1. Ikony do CV: 1000+ darmowych ikonek i szablony

Ikony do CV: 1000+ darmowych ikonek i szablony

Żaneta Spadło
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Ikony do CV to niewielkie symbole graficzne, które umieszcza się obok wybranych elementów życiorysu zawodowego. Odpowiednio wykorzystane mogą urozmaicić dokument i zachęcić rekrutera do zapoznania się z pełną treścią Twojego CV. Dlaczego?

Według badań pracodawcy przeznaczają zaledwie kilka sekund na pierwsze przeczytanie Twojego życiorysu. W tym krótkim czasie ikonki do CV mogą ułatwić im znalezienie i zapamiętanie ważnych informacji o Tobie — przekaz wizualny jest bowiem prosty i intuicyjny, a dzięki temu bardziej atrakcyjny.

Za chwilę zobaczysz 9 nowoczesnych szablonów CV z ikonami do pobrania oraz edytowania w Word i PDF. Dowiesz się także, skąd pobrać ponad 1000 darmowych ikon do CV w popularnych formatach. Dzięki temu stworzysz unikalny życiorys zawodowy, który da Ci przewagę nad innymi kandydatami.

Zobacz, jak wyglądają profesjonalne szablony CV zaprojektowane przez specjalistów i konsultowane z ekspertami kariery.

Stwórz CV teraz

Wybierz wzór CV dla swojego zawodu.

1. W którym miejscu warto dodać ikony do CV?

Według badań w trakcie jednej rekrutacji pracodawcy dostają średnio aż 250 życiorysów zawodowych. Z tej puli zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną dostaje od 4 do 6 kandydatów, a tylko jeden z nich otrzyma pracę. 

To właśnie dlatego warto stworzyć nowoczesne CV. Ikony z symbolami mogą Ci w tym pomóc — nie tylko podniosą atrakcyjność Twojego dokumentu, ale też uproszczą jego przekaz.

Jednak nie przesadź z ilością symboli. Profesjonalne CV powinno być przede wszystkim czytelne, a nadmiar ikon do CV może odwrócić uwagę od samego tekstu. Również Forbes przekonuje, że w CV najważniejsze jest dopasowanie treści do ogłoszenia o pracę i to, by kandydat umiał się dobrze „sprzedać”.

Oto elementy CV, które warto wzbogacić o symbole graficzne.

 1. Dane osobowe i kontaktowe w CV
 2. Link do profilu w mediach społecznościowych (np. LinkedIn)
 3. Nagłówek sekcji Umiejętności w CV
 4. Nagłówek sekcji Doświadczenie w CV
 5. Nagłówek sekcji Wykształcenie w CV
 6. Nagłówek sekcji Języki obce w CV (gdy znasz więcej niż jeden)
 7. Nagłówek sekcji Kursy i szkolenia w CV
 8. Nagłówek sekcji Zainteresowania w CV
 9. Konferencje i certyfikaty
 10. Publikacje i referencje w CV.

Korzystasz z darmowych ikonek do CV z internetu? Zadbaj, by pasowały do wyglądu Twojego CV. Użycie zbyt kolorowych piktogramów lub popularnych emoji może sprawić, że pracodawca nie potraktuje Cię zbyt poważnie.

2. Ikonki do CV — 9 atrakcyjnych szablonów

Chcesz uniknąć szukania darmowych ikon do CV w internecie? Skorzystaj z gotowych szablonów CV do pobrania w Word lub PDF. Ten pierwszy plik będziesz mógł dowolnie edytować.

Poniżej znajdziesz 9 nowoczesnych wzorów CV z ikonami. Nie są to szablony CV za darmo, ale w ten sposób stworzysz skuteczny i profesjonalny dokument, dzięki któremu znacznie szybciej znajdziesz pracę.

1. Interesujący szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Klasyczne CV w eleganckim wydaniu. Wykorzystanie detali w szarym kolorze sprawia, że to CV dobrze wygląda zarówno w druku, jak i na ekranie. Ikony do CV widoczne obok danych kontaktowych zostały stworzone w tym samym stylu, dzięki czemu stanowią spójny element szaty graficznej.

Innymi zaletami tego szablonu są pojemność, czytelna czcionka w CV i atrakcyjny układ sekcji — m.in. znajdujące się na pierwszym miejscu Podsumowanie zawodowe, nazywane też celami zawodowymi w CV lub rubryką CV O mnie. Uwzględnienie tej sekcji w CV ułatwi Ci szybsze znalezienie pracy.

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Czytelny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Wąski font oraz logiczny układ treści w tym szablonie pozwolą Ci opisać nawet bogate doświadczenie zawodowe. Ikony obok danych osobowych wyglądają subtelnie i elegancko. Całość dopełnia pionowa linia z punktorami, dzięki czemu schemat CV wygląda bardzo dynamicznie.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Kreatywny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Zaletą tego gotowego wzoru CV do wypełnienia jest nowoczesny wygląd i podział dokumentu na dwie kolumny — dzięki temu zmieścisz w CV nawet dodatkowe informacje. A nowoczesne i eleganckie kolory z pewnością zwrócą uwagę rekrutera. Takie kreatywne CV pozwoli Ci podkreślić w CV Twoje mocne strony i jest przyjemne w odbiorze, a przez to łatwe do zapamiętania. 

W tym szablonie CV ikony znajdują się zarówno przy danych osobowych, jak i nazwach poszczególnych sekcji, co poprawia czytelność dokumentu. Z tego względu warto wybrać go w przypadku zawodów, które wymagają kreatywności i zorientowania na szczegóły — np. w CV inżyniera lub CV graphic designera.

4. Pomysłowy szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Siłą tego szablonu jest ciekawie wyróżnione zdjęcie w CV oraz nowoczesne zestawienie kolorów, które pozwala wyróżnić najważniejsze sekcje: Podsumowanie zawodowe, Umiejętności i Doświadczenie. A proste i geometryczne ikony do CV dodatkowo podkreślają styl całego życiorysu.

Dodatkową zaletą tego szablonu jest zróżnicowanie wielkości czcionek — im ważniejsza informacja, tym większe litery. Z tego powodu najmniejszą czcionką zapisano treść klauzuli RODO do CV, czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dzięki tej prostej sztuczce CV jest bardziej pojemne.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

5. Współczesny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Ikony do CV w tym szablonie wyglądają współcześnie i niezobowiązująco. Zestawienie ich z żółtym kolorem tła sprawia, że życiorys zawodowy nabiera pożądanej w niektórych zawodach lekkości — z tego względu warto go wykorzystać np. w CV barmana lub CV kosmetyczki.

Z uwagi na dużą ilość miejsca w lewej kolumnie jest to także dobre CV dla osób, które chcą poinformować rekrutera o ukończonych kursach oraz wyróżnić swoje kompetencje — np. dzieląc tę sekcję CV na Umiejętności specjalistyczne i Umiejętności miękkie.

6. Uniwersalny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

To nowoczesny szablon z ciekawie wykadrowanym zdjęciem, które przyciąga wzrok. Dzięki temu możesz wykorzystać go w większości przypadków — również wtedy, gdy piszesz swoje pierwsze CV (czyli CV bez doświadczenia zawodowego).

Design tego pustego CV do wypełnienia jest prosty, dlatego są w nim tylko dwie ikonki do CV (obok danych osobowych): litera H to skrót od angielskiego Home (tutaj oznaczającego telefon domowy), a M to skrót od Mobile (telefon komórkowy). Ten szablon możesz więc wykorzystać np. w CV po angielsku (CV in English). 

7. Nowoczesny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Podobnie jak w poprzednich szablonach, także w tym przypadku ikony do CV znajdują się w sekcji Dane osobowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie — gdy rekruter zechce się z Tobą skontaktować, szybko znajdzie wszystkie niezbędne informacje.

Dodatkową zaletą tego wzoru jest duże zdjęcie. W ten sposób możesz pokazać, że jesteś pewny siebie i można Ci zaufać. Takie CV jest więc idealne dla osób, których praca polega na kontakcie z innymi ludźmi — np. piszących CV psychologa, CV rejestratorki medycznej lub CV pracownika socjalnego.

8. Pojemny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Ten szablon wyróżnia się pojemnością i czytelnym podziałem sekcji za pomocą poziomych linii, co ułatwi rekruterowi skanowanie tekstu. W tym przypadku ikonki do CV znajdują się już na samej górze dokumentu. Za ich pomocą możesz oznaczyć swój adres e-mail, numer telefonu i link do profilu na LinkedIn.

9. Oryginalny szablon z ikonami do CV

Stwórz CV terazikony do cv

Ten oryginalny wzór curriculum vitae pozwoli Ci się łatwo wyróżnić na tle konkurentów. Ikonki do CV to bowiem niejedyne elementy wizualne w tym szablonie, które wpływają na jego atrakcyjność. Uwagę rekrutera zwrócą również poziome linie pomiędzy sekcjami oraz zdjęcie wyróżnione za pomocą błękitnego tła.

3. Bazy 1000+ darmowych ikon do CV do pobrania

Piszesz CV w Microsoft Office Word? A może pobrałeś gotowy CV template w Wordzie lub korzystasz z innych darmowych kreatorów CV i chcesz delikatnie zmodyfikować swój dokument? Poniżej znajdziesz listę 7 najlepszych stron z ponad 1000 darmowych ikon do CV (tzw. CV icons). Symbole możesz pobrać i umieścić we własnych dokumentach aplikacyjnych.

Freepik.com

ikony do cv

Tutaj znajdziesz tutaj nowoczesne i minimalistyczne ikony do pobrania w popularnych formatach .png, .eps i .svg. Strona jest dostępna również w języku polskim. 

Iconmonstr.com

ikony do cv

Na tej stronie znajdziesz ponad 5000 symboli graficznych — w tym ikony do CV. Większość z nich jest biało-czarna, a przez to uniwersalna. 

Iconfider.com

ikony do cv

Wykonujesz zawód kreatywny? Ta strona to bogate źródło kolorowych (w tym również animowanych) ikonek, które ożywią każde creative CV.

Icons8.com

ikony do cv

W tym serwisie znajdziesz zarówno kolorowe, jak i bardziej klasyczne CV icons.

Flaticon.com

ikony do cv

Jeden z największych serwisów z darmowymi ikonkami do CV (i nie tylko) w popularnych formatach .svg, .eps, .png oraz .psd.

Iconspedia.com

ikony do cv

Bogate źródło kolorowych symboli. Możesz je wykorzystać m.in. w zawodach kreatywnych (np. w CV grafika).

TheNounProject.com

ikony do cv

Na tej stronie znajdziesz około miliona symboli — w tym ikony do CV. Uwaga: nie wszystkie z nich są darmowe.

4. Jak wybrać ikony do CV?

Jak widzisz, w internecie możesz znaleźć bardzo różne darmowe ikony do CV. Jednak nie wszystkie z nich nadają się do umieszczenia w każdym curriculum vitae.

Dobre ikony do CV:

 • są proste i łatwe do zrozumienia (komunikują tylko jeden przekaz)
 • opierają się na powszechnie znanych symbolach
 • wyglądają podobnie (wielkość, styl, kolor)
 • pasują do designu CV
 • są wykonane w jednym z formatów: .svg, .psd, .eps, .ico, .bmp lub .png
 • ich minimalna rozdzielczość to 16 × 16 pikseli.

Chcesz przygotować CV w formie infografiki? W takim wypadku proste symbole nie wystarczą. Takie CV lepiej przygotować w Canvie albo innym programie graficznym.

Masz dodatkowe pytania związane z ikonami do CV? A może znalazłeś darmowe ikonki do CV w internecie i zastanawiasz się, które z nich wybrać? Zadaj mi pytanie na forum poniżej, a ja spróbuję Ci pomóc.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Żaneta Spadło
Żaneta Spadło

Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Ikony do cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (2 oceny)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: