1. Arkusz CV do pobrania i wypełnienia: 10 gotowych wzorów

Arkusz CV do pobrania i wypełnienia: 10 gotowych wzorów

Małgorzata Sury
Zaktualizowano:

Piszą o nas:

Gotowy arkusz CV do wypełnienia i pobrania to świetny sposób na szybkie napisanie dobrego dokumentu. Nie będziesz musiał samodzielnie i od zera tworzyć go w edytorze tekstu. W internecie znajdziesz wiele arkuszy CV, jednak część z nich może okazać się mało profesjonalna.

W tym artykule zobaczysz 10 sprawdzonych arkuszy CV do wypełnienia i pobrania. Wybierz jeden z nich, a od zera szybko stworzysz skuteczny życiorys zawodowy, który pomoże Ci w zdobyciu wymarzonej pracy.

Profesjonalny arkusz CV szybko wypełnisz w naszym kreatorze. Znajdziesz tam 20+ szablonów CV, gotowe treści do wstawienia i wskazówki ekspertów. Gotowy dokument możesz pobrać w PDF lub DOC.

Stwórz CV teraz

Zobacz też profesjonalne wzory CV dla różnych branż i profesji, którymi możesz się zainspirować.

1. Dlaczego warto wybrać gotowy arkusz CV?

Decydując się na gotowy arkusz CV, masz pewność, że Twoje curriculum vitae będzie prezentować się tak, jak powinno: sekcje będą dobrze rozmieszczone i rozplanowane. Dzięki temu bez problemu wpiszesz do CV wszystkie niezbędne informacje i unikniesz problemów z formatowaniem. Ponadto z badań wynika, że rekruterzy zwracają uwagę na wygląd CV.

Nasz kreator CV zrobi wszystko za Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz do CV arkusz, który Ci się podoba, a narzędzie podpowie Ci, jak napisać dobry życiorys. Nie będziesz musiał zastanawiać się nad wyborem czcionki, a dodatkowo nasz program do pisania CV wskaże Ci gotowe treści do wpisania w życiorysie — dopasowane do Twojego zawodu.

Zobacz 10 skutecznych arkuszy CV:

2. 10 arkuszy CV do wypełnienia i pobrania

1. Arkusz CV w prostej formie

Stwórz CV terazinteresujący druk cv

Ten arkusz CV ma prosty układ i wyraźnie wydzielone sekcje, a dane osobowe podkreślone są ikonami. Na samej górze znajdziesz miejsce na podsumowanie zawodowe w CV. To świetny sposób, żeby pracodawca bądź rekruter od razu zapoznał się z najważniejszymi informacjami o Tobie.

Ten arkusz CV jest naprawdę profesjonalny, a zarazem jest to dość klasyczny wzór CV z jasnym podziałem treści. Z tego powodu jest to dobre CV dla większości zawodów. Świetnie nada się do stworzenia np. CV lekarza czy CV księgowej, ale też CV emeryta z bogatym doświadczeniem. 

Dobre podsumowanie zawodowe w CV potrafi przekonać rekrutera. Nie musisz nic wymyślać od nowa: wybierz podsumowanie napisane przez ekspertów i dostosuj do siebie w kreatorze CV LiveCareer.

Stwórz CV terazkreator cv

2. Czytelny arkusz CV

Stwórz CV terazarkusz cv

Arkusz CV podzielony na dwie kolumny. Pod podsumowaniem zawodowym znajdziesz miejsce na wpisanie do CV doświadczenia zawodowego. Pamiętaj, że tę sekcję najlepiej podzielić na obowiązki, dodatkowe obowiązki i osiągnięcia w CV.

Możesz śmiało skorzystać z tego arkusza do stworzenia skutecznego CV logistyka lub do napisania CV dla dietetyka. Podobnie jak pozostałe arkusze, to CV możesz pobrać w Word lub w PDF.

Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.

Stwórz CV terazkreator cv

3. Arkusz CV z ikonami

Stwórz CV terazarkusz cv

Ten arkusz pozwoli Ci na stworzenie kreatywnego CV. Podzielono go na dwie kolumny — po lewej znalazło się miejsce na podsumowanie zawodowe i dane osobowe, a po prawej na pozostałe sekcje w tym wykształcenie w CV. Do tego jest w nim wiele miejsca na dodatkowe informacje do wpisania w CV, np. kursy, szkolenia i certyfikaty.

Ten szablon CV wykorzystaj przy pisaniu CV architekta czy CV grafika.

4. Arkusz CV z czarną kolumną

Stwórz CV terazarkusz cv

Kolejny arkusz CV podzielony na dwie kolumny. Po prawej, na czarnym tle, wydzielono umiejętności w CV. To dobry pomysł, jeśli przygotowujesz CV bez doświadczenia lub pierwsze CV. W tym przypadku dobrze jest wyróżnić swoje kluczowe kompetencje, najlepiej podzielone na miękkie i twarde.

Użyj tego arkusza do CV studenta, CV ucznia albo CV programisty.

5. Arkusz CV z niebieskimi elementami

Stwórz CV terazarkusz cv

Ten arkusz CV ciekawie wykorzystuje różne odcienie niebieskiego. Poszczególne elementy curriculum vitae zostały na nim rozmieszczone w bardzo przemyślany sposób. Na największym białym polu wpisano doświadczenie, wykształcenie i zainteresowania w CV. Dzięki niebieskim elementom podkreślono w nim zdjęcie do CV.

Wykorzystaj go do napisania np. CV kelnerki i CV hostessy.

6. Żółto-czarny arkusz CV

Stwórz CV terazarkusz cv

Ten kolorowy arkusz to świetny przykład creative CV. W takim dokumencie wcale nie potrzebujesz szalonych rozwiązań — wystarczy trochę koloru i ciekawa czcionka w CV. Z badań wynika, że kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych przez pracodawców cech. Warto pokazać ją już na etapie przygotowywania druku CV. Gotowy formularz CV wcale nie musi być do tego przeszkodą!

Możesz stworzyć na nim nawet CV do szkoły i CV nauczyciela matematyki.

7. Arkusz CV z niebieską kolumną

Stwórz CV terazarkusz cv

Kolejny arkusz CV z podziałem na dwie kolumny. Po lewej, wydzielonej na ciemnoniebieskim tle, wyróżniono umiejętności i zainteresowania. To przykładowe CV jest profesjonalne i prosty, dlatego nada się do stworzenia nowoczesnego CV — nawet do CV lekarza czy do CV psychologa.

8. Arkusz CV z niebieskim gradientem

Stwórz CV terazarkusz cv

Jeszcze jeden arkusz CV do wypełnienia i pobrania z dwiema kolumnami. Tutaj zdecydowano się na wykorzystanie różnych odcieni niebieskiego. Taki życiorys zawodowy wygląda czytelnie i przejrzyście, ale wciąż interesująco. Jest też uniwersalny. Możesz śmiało stworzyć w nim CV kosmetyczki czy CV do banku.

9. Arkusz CV z małym zdjęciem

Stwórz CV terazarkusz cv

Korzystając z tego arkusza, łatwo stworzysz minimalistyczny i przejrzysty życiorys. Ten szablon curriculum vitae nie jest jednak nudny — ożywiają go ładna czcionka w nagłówku i estetyczne rozmieszczenie sekcji dokumentu, co pozwoli Ci na stworzenie idealnego CV.

Taki arkusz nada się do napisania CV pracownika socjalnego i CV prawnika.

10. Arkusz CV z wyróżnionym zdjęciem

Stwórz CV terazarkusz cv

W tym arkuszu CV bez problemu wstawisz swoje zdjęcie. Pamiętaj jednak, żeby w curriculum vitae unikać nieprofesjonalnych fotografii, np. selfie — możesz wtedy skończyć ze śmiesznym CV i stracić szansę na zatrudnienie. 

Jednak jeśli masz odpowiednie zdjęcie, arkusz wykorzystaj np. do CV rejestratorki medycznej i CV sekretarki.

3. O czym jeszcze pamiętać przy korzystaniu w gotowego arkusza CV do wypełnienia i pobrania?

Na końcu każdego życiorysu zawodowego, powinieneś umieścić aktualną klauzulę CV. Jej poprawną treść możesz zobaczyć na dole każdego z arkuszy z tego tekstu. Dobra wiadomość — w kreatorze CV możesz bez problemu i szybko wstawić ją do swojego curriculum vitae (jeśli piszesz CV po angielsku, sprawdź, jak brzmi aktualna klauzula w tym języku i czy w danym kraju jest wymagana).

Gotowe wzory CV do wypełnienia możesz pobrać w formatach .doc, .txt i PDF. Pamiętaj jednak, że CV powinieneś zawsze wysyłać w PDF (pod tym linkiem znajdziesz gotowe wzory CV w PDF). Nie będziesz miał wtedy problemów z formatowaniem przy konwersji plików, a pracodawca otrzyma gotowe CV dokładnie w takiej formie, w jakiej zaplanowałeś.

Wysyłasz CV mailem? Postaraj się o ciekawe, ale profesjonalne tytuł i treść wiadomości. Musisz zachęcić pracodawcę lub rekrutera, żeby otworzył i zapoznał się z Twoimi dokumentami! 

Jeśli wciąż nie wiesz, jakiego programu do CV użyć, zobacz recenzję bezpłatnych kreatorów CV.

Chcesz szybko dodać klauzulę do CV? Stwórz CV w kreatorze. Narzędzie samo wstawi aktualną wersję formułki do Twojego CV i umieści ją we właściwym miejscu dokumentu.

Stwórz CV terazkreator cv

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące arkuszy CV? Koniecznie zadaj je w komentarzu pod artykułem, a ja z przyjemnością Ci pomogę.

Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?

Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.

O autorze

Małgorzata Sury
Małgorzata Sury

Małgorzata Sury jest ekspertką ds. kariery i pisarką z bogatym doświadczeniem w mediach. Autorka badań o rynku pracy cytowanych w Forbes, Polska Times, Rzeczpospolitej i in. Pisząc, kieruje się wiedzą z zakresu psychologii i socjologii. Jej misją jest pomóc czytelnikom znaleźć pracę i osiągnąć satysfakcję zawodową.

Obserwuj nas

Oceń ten artykuł:

Arkusz cv

Średnia:

Dziękujemy za ocenę naszego artykułu!
5  (9 ocen)

Chcesz stworzyć skuteczne CV?

Wypróbuj kreator CV za darmo
Skuteczne CV

Podobne artykuły

Piszą o nas: