym miejscu Podsumowanie zawodowe, nazywane też celami zawodowymi w CV lub rubryką CV O mnie. Uwzględnienie tej sekcji w CV ułatwi Ci szybsze znalezienie pracy.

 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

 

Stwórz CV terazkreator cv

2. Czytelny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Wąski font oraz logiczny układ treści w tym szablonie pozwolą Ci opisać nawet bogate doświadczenie zawodowe w CV. Ikony obok danych osobowych wyglądają subtelnie i elegancko. Całość dopełnia pionowa linia z punktorami, dzięki czemu schemat CV wygląda bardzo dynamicznie.

 

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

 

Stwórz CV terazkreator cv

3. Kreatywny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Zaletą tego gotowego wzoru CV do wypełnienia jest nowoczesny wygląd i podział dokumentu na dwie kolumny — dzięki temu zmieścisz w CV nawet dodatkowe informacje. A nowoczesne i eleganckie kolory z pewnością zwrócą uwagę rekrutera. Takie kreatywne CV pozwoli Ci podkreślić w CV Twoje mocne strony i jest przyjemne w odbiorze, a przez to łatwe do zapamiętania. 

 

W tym szablonie CV ikony znajdują się zarówno przy danych osobowych, jak i nazwach poszczególnych sekcji, co poprawia czytelność dokumentu. Z tego względu warto wybrać go w przypadku zawodów, które wymagają kreatywności i zorientowania na szczegóły — np. w CV inżyniera lub CV graphic designera.

 

4. Pomysłowy szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Siłą tego szablonu jest ciekawie wyróżnione zdjęcie w CV oraz nowoczesne zestawienie kolorów, które pozwala wyróżnić najważniejsze sekcje: Podsumowanie zawodowe, Umiejętności i Doświadczenie. A proste i geometryczne ikony do CV dodatkowo podkreślają styl całego życiorysu.

 

Dodatkową zaletą tego szablonu jest zróżnicowanie wielkości czcionek — im ważniejsza informacja, tym większe litery. Z tego powodu najmniejszą czcionką zapisano treść klauzuli CV, czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dzięki tej prostej sztuczce CV jest bardziej pojemne.

 

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

 

Stwórz CV terazkreator cv

5. Współczesny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Ikony do CV w tym szablonie wyglądają współcześnie i niezobowiązująco. Zestawienie ich z żółtym kolorem tła sprawia, że życiorys zawodowy nabiera pożądanej w niektórych zawodach lekkości — z tego względu warto go wykorzystać np. w CV barmana / barmanki lub CV kosmetyczki.

 

Z uwagi na dużą ilość miejsca w lewej kolumnie jest to także dobre CV dla osób, które chcą poinformować rekrutera o ukończonych kursach oraz wyróżnić swoje kompetencje — np. dzieląc tę sekcję CV na Umiejętności specjalistyczne i Umiejętności miękkie.

 

6. Uniwersalny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

To nowoczesny szablon z ciekawie wykadrowanym zdjęciem, które przyciąga wzrok. Dzięki temu możesz wykorzystać go w większości przypadków — również wtedy, gdy piszesz swoje pierwsze CV (czyli CV bez doświadczenia zawodowego).

 

Design tego pustego CV do wypełnienia jest prosty, dlatego są w nim tylko dwie ikonki do CV (obok danych osobowych): litera H to skrót od angielskiego Home (tutaj oznaczającego telefon domowy), a M to skrót od Mobile (telefon komórkowy). Ten szablon możesz więc wykorzystać np. w CV po angielsku (CV in English). 

 

7. Nowoczesny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Podobnie jak w poprzednich szablonach, także w tym przypadku ikony do CV znajdują się w sekcji Dane osobowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie — gdy rekruter zechce się z Tobą skontaktować, szybko znajdzie wszystkie niezbędne informacje.

 

Dodatkową zaletą tego wzoru jest duże zdjęcie. W ten sposób możesz pokazać, że jesteś pewny siebie i można Ci zaufać. Takie CV jest więc idealne dla osób, których praca polega na kontakcie z innymi ludźmi — np. piszących CV psychologa, CV rejestratorki medycznej lub CV pracownika socjalnego.

 

8. Pojemny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Ten szablon wyróżnia się pojemnością i czytelnym podziałem sekcji za pomocą poziomych linii, co ułatwi rekruterowi skanowanie tekstu. W tym przypadku ikonki do CV znajdują się już na samej górze dokumentu. Za ich pomocą możesz oznaczyć swój adres e-mail, numer telefonu i link do profilu na LinkedIn.

 

9. Oryginalny szablon z ikonami do CV

 

Stwórz CV terazikony do cv

 

Ten oryginalny wzór curriculum vitae pozwoli Ci się łatwo wyróżnić na tle konkurentów. Ikonki do CV to bowiem niejedyne elementy wizualne w tym szablonie, które wpływają na jego atrakcyjność. Uwagę rekrutera zwrócą również poziome linie pomiędzy sekcjami oraz zdjęcie wyróżnione za pomocą błękitnego tła.

 

3. Bazy 1000+ darmowych ikon do CV do pobrania

 

Piszesz CV w Microsoft Office Word? A może pobrałeś gotowy CV template w Wordzie lub korzystasz z innych darmowych kreatorów CV i chcesz delikatnie zmodyfikować swój dokument? Poniżej znajdziesz listę 7 najlepszych stron z ponad 1000 darmowych ikon do CV (tzw. CV icons). Symbole możesz pobrać i umieścić we własnych dokumentach aplikacyjnych.

 

Freepik.com

 

ikony do cv

 

Tutaj znajdziesz tutaj nowoczesne i minimalistyczne ikony do pobrania w popularnych formatach .png, .eps i .svg. Strona jest dostępna również w języku polskim. 

 

Iconmonstr.com

 

ikony do cv

 

Na tej stronie znajdziesz ponad 5000 symboli graficznych — w tym ikony do CV. Większość z nich jest biało-czarna, a przez to uniwersalna. 

 

Iconfider.com

 

ikony do cv

 

Wykonujesz zawód kreatywny? Ta strona to bogate źródło kolorowych (w tym również animowanych) ikonek, które ożywią każde creative CV.

 

Icons8.com

 

ikony do cv

 

W tym serwisie znajdziesz zarówno kolorowe, jak i bardziej klasyczne CV icons.

 

Flaticon.com

 

ikony do cv

 

Jeden z największych serwisów z darmowymi ikonkami do CV (i nie tylko) w popularnych formatach .svg, .eps, .png oraz .psd.

 

Iconspedia.com

 

ikony do cv

 

Bogate źródło kolorowych symboli. Możesz je wykorzystać m.in. w zawodach kreatywnych (np. w CV grafika).

 

TheNounProject.com

 

ikony do cv

 

Na tej stronie znajdziesz około miliona symboli — w tym ikony do CV. Uwaga: nie wszystkie z nich są darmowe.

 

4. Jak wybrać ikony do CV?

 

Jak widzisz, w internecie możesz znaleźć bardzo różne darmowe ikony do CV. Jednak nie wszystkie z nich nadają się do umieszczenia w każdym curriculum vitae.

 

Dobre ikony do CV:

 • są proste i łatwe do zrozumienia (komunikują tylko jeden przekaz)
 • opierają się na powszechnie znanych symbolach
 • wyglądają podobnie (wielkość, styl, kolor)
 • pasują do designu CV
 • są wykonane w jednym z formatów: .svg, .psd, .eps, .ico, .bmp lub .png
 • ich minimalna rozdzielczość to 16 × 16 pikseli.

 

Chcesz przygotować CV w formie infografiki? W takim wypadku proste symbole nie wystarczą. Takie CV lepiej przygotować w Canvie albo innym programie graficznym.

 

Masz dodatkowe pytania związane z ikonami do CV? A może znalazłeś darmowe ikonki do CV w internecie i zastanawiasz się, które z nich wybrać? Zadaj mi pytanie na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Dziennikarka i redaktorka, ekspertka ds. kariery w LiveCareer. Doradza m.in. w kwestii szukania pracy, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz pisania CV i listów motywacyjnych. Jest przekonana, że profesjonalizmu można się nauczyć. Jej cel? Pomóc Ci znaleźć pracę, dzięki której osiągniesz spełnienie zawodowe.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Ikony do cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5.00  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Piszą o nas: